holigan

holigan

Son dakika holigan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan holigan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan holigan haber sayfamızda...

holigan haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 530 holigan haberi bulunmuştur.

Rus holigan, Marsilya sokaklarındaki terörü görüntüledi
Rus holigan, Marsilya sokaklarındaki terörü görüntülediFransa’nın Marsilya kentinde geçtiğimiz cumartesi günü oynanan İngiltere-Rusya maçı öncesi ve sonrasında taraftarlar arasında çıkan şiddet olayları, bir Rus holigan tarafından anbean görüntülendi.24 ülkenin mücadele ettiği Fransa’daki Avrupa Futbol Şampiyonası’nda geçtiğimiz cumartesi günü İngiliz ve Rus taraftarlar arasında çıkan çatışmalar sporun ruhuna gölge düşürdü. Marsilya’da oynanan İngiltere-Rusya karşılaşmasının öncesinde yaşanan çatışma anına dair Rus bir taraftar tarafından kaydedilen görüntüler ortaya çıktı. Marsilya sokaklarının savaş alanına döndüğü görüntülerde, Rus taraftarların kovaladıkları İngiliz taraftarlara sandalye, şişe ve demir çubuk fırlattığı görülüyor. Rus holiganların savunmasız bazı İngiliz taraftarlara da acımasızca vurduğu görülüyor. Bazı İngiliz taraftarların da yerde bilinçsiz şekilde yattığı görülüyor.Marsilya Savcısı Brice Robin, dövüş sporları konusunda "iyi eğitimli" yaklaşık 150 Rus’un olay çıkarmak için Fransa’ya geldiğini ve gözaltına alınamadan kaçtığını açıkladı. Geniş çaplı soruşturmanın başlatıldığı olaylarda 5 İngiliz taraftarı hapse atıldı. Çıkan çatışmalarda çoğunluğu İngiliz olmak üzere 4’ü ağır 35 kişi yaralandı. Rusya ve İngiltere’nin, taraftarlarının bir kez daha bu tür bir şiddet olayına karışmaları halinde Euro 2016’dan ihraç edilebileceği kaydedildi.
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler