Ambalaj

Ambalaj

Son dakika ambalaj haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ambalaj gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ambalaj haber sayfamızda...

Ambalaj

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.332 ambalaj haberi bulunmuştur.
Kozmetiklere büyük gözaltı
Kozmetiklere büyük gözaltıKozmetik ürünler başta olmak üzere sağlık ürünlerinin güvenli kullanımını sağlamak amacıyla mevzuat güncellenecek. 2022’de kozmetik ürün denetimi bin 225’e çıkacak.
27.10.2021Gündem
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.10.2021Eğitim
Gamboç Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Gamboç Nasıl Kullanılır?
Gamboç Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Gamboç Nasıl Kullanılır?Son dönemlerde merak eden kelimeler içerisinde gamboç gelmektedir. Özellikle firmalar üzerinden müşteriler için sunulduğundan dolayı öne çıkmaktadır. Peki gamboç nedir, TDK sözlük anlamı nedir? Gamboç nasıl kullanılır tüm detayları ile derledik.
26.10.2021Sözlük
Araç alacaklara bir kötü haber daha! Çin sevkiyatı durdurdu
Araç alacaklara bir kötü haber daha! Çin sevkiyatı durdurduYılbaşından bu yana fiyatı iki katından fazla artan magnezyumda tekelleşen Çin'in sevkiyatı durdurması nedeniyle Avrupa'da magnezyum stokları tükeniyor. 'Magnezyum biterse otomotiv durur' diyen sanayi örgütleri AB yönetimini acilen harekete geçmeye ve Çin'i masaya oturmaya çağırıyor.
26.10.2021Ekonomi
Açık Maliyet Nedir? Açık Maliyet Örnekleri Nelerdir?
Açık Maliyet Nedir? Açık Maliyet Örnekleri Nelerdir?Ticaret, ekonominin devamı içi gerekli olan başlıca unsurdur. Evimize giren her ürün aslında ticaret yolu ile ulaşır. Ticarette ve iktisat yaşamında kullanılan bazı terimler vardır. Bu terimler, herkes tarafından bilinmese bile alanında uzman kişiler tarafından öğrenilmelidir. Açık maliyet bu alanın terimlerinden olup, açık maliyet nedir? Açık maliyet örnekleri nelerdir detayları ile derledik.
25.10.2021Eğitim
Çevreye duyarlı bir yatırım daha
Çevreye duyarlı bir yatırım dahaİzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi ve İzmir Serbest Bölgesi’nde faaliyetlerini yürüten Bakioğlu Holding şirketlerinden polietilen film üreticisi Bareks, MDO (Machine Direction Orientation- Makine Yönü Oryantasyonu) özellikli blown film hattı yatırımını devreye aldı...
18.10.2021Ege
Ambalaj sektörü sürdürülebilir büyümeye odaklanacak
Ambalaj sektörü sürdürülebilir büyümeye odaklanacakGeçen yıl 5 milyar doları aşkın ihracatla 2 milyar dolardan fazla dış ticaret fazlası veren ambalaj sektörü, Türkiye ekonomisine de dolaylı olarak katkı sağlamayı sürdürüyor. Sektör 2021 yılında 28 milyar dolar ciro hedefliyor.
14.10.2021Ekonomi
Şırdanın mucidi, koronanın düşmanı ve Madonna'nın lokumu Adana'da buluştu!
Şırdanın mucidi, koronanın düşmanı ve Madonna'nın lokumu Adana'da buluştu!Türkiye Adana lezzetlerini yerinde tatmak için 5. Uluslararası Adana Lezzet Festivali'ne akın etti. Coğrafya Lezzettir temasıyla bu yıl 5. Kez gerçekleşen Uluslararası Adana Lezzet Festivali 3 gün boyunca 285 bin ziyaretçiyi ağırladı. 51 konuşmacı ve 23 şefin katıldığı konferans ve lezzet sahneleriyle ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatan festivalde, 100’den fazla marka ürünleriyle yer aldı.
13.10.2021Yaşam
Isparta'nın gül pembesi mahkemelik oldu
Isparta'nın gül pembesi mahkemelik olduIsparta'da, gül pembe rengi kullanılarak piyasaya sürülen gül suyu ürünleri mahkemelik oldu. Gülbirlik'in kentteki önemli markalardan birine ait gül suyu ürünlerine karşı açtığı davada, ihtiyati toplatma kararı alındı.
13.10.2021Ekonomi
Demir sektöründen 8,9 milyar dolarlık ihracat
Demir sektöründen 8,9 milyar dolarlık ihracatDemir ve demir dışı metaller sektörü, ocak-eylül döneminde 8,9 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
10.10.2021Ekonomi
Türkiye'de düzenlenen fuar sayısının artırılması hedefleniyor
Türkiye'de düzenlenen fuar sayısının artırılması hedefleniyorTürkiye Fuar Yapımcıları Derneği Başkan Yardımcısı İlhan Ersözlü, Türkiye'nin dünya fuarcılık pazarından aldığı payın yüzde 1,5’ler seviyesinde olduğunu belirterek, hedefin fuar sayısının artırılması olduğunu aktardı.
10.10.2021Ekonomi
Demir ve demir dışı metallerin ihracatı arttı
Demir ve demir dışı metallerin ihracatı arttıDemir ve demir dışı metaller sektörü, ocak-eylül döneminde 8,9 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
10.10.2021Uzmanpara
J İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu J Harfi İle Biten Kelimeler Listesi
J İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu J Harfi İle Biten Kelimeler ListesiSöz konusu bulmacalar olduğu vakit farklı harfler üzerinden biten sözcükler önemli bir yer taşımaktadır. Pek çok kişi özellikle internet üzerinden bu konuda bilgi almaya çalışıyor. Peki, J ile biten kelimeler nelerdir? Sonu J harfi ile biten kelimeler listesini sizler için derledik.
9.10.2021Eğitim
10 gram ketçaba 114 bin TL ceza
10 gram ketçaba 114 bin TL cezaGramaj hilesine emsal ceza geldi. Bir ketçap markasının her ambalajda 10 gram eksilterek gizli zam uyguladığı tespit edilince 114 bin lira para cezası uygulandı.
7.10.2021Ekonomi
‘Yemeyeceğimiz ürünü başka sofraya koymayız’
‘Yemeyeceğimiz ürünü başka sofraya koymayız’Işık Yumurta, Kemalpaşa’da günde 1 milyon adet üretimle, sektörde her geçen gün daha fazla dikkat çekiyor. Pazarlama ve Reklam Koordinatörü Raziye Gül Akdan, “50 yılı geride bıraktık. Kendimizin yemeyeceği hiçbir şeyin başka sofrada olmasına izin vermeyiz” diyor
4.10.2021Ege
Sazlıklar büyümüyor kuşlar bile uçmuyor
Sazlıklar büyümüyor kuşlar bile uçmuyorDünyayı tehdit eden iklim değişikliği ve kuraklık, ülkemizi de endişe verici boyutta etkiliyor. Milliyet ekibi de kuruyan gölleri yerinde inceledi, tehlikenin boyutlarını gözler önüne serdi. Türkiye’nin en büyük ikinci tatlı su kaynağı olan Isparta’daki Eğirdir Gölü de kuraklıktan nasibini aldı. Bir zamanlar 7-8 metre olan gölün derinliği şimdilerde 1-2 metreye inmiş
3.10.2021Gündem
AK Parti'li Özkan: Yapmaya çalıştıkları terörün meşrulaştırılmasıdır
AK Parti'li Özkan: Yapmaya çalıştıkları terörün meşrulaştırılmasıdırAK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, HDP'nin açıkladığı, 'tutum belgesi'ne ilişkin, "Yapmaya çalıştıkları terörün meşrulaştırılmasıdır. HDP, 'demokratik ittifak söylemi' adı altında tutum belgesi çıkardı. Tutum belgesinin her bir satırına baktığımızda güzel bir ambalaj içerisine sarılmış terörün meşrulaştırılmasını görüyoruz" dedi.
29.09.2021Siyaset
Sektörler Yeşil Mutabakat'a uyum için kolları sıvadı
Sektörler Yeşil Mutabakat'a uyum için kolları sıvadıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), reel sektörün Avrupa Yeşil Mutabakatı ile sınırda karbon düzenlemesine hazırlıklı olması için çalışmalarını hızlandırırken her sektöre yönelik bilgilendirme toplantılarına başladı.
28.09.2021Ekonomi
5 ilde kaçak tütün ve sigara operasyonu: 9 gözaltı
5 ilde kaçak tütün ve sigara operasyonu: 9 gözaltıKonya merkezli 5 ildeki kaçak tütün ve sigara operasyonunda 9 kişi gözaltına alındı. Aramalarda 78 kilo nargile tütünü, 123 bin 400 makaron, 2 bin 800 doldurulmuş sigara ve 13 kilo nargile tütünü aroması ele geçirildi.
27.09.2021Gündem
Ambalaj Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Ambalaj Örnekleri Nelerdir?
Ambalaj Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Ambalaj Örnekleri Nelerdir?Dilimize Fransızcadan geçmiş olan ambalaj kelimesi, 19. yüzyılın ikinci yarısından beri kullanılmaktadır. Orijinal dilinde ''emballage'' şeklinde yazılan bu kelimenin sözlük anlamı, paketlemedir. Çeşitli ürünlerin hem daha uzun ömürlü olması hem de daha kolay taşınabilmesi için üretilen paketlere ambalaj denir. Ambalaj ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Ambalaj örnekleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
22.09.2021Eğitim
PepsiCo’nun yeni uçtan uca stratejik dönüşümü
PepsiCo’nun yeni uçtan uca stratejik dönüşümüDünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden PepsiCo, sürdürülebilir bir gıda sistemi inşa etmek, dünyanın yenilenmesine yardımcı olmak, iklim değişikliğinin etkilerini hafifletmek amacıyla stratejik bir uçtan uca dönüşüm şeklinde tanımlanabilecek PepsiCo Pozitif (pep+) açılımını duyuruyor.
21.09.2021Vitrin
Çekçekçiler dert  ‘çekmeye’ başladı
Çekçekçiler dert ‘çekmeye’ başladıBelediye ve valilik kararlarıyla çevre kirliliğine sebep oldukları gerekçesiyle haklarında idari işlem yapılan çekçekçiler, mültecilerin yarı ücrete çalıştırılmaları nedeniyle işlerinin sekteye uğramasından şikâyetçi...
21.09.2021Gündem
4 milyar liralık dev yatırımda geri sayım
4 milyar liralık dev yatırımda geri sayımŞişecam Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kırman, Türkiye’ye toplam değeri 4 milyar lirayı aşan iki yeni yatırım yapacaklarını hatırlatarak, “Ülkemizde hızla yükselen cam talebini karşılama ve tüm paydaşlarımız için sürdürülebilir değer yaratma hedefimiz doğrultusunda mimari camlar ve otomotiv camına yönelik iki yeni float hattı yatırımı için düğmeye basıyoruz” dedi.
20.09.2021Ekonomi
TMO’dan kuru üzüm üreticisine ödeme
TMO’dan kuru üzüm üreticisine ödemeToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, ofis olarak kuru üzüm müdahale alımlarına 10 Eylül’de başladıklarını, ilk hafta aldıkları ürün bedeli olan 15 milyon lirayı üreticilerin hesabına yatırdıklarını söyledi.
19.09.2021Ekonomi
TMO'dan kuru üzüm üreticisine 15 milyon liralık ödeme
TMO'dan kuru üzüm üreticisine 15 milyon liralık ödemeToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, ofis olarak kuru üzüm müdahale alımlarına 10 Eylül'de başladıklarını, ilk hafta aldıkları ürün bedeli olan 15 milyon lirayı üreticilerin hesabına yatırdıklarını söyledi.
18.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

nedirizmiregeAmbalajTürkiye

Ambalaj ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.