kafa nakli

kafa nakli

Son dakika kafa nakli haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kafa nakli gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kafa nakli haber sayfamızda...

kafa nakli haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 104 kafa nakli haberi bulunmuştur.

Sınıfta kız arkadaşını öldüren liselinin organları 8 kişiye umut oldu
Sınıfta kız arkadaşını öldüren liselinin organları 8 kişiye umut olduBursa'da Hürriyet Anadolu Lisesinde önceki gün 10'uncu sınıf öğrencisi arkadaşı 16 yaşındaki Nilüfer Acarı sınıf içinde tabancayla başından vurarak öldürdükten sonra aynı silahla intihara kalkışan ve tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Hasan Canın organları 8 hastaya nakledilecek.Bursa'da sınıfta kız arkadaşını öldüren liselinin organları 8 kişiye umut oldu. Olaydan sonra kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesi Acil Servisinde duran kalbi çalıştırıldıktan sonra yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden HASAN Canın beyin ölümü gerçekleşince ailesi de çocuğun vasiyeti üzerine tüm organlarının bağışlanmasını kabul etti. sağlık Bakanlığı tarafından organ nakli sırası bekleyenler arasında eşleştirmelerin tamamlanması üzerine Hasan Can'ın kalp ve akciğerinin Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi'nde iki hastaya, böbreklerinin İzmir ve Bursa'da iki hastaya, kornealarının Bursa Yüksek İhtisas eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde iki hastaya, karaciğerinin ise ikiye bölünerek Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde iki hastaya nakledilmesi için ekipler tarafından organlar ameliyatla alındı.Çekirge Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Kayhan Sonkur, nakle aile ile birlikte karar verildiğini belirterek, şöyle dedi:"16 yaşında genç bir kardeşimiz hastaneye geldiğinde duran kalbi tekrar çalıştırılmıştı ancak tedavi süreci sonucunda beyin ölümü gerçekleşti ekiplerimiz tarafından yapılacak ameliyatla alınan organlar sekiz kişiye nakledilecek.Organ Nakli Koordinatörü Op.Dr. Timur Didinen, hastada bir kafa yaralanması olduğunu ve beyin ölümü gerçekleştiğini belirterek "Hem kendisinin vasiyeti hem de ailesi, çok yüce bir davranışta bulunarak organları bağışladılar, bu yavrumuzun organları sekiz kişiye can olacak dedi.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları