1-3

1-3

Son dakika 1-3 haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 1-3 gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 1-3 haber sayfamızda...

1-3

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 305.033 1 3 haberi bulunmuştur.
Mutaffifin Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Mutaffifin Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’in 83. suresi olan Mutaffifin; Ankebut Suresi’nden sonra, Bakara Suresi’nden de önce Mekke’de indirilmiştir. Cebrail tarafından Hz. Muhammed’e tebliğ edilen bu surenin adı “el- mutaffifin” teriminden gelmektedir. Buna göre Mutaffifin, “ölçüde ya da tartıda hata ve hile yapan kişi” manası taşımaktadır. Bu sure, Mekke’de tebliğ edilen son sure; Medine’de tebliğ edilen ilk sure olma özelliğine sahiptir. Yani, Mutaffifin Suresi’nin ayetlerinin bir kısmı Mekke döneminde bir kısmı da Medine döneminde indirilmiştir.
25.07.2021Sureler
İnsan Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
İnsan Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Mealiİnsan Suresi, Medine döneminde indirildiğine inanılan ve adını 1. ayette yer alan “insan” teriminden alan bir suredir. Toplamda 31 ayetten oluşan sure içerisinde insanın yaratılması ve inanan insanların cennetle mükafatlandırılacağından bahsedilmektedir. Bunun dışında Allah’a ve onun emirlerine inanmayan insanların durumu da İnsan Suresi içerisinde yer almaktadır. Sure içerisinde Müslümanların Allah’ın verdiği nimetlere şükretmesi öğütlenmektedir. Bu kapsamda İnsan Suresi, Müminler için oldukça önemli anlamlar içermektedir. Bu sureyi ezberlemek isteyenler ise Diyanet tarafından verilen Türkçe okunuştan ve açıklamalardan faydalanabilmektedir.
25.07.2021Sureler
Şans Topu çekilişinde büyük ikramiye 363.568 TL! Şans Topu çekilişi bu akşam saat kaçta?
Şans Topu çekilişinde büyük ikramiye 363.568 TL! Şans Topu çekilişi bu akşam saat kaçta?Çarşamba ve Pazar akşamları gerçekleştirilen çekilişler ile talihlilerin belirlendiği Şans Topu çekilişinin bu hafta içerisindeki son çekilişi bu akşam gerçekleştirilecek. Çarşamba akşamı gerçekleştirilen son çekilişte 5+1 bilen çıkmazken 5 bilen 5 talihli 4.398,50 TL tutarında ikramiyenin sahibi olmuştu. Peki Şans Topu çekilişinde bu akşamın kazandıran numaraları hangileri olacak
25.07.2021Ekonomi
Dünyanın En Pahalı Telefonu 2021: Dünyanın En Pahalı Cep Telefonu Sıralaması ve Fiyatları
Dünyanın En Pahalı Telefonu 2021: Dünyanın En Pahalı Cep Telefonu Sıralaması ve Fiyatlarıİnsan yaşamının merkezi haline gelen cep telefonları hiç de ucuz değiller. 10-15 bin TL’ye kadar olan telefonlar pahalı gibi görünüyor. Telefon özelliklerine göre değişiklik gösteren fiyatlar tasarımına göre milyon dolarları bulunuyor. 10-15 bin TL ne kadar pahalı gözükse de değeri 48 milyon doları bulan telefonlar da mevcut. Ancak bu kadar değerli olmalarının sebebi ise genellikle tasarımları. Dünyanın en pahalı cep telefonu sıralaması ve fiyatlarını merak ediyorsanız “Dünyanın En Pahalı Telefonu 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.07.2021Teknoloji
"80’inci Yıl" özel versiyonu Türkiye'de
"80’inci Yıl" özel versiyonu Türkiye'de2021 yılında 80’inci yaş gününü kutlayan; macera, özgürlük ve tutku kelimelerinin sembolü Jeep’in, kompakt SUV’si Renegade’in, “80’inci Yıl” özel versiyonu, Türkiye pazarında satışa sunuldu.
23.07.2021Otomobil
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, güne yükselişle başladı.
21.07.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, haftanın ikinci işlem gününe yükselişle başladı.
20.07.2021Uzmanpara
Londra halka arzlarda geride kaldı
Londra halka arzlarda geride kaldıLondra’da halka arz edilen şirketlere yapılan toplam yatırım daha fazla şirketin halka arz olmasına rağmen ikinci çeyrekte Amsterdam ve Frankfurt’un gerisinde kaldı.
19.07.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları düşüşle açıldı
Avrupa borsaları düşüşle açıldıAvrupa borsaları, haftanın ilk işlem gününe sert düşüşle başladı.
19.07.2021Uzmanpara
Hangi parti hangi sosyal medyayı kullanıyor? Dikkat çeken sonuç!
Hangi parti hangi sosyal medyayı kullanıyor? Dikkat çeken sonuç!Optimar’ın temmuz ayı araştırmasında en çok kullanılan sosyal medya platformları ile "Hangi parti hangi sosyal medyayı tercih ediyor?" sorusuna cevap arandı. Dikkat çeken sonuçlar ortaya çıkarken ankete katılanların yüzde 30.4'ü Instragram yanıtını verdi.
19.07.2021Gündem
Kayserispor'a yeni isim sponsoru
Kayserispor'a yeni isim sponsoruSÜPER Lig ekibi Kayserispor'un başkanı Berna Gözbaşı, geçen sezon Denizlispor'a sponsor olan Yukatel ile yeni sezon için anlaştıklarını belirterek, "Yeni ismimiz Yukatel Kayserispor olacak" dedi.
17.07.2021Kayserispor
Veriler güçlü büyümeye işaret ediyor
Veriler güçlü büyümeye işaret ediyorİktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, ikinci çeyrekte yüzde 20 düzeyinde bir büyüme gerçekleşebileceğini belirterek, "İhracat rakamları, üretim ve kapasite kullanım oranları da ikinci çeyrekte güçlü bir büyüme yakalanacağına işaret. İkinci çeyrekte, pandemiye yönelik tedbirler nedeniyle hizmetler sektörünün katkısının zayıf kalacağını, ancak ekonominin lokomotifi olan sanayi ve tarım sektörlerinden büyümeye güçlü katkı gelmesini bekliyoruz." dedi.
17.07.2021Uzmanpara
Veriler ikinci çeyrekte güçlü büyümeye işaret ediyor
Veriler ikinci çeyrekte güçlü büyümeye işaret ediyorİktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, ikinci çeyrekte yüzde 20 düzeyinde bir büyüme gerçekleşebileceğini belirterek, "İhracat rakamları, üretim ve kapasite kullanım oranları da ikinci çeyrekte güçlü bir büyüme yakalanacağına işaret. İkinci çeyrekte, pandemiye yönelik tedbirler nedeniyle hizmetler sektörünün katkısının zayıf kalacağını, ancak ekonominin lokomotifi olan sanayi ve tarım sektörlerinden büyümeye güçlü katkı gelmesini bekliyoruz." dedi.
17.07.2021Ekonomi
Sırbistan Cumhurbaşkanı, Kovid-19 aşısının üçüncü dozunu olacak
Sırbistan Cumhurbaşkanı, Kovid-19 aşısının üçüncü dozunu olacakSırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı Çin'in geliştirdiği Sinopharm aşısının iki dozunu yaptırdığını belirterek aşının üçüncü dozunu da olacağını ifade etti.
17.07.2021Dünya
Dolap’tan 5 yılda tam  22.4 milyon ürün çıktı
Dolap’tan 5 yılda tam 22.4 milyon ürün çıktıTrendyol çatısı altında faaliyet gösteren ikinci el ürün pazarı platformu Dolap, 5 yılda 1 milyar 450 milyon lira tutarında, 22.4 milyon adet ürün satışı gerçekleştirdi.
17.07.2021Ekonomi
Çin'de teknoloji şirketleri fazla mesailerini kaldırıyor
Çin'de teknoloji şirketleri fazla mesailerini kaldırıyorÇin dünyanın en çok teknoloji şirketine sahip ülkelerinden biri. Özellikle telefon ve oyun şirketleri ülkenin ekonomisine büyük katkı sağlıyorken, Çin merkezli şirketlerden yeni mesai kararı geldi.
16.07.2021Teknoloji
Anne 4 çocuğunu terk etti, evde perişan halde bulundular
Anne 4 çocuğunu terk etti, evde perişan halde bulundularAntalya'da, Gizem Y.'nin (26) terk ettiği evde 1'i 5 aylık, diğerleri 1, 3, 5 yaşlarında olan çocukların bazılarını baygın bulundu. Polis ve sağlık ekiplerince bebek ile 3 çocuk, evden çıkarıldı. Çocuklarını vermek istemeyen Onur Y. (32) ise görevlilere yalvarırken, sinir krizi geçirdi.
16.07.2021Gündem
Türkiye'nin uluslararası yatırım pozisyonu verileri yayımlandı
Türkiye'nin uluslararası yatırım pozisyonu verileri yayımlandıTürkiye'nin mayıs sonu itibarıyla yurt dışı varlıkları 255 milyar dolar, yurt dışı yükümlülükleri ise 582 milyar dolar olarak gerçekleşti.
16.07.2021Ekonomi
Uluslararası yatırım pozisyonu verileri yayımlandı
Uluslararası yatırım pozisyonu verileri yayımlandıTürkiye'nin mayıs sonu itibarıyla yurt dışı varlıkları 255 milyar dolar, yurt dışı yükümlülükleri ise 582 milyar dolar olarak gerçekleşti.
16.07.2021Uzmanpara
700 milyon Linkedln kullanıcısının verileri 'eğlence' amaçlı çalındı!
700 milyon Linkedln kullanıcısının verileri 'eğlence' amaçlı çalındı!Geçen ay dünyanın dört bir yanından 700 milyon Linkedln kullanıcısının veri tabanını "eğlence olsun diye" toplayan ve kendisine 'Tom Liner' lakabını takan bir bilgisayar korsanı gündeme oturmuştu. Bu verileri daha sonra yaklaşık 5 biner dolara sattı.
15.07.2021Teknoloji
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında, karışık bir seyir izlendi.
15.07.2021Uzmanpara
TFF: İthamlar asla kabul edilemez
TFF: İthamlar asla kabul edilemezTürkiye Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği Vakfı’nın yayıncı kuruluş, yabancı oyuncu kriterleri ve lisans talimatıyla ilgili mektubuna yanıt verdi, “TFF ile yayıncı arasındaki ‘ciddiyetten uzak ilişki’ nedeniyle kulüplerin zarara uğratıldığı şeklindeki ithamlar asla kabul edilemez” denildi
15.07.2021Futbol
‘Aldandık ama toparlandık’
‘Aldandık ama toparlandık’FETÖ’nün hain emellerini yerine getirmek için hâlâ fırsat kollayan mensupları olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Din kisvesi altında bu milleti sömürenlere prim vermeyeceğiz. Evet, açık söylüyorum aldandık ama şimdi toparlandık” dedi.
15.07.2021Siyaset
Marmara öldü mü yoksa ölmedi mi?
Marmara öldü mü yoksa ölmedi mi?İki üniversite gemisinin Marmara Denizi’ndeki araştırmalarından çıkan iki farklı sonuç kafaları karıştırdı. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Birpınar, ‘Demek ki bir hakem bulacağız’ dedi
15.07.2021Gündem
Son dakika  - TFF’den Kulüpler Birliği'nin açıklamalarına cevap
Son dakika - TFF’den Kulüpler Birliği'nin açıklamalarına cevapTürkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı’na cevaben bir mektup göndererek, "Müsabakalara çıkmamak gibi futbol tarihinde yeri bulunmayan, FIFA ve UEFA nezdinde kabul görmesi mümkün olmayan eylem ve söylemlerin Süper Lig markasına zarar verici ve Türk futbol kamuoyu tarafından kabul görmeyecek bir tutum olduğunu hatırlatır, yeni sezonda tüm kulüplerimize başarılar dileriz" ifadelerini kullandı.
14.07.2021Süper Lig

Benzer Haber Etiketleri

borsaavrupapiyasasosyal medyatürkiye

1-3 ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.