4. Yargı Paketi

4. Yargı Paketi

Son dakika 4. Yargı Paketi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 4. Yargı Paketi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 4. Yargı Paketi haber sayfamızda...

4. Yargı Paketi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 418 4. yargı paketi haberi bulunmuştur.
İfade taahhüdü ile 2 bin 711 kişi serbest
İfade taahhüdü ile 2 bin 711 kişi serbestHükümet tarafından özgürlük ve güvenlik hakkını etkileyen yargısal uygulamalar gözden geçirilirken, İnsan Hakları Eylem Planı’nda da konuya ilişkin somut hedefler konuldu.
23.10.2021Gündem
FETÖ'nün darbe girişiminin ardından açılan 289 davadan 288'i karara bağlandı
FETÖ'nün darbe girişiminin ardından açılan 289 davadan 288'i karara bağlandıAdalet Bakanlığı Sözcüsü Ertuğrul Çekin, "Hain darbe girişiminin beşinci yılında ülkemizin terörle mücadelesi kesintisiz bir kararlılıkla devam etmektedir. 289 fiili darbe davasının 288'i karara bağlanmıştır. Yargılaması devam eden bir dosya bulunmaktadır." dedi.
9.07.2021Gündem
4. Yargı Paketinde kabul edilen 13. madde nedir? Somut delil şartı ne demek?
4. Yargı Paketinde kabul edilen 13. madde nedir? Somut delil şartı ne demek?4. yargı paketinde kabul edilen 13. maddeye ilişkin araştırmalar sürüyor. TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı. Peki 4. Yargı Paketinde Kabul edilen 13. madde nedir, somut delil şartı ne demek?
9.07.2021Gündem
‘Somut delil’ şartı Meclis’ten geçti
‘Somut delil’ şartı Meclis’ten geçtiTBMM Genel Kurulu’nda, kamuoyunda 4. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı.
9.07.2021Gündem
Son dakika: Hayvanları Koruma Kanun teklifi Meclis'ten geçti
Son dakika: Hayvanları Koruma Kanun teklifi Meclis'ten geçtiGelen son dakika haberine göre; Hayvanları Koruma Kanunu ile Türk Ceza Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
8.07.2021Gündem
Adalet Bakanı Gül, 4. Yargı Paketi'ni değerlendirdi
Adalet Bakanı Gül, 4. Yargı Paketi'ni değerlendirdiAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, 4. Yargı Paketi'nin TBMM Genel Kurulunda kabulüne ilişkin "Herkes için güven veren adalet ve insan haklarını esas alan bir hukuk sistemi için reform adımlarına devam etmekte kararlıyız." değerlendirmesinde bulundu.
8.07.2021Siyaset
Son dakika: 4. Yargı Paketi TBMM'de kabul edildi
Son dakika: 4. Yargı Paketi TBMM'de kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Kamuoyunda 4. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
8.07.2021Siyaset
4. Yargı Paketi'nin birinci bölümü TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi
4. Yargı Paketi'nin birinci bölümü TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiKamuoyunda 4. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin 14 maddeden oluşan birinci bölümü, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
7.07.2021Siyaset
AK Parti'li Günay, "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı"nı değerlendirdi
AK Parti'li Günay, "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı"nı değerlendirdiAK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı"na ilişkin açıklamada bulundu.
2.07.2021Siyaset
Son dakika... AK Parti'den flaş anket açıklaması! Açık ara birinci
Son dakika... AK Parti'den flaş anket açıklaması! Açık ara birinciAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, tüm kamuoyu anketlerinde AK Parti'nin açık arayla birinci parti olduğunu belirterek, "Kendisini iktidara namzet görenlerin geride nal topladıkları açıktır, ortadadır. İstiyorlarsa kendi anketlerini de kendileri açıklasın." dedi.
2.07.2021Siyaset
Son dakika... İşte Erdoğan'ın masasındaki son anket! 15 puan fark var
Son dakika... İşte Erdoğan'ın masasındaki son anket! 15 puan fark varGelen son dakika haberine göre; AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. Anket sonuçları ne diyor? sorusuna yanıt veren Kurtulmuş, 'AK Parti gönüllerden düşüyor mu, hayır. Oy bakımından soruyorsanız. AK Parti'nin en yakın siyasi rakibiyle farkı en az 15 puandan daha fazladır ama bu yetmez. Cumhurbaşkanımızın bugünkü toplantılarının ana amacı ve fikri de budur.' dedi.
1.07.2021Siyaset
AK Parti'den hakikat operasyonu! Erdoğan talimatı verdi
AK Parti'den hakikat operasyonu! Erdoğan talimatı verdiCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin MYK toplantısında, “Yalan operasyonuna karşı hakikat operasyonu yapacağız. Yaz döneminde de sahalara çıkıp hakikatleri anlatacağız. Teşkilat başkanlığımızın görevi, hakikatleri 11 milyon teşkilat üyemize aktararak vatandaşa doğru anlatılmasını sağlamak” dedi.
30.06.2021Gündem
‘Siyasiler AYM’den ellerini çekmeli’
‘Siyasiler AYM’den ellerini çekmeli’CHP’li Kaboğlu, 4. Yargı Paketi için, “Dağ fare doğurdu ama buna da destek vereceğiz” dedi. Kaboğlu, “Politikacılar ellerini AYM’den çeksin” diye konuştu.
28.06.2021Siyaset
Cezaevlerinde Kovid-19 izinleri 4 ay daha uzatılıyor
Cezaevlerinde Kovid-19 izinleri 4 ay daha uzatılıyor4. Yargı Paketi, TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edildi. Teklife komisyon aşamasında eklenen madde ile Kovid-19 salgını nedeniyle açık cezaevlerinde bulunan, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen ve denetimli serbestlik tedbirinden yararlanan hükümlülerin izinli sayılmalarına ilişkin süre, 4 ay daha uzatıldı.
24.06.2021Siyaset
Son dakika... 4. Yargı Paketi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi
Son dakika... 4. Yargı Paketi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Kamuoyunda 4. Yargı Paketi olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.
23.06.2021Siyaset
AK Partili Özkan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Lanetliyoruz
AK Partili Özkan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: LanetliyoruzAK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) ile ilgili yapılacak reformun, Türkiye’nin savunma teknolojisinde dünya devi olmasını sağlayacağını söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Özkan, '"Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanımızın milli güvenlik sorunu olduğu ifadesini lanetliyoruz, telin ediyoruz' dedi.
22.06.2021Siyaset
4. Yargı Paketi Meclis’te! Boşanılan eşe karşı işlenen suçlarda flaş değişiklik
4. Yargı Paketi Meclis’te! Boşanılan eşe karşı işlenen suçlarda flaş değişiklikAK Parti, İnsan Hakları Eylem Planı kapsamında hazırladığı 4. Yargı Paketi’ni dün Meclis Başkanlığı’na sundu.
19.06.2021Gündem
Son dakika! 4. Yargı Paketi Meclis'e sunuldu
Son dakika! 4. Yargı Paketi Meclis'e sunulduAK Parti, 4 kanunda değişiklik öngören, 27 maddelik ve '4'üncü yargı paketi' olarak bilinen 'Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni TBMM Başkanlığı’na sundu.
18.06.2021Siyaset
Son dakika haberi: Tamamen değişiyor! Yüzde 50 indirimli ödenecek…
Son dakika haberi: Tamamen değişiyor! Yüzde 50 indirimli ödenecek…Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde son şekli verilen yeni yargı paketiyle vergi suçlarına pişmanlık indirimi, mağdura duruşma kağıdıyla birlikte iddianame gönderilmesi, adli kontrole 2 yıl sınırı gibi uygulamalar geliyor.
3.06.2021Siyaset
Vergi suçlarına ‘etkin pişmanlık’ geliyor
Vergi suçlarına ‘etkin pişmanlık’ geliyorCumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde son şekli verilen yeni yargı paketiyle vergi suçlarına pişmanlık indirimi, mağdura duruşma kağıdıyla birlikte iddianame gönderilmesi, adli kontrole 2 yıl sınırı gibi uygulamalar geliyor.
3.06.2021Siyaset
Erdoğan’dan Soylu’ya destek: Hedef Bakanımız değil, Türkiye’dir
Erdoğan’dan Soylu’ya destek: Hedef Bakanımız değil, Türkiye’dirCumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Soylu’yu hedef alan saldırıların gerisinde, Türkiye’de sağlanan huzur ve güven ikliminden duyulan rahatsızlık olduğunu savunarak, “Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız” dedi
27.05.2021Siyaset
Son dakika: AYM’nin ihlal kararları için ‘yeniden yargılama’ ayarı
Son dakika: AYM’nin ihlal kararları için ‘yeniden yargılama’ ayarıGelen son dakika haberine göre; Hukuk ve ekonomi alanında yürütülen reform çalışmalarının detayları netleşiyor. Ocak ayında meclise gelecek yargı paketinde AYM kararları “yeniden yargılama” sebebi oluyor. Tutukluluk süreleri azalıyor.
26.11.2020Siyaset
Dink cinayetinde kamu  görevlilerine yargı yolu
Dink cinayetinde kamu görevlilerine yargı yoluAdalet Bakanlığı, İstanbul Başsavcılığı’nın Hrant Dink cinayetinde, İstanbul Vali Yardımcısı Ergün Güngör ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin soruşturulması gerektiğine karar veren mahkeme kararına karşı yapılan “kanun yararına bozma” talebini reddetti.
22.10.2014Gündem
HSYK teklifi AB kriterlerine uygun
HSYK teklifi AB kriterlerine uygunKamuoyunda tartışmalara neden olan ve TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edilen HSYK teklifine AB’den ‘yargının bağımsızlığı’nın ihlal edildiği yönünde uyarılar geldiğini belirten Çavuşoğlu, “Biz de kendilerine bunun AB’nin değerlerini ihlal eden bir durum olmadığını anlattık” dedi...
19.01.2014Siyaset
Dikili’ye dönmek için 2. dava
Dikili’ye dönmek için 2. davaİzmir’in Dikili eski Belediye Başkanı Osman Özgüven, Danıştay 8’inci Dairesi’nin kararına rağmen göreve iade edilmemesi nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın bu idari işleminin yürütmesinin durdurulması için dava açtı.
19.01.2014Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

4. Yargı Paketi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.