Sultanahmet

Sultanahmet

Son dakika Sultanahmet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sultanahmet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sultanahmet haber sayfamızda...

Sultanahmet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.503 sultanahmet haberi bulunmuştur.
Aile saadeti
Aile saadetiEski Türkiye güzellerinden Özlem Kaymaz, uzun zaman sonra ailesiyle sosyalleştiğini belirtti.
16.01.2021Cadde
Sultanahmet ve Suruç saldırılarında kullanılan patlayıcıları temin eden DEAŞlı terörist tutuklandı
Sultanahmet ve Suruç saldırılarında kullanılan patlayıcıları temin eden DEAŞ'lı terörist tutuklandıSultanahmet ve Suruç saldırılarında kullanılan patlayıcıları temin eden ve 12 Ocak'ta Şanlıurfa'da yakalanan DEAŞ'lı terörist tutuklandı.
15.01.2021Gündem
Sultanahmet ve Suruç faili yakalandı
Sultanahmet ve Suruç faili yakalandıSultanahmet ve Suruç saldırılarında kullanılan patlayıcıları temin eden DAEŞ’li terörist Azzo Halaf Süleyman El Aggal, emniyet ve MİT’in operasyonuyla önceki gün Şanlıurfa’da yakalandı.
13.01.2021Gündem
Son dakika... Sultanahmet ve Suruç saldırılarının faili Şanlıurfada yakalandı
Son dakika... Sultanahmet ve Suruç saldırılarının faili Şanlıurfa'da yakalandıGelen son dakika haberine göre; Sultanahmet ve Suruç saldırılarında kullanılan patlayıcıları temin eden DEAŞ'lı terörist, emniyet ve MİT'in operasyonuyla Şanlıurfa'da yakalandı.
12.01.2021Siyaset
Transfer haberleri | Fenerbahçede tüm gözler Mesut Özilde
Transfer haberleri | Fenerbahçe'de tüm gözler Mesut Özil'de!Mesut Özil-Fenerbahçe haberleri herkesin ilgisini çekiyor. Transferin bitme aşamasına geldiği haberlerinin çıkmasıyla beraber hem futbolcular hem de teknik direktör Erol Bulut ve yardımcıları sıcak gelişmeyle yakından ilgileniyor
9.01.2021Fenerbahçe
İstanbul Valisi Yerlikayadan önemli açıklamalar
İstanbul Valisi Yerlikaya'dan önemli açıklamalarİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Valiliği'nde gerçekleştirilecek "2020 Yılı Asayiş Değerlendirme ve 2021 Yılbaşı Tedbirleri Toplantısı" ardından yaptığı açıklamada, "1 Aralık Perşembe günü saat 21.00'den, 1 ocak 2021 Cuma günü 10.00'a kadar tüm girişler sınırlandırılacaktır. Yılbaşı gecesi; 4 bin 871 jandarma, 24 bin 298 polis, 4 bin 918 bekçi ve 160 sahil güvenlik mensubu olmak üzere, toplam 34 bin 247 arkadaşımız, görevinin başında olacak." dedi.
31.12.2020Gündem
Turistlere de kısıtlama
Turistlere de kısıtlamaİçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine “Cadde, Bulvar, Meydan Tedbirleri” konulu yeni bir genelge gönderdi. Genelgede, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının bu hafta sonu yılbaşı akşamını da kapsayacak şekilde 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21:00’den 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05:00’e kadar uygulanması kararlaştırıldığı hatırlatıldı.
31.12.2020Gündem
Son dakika Bakanlıktan yeni genelge Yabancı turist girişlerine kapatıldı
Son dakika! Bakanlık'tan yeni genelge! Yabancı turist girişlerine kapatıldıGelen bir son dakika haberine göre; İçişleri Bakanlığı genelgesine göre yarın 21.00'den 1 Ocak 10.00'a kadar belirlenen cadde, bulvar ve meydanlar yabancı turist girişine kapalı olacak.
30.12.2020Gündem
Turist gibi geldiler, sahte kimlikle bisiklet kiralayıp geri dönmediler
Turist gibi geldiler, sahte kimlikle bisiklet kiralayıp geri dönmedilerFatih’te bisiklet kiralama acentesine turist kılığında gelen iki kişi, sahte kimlikle bisiklet kiralayıp kayıplara karıştı. Hırsızların rahatlığı pes dedirtirken, yaşanan hırsızlık anı ise kameralara yansıdı.
30.12.2020Gündem
Sultanahmet Meydanı turistlere kaldı
Sultanahmet Meydanı turistlere kaldı!Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan yabancı turistler, Sultanahmet Meydanı'nın keyfini çıkardı. Her gün binlerce insanın uğrak yeri olan Sultanahmet Meydanı'nda yabancı turistler gönüllerince gezip fotoğraf çektirdi.
27.12.2020Gündem
Kültür Bakanı Ersoy, Taksimde incelemelerde bulundu
Kültür Bakanı Ersoy, Taksim'de incelemelerde bulunduKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Taksim'de incelemelerde bulundu. Ersoy'un ilk durağı İstiklal Caddesi oldu. Ersoy'a buradaki denetimlerinde tarihçi yazar Murat Bardakçı da eşlik etti. Ersoy daha sonra Sultanahmet'e gitti.
26.12.2020Siyaset
Şimdiden şehirden uzak, gizli depolara taşınmalı
'Şimdiden şehirden uzak, gizli depolara taşınmalı'  Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı'nın açıkladığı 'olası İstanbul depreminde müzelerde bulunan tarihi eserlerin işgal döneminde olduğu gibi gizli depolara taşınması' planına duayen sanat tarihçisi ve yazar Prof. Dr. Nurhan Atasoy tam destek verdi. Atasoy DHA'ya yaptığı açıklamada, alınan kararın çok doğru olduğunu, kendisinin de yıllar önce konuyla ilgili çok çaba harcadığını, yetkilerin bu konuda çalışmalar yapıyor olmasının yerinde söyledi.
23.12.2020Gündem
Kazasker Mustafa İzzet Efendi’nin hatları
Kazasker Mustafa İzzet Efendi’nin hatlarıİletişim Başkanlığı tarafından “360 Kültür Sanat” projesi kapsamında hazırlanan besteci, neyzen, hattat, şair ve bürokrat Kazasker Mustafa İzzet Efendi’nin anısına hazırlanan “Kazasker Mustafa İzzet Efendi” hat eserleri dijital sergisi yoğun ilgi görüyor.
22.12.2020Kültür Sanat
Meydan turistlere kaldı
Meydan turistlere kaldıGelen son dakika haberine göre; Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu İstanbul'dan fotoğraflar geldi. İstiklal Caddesi ve Sultanahmet Meydanı'nına giden ve yasaktan muaf olan turistler hatıra fotoğrafı çektirdi.
20.12.2020Haberler
Son dakika... Bugün İstanbul Meydan turistlere kaldı
Son dakika... Bugün İstanbul! Meydan turistlere kaldıGelen son dakika haberine göre; Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu İstanbul'dan fotoğraflar geldi. İstiklal Caddesi ve Sultanahmet Meydanı'nına giden ve yasaktan muaf olan turistler hatıra fotoğrafı çektirdi.
20.12.2020Gündem
Son dakika... Bugün İstanbul Meydan turistlere kaldı
Son dakika... Bugün İstanbul! Meydan turistlere kaldıGelen son dakika haberine göre; Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu İstanbul'dan fotoğraflar geldi. İstiklal Caddesi ve Sultanahmet Meydanı'nına giden ve yasaktan muaf olan turistler hatıra fotoğrafı çektirdi.
20.12.2020Gündem
İletişim Başkanlığı’ndan Kazasker Mustafa İzzet Efendi anısına dijital sergi
İletişim Başkanlığı’ndan 'Kazasker Mustafa İzzet Efendi' anısına dijital sergiİletişim Başkanlığı, dünyanın dört bir yanında birçok eserde imzası bulunan “Kazasker Mustafa İzzet Efendi” anısına hat eserleri dijital sergisi, açtı. Eserler, üç boyutlu hologram ve özel projeksiyon cihazları ile sanatseverler ile buluşacak. 31 Aralık tarihine kadar ziyaret edilebilecek sergi, Kovid-19 tedbirleri kapsamında hafta sonu kapalı olacak.
15.12.2020Siyaset
Taksici turist sandı, bunu hiç beklemiyordu... Cezayı yedi
Taksici turist sandı, bunu hiç beklemiyordu... Cezayı yedi! İstanbul'da sivil zabıtalarla yapılan denetimlerde, taksimetre açmayan ve kısa mesafeye yolcu almayan taksicilere ceza yağdı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy, “577 taksici esnafını denetledik sivil şekilde. Bunlardan 24'üne idari işlem uyguladık” dedi.
11.12.2020Haberler
Taksici turist sandı, bunu hiç beklemiyordu... Cezayı yedi
Taksici turist sandı, bunu hiç beklemiyordu... Cezayı yedi!İstanbul'da sivil zabıtalarla yapılan denetimlerde, taksimetre açmayan ve kısa mesafeye yolcu almayan taksicilere ceza yağdı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy, “577 taksici esnafını denetledik sivil şekilde. Bunlardan 24'üne idari işlem uyguladık” dedi.
11.12.2020Gündem
Yabancıların gözü Osmanlı paralarında
Yabancıların gözü Osmanlı paralarındaDünyadaki en kapsamlı Osmanlı kağıt para koleksiyonunun sahibi, ünlü nümismat Mehmet S. Tezçakın, yabancı koleksiyoncuların yoğun şekilde Osmanlı dönemi madeni ve kağıt paralarını topladıklarını söyledi.
9.12.2020Cadde
İstanbulun en popüler Instagram rotaları
İstanbul'un en popüler Instagram rotalarıİstanbul, sosyal medya mecrası Instagram'da fotoğrafı en çok paylaşılan beş kentten biri. Pandemiye rağmen turistler için popüler bir rota olmayı sürdüren İstanbul, Instagram tutkunları için cazibeli yönüyle öne çıkıyor. Galata, Sultanahmet, Balat, Süleymaniye ve Kapalıçarşı gibi bölgeler Instagram kullanıcılarının İstanbul'da en yoğun şekilde fotoğraf paylaşımında bulundukları yerler.
29.11.2020Tatil
İletişim Başkanlığı yayınladı İşte Formula 1 kapsamında hazırlanan İstanbul tanıtım filmi
İletişim Başkanlığı yayınladı! İşte Formula 1 kapsamında hazırlanan İstanbul tanıtım filmiCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından, Türkiye'de yapılan Formula 1 yarışları kapsamında Türkiye'nin ve İstanbul'un tanıtımı amaçlı şehrin muhtelif bölgelerinde çekimi gerçekleştirilen tanıtım filmi yayınlandı.
26.11.2020Haberler
İletişim Başkanlığınca Formula 1 kapsamında hazırlanan İstanbul tanıtım filmi yayınlandı
İletişim Başkanlığınca Formula 1 kapsamında hazırlanan İstanbul tanıtım filmi yayınlandıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından, Türkiye'de yapılan Formula 1 yarışları kapsamında Türkiye'nin ve İstanbul'un tanıtımı amaçlı şehrin muhtelif bölgelerinde çekimi gerçekleştirilen tanıtım filmi yayınlandı.
26.11.2020Siyaset
Formula 1in İstanbuldaki tanıtım filmi tüm dünyada yayında
Formula 1'in İstanbul'daki tanıtım filmi tüm dünyada yayındaIntercity İstanbul Park'ta 13-15 Kasım'da gerçekleştirilen Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix'si öncesinde çekilen tanıtım filmi, tüm dünyada yayınlanmaya başlandı.
26.11.2020Galatasaray
Sokağa çıkma kısıtlamasının ardından sıcak görüntü
Sokağa çıkma kısıtlamasının ardından sıcak görüntü!Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde dün saat 20.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin ardından İstanbul'da hareketlilik başladı.
22.11.2020Gündem
Şimdiki Zamanın Hikayesi
Şimdiki Zamanın HikayesiKuğu gibi - Erdem KuyubuluAntik Çağ’daki adıyla “Myra” olarak bilinen Antalya’nın Demre beldesi, Kale olarak da anılır...
22.11.2020Pazar
Anadolu’nun anıt çınarları
Anadolu’nun anıt çınarlarıAnadolu’daki tarihi çınarların izini süren tarih araştırmacısı Mustafa Aydemir, “Efsaneleriyle Türkiye’nin Ulu Çınarları” kitabını yazdı.
16.11.2020Gündem
Formula 1 İstanbul pisti pilotları şaşkına uğrattı Şaka gibi
Formula 1 İstanbul pisti pilotları şaşkına uğrattı! "Şaka gibi"İstanbul’da 9 yıl sonra yeniden Formula 1 için araçlar sahneye çıktı. Yeni asfalt ve meşhur 8. virajın öne çıktığı ilk antrenman turunda Max Verstappen 1:35.077 saniyeyle liderliği aldı, ‘Adeta buz pisti gibi’ açıklamasıyla tüm özeti yaptı
14.11.2020Motor Sporları
Formula 1 Türkiye Grand Prixsinin tanıtım videosuna büyük ilgi
Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinin tanıtım videosuna büyük ilgiFormula 1 Dünya Şampiyonası'nda 15 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek sezonun 14. yarışı DHL Türkiye Grand Prix'si öncesi Formula 1'in İstanbul videosu sosyal medyada büyük ilgi gördü.
13.11.2020Motor Sporları
İstanbul öncesi sürpriz | Verstappen, Sultanahmette...
İstanbul öncesi sürpriz | Verstappen, Sultanahmet'te...Hollandalı Formula 1 pilotu Max Verstappen, hafta sonunda gerçekleşecek İstanbul Grand Prix'si öncesi Sultanahmet'te reklam çekimi için aracıyla tur attı. Çıkan ses, kulakları sağır edecek cinstendi.
Berk Oktay, Merve Şarapçıoğlu sorusuna sinirlendi
Berk Oktay, 'Merve Şarapçıoğlu' sorusuna sinirlendiBerk Oktay, önceki akşam Sultanahmet'teki Balıkçı Sabahattin'de dört erkek arkadaşıyla 38'inci yaş gününü kutladı. Oktay, eski eşi Merve Şarapçıoğlu ile ilgili soruya Sorma onu, gerek yok" yanıtını verdi.
31.10.2020Cadde
Çocukluk dizisi oyuncuları kimlerdir Çocukluk dizisi nerede çekiliyor, konusu nedir
Çocukluk dizisi oyuncuları kimlerdir? Çocukluk dizisi nerede çekiliyor, konusu nedir?Çocukluk dizisi bu akşam 4. yeni bölüm ile ekrana gelecek. Ekrana gelen ilk üç bölümü ile izleyicinin beğenisini kazanan Çocukluk dizisinin başrollerinde Erdal Beşikçioğlu, Burcu Özberk, Beren Gökyıldız gibi isimler yer alıyor. Bu akşam ekrana gelecek olan Çocukluk dizisi yeni bölümde Mahir'in sürekli börek aldığı pastanenin sahibi olan Gülay'ın Mahir'in karısı olduğu ortaya çıkıyor. Dizinin son bölümünde Ali Kaan Umut Evi'nin kapısına sığınan Nene'nin hayat hikayesi dizinin yeni bölümünde konu edilecek
30.10.2020Cadde
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi konuşmayı okudu Dikkat çeken detay
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi konuşmayı okudu! Dikkat çeken detayGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet Kütüphanesi'nde 'Cumhuriyetin 97. Yılında Milli Mücadele Sergisi' açılış programında konuştu.Halide Edip Adıvar'ın Sultanahmet Meydanı'ndan yaptığı konuşmayı okuyan Erdoğan sergi açılışında yaptığı konuşmada, 'Sergimizde yer alan eşyalar İstiklal harbi ve mücadelemizi yeniden canlandıracaktır. Çanakkale Savaşı'nın sembollerinden 57 alay sancağı bunlardan biridir' dedi.
29.10.2020Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi konuşmayı okudu Dikkat çeken detay
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi konuşmayı okudu! Dikkat çeken detayGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet Kütüphanesi'nde 'Cumhuriyetin 97. Yılında Milli Mücadele Sergisi' açılış programında konuştu.Halide Edip Adıvar'ın Sultanahmet Meydanı'ndan yaptığı konuşmayı okuyan Erdoğan sergi açılışında yaptığı konuşmada, 'Sergimizde yer alan eşyalar İstiklal harbi ve mücadelemizi yeniden canlandıracaktır. Çanakkale Savaşı'nın sembollerinden 57 alay sancağı bunlardan biridir' dedi.
29.10.2020Siyaset
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifinde Mevlit Kandili idrak edildi
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde Mevlit Kandili idrak edildiHazreti Muhammed'in dünyaya geldiği gün olarak idrak edilen Mevlit Kandili dolayısıyla vatandaşlar, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi başta olmak üzere camileri doldurdu.
28.10.2020Haberler
86 yıl sonra Ayasofyada Mevlid Kandili idrak edildi
86 yıl sonra Ayasofya'da Mevlid Kandili idrak edildiHazreti Muhammed'in dünyaya geldiği gün olarak idrak edilen Mevlid Kandili dolayısıyla vatandaşlar, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi başta olmak üzere camileri doldurdu.
28.10.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığından Cumhuriyetin 97. yılına özel Milli Mücadele Sergisi
Cumhurbaşkanlığı'ndan Cumhuriyet'in 97. yılına özel Milli Mücadele SergisiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Millet Kütüphanesi'nde hazırlanan, İstiklal Harbi'ne ve Cumhuriyet'in kuruluşuna tanıklık eden özel eserlerden oluşan Milli Mücadele Sergisi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda açılacak.
28.10.2020Gündem
Motosikletli kuryelerin isyanı: Bizden hızlısı gerçekten mezarda
Motosikletli kuryelerin isyanı: Bizden hızlısı gerçekten mezardaTrafikte büyük tehlike altında olan motosikletli kuryeler, müşterilerin ve firmaların hız baskısına isyan etti. Müşteri memnuniyet anketlerinde hızların puanlanması sisteminin ölüm getirdiğini vurgulayan Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyon Başkanı Çağdaş Yavuz, "Bazıları trafik canavarı ya da trafik terörü diyorlar ya biz o insanlardan olmak istemiyoruz. 20 liralık paketi götürebilmek için canımız pahasına kurallara uymadan gitmek istemiyoruz" dedi. 5 yıldır bir yemek firmasında kurye olan Emrullah Akgeyik ise, "Bazı telefon uygulamalarında mesela şu belirtiyorlar, 'Sizden hızlısı mezarda.' Gerçekten maalesef bizden hızlıları mezarda şu anda" ifadelerini kullandı.
21.12.2020Haberler
Motosikletli kuryelerin isyanı: Bizden hızlısı gerçekten mezarda
Motosikletli kuryelerin isyanı: Bizden hızlısı gerçekten mezardaTrafikte büyük tehlike altında olan motosikletli kuryeler, müşterilerin ve firmaların hız baskısına isyan etti. Müşteri memnuniyet anketlerinde hızların puanlanması sisteminin ölüm getirdiğini vurgulayan Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyon Başkanı Çağdaş Yavuz, "Bazıları trafik canavarı ya da trafik terörü diyorlar ya biz o insanlardan olmak istemiyoruz. 20 liralık paketi götürebilmek için canımız pahasına kurallara uymadan gitmek istemiyoruz" dedi. 5 yıldır bir yemek firmasında kurye olan Emrullah Akgeyik ise, "Bazı telefon uygulamalarında mesela şu belirtiyorlar, 'Sizden hızlısı mezarda.' Gerçekten maalesef bizden hızlıları mezarda şu anda" ifadelerini kullandı.
26.10.2020Gündem
25 Ekim 2020 Günün Özeti Milliyette
25 Ekim 2020 Günün Özeti Milliyet'te25 Ekim 2020 Günün Özeti Milliyet'te
25.10.2020Haberler
Son dakika... Nihat Hatipoğlu’ndan otelinde alkol servisi yapılıyor açıklaması
Son dakika... Nihat Hatipoğlu’ndan "otelinde alkol servisi yapılıyor" açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu bazı haber sitelerinde yer alan "otelinde içki satılıyor" iddiasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Hatipoğlu, "Bu otel açıldığı günden bu yana, buraya içki, bira gibi alkollü içecekler girmedi. Aklınızca benden intikam aldınız" diyerek geçtiğimiz günlerde bira içen genç kızlarla ilgili açıklamasını hatırlattı.
25.10.2020Gündem
Son dakika... Nihat Hatipoğlundan otel iddialarına ilişkin açıklamalar
Son dakika... Nihat Hatipoğlu'ndan otel iddialarına ilişkin açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu bazı haber sitelerinde yer alan 'otelinde içki satılıyor' iddiası sonrası sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.
25.10.2020Gündem
İstanbullular hafta sonu spora doyacak
İstanbullular hafta sonu spora doyacakİstanbul Yarı Maratonu’nda uyguladığı pandemi tedbirleriyle dünyadaki yarışlarda standart belirleyen ve diğer ülkelere örnek gösterilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul, Cumartesi günü Tarihi Yarımada Bisiklet Turu ve Pazar günü gerçekleştirilecek ‘İstanbul’u Koşuyorum’ Caddebostan Etabı Gazi Koşusu ile tüm İstanbullulara bu hafta sonunda spor imkânı sunuyor.
23.10.2020Gündem
Tarih içinde alışveriş keyfi
Tarih içinde alışveriş keyfiYüzlerce yıldır bulundukları bölgelerde ticaretin merkezi olan çarşılar, günümüzde tarihin ve kültürlerin yaşadığı yerler olarak dikkat çekiyor . Neredeyse her ilde bulunan çarşılar, ziyaretçilerine tarihi dokunun içinde alışveriş yapma keyfinin yanı sıra yaşayan hazineler olan zanaatkârlarla tanışma fırsatı da sunuyor.
18.10.2020Gündem
Sanat için yürüyecek kadınlar aranıyor
Sanat için yürüyecek kadınlar aranıyorPerformistanbul, British Council’ın #KültürdeKadınGücü Destek Programı kapsamında Live Art Development Agency (LADA, Londra) iş birliği ile geliştirdiği performans sanatçılarına özel misafir sanatçı programı “Sanatsal Gelişim Programı”nı başlatıyor.
16.10.2020Kültür Sanat
MEB’den Yaşayan Okullar Projesi
MEB’den Yaşayan Okullar ProjesiMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sultanahmet Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde, Yaşayan Okullar Projesi’ni tanıttı. Toplantıya, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Muhiddin Gülal, valiler, belediye başkanları, il milli eğitim müdürleri ile mimarlar katıldı.
16.10.2020Eğitim
İstanbulun lezzet durakları
İstanbul'un lezzet duraklarıİstanbul dünyanın en önemli lezzet duraklarından biri. Hem Rumeli ve Anadolu hem de dünyanın farklı coğrafyalarının lezzetlerine ev sahipliği yapıyor. İstanbul sokaklarında dolaşırken dünyanın değişik bölgelerine ait lezzetleri deneme fırsatınız var. İşte semt semt İstanbul'da farklı mutfakları deneyebileceğiniz rotalar.
15.10.2020Tatil

Yazar Sonuçları

Süreyya ÜzmezMilliyet Yazarı
Yemek sektöründe son durumPandemi döneminde bazı sektörler dip yaparken, bazılarının da yüzü gülüyor...
21.12.2020Cadde
Sinan GenimMilliyet Yazarı
Taksim Meydanı üzerineİnternette Salacak Kıyısı, Taksim Meydanı ve Bakırköy Meydanı için tasarlanan projelerin oylaması yapılıyor...
8.01.2021
Tunca BenginMilliyet Yazarı
Osmanlı başkentinde Cumhuriyet’in ilk yıl dönümüCumhuriyet’in ilanının ilk yıl dönümü 29 Ekim 1924 tarihi yeni Türkiye Cumhuriyeti için Cumhuriyet kavramının oluşmasında, 1919 yılından itibaren gerçekleştirilenlerin yanında sembolik bir anlam içermekteydi...
29.10.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İstanbulsultanahmetturistformula 1sergi

Sultanahmet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.