Uygur Türkleri

Uygur Türkleri

Son dakika Uygur Türkleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uygur Türkleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uygur Türkleri haber sayfamızda...

Uygur Türkleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 237 uygur turkleri haberi bulunmuştur.
Çinli teknoloji devi için flaş iddia Skandal Uygur Türkleri hamlesi
Çinli teknoloji devi için flaş iddia! Skandal 'Uygur Türkleri' hamlesiÇinli telekomüniskasyon şirketi Huawei'nin, Uygur Türklerini yaya kalabalığı içinde, etnik-fenotipik özelliklerine göre tespit edebilen bir teknoloji için patent başvurusunda bulunduğu iddia edildi.
13.01.2021Teknoloji
Son dakika... İngiltereden Çine şok: Uygur Türkleri ambargosu geliyor
Son dakika... İngiltere'den Çin'e şok: Uygur Türkleri ambargosu geliyorAralık ayında ortaya çıkarılan belgelerin ardından İngiltere harekete geçti, Dışişleri Bakanı Raab Çin'in Uygur Türklerine barbarlık uyguladığını belirterek zorla çalıştırılarak elde edilen ürünlerin ithaline yasak getirileceğini açıkladı.
12.01.2021Dünya
ABD ile S-400 için  görüşme yapıyoruz
'ABD ile S-400 için görüşme yapıyoruz'Dış politikada 2020 yılını değerlendiren ve 2021 hedeflerini anlatan Çavuşoğlu, “S-400’ler konusunda ABD ile ortak bir çalışma grubu için teknik düzeyde görüşmeler var” açıklaması yaptı
31.12.2020Siyaset
Çin, Sincan Uygur Özerk Bölgesinde bildiğini okumakta kararlı
Çin, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde bildiğini okumakta kararlıÇin, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde uygulanan kısıtlamalardan geri adım atmayacağı sinyalini verdi. Komünist Parti Sincan Halkla İlişkiler Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Şü Guişiang, Pekin'de Associated Press ajansıyla yaptığı söyleşide, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki güvenlik önlemlerinin gevşetilip gevşetilmeyeceğine ilişkin soruya "Şu anda kayıtsız kalamayız çünkü tehditler hala mevcut. Dört yıl boyunca terörizmden kurtulmuş olmak, hiçbir suretle tehlike veya tehdit olmadığı anlamına gelmez" yanıtını verdi.
21.12.2020Dünya
BBC: Çin yüz binlerce Uygur Türkünü pamuk tarlalarında çalışmaya zorladı
BBC: Çin yüz binlerce Uygur Türkü'nü pamuk tarlalarında çalışmaya zorladıÇin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki yüz binlerce Uygur Türkü ve diğer azınlıkları pamuk tarlalarında çalışmaya zorladığı bildirildi. BBC'nin haberine göre, Washington'daki Komünizm Kurbanları Anma Vakfı üyesi ve Çin konularındaki çalışmalarıyla bilinen Adrian Zenz, Çin'in Uygur Türkleri ve diğer azınlıkları pamuk tarlalarında zorla çalıştırdığına dair rapor yayımladı.
15.12.2020Dünya
Çinli kadının vahşice öldürülmesine ilişkin davada sanıklar hakim karşısında
Çinli kadının vahşice öldürülmesine ilişkin davada sanıklar hakim karşısındaİstanbul’da 2019 yılında Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı Lisha Yu'nun aracına çarparak kaza süsü veren, Yu'yu araçlarına zorla sokarak kaçıran ve öldürdükten sonra valize koyarak Bilecik'e gömdükleri iddia edilen 4'ü tutuklu 5 sanık ilk kez hakim karşısına çıktı. Sanıklardan Abdulgaffar Tamuygur, Yunuscan Türkistanlı ve Hüseyin Ahmed'in olaydan 2 gün sonra yanına geldiğini belirterek, "Yunuscan, bir arkadaşının Çinli bir kadından alacağı olduğunu, bu arkadaşının bir araç kiraladığını, bagaja baktıklarında kadının öldüğünü anladıklarını ve benim arsamın dışında kalan ormanlık alana gömdüklerini anlattı. Bunu duyunca yanımdan kovdum, 'Nasıl böyle bir şey yaparsınız?' diye kızdım. Olayın nasıl olduğunu bilmiyorum" dedi. Diğer sanıklar ise suçlamaları reddetti. Öte yandan cinayetin bir istihbarat cinayeti olabileceği ihtimali üzerinde de durulduğu açıklanmıştı.
10.12.2020Gündem
Uygur Türklerinin durumu Meclis gündemine taşındı
Uygur Türklerinin durumu Meclis gündemine taşındıİYİ Parti, Çin’in Uygur Türklerine baskı yaptığı iddiasını TBMM gündemine getirdi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ve Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, TBMM Başkanlığı’na Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanıtlaması istemiyle ayrı ayrı soru önergeleri verdi.
7.12.2020Siyaset
ABDden, Uygurların zorla çalıştırıldığı gerekçesiyle Çinli şirketin pamuk ürünlerine ithalat yasağı
ABD'den, Uygurların zorla çalıştırıldığı gerekçesiyle Çinli şirketin pamuk ürünlerine ithalat yasağıABD, Uygur Türklerinin zorla çalıştırılmasını gerekçe göstererek Sincan Üretim ve İnşaat Şirketinden (XPCC) pamuk ürünlerinin ithalatını yasakladı.a
3.12.2020Dünya
Uygur Türklerini örnek gösteren Papa Çini çıldırttı
Uygur Türklerini örnek gösteren Papa Çin'i çıldırttıPapa Franciscus, 1 Aralık'ta piyasaya çıkacak yeni kitabında inançları nedeniyle eziyet gören gruplar arasında Uygur Türklerini gösterdi.
24.11.2020Dünya
Son dakika... New York Times yazdı İşte Mesut Özile yapılan Çin işkencesi
Son dakika... New York Times yazdı! İşte Mesut Özil'e yapılan 'Çin işkencesi'Gelen son dakika haberine göre; New York Times gazetesi, Arsenal’de forma giyen Mesut Özil’in, Çin’in Sincan bölgesinde yaşayan Uygur Türkleri’ne yönelik zulmünü eleştiren tweet’i sonrası 10 ayda ortadan nasıl ‘kaybolduğunu’ yazdı.
28.10.2020Gündem
ABD ve Çin arasında peruk krizi
ABD ve Çin arasında peruk krizi!ABD’de 2.5 milyar dolarlık pazara sahip olan ve kadınların rağbet gösterdiği “Siyah Altın" olarak adlandırılan perukların, Çin'in Sincan bölgesindeki toplama kamplarında yaşayan Müslüman Uygur Türklerine ait olduğu iddia edildi. ABD'nin Çin'den gelen perukları incelemek üzere el koyduğu belirtildi.
10.10.2020Haberler
Uygur Türkünün hakları garanti altına alınsın
'Uygur Türkünün hakları garanti altına alınsın'Türkiye, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu çalışmalarındaki ulusal beyanında, Uygur Türklerinin kültürel ve dini kimliklerine saygı gösterilmesi ve garanti altına alınması beklentisini bildirdi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, BM 75.Genel Kurulu kapsamında gerçekleştirilen III. Komite toplantısında sunulan beyana ilişkin, “Beyanımızda, son dönemde kamuoyuna yansıyan rapor ve haberlerde yer alan, Sincan’daki Uygur Türkleri ve diğer Müslüman azınlıklara yönelik insan hakları uygulamalarından duyduğumuz endişe ifade edilmiştir” bilgisini verdi.
8.10.2020Siyaset
Ömer Çelik: Türkiye sonuna kadar Azerbaycanın yanındadır
Ömer Çelik: Türkiye sonuna kadar Azerbaycan'ın yanındadırMYK toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamalarında "Türkiye sonuna kadar Azerbaycan'ın yanındadır. Türkiye, Azerbaycanlı kardeşlerimiz nasıl istiyorsa, ne şekilde istiyorsa her zaman yanlarında olmaya davam edecektir. Ermenistan soykırımvari saldırıda bulundu." ifadelerini kullandı.
29.09.2020Haberler
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Türkiye sonuna kadar Azerbaycanın yanındadır
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Türkiye sonuna kadar Azerbaycan'ın yanındadırGelen son dakika haberine göre; MYK toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamalarında "Türkiye sonuna kadar Azerbaycan'ın yanındadır. Türkiye, Azerbaycanlı kardeşlerimiz nasıl istiyorsa, ne şekilde istiyorsa her zaman yanlarında olmaya davam edecektir. Ermenistan soykırımvari saldırıda bulundu." ifadelerini kullandı.
29.09.2020Siyaset
Amerikalı senatörlerden Netflixe Uygur Türkleri mektubu
Amerikalı senatörlerden Netflix'e 'Uygur Türkleri' mektubuBeş Cumhuriyetçi senatör, Çin'in Uygur Türklerine yönelik ihlallerine destek veren Çinli yazar Liu Cixin'in kitaplarını dizi yapacağını açıklayan platforma tepki gösterdi.
25.09.2020Teknoloji
Çinin Sincanda 380den fazla gözaltı merkezi kurduğu iddiası
Çin'in Sincan'da 380'den fazla gözaltı merkezi kurduğu iddiasıÇin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde, 2017'den bu yana "mesleki eğitim merkezi" adı altında bölgede yaşayan insanları yargı kararı olmadan alıkoyduğu 380'den fazla yeniden eğitim kampı ve gözaltı merkezi kurulduğu ileri sürüldü.
24.09.2020Dünya
ABD Temsilciler Meclisinden Çine karşı Uygur Zorunlu İşçiliği Engelleme Tasarısı
ABD Temsilciler Meclisi'nden Çin'e karşı 'Uygur Zorunlu İşçiliği Engelleme Tasarısı'ABD Temsilciler Meclisi, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde zorla çalıştırma ile üretilen ürünlerin ABD'ye ithalatın yasaklanmasını ve işçi kaçakçılığına karışan bireylere yaptırım uygulanmasını öngören bir tasarı geçirdi.
22.09.2020Dünya
ABDden Çine Sincan yaptırımı Bazı ürünlerin ithalatı durduruldu
ABD'den Çin'e Sincan yaptırımı! Bazı ürünlerin ithalatı durdurulduWashington yönetimi, Pekin'i Sincan'da yaşayan Müslüman Uygur Türklerini zorla çalıştırmakla ve insan hakları ihlâlleri yapmakla suçladı. Buna tepki olarak da Çin'den gelen bazı ithal ürünlere kısıtlama getirdi.
15.09.2020Dünya
Kazakistan Hakkında Bilgiler; Kazakistan Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kazakistan Hakkında Bilgiler; Kazakistan Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıKazakistan, 2.724.900 kilometrekarelik yüz ölçümüyle en geniş topraklara sahip Türk devletidir. Hem Orta Asya hem de Doğu Avrupa'da toprakları bulunan ülkenin sınır komşuları Rusya, Çin, Özbekistan, Kırgızistan ve Türkmenistan'dır. Kazakistan hakkında en güncel bilgileri sizin için derledik.
13.09.2020Tatil
ABDden Çine Uygur Türkleri hamlesi: Soykırım olarak nitelemeyi düşünüyor
ABD'den Çin'e Uygur Türkleri hamlesi: 'Soykırım' olarak nitelemeyi düşünüyorABD'de Başkan Donald Trump yönetiminin, Çin'in, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşayan Uygur Türklerine yönelik "baskı politikasını", "soykırım" olarak nitelemeyi değerlendirdiği iddia edildi.
25.08.2020Dünya
Skandal iddia Uygur Türklerine corona virüs zulmü
Skandal iddia! Uygur Türkleri'ne 'corona virüs' zulmüÇin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşayan Uygur Türklerinin, yeni tip corona virüs (covid-19) ile mücadele bahanesiyle haftalarca evlerinde kilitli tutulduğu iddia edildi.
25.08.2020Dünya
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklıdan, Uygur Türklerinin Çine gönderileceği iddiası için açıklama
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı'dan, 'Uygur Türklerinin Çin'e gönderileceği' iddiası için açıklamaİçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, 50 bin Uygur Türk'ünün Çin'e gönderileceği iddiasına ilişkin, "Uygur kardeşlerimiz müsterih olsunlar. Bu iddia tam bir hezeyandır." ifadelerini kullandı.
28.07.2020Siyaset
Türklerin Kullandığı Alfabeler Nelerdir Sırasıyla Türklerin Kullandıkları Alfabeler Ve Özellikleri
Türklerin Kullandığı Alfabeler Nelerdir? Sırasıyla Türklerin Kullandıkları Alfabeler Ve ÖzellikleriAlfabe, bir lisandaki seslere dair anlatımları yazıya aktarmak için kullanılan şekillerin tamamıdır. Bu şekillerin kabul görmüş biçimidir. Çocuklara veya okuma-yazma bilmeyenler için hazırlanmış küçük kitap. Harflerin alfabede belirtildiği sıraya göre dizilmesi. Türklerin kullandığı alfabelerin ayrıntılarını sizler için derledik.
22.07.2020Gündem
ABD ve Çin arasında ipler gerildi
ABD ve Çin arasında ipler gerildiWashington yönetiminin Houston kentindeki Çin Başkonsolosluğu'nun boşaltılmasını istemesi gerilimi zirveye çıkardı. Kararı 'provokasyon' olarak niteleyen Pekin, misillemede bulunacağını duyurdu.
22.07.2020Haberler
Son dakika... ABD ve Çin birbirine girdi
Son dakika... ABD ve Çin birbirine girdi!Washington yönetiminin Houston kentindeki Çin Başkonsolosluğu'nun boşaltılmasını istemesi gerilimi zirveye çıkardı. Kararı 'provokasyon' olarak niteleyen Pekin, misillemede bulunacağını duyurdu.
22.07.2020Dünya
Fransa: Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerinden endişe duyuyoruz
Fransa: Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerinden endişe duyuyoruzFransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerinden endişe duyduklarını belirtti.
21.07.2020Dünya
ABDden Uygur Türkleri hamlesi 11 Çinli şirkete yaptırım
ABD'den Uygur Türkleri hamlesi! 11 Çinli şirkete yaptırımABD yönetimi, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerinde rolü olduğu gerekçesiyle 11 Çinli şirketi yaptırım listesine aldı.
20.07.2020Ekonomi
İngiltereden Uygur Türkleri açıklaması: Çine yaptırımlar geçiştirilmemeli
İngiltere'den Uygur Türkleri açıklaması: Çin'e yaptırımlar geçiştirilmemeliİngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerinin sorumlusu olarak gördükleri Çin'e karşı yaptırımların geçiştirilmemesi gerektiğini belirtti.
19.07.2020Dünya
Son dakika haberleri... Dünya sarsılıyor Çin savaş ilan etti...
Son dakika haberleri... Dünya sarsılıyor! Çin 'savaş' ilan etti...Bir günde koronavirüs vakaları ilk kez çeyrek milyonu aştı, yaklaşık 260 bin pozitif test Dünya Sağlık Örgütü tarafından resmen açıklandı. Reuters ise, yalnızca 100 saat içerisinde (yaklaşık 4 gün) dünya genelinde 1 milyon vakanın belirlendiğini 'son dakika' koduyla duyurdu. Koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'de ise kimsenin beklemediği bir gelişme var.
19.07.2020Dünya
ABD gümrüğünde, Uygur Türklerine yaptırılan 13 ton insan saçından ürün ele geçirildi
ABD gümrüğünde, Uygur Türklerine yaptırılan 13 ton insan saçından ürün ele geçirildiABD gümrüğünde, Çin'in Şincan bölgesindeki çalışma kamplarındaki Uygur Türkü kadın ve çocuklara yaptırıldığı belirtilen insan saçından yapılmış 13 ton ürün ele geçirildi.
2.07.2020Dünya
Çin, Uygur Türklerine zorla doğum kontrolü ve kısırlaştırma yapmakla suçlandı
Çin, Uygur Türklerine zorla doğum kontrolü ve kısırlaştırma yapmakla suçlandıMilyonlarca Müslüman Uyguru kamplara hapseden Pekin yönetiminin uyguladığı yöntemler sonucunda, Şincan'daki nüfus artışında büyük düşüş görüldü. Dünyayı ayağa kaldıran raporu yazan Çinli akademisyen, zorla doğum kontrolünü 'Soykırım hedefli bir nüfus planının parçası' olarak tanımladı. ABD, Çin'den korkunç uygulamaları derhal sonlandırmasını istedi.
30.06.2020Dünya
Çin, Uygur Türklerine zorla doğum kontrolü ve kısırlaştırma yapmakla suçlandı
Çin, Uygur Türklerine zorla doğum kontrolü ve kısırlaştırma yapmakla suçlandıMilyonlarca Müslüman Uyguru kamplara hapseden Pekin yönetiminin uyguladığı yöntemler sonucunda, Şincan'daki nüfus artışında büyük düşüş görüldü. Dünyayı ayağa kaldıran raporu yazan Çinli akademisyen, zorla doğum kontrolünü 'Soykırım hedefli bir nüfus planının parçası' olarak tanımladı. ABD, Çin'den korkunç uygulamaları derhal sonlandırmasını istedi.
30.06.2020Dünya
Clichy’den Uygur Türklerine destek
Clichy’den Uygur Türklerine destekMedipol Başakşehir’in sol beki Gael Clichy, Çin’in baskı politikalarına tepki göstererek Uygur Türklerine destek verdi.
30.06.2020Basaksehir
Trump’tan Uygur tasarısına jet onay
Trump’tan Uygur tasarısına jet onayABD Başkanı Donald Trump, eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın kitabında Çin ile ilgili bölümlerin basına sızmasının hemen ardından Çin’e yönelik bekleyen yaptırım tasarısını imzaladı.
19.06.2020Dünya
Son dakika haberi: Trumptan Uygur Türkleri hamlesi Onayladı...
Son dakika haberi: Trump'tan Uygur Türkleri hamlesi! Onayladı...Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Trump, Uygur Türklerine yönelik baskı politikalarından dolayı Çinli yetkililere yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısını onayladı.
17.06.2020Dünya
ABD Temsilciler Meclisi Uygur Türkleri için sunulan yasa tasarısını onayladı
ABD Temsilciler Meclisi Uygur Türkleri için sunulan yasa tasarısını onayladıABD Temsilciler Meclisi, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türkleri'ne yönelik baskı politikalarından dolayı Çinli yetkililere yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısını onayladı.
27.05.2020Dünya
ABDden Çinli 9 kuruluşa Uygur Türkleri yaptırımı
ABD'den Çinli 9 kuruluşa 'Uygur Türkleri' yaptırımıGelen son dakika haberine göre; ABD Ticaret Bakanlığı, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerinden dolayı Çinli 9 kuruluşu yaptırım listesine aldı.
22.05.2020Dünya
Son dakika haberi: ABD Senatosu Uygur Türkleri için sunulan yasa tasarısını onayladı
Son dakika haberi: ABD Senatosu Uygur Türkleri için sunulan yasa tasarısını onayladıGelen son dakika haberine göre; ABD Senatosu, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine yönelik baskı politikalarından dolayı Çinli yetkililere yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısını onayladı.
14.05.2020Dünya
ABDnin 2019 İnsan Hakları Raporu yayımlandı
ABD'nin '2019 İnsan Hakları Raporu' yayımlandıABD Dışişleri Bakanlığının "2019 İnsan Hakları Raporu"nda, Çin'in Uygur Türklerine yönelik uygulamaları sert şekilde eleştirilerek, Pekin'e "insan hakları ihlallerine son vermesi çağrısı" yapıldı.
11.03.2020Dünya
Nevruz ne zaman Nevruz ne demek ve hangi tarihte
Nevruz ne zaman? Nevruz ne demek ve hangi tarihte? Bahar mevsiminin müjdeleyicisi cemre bugün havaya düşerken bir cemre ile birlikte nevruz da gündem olmuş durumda... doğanın uyanışını simgeleyen nevruzun tarihleri araştırılmaya başlandı. İşte detaylar...
19.02.2020Gündem
Son dakika | Çinin Uygur Türklerine uyguladığı baskının belgeleri sızdı Dünya çalkalandı
Son dakika | Çin'in Uygur Türklerine uyguladığı baskının belgeleri sızdı! Dünya çalkalandıÇin'in gözaltı kamplarında tutulan yüz binlerce Müslüman Uygur Türkü ile ilgili belgelere uluslararası medya ulaştı. Belgelerde Uygurların 'kızının türban takması', 'yurt dışından biriyle iletişim kurmak', 'yabancı internet sitesine girmek' veya 'güvenilmez olmak' gibi nedenlerle kamplara gönderildiği görülüyor.
18.02.2020Dünya
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğandan darbe söylentilerine sert yanıt
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'darbe' söylentilerine sert yanıtAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik milletvekilleriyle buluşma sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı kapsamlı bir değerlendirme yaptı" dedi. Darbe tartışmalarını da değerlendiren Çelik, "Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesini aktarayım size... Bütün bu gündemlerin Türkiye'yi ana hedeflerinden saptırmaya yönelik. Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır." dedi.
18.02.2020Siyaset
Bakan Çavuşoğlu Çinli mevkidaşı Vang ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu Çinli mevkidaşı Vang ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi ile yaptığı görüşmede Uygur Türklerinin durumunu da ele aldıkları bildirildi.
16.02.2020Siyaset
CHP Uygur Türkleri için araştırma istedi
CHP Uygur Türkleri için araştırma istediCHP, Çin’in Doğu Türkistan bölgesinde yaşayan Uygur Türklerinin sorunlarının TBMM tarafından araştırılmasını istedi...
21.01.2020Siyaset
Mehmetçik Libya yolcusu
Mehmetçik Libya yolcusuLibya’ya asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi dün olağanüstü toplanan TBMM Genel Kurulu’nda görüşüldü. Tezkere 183 ret oyuna karşı 332 oyla kabul edildi. Böylece Libya yurt dışında Türk askerinin bulunduğu 13’üncü ülke olacak
3.01.2020Gündem
ABD Dışişleri Bakanından Çine Uygur Türkü eleştirisi
ABD Dışişleri Bakanı'ndan Çin'e Uygur Türkü eleştirisiABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin'in Sincan bölgesindeki Uygur Türklerine yönelik uygulamalarını eleştirdi.
28.12.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Attila GökçeMilliyet Yazarı
Mesut'a Mutluluk ÇağrısıMesut Özil… Futbol gündemimizdeki en önemli konu… Almanya’da doğup büyüyen, Zonguldak’ın Devrek ilçesine bağlı Hışıroğlu köyündeki atalarının dünya futboluna armağan ettiği çok değerli bir futbolcu...
13.01.2021Skorer
Uzay GökermanMilliyet Yazarı
Mesut Özil neden oynamıyor?Fenerbahçe’nin Mesut Özil özleminin bitmek üzere olduğu günler yaşıyoruz...
7.01.2021Skorer
Ali EyüboğluMilliyet Yazarı
ALBAY ROLÜ İÇİN SEKİZ KİLO VERDİYıllarca ‘Çocuklar Duymasın’da canlandırdığı taş fırın erkeği Haluk tiplemesiyle dizi izleyicilerinin hafızalarında yer edinen Tamer Karadağlı, şimdi bambaşka bir rolle ekranlara dönecek...
17.12.2020Cadde
Ali ÇınarMilliyet Yazarı
Türkiye’yi de yakından ilgilendiren üç gelişmeABD’de gündem, o denli Kovid-19 ve protestolar merkezli ki, ülkenin dış politikasındaki gelişmeler uzun zamandır gündem dışında kalmıştı...
22.06.2020

Benzer Haber Etiketleri

Uygur TürkleriçinabdHaberlertoplama kampları

Uygur Türkleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.