Cfo

Cfo

Son dakika CFO haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan CFO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan CFO haber sayfamızda...

Cfo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 436 cfo haberi bulunmuştur.
İklim için ‘temiz’ enerji hamlesi şart
İklim için ‘temiz’ enerji hamlesi şartİklime daha fazla zarar vermemek adına güneş ve rüzgâr gibi yenilenebilir enerji kaynakları daha hızlı devreye alınırken ülkelerin enerji tüketimini azaltması gerekli.
14.06.2022Ekonomi
Peter Umundum: Türkiye çok önemli bir rol üstlenecek
Peter Umundum: Türkiye çok önemli bir rol üstlenecekViyana Ekonomik Forum Başkanı Peter Umundum, ekonominin geçirdiği dönüşüm ekseninde Türkiye’nin stratejik rolüne ve potansiyeline ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Umundum, Türkiye’nin sahip olduğu bilgi birikimi, tecrübe ve kapasiteyle yeni dönemde bölge ekonomisinin gelişiminde çok önemli bir rol üstleneceğini belirtti.
30.05.2022Vitrin
Dünyayı kadınlar ‘dönüştürecek’
Dünyayı kadınlar ‘dönüştürecek’Türkiye’de startup ekosisteminde kadın girişimcileri desteklemek için yola çıkan Arya Kadın Yatırım Platformu, kısa sürede onlarca girişimci kadına ulaştı. Platformun kurucusu Ahu Büyükkuşoğlu Serter, “Amaç kadın liderliğiyle dünyayı dönüştürmek” diyor
İş dünyası nisanda şirket içi rotasyona odaklandı
İş dünyası nisanda şirket içi rotasyona odaklandıTürkiye’nin önde gelen şirketleri, ilk çeyreğin sonunda yönetici transfer performansını artırdı, kurumsal hedeflerine yönelik atamalarını sürdürdü. Yöneticiler, nisan ayında ağırlıkla mevcut şirketlerindeki yeni pozisyonlara transfer oldu, şirket içi rotasyon hız kazandı. Otomotiv, gıda ve ilaç sektöründe faaliyetlerini sürdüren şirketler, ağırlıkla insan kaynakları, pazarlama, finans alanlarında yönetici atamalar gerçekleştirdi. Data Expert tarafından derlenen nisan ayındaki dikkat çeken şirket görevlendirmeleri şöyle:
CEO’luğa uzanan yol: Milyar dolarlık ‘çilingir’
CEO’luğa uzanan yol: Milyar dolarlık ‘çilingir’Değeri 1 milyar doları aşan startup şirketlerin lakabı ‘unicorn’, yani tek boynuzlu at. Türkiye’nin son unicorn’u, yazılım şirketi Insider... Insider e-ticaret sitelerinin yüksek satış yapmasına ‘kapı açıyor’. CEO Hande Çilingir, teknoloji girişimlerinde kadınları artık daha avantajlı görüyor
Belçika pazarını tanıttı
Belçika pazarını tanıttıEge Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), hedef pazarları arasına Avrupa Birliği’nin (AB) merkezi Belçika’yı aldı. Belçika ile İş Yapmak konulu webinara, Kimflor Kimya Genel Müdür Yardımcısı ve EGİAD Yönetim Kurulu Sayman Yardımcısı Pınar Berberoğlu ile Floridienne Group CFO’su Thibaut Hofman konuk konuşmacı olarak katıldı.
30.03.2022Ege
Cinsiyet eşitliğinde daha fazla farkındalık
Cinsiyet eşitliğinde daha fazla farkındalıkAkenerji tarafından hayata geçirilen Kadın Enerjisi-Kampüste projesinde yeni iş birliği süreci başladı. Bahçeşehir Üniversitesi ile Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü’nün (UNITAR) Yönetici ve Liderler için Uluslararası Eğitim Merkezi (CIFAL İstanbul) ortaklığındaki eğitim programının lansmanı online olarak düzenlendi. Buluşma kapsamında Akkök Holding enerji grup şirketleri yöneticileri ile üniversiteli gençler bir araya geldi.
28.03.2022Ekonomi
Polisan Holding’in yeni CFO’su Tolga Üzümcü
Polisan Holding’in yeni CFO’su Tolga ÜzümcüPolisan Holding, uluslararası şirketlerde 17 yıl finans pozisyonlarında görev yapmış, Tolga Üzümcü’yü CFO görevine getirdi. Üzümcü boya, kimya, liman işletmeciliği ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren Polisan’da, CEO’ya bağlı olarak holdingin finans yönetiminden sorumlu olacak.
17.03.2022Ekonomi
Büyümenin formülü: Sürdürülebilirlik ve dijitalleşme
Büyümenin formülü: Sürdürülebilirlik ve dijitalleşmeDataExpert ve Milliyet Executive iş birliği ile BMI organizasyonuyla CFO Summit 2022 gerçekleştirildi. Türkiye’nin önde elen firmalarının üst düzey yöneticileri ve CFO’larının bir araya geldiği zirvede, ‘En Etkin 50 CFO’nun da ödülleri verildi.
İşte kadın gücü: ‘Önce kız çocukları güçlendirmeliyiz’
İşte kadın gücü: ‘Önce kız çocukları güçlendirmeliyiz’Aysel Aydın / Hayat Kimya Strateji ve Pazarlamadan Sor...
‘Fırsatlar ve riskler doğru ölçülmeli’
‘Fırsatlar ve riskler doğru ölçülmeli’CFO Summit 2022, RESHAPE temasıyla düzenlendi. Fırsatları ve riskleri doğru ölçmenin önemine vurgu yapılan zirvede, En Etkin 50 CFO da ödüllendirildi.
24.02.2022Ekonomi
‘CFO dinamik olmalı’
‘CFO dinamik olmalı’DataExpert ve Milliyet Executive iş birliğinde, BMI organizasyonuyla CFO Summit 2022 düzenlendi. İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, “CFO’lar yalnızca firmanın parasını yöneten üst düzey yöneticiler olarak değil, şirkete esneklik katan, dinamik liderler olarak konumlanmalı” dedi.
23.02.2022Ekonomi
Liderler finansal büyümenin yol haritasını belirledi
Liderler finansal büyümenin yol haritasını belirlediİş dünyasının dönüşümüne öncülük eden, Türkiye'nin önde gelen firmalarının üst düzey yöneticileri ve CFO'ları, Milliyet Executive & DataExpert & İz İletişim iş birliği ve BMI organizasyonuyla düzenlenen CFO Summit 2022’de bir araya geldi. RESHAPE temasıyla düzenlenen zirvede, pandeminin etkisiyle şirketlerin finans alanında hız kazanan teknoloji kullanımı ve dijitalleşme sürecinin getireceği fırsatlar, riskler, yeni yönelimler ve gündemden çıkan konular değerlendirildi. Zirvede dijitalleşmenin önündeki engeller, dijital finansın geleceği gibi konuların yanı sıra finansal iş süreçlerinin sürdürülebilirlik ve dönüşüm ekseninde yeniden tasarlanmasına yönelik öneri ve yöntemler de ele alındı.
22.02.2022Vitrin
CFO Summit 2022 bugün düzenlenecek
CFO Summit 2022 bugün düzenlenecekEn Etkin 50 CFO ödül törenin de gerçekleştireceği CFO Summit 2022 bugün düzenlenecek. Milliyet Executive iş birliğinde düzenlenen zirvede, iş dünyasının dönüşümüne öncülük eden üst düzey yöneticiler, EnerjiSa, QNB Finansbank ve Turkcell ana sponsorluğunda, RESHAPE teması ile bir araya gelecek.
22.02.2022Ekonomi
İstanbul Havalimanı hızlı büyüyecek
İstanbul Havalimanı hızlı büyüyecekGeçen yılı yüzde 60 büyümeyle kapatan İstanbul Havalimanı’nda bu yıl yolcu sayısında yüzde 40 büyüme hedefleniyor. Büyüme trendinin önümüzdeki yıllarda da sürmesi bekleniyor.
12.02.2022Ekonomi
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CFO’su’
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CFO’su’Milliyet Executive ve DataExpert iş birliğiyle Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CFO’su belirlendi. Yöneticilerin yüzde 28’ini kadınlar oluşturuyor. Danışma kurulunun incelenmesiyle belirlenen En Etkin 50 CFO’ya ödülleri 22 Şubat’ta verilecek.
4.02.2022Ekonomi
Kullanıcı artmadı hisseler çakıldı
Kullanıcı artmadı hisseler çakıldıİsmini değiştirerek Meta yapan sosyal medya devi Facebook'a isim değişikliği yaramadı. Şirketin 18 yıllık tarihinde ilk kez günlük aktif kullanıcı sayısı düştü. TikToK ve YouTube karşısında geliri düşen şirketin borsa değeri 200 milyar dolar eridi
4.02.2022Dünya
İlk kez oldu! Facebook'a soğuk duş etkisi
İlk kez oldu! Facebook'a soğuk duş etkisiSosyal medya devi Facebook, 18 yıllık tarihinde ilk kez günlük aktif kullanıcı sayısının düştüğünü açıkladı. Peki bu, şirket için bir dönüm noktası olabilir mi?
3.02.2022Teknoloji
İşte Türki̇ye’ni̇n EN ETKİN 50 CFO’SU
İşte Türki̇ye’ni̇n EN ETKİN 50 CFO’SUObir kuş... O bir uçak... O ‘Superman’... Bir kuşak bu repliği iyi hatırlar. Peki şöyle desek: O bir stratejist, o bir operatör, o bir katalizör ve hatta o bir koruma... Bu kim mi? O bir CFO (Chief Financial Officer) ya da tercihinize göre Mali İşler Başkanı veya Finans Direktörü. Bu yüksek sorumluluk taşıyan iş şimdi çok daha da kritik. Pandemiyle birlikte dijitalleşme adeta zincirinden boşandı. Dijital teknolojinin değiştirmek için kapısını çalmadığı iş modeli yok. CFO’ların rolü de bu hızlı değişim sürecinde yeni baştan tanımlanıyor. Temel finans faaliyetleri dışında strateji, verimlilik ve şirketlerine değer katacak proje yönetiminde elleri hiç olmadığı kadar güçlü. İş artık sadece nakit akışını yönetmekle sınırlı değil, onlar şirketleri geleceğe hazırlayan yöneticiler. Tabii kur dalgalanmalarından jeopolitik risklere; küresel enflasyondan Kovid varyantlarına bir çok riskin kol gezdiği bir dünyada... Milliyet Executive’in bu sayısında sizleri bu zorlu görevde sergiledikleri performansla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 Finans Yöneticisi’yle tanıştırıyoruz.
Milliyet Executive'in ikinci sayısı çıktı
Milliyet Executive'in ikinci sayısı çıktıMilliyet'in aylık iş dünyası dergisi Executive'in ikinci sayısı bugün gazeteyle birlikte bayilerde yerini aldı.
2.02.2022Ekonomi
Hem moda, hem teknoloji firmasıyız
Hem moda, hem teknoloji firmasıyızTeknoloji süreçlerini yöneten DeFacto CFO‘su Önder Şenol, “Teknoloji yatırımlarına hep önem verdik. Bu vizyonla 2015’te bir teknoloji şirketi kurduk. İstanbul Teknopark’ta DeFacto Tekno teknoloji şirketinde 180’i aşkın mühendis kadromuzla Ar-Ge yapıyoruz. İhtiyaç duyduğumuz teknolojiyi kendi bünyemizde üretiyoruz. Kullandığımız yazılımları bu platformda geliştiriyoruz. DeFacto olarak yalnızca bir moda şirketi değil, aynı zamanda bir teknoloji şirketi olarak da faaliyet gösteriyoruz” dedi.
‘Yolda görsem herhalde ağlarım’
‘Yolda görsem herhalde ağlarım’“Her sabah işe geleceğim için çok mutlu oluyorum. Her prototip yola çıkınca ağlamaklı oluyorum. Ürettiğimiz otomobili sokakta görürsem de ağlarım gibi geliyor...”
Liderler ve zirveler
Liderler ve zirveler2016 yılında DataExpert katkılarıyla BMI Business School organizasyonuyla başlatılan liderlik zirveleri C-Summit Series (CFO Summit, CHRO Summit, CMO Summit) ve En Etkin 50 Fonksiyon Lideri araştırmaları (En Etkin 50 CFO, En Etkin 50 CHRO, En Etkin 50 CMO) son beş yıldır sektörde ses getiren işlere imza attı.
Yarın Milliyet Executive günü
Yarın Milliyet Executive günüMilliyet Gazetesi yarından itibaren iş dünyasının, yöneticilerin ve kariyer hedefi olan okurlarının karşısına yeni dergisi 'Milliyet Executive' ile çıkıyor.
4.01.2022Ekonomi
‘Milliyet Executive’ ile işte yeni bir bakış açısı
‘Milliyet Executive’ ile işte yeni bir bakış açısıMilliyet Gazetesi bu çarşamba okurlarının karşısına yeni dergisi 'Milliyet Executive' ile çıkıyor. İş dünyasının, yöneticilerin ve kariyer hedefi olan herkesin ilgiyle okuyacağı Milliyet Executive, her ayın ilk çarşambası iş ve çalışma yaşamının merak edilenlerini, kritik analizleri ve yeni trendleri okurlarıyla paylaşacak.
3.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Cfo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.