Andromeda

Andromeda

Son dakika Andromeda haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Andromeda gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Andromeda haber sayfamızda...

Andromeda

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 175 andromeda haberi bulunmuştur.
Sevgilisi galakside
Sevgilisi galakside Yusuf Güney, modacı Pınar Kerimoğlu’nun YouTube kanalındaki programına konuk oldu.
26.03.2024 Cadde
'Andromeda Galaksisi'nde 100 yaşında sevgilim var!'
'Andromeda Galaksisi'nde 100 yaşında sevgilim var!' ABD'nin uzay programı çalışmalarından sorumlu olan NASA'ya yaptığı göndermeler, astral seyahat ve uzaylılarla ilgili açıklamalarıyla dikkat çeken şarkıcı Yusuf Güney, özel hayatı hakkında yöneltilen soru üzerine bu kez 'Andromeda Galaksi' sözleriyle herkesi şaşkına çevirdi.
25.03.2024 Cadde
Mars’ta hayat var mıydı? Kızıl gezegendeki bulgu umut yarattı
Mars’ta hayat var mıydı? Kızıl gezegendeki bulgu umut yarattı NASA’nın (ABD Uzay Dairesi) 2020’de “Kızıl Gezegen” Mars’a yolladığı Perseverance (Azim) adlı aracı, müthiş bir keşif gerçekleştirdi. Perseverance, Mars’ta 3 milyar yıl önce hayat olabileceğini düşündüren eski bir gölün kanıtını buldu.
31.01.2024 Dünya
ABD'li pilot yıllar sonra itiraf etti: Uzaylılarla temasa geçtim, gemilerine bindim
ABD'li pilot yıllar sonra itiraf etti: Uzaylılarla temasa geçtim, gemilerine bindim ABD'li pilot, katıldığı bir konferansta kendisinin galaksiler arası yolculuk yaptığını iddia etti ve UFO'lara dair adeta bir itirafta bulundu.
30.01.2024 Dünya
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023 Oyun
Uzaylılar bizden gizleniyor mu?
Uzaylılar bizden gizleniyor mu? ABD’de uzay istihbaratçısı Grusch “Atomik yapıya ve radyolojik imzalara sahip egzotik objelerin varlığı artık açıklanmalı” dedi. Bir başka istihbaratçı da “Yalnız değiliz” deyince, gündem yine uzaylılara odaklandı
11.06.2023 Dünya
Harry Potter Karakterleri: Hogwarts'ın En Sevilen Karakterleri ve İsimleri
Harry Potter Karakterleri: Hogwarts'ın En Sevilen Karakterleri ve İsimleri Piyasaya sürüldükleri günden bu yana hem kitapları hem de filmleri ile 7’den 70’e milyonlarca insanın gönlüne taht kuran Harry Potter hiç şüphesiz en iyi seriler arasında yer alıyor. Büyücülük evreninin baş yapıtlarından Harry Potter’ın karakterleri ve filmdeki oyuncu kadrosu da oldukça geniş. Henüz hiç geçmişe yönelik Harry Potter anılarına tazelemek veya büyücülük evreniyle hiç tanışmamış olanların merak ettiği başlıklar arasında Harry Potter karakterleri yer alıyor. En sevilen Harry Potter karakterleri ve isimleri ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız Harry Potter Karakterleri başlıklı içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
5.06.2023 Kültür Sanat
Evrendeki en parlak ve en güçlü cismin gizemi çözüldü
Evrendeki en parlak ve en güçlü cismin gizemi çözüldü Evrendeki en parlak ve en güçlü nesneler diye bilinen kuasarların sırrı, 60 yıldan uzun süren araştırma ve tartışmaların sonucunda çözüldü.
28.04.2023 Dünya
Adeta çarpışmak için yaratılmış süper kütleli ikiz kara delikler keşfedildi!
Adeta çarpışmak için yaratılmış süper kütleli ikiz kara delikler keşfedildi! Birleşmelerine çok az kaldı ve bu durum bilim insanları için büyüleyici!
13.01.2023 Teknoloji
Perseus Kimdir? Yunan Mitolojisinde Perseus'un Yeri Nedir?
Perseus Kimdir? Yunan Mitolojisinde Perseus'un Yeri Nedir? Yunan mitolojisinde birçok farklı kişi bulunduğunu söylemek mümkündür. Özellikle Perseus ismi de Yunan mitolojisinde sıklıkla karşılaşılan isimler arasında yer almaktadır. Bu yüzden Perseus ismi ile ilgili bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Perseus kimdir? Yunan mitolojisinde Perseus'un yeri nedir tüm detayları ile derledik.
25.03.2022 Eğitim
Kaş'ta 'yakıcı denizanası' istilası
Kaş'ta 'yakıcı denizanası' istilası Türkiye'de Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Çevre Kurulu Başkanı ve su altı görüntü yönetmeni Tahsin Ceylan, Antalya'nın Kaş ilçesinde geçen hafta yaptığı dalışta, insan tenine dokunduğunda yakıcı etkiye sahip İndo-pasifik kökenli Cassiopea andromeda (Ters-düz denizanası) türü denizanalarının, özellikle kumlu zeminleri istila ettiğini belirledi. Bu türü 2000 yılı Eylül ayında Göcek Sarsala koyunda yaptığı dalışta Türkiye'de ilk kez görüntüleyip kayıt altına aldığını hatırlatan Ceylan, "Nematosit adı verilen yakıcı kapsüllere sahiptir. Dokunmamak en doğru tercihtir. Dokunduğunuz zaman hastanelik olabilirsiniz" dedi.
23.10.2021 Haberler
Kaş'ta 'yakıcı denizanası' istilası
Kaş'ta 'yakıcı denizanası' istilası Türkiye'de Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Çevre Kurulu Başkanı ve su altı görüntü yönetmeni Tahsin Ceylan, Antalya'nın Kaş ilçesinde geçen hafta yaptığı dalışta, insan tenine dokunduğunda yakıcı etkiye sahip İndo-pasifik kökenli Cassiopea andromeda (Ters-düz denizanası) türü denizanalarının, özellikle kumlu zeminleri istila ettiğini belirledi. Bu türü 2000 yılı Eylül ayında Göcek Sarsala koyunda yaptığı dalışta Türkiye'de ilk kez görüntüleyip kayıt altına aldığını hatırlatan Ceylan, "Nematosit adı verilen yakıcı kapsüllere sahiptir. Dokunmamak en doğru tercihtir. Dokunduğunuz zaman hastanelik olabilirsiniz" dedi.
23.10.2021 Gündem
Andromeda Galaksisi (M31) Nedir, Nerededir? Andromeda'nın Özellikleri Nelerdir?
Andromeda Galaksisi (M31) Nedir, Nerededir? Andromeda'nın Özellikleri Nelerdir? Andromeda Galaksisi, Samanyolu Galaksisine en yakın galaksi olma özelliğine sahiptir. Karanlık ve bulutsuz gecelerde dikkatli baktığınız zaman çıplak gözle bu galaksiyi rahatlıkla görebilirsiniz. Andromeda Galaksisi (M31) nedir, nerededir? Andromeda'nın özellikleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
16.09.2021 Eğitim
Haftanın mekanları...
Haftanın mekanları... Sercan Kısmet - Hem lezzet hem müzik Şanlıurfa’daki Âlâ Han Butik Hotel, yenilenen dekorasyonu ve menüsüyle misafirlerini ağırlamaya devam ediyor...
11.09.2021 Cadde
Gece yıldızlar altındaki Nemrut Krater Gölü'nü görüntüledi
Gece yıldızlar altındaki Nemrut Krater Gölü'nü görüntüledi BİTLİS Eren Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dr. Öğretim Üyesi Cihan Önen, dünyanın 2'nci, Türkiye'nin ise en büyük krater gölü olan ve her yıl yüzlerce ziyaretçisi olan Nemrut Krater Gölü'nü gece görüntüledi. Nefes kesen kareler çeken fotoğraf ve belgesel sanatçısı Önen, Nemrut'un tanıtımına katkı sunmayı amaçladığını söyledi.
12.08.2021 Yaşam
Son dakika: Erdoğan 10 uzay hedefini tek tek açıkladı! Dünyaya duyurdu: 2023'te Ay'a gidiyoruz
Son dakika: Erdoğan 10 uzay hedefini tek tek açıkladı! Dünyaya duyurdu: 2023'te Ay'a gidiyoruz Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Uzay Programı Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu, 10 uzay hedefini tek tek müjdeledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlk yerli ve milli yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydumuz İmece'nin entegrasyon işlemleri tamamlandı, testleri sürüyor." ifadelerine yer verdi. Erdoğan, "2023 sonunda yakın dünya yörüngesinde ateşleyeceğimiz kendi milli ve özgün hibrit roketimizle Ay'a ulaşarak sert iniş gerçekleştireceğiz." şeklinde konuştu. Erdoğan "Uzay Programı'ndaki onuncu ve son hedefimiz bir Türk vatandaşını uzaya göndermektir." dedi. Erdoğan'ın tanıttığı Türkiye'nin Milli Uzay Programı Rus ve ABD basınında da yankı uyandırdı
9.02.2021 Siyaset
Siyanürden 1200 kat daha zehirli balon balığı film oldu
Siyanürden 1200 kat daha zehirli balon balığı film oldu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, küresel iklim değişikliği ve gemilerin balast suları ile Karadeniz ve Akdeniz'e taşınan istilacı yabancı türlerle ilgili film hazırladı. İstilacı türler arasında en tehlikelisi, siyanürden 1200 kat daha zehirli olan balon balığı gösteriliyor. Tehlikeli istilacılar arasında aslan balığı, kedi balığı, denizanası Rhopilema nomadica, taraklı denizanası gibi türler bulunuyor.
2.02.2021 Haberler
NASA'nın TESS uydusu, Kuzey Gökü'nün uzay panoramasını kayda aldı
NASA'nın TESS uydusu, Kuzey Gökü'nün uzay panoramasını kayda aldı Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Geçiş Halindeki Öte Gezegen Araştırma Uydusu'nun (TESS) çektiği, Kuzey Yarım Küre'den görülen uzay kesitinin (Kuzey Gökü) fotoğraflarından oluşturulan bir panorama yayımladı.
8.10.2020 Teknoloji
Teknofest’te lise öğrencilerine 6 ödül birden
Teknofest’te lise öğrencilerine 6 ödül birden Geleceği şekillendiren en önemli platformlardan birisi olan havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest, bu yıl da kıyasıya rekabete sahne oldu. Gaziantep’te gerçekleşen festivalde Bahçeşehir Koleji, 5 kampüsüyle 6 ödülün sahibi oldu.
28.09.2020 Teknoloji
Depoya terk edilen Rembrandt gerçek mi?
Depoya terk edilen Rembrandt gerçek mi? Orijinal olmadığı gerekçesiyle yaklaşık 40 yıldır bir müzenin bodrum katına terk edilen Rembrandt tablosunun, gerçek olabileceği yönünde araştırmalar yapılıyor. Eser şu sıralar İngiltere’deki “Genç Rembrandt” sergisinde ziyaretçilerle buluşuyor...
2.09.2020 Kültür Sanat
Takım yıldızı nedir? Takım yıldızlarının isimleri ve özellikleri nelerdir?
Takım yıldızı nedir? Takım yıldızlarının isimleri ve özellikleri nelerdir? Yine bir gökyüzü gizemiyle karşındayız. Uçsuz bucaksız evrende yer alan her bir detay o kadar önemli ve dikkat çekici ki. Bunlardan biri de takım yıldızlar. “Peki, takım yıldızı da ne?” dediğini duyar gibiyiz.
13.07.2020 Bilim
HOOD Base ve Hexe Music'ten canlı yayın maratonu
HOOD Base ve Hexe Music'ten canlı yayın maratonu Kültür-sanat dünyasının farklı alanlarından isimlerle, “Where do we go from here?” başlığı altında gerçekleşecek Instagram söyleşileriyle müzik sektörü başta olmak üzere bu küresel kriz karşısında alınan ilk önlemleri, orta ve uzun vadedeki öngörüleri ve çözüm önerilerini konuşulacak.
10.04.2020 Kültür Sanat
Galaksiler hakkında 5 soru-5 cevap
Galaksiler hakkında 5 soru-5 cevap Uzay hakkındaki bilinmeyenleri tek tek cevaplıyoruz. Yine de uzay hakkında o kadar çok bilinmeyen var ki. Hepimizi bu konuda çok meraklıyız ve her yeni çıkan bilgiyi heyecanla takip ediyoruz.
7.04.2020 Bilim
Sanremo Müzik Festivali 2020'nin gerçek yıldızı kimdi?
Sanremo Müzik Festivali 2020'nin gerçek yıldızı kimdi? Sanremo Müzik Festivali bu yıl 70'inci kez düzenlendi. Her yıl şubat ayının vazgeçilmezi olmayı başaran Sanremo'nun bu yılki şampiyonu Diodato oldu. Peki Sanremo Müzik Festivali 2020'nin gerçek yıldızı kimdi sizce?
14.09.2021 Müzik
Sevda Demirel: 2020 yılında evlenip çocuk yapacağım!
Sevda Demirel: 2020 yılında evlenip çocuk yapacağım! Şarkıcı Sevda Demirel, yılbaşı gecesi Ataşehir Andromeda'da bulunan Kapris Kulüp'te sahne aldı. Sahne öncesi muhabirlerin soruları yanıtlayan Demirel, yeni yıldan isteklerini açıkladı.
2.01.2020 Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Andromeda ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.