1 Eylül

1 Eylül

Son dakika 1 eylül haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 1 eylül gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 1 eylül haber sayfamızda...

1 Eylül

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 42.109 1 eylul haberi bulunmuştur.
Eşini 104 yerinden bıçaklayan sanığa 20 yıl hapis istemi
Eşini 104 yerinden bıçaklayan sanığa 20 yıl hapis istemiİzmir'in Buca ilçesinde, dini nikahlı yaşadığı Aysel Perkgün'ü (28) oğlunun gözü önünde dövüp, 104 yerinden bıçakla yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan Feyzo Duran (25) hakkında ‘tasarlayarak' ve 'canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 yıldan 20 yıl kadar hapsi istendi. İddianamede, Feyzo Duran'ın yaraladığı Aysel Perkgün'ün başında oturarak ölmesini beklediğine dikkat çekildi.
21.10.2021Gündem
'Güven Masası'na yapılan 335 bin başvurunun yüzde 95,66'sı sonuçlandırıldı
'Güven Masası'na yapılan 335 bin başvurunun yüzde 95,66'sı sonuçlandırıldıEmniyet Genel Müdürlüğü, polis merkezi amirliklerinde kurulan 'Güven Masası' birimlerine son 5 ayda yapılan 335 bin başvurudan yüzde 95,66'sının sonuçlandırıldığını açıkladı.
18.10.2021Gündem
Boğaz’da lüfere ‘vira bismillah’
Boğaz’da lüfere ‘vira bismillah’İstanbul’da, son 15 yılın en büyük lüfer akınına sahne olan Boğaz’da ava çıkan balıkçı tekneleri iki haftadır istedikleri bereketi yakaladı. Reis Ahmet Bakırcı, “En az 24 metrede avlanıyoruz. Bizi kıyılarda görüp ihbar ediyorlar ama kurallara uyuyoruz. Lüfer bize eski günleri hatırlattı” diyor
17.10.2021Gündem
Palamut nesli tehlikede! 'Avlanma boyu 39 santimetre olsun'
Palamut nesli tehlikede! 'Avlanma boyu 39 santimetre olsun'Türkiye’de en düşük 25 santimetre boy sınırı ile avlanan palamut balığının, yumurtalarını bırakmadan avlanması nedeniyle neslinin tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olduğu belirtildi. Palamut avında en düşük boy sınırının 39 santimetreye çıkarılmasını isteyen Ordu Üniversitesi (ODÜ) Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yılmaz Çiftçi, “Biz yumurta bırakmamış palamutları yakalarsak, stokları zaman içerisinde çökecek” dedi.
16.10.2021Ekonomi
ABD'nin Teksas eyaletindeki tartışmalı yasaya onay verildi
ABD'nin Teksas eyaletindeki tartışmalı yasaya onay verildiABD’de Federal Temyiz Mahkemesi, ABD yönetiminin Teksas’taki tartışmalı kürtaj yasasının durdurulması için yaptığı başvuruyu reddederek tartışmalı kürtaj yasasının yasal süreç tamamlanıncaya kadar uygulanmasına onay verdi.
15.10.2021Dünya
Vodafone, hibrit çalışmayı kalıcı hale getirdi
Vodafone, hibrit çalışmayı kalıcı hale getirdiSalgınla birlikte müşteri hizmetleri ekibini yüzde 100 evden çalışma düzenine geçiren Vodafone'da, şimdi de diğer çalışanlar için hibrit düzen kalıcı hale geldi.
14.10.2021Ekonomi
Savcı, kazada ölen 2 yaşındaki Emirhan'ı kusurlu bulan raporu dikkate almadı
Savcı, kazada ölen 2 yaşındaki Emirhan'ı kusurlu bulan raporu dikkate almadıİzmir'in Karşıyaka ilçesinde evlerinin önündeki kaldırımda bisikletiyle oynarken manevra yapan ehliyetsiz sürücü Arzu Döş'ün çarpıp ölümüne yol açtığı 2 yaşındaki Emirhan Çoğalan'ı yüzde 20 kusurlu bulan bilirkişi raporuna savcı iddianamede yer vermedi. Savcı, Döş'ün yanı sıra kaldırımda park halindeki servis otobüsünün sahibi İbrahim Dal hakkında da 'taksirle ölüme neden olma' suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istedi.
12.10.2021Gündem
Balıkçılar palamuttan umduğunu bulamayınca lakerdanın kilosu 150 lira oldu
Balıkçılar palamuttan umduğunu bulamayınca lakerdanın kilosu 150 lira olduSinop'ta palamut ve toriğin (iri palamut) dilim şeklinde kesilip salamura edilerek kavanozlara konulmasıyla hazırlanan "lakerda"nın kilosu, bu yıl palamut avı az olunca 150 liraya çıktı.
12.10.2021Ekonomi
Karadeniz'de hamsi bolluğu; fiyatı yarıya düştü
Karadeniz'de hamsi bolluğu; fiyatı yarıya düştüAv sezonuna istavrit ve palamut ile başlayan balıkçılar, Karadeniz'in soğumasıyla kendini gösteren hamsiye yöneldi. Böylece kilosu 30 liradan satılan hamsinin fiyatı, yarıya düştü.
10.10.2021Haberler
Karadeniz'de hamsi bolluğu; fiyatı yarıya düştü
Karadeniz'de hamsi bolluğu; fiyatı yarıya düştüAv sezonuna istavrit ve palamut ile başlayan balıkçılar, Karadeniz'in soğumasıyla kendini gösteren hamsiye yöneldi. Böylece kilosu 30 liradan satılan hamsinin fiyatı, yarıya düştü.
10.10.2021Ekonomi
'Karadeniz’in incisi' hamsi tezgahta yerini aldı! Kilosu 25 lira
'Karadeniz’in incisi' hamsi tezgahta yerini aldı! Kilosu 25 liraKaradeniz Bölgesi illerinde istavrit, palamut ve mezgitin ardından hamsi de tezgahlarda yer aldı. Sinop'ta kilosu 25 TL'den satılan 'Karadeniz’in incisi' hamsi, hem balıkçıların hem de müşterilerin yüzünü güldürdü.
9.10.2021Ekonomi
Ziraat Türkiye Kupası'nda 3. Eleme Turu programı belli oldu
Ziraat Türkiye Kupası'nda 3. Eleme Turu programı belli olduZiraat Türkiye Kupası 3. Eleme Turu müsabakalarının programı açıklandı.
Marmara'daki lüfer bolluğu vatandaşı da balıkçıyı da sevindiriyor
Marmara'daki lüfer bolluğu vatandaşı da balıkçıyı da sevindiriyorMarmara Denizi'nde yaşanan lüfer bolluğu vatandaşı da balıkçıyı da memnun ediyor.
8.10.2021Ekonomi
Uzmanlardan uyarı! Müsilaj, balıkları ne kadar etkiledi?
Uzmanlardan uyarı! Müsilaj, balıkları ne kadar etkiledi?İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi Balıkçılık ve Su Ürünleri İşleme Teknolojisi Bölümü Gıda Güvenliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nuray Erkan ve ekibi, yürüttükleri TÜBİTAK projesi kapsamında müsilajın Marmara Denizi'ndeki su ürünlerinin insan sağlığına etkilerini araştırıyor. Yaklaşık 9 ay sürecek araştırmanın ilk verilerine göre, patojen bakteri çeşitliliğin arttığı, başta et verimi ve besin kompozisyonun zayıfladığı belirlendi. Hamsi, istavrit gibi dolaşan balıkların müsilajdan biraz daha az etkilendiğini belirten uzmanlar, haftada 2-3 defa hamsi ve istavrit yemekte hiçbir sakınca yokken, dil balığı, mezgit, karides, barbun gibi dip canlılarının daha tüketilmesini tavsiye ediyor.
8.10.2021Gündem
Lüfer 20 TL’ye doğru tezgâh istavrit doldu
Lüfer 20 TL’ye doğru tezgâh istavrit dolduÇanakkale’de bollaşan lüfer, hem balıkçının hem de sevenlerinin yüzünü güldürdü. Bir ay önce tezgahta 150 liradan satılan lüferin kilosu, 85 liraya kadar indi.
7.10.2021Ekonomi
Gazprom'un Avrupa'ya gaz sevkiyatı geriledi
Gazprom'un Avrupa'ya gaz sevkiyatı gerilediRus enerji şirketi Gazprom'un Belarus üzerinden Avrupa'ya doğal gaz sevkiyatı 10 günde yüzde 70 azalarak 4 Ekim itibarıyla günlük 33,3 milyon metreküpe geriledi.
6.10.2021Uzmanpara
Uşakspor puan avında
5.10.2021Ege
Türkan Saylan bekliyor!
Türkan Saylan bekliyor!Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve 1 Eylül’de hizmete giren Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde bulunan bin kişilik çok amaçlı salonda organizasyonlar artıyor.
4.10.2021Ege
OPEC ülkeleri, petrol üretim kesintilerini hafifletme planına devam edecek
OPEC ülkeleri, petrol üretim kesintilerini hafifletme planına devam edecekPetrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC grubu, ağustos-aralık dönemi için daha önce belirlenen günlük petrol üretim kesintilerinin kademeli olarak her ay 400 bin varil hafifletilmesi planına devam etme kararı aldı.
4.10.2021Ekonomi
Fındık ihracatında bir ayı geride bırakan ihracatçılar sezondan umutlu
Fındık ihracatında bir ayı geride bırakan ihracatçılar sezondan umutluKaradeniz Fındık Mamulleri ve İhracatçıları Birliği (KFMİB) Yönetim Kurulu Üyesi Cem Şenocak, 31 Ağustos'ta sona erecek 2021-2022 fındık ihracat sezonunun yaklaşık 330 bin tonla kapanacağını tahmin ettiklerini söyledi.
4.10.2021Ekonomi
Petrolün varili kaç dolar oldu?
Petrolün varili kaç dolar oldu?Brent petrolün varili haftanın ilk iş gününde uluslararası piyasalarda 78,91 dolardan işlem görüyor.
4.10.2021Uzmanpara
Türkiye'nin elektrik tüketimi arttı
Türkiye'nin elektrik tüketimi arttıTürkiye'nin elektrik tüketimi, eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0,33 artarak 27 milyar 326 milyon 965 bin kilovatsaat oldu.
2.10.2021Ekonomi
Tezgahlarda istavrit bolluğu sürerken gözler hamside
Tezgahlarda istavrit bolluğu sürerken gözler hamsideDenizlerde av yasağının kalkmasının ardından Karadeniz'e açılan balıkçıların yüzü, özellikle istavrit, mezgit ve kınalı barbun ile gülüyor. Bolca avlanan istavrit, kilosu 8-10 liradan satılırken, balıkçılar ve müşteriler de ara ara tezgahlara gelen 'Karadeniz’in incisi' hamsiyi bekliyor.
2.10.2021Ekonomi
Kolombiya'dan Venezuela'ya suçlama
Kolombiya'dan Venezuela'ya suçlamaKolombiya, eski Devrimci Kolombiya Silahlı Güçleri (FARC) ve isyancı Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) mensubu üst düzey liderlerin Venezuela'da saklandığını öne sürdü.
2.10.2021Dünya
Karadeniz'de 'palamut' kendini gösterdi
Karadeniz'de 'palamut' kendini gösterdiKaradeniz'de teknelerle açıldıkları denizde sezonu istavrit bolluğu ile açan balıkçıların beklediği palamut avı başladı. Radarda sürüleri fark edip peşlerine düşen, gün boyu defalarca denize ağlarını bırakan balıkçılar, bazen kasa kasa palamut yakalarken bazen de boş ağlarla karşılaşıyor.
1.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

balıkkaradenizhamsiizmirpalamut

1 Eylül ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.