Asala

Asala

Son dakika asala haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan asala gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan asala haber sayfamızda...

Asala

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 415 asala haberi bulunmuştur.
Mehmet Eymür yaşamını yitirdi
Mehmet Eymür yaşamını yitirdi Eski MİT Kontraterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür (81), KOAH tedavisi gördüğü Çam Sakura Hastanesi’nde bu sabah hayatını kaybetti.
14.01.2024 Gündem
Filistin halkının haklı mücadelesine leke sürdü
Filistin halkının haklı mücadelesine leke sürdü İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.
12.10.2023 Gündem
AFP ve AP'den aynı yorum: Rusya kaybediyor, Türkiye kazanıyor!
AFP ve AP'den aynı yorum: Rusya kaybediyor, Türkiye kazanıyor! İki büyük ajans, Güney Kafkasya'da Azerbaycan'ın 30 yıllık işgali bitirip yeni bir sayfa açmasını gözden kaçmayacak haberlerle servis etti. Ağdere'de bugün Azerbaycan bayrağı dalgalandı, Hocavend'de ise terörist Melkonyan'ın heykeli kaldırıldı.
26.09.2023 Dünya
Erdoğan'dan dünyaya 'Karadeniz' uyarısı: Savaş yayılırsa felaket olur
Erdoğan'dan dünyaya 'Karadeniz' uyarısı: Savaş yayılırsa felaket olur Cumhurbaşkanı Erdoğan 14. Büyükelçiler Konferansı'nda açıklamalarda bulundu. Devam eden Rusya-Ukrayna savaşına değinen Erdoğan, Savaşın Karadeniz'e yayılmasının bir felakete yol açacağını dile getirdi.
8.08.2023 Haberler
Erdoğan'dan dünyaya 'Karadeniz' uyarısı: Savaş yayılırsa felaket olur
Erdoğan'dan dünyaya 'Karadeniz' uyarısı: Savaş yayılırsa felaket olur Cumhurbaşkanı Erdoğan 14. Büyükelçiler Konferansı'nda açıklamalarda bulundu. Devam eden Rusya-Ukrayna savaşına değinen Erdoğan, savaşın Karadeniz'e yayılmasının bir felakete yol açacağını dile getirdi.
8.08.2023 Gündem
Şehit diplomatları anan diziye teşekkür
Şehit diplomatları anan diziye teşekkür Disney Plus’ın Atatürk dizisini global arenada yayımlnamama kararına yönelik tepkiler sürerken, Dışişleri Bakanlığı, Twitter hesabından, hem platforma hem de bu kararı coşkuyla karşılayan Ermeni diasporasına gönderme niteliği taşıyan bir paylaşımda bulundu.
5.08.2023 Gündem
Bakan Çavuşoğlu: Türkiye Yüzyılı'nda daha adil bir dünya düzeni için çalışmaya devam edeceğiz
Bakan Çavuşoğlu: Türkiye Yüzyılı'nda daha adil bir dünya düzeni için çalışmaya devam edeceğiz İstanbul’da düzenlenen “Cumhuriyetin 100.Yılında Türk Dışişleri: Asırların Diplomasi Birikimi Sempozyumu’nda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye Yüzyılı'nda daha adil bir dünya düzeni için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
13.04.2023 Dünya
Türkiye şehitlerine koştu
Türkiye şehitlerine koştu Deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalışan Türkiye, yurdun doğusundan batısına 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümünde şehitlerine koştu. Törenlerde tüm şehitler için saygı duruşunda bulunup ve İstiklal Marşı’nı okuyan vatandaşlar şehitliklerdeki mezarlara karanfiller bırakarak dualar etti.
19.03.2023 Gündem
'İsviçre'nin, terör örgütünün propaganda eylemlerine son vermesini bekliyoruz'
'İsviçre'nin, terör örgütünün propaganda eylemlerine son vermesini bekliyoruz' Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, "İsviçre'nin, uluslararası hukuktan kaynaklanan sorumluluklarını yerine getirmesini, kanlı terör örgütünün propaganda eylemlerine son vermesini ve terörle mücadelede uluslararası iş birliğine katkı sağlamasını bekliyoruz" dedi.
12.11.2022 Gündem
BBP lideri Destici: AYM artık bu işi uzatmamalı
BBP lideri Destici: AYM artık bu işi uzatmamalı Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP'nin kapatılması davasına ilişkin, "Anayasa Mahkemesi (AYM) bu işi artık daha fazla uzatmamalı. Anayasamızın ilgili maddelerinde çok açık ve net, hala neyi beklediğini sormak istiyorum" dedi.
27.04.2022 Siyaset
Son dakika! MHP lideri Bahçeli'den HDP'li Paylan'ın 1915 teklifine sert tepki
Son dakika! MHP lideri Bahçeli'den HDP'li Paylan'ın 1915 teklifine sert tepki Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'li Paylan'ın 1915 olaylarına yönelik yasa teklifine sert tepki gösterdi. Bahçeli, Pençe-Kilit operasyonuyla ilgili de dikkat çeken mesajlar verdi.
26.04.2022 Siyaset
İletişim Başkanı Altun: Yıllardır sürdürdükleri saldırılarda başarılı olamadılar, olamayacaklar
İletişim Başkanı Altun: Yıllardır sürdürdükleri saldırılarda başarılı olamadılar, olamayacaklar 'Şehitler Diplomatlar Sergisi'ne mesaj gönderen İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "ASALA, PKK, DEAŞ ve FETÖ gibi terör grupları her ne olursa olsun Türk milletine ve devletine karşı uzun yıllardır sürdürdükleri saldırılarda başarılı olamamışlardır, olamayacaklardır" dedi.
24.04.2022 Gündem
Şentop: Tarihimize hakaret edilmesine asla müsaade etmeyiz
Şentop: Tarihimize hakaret edilmesine asla müsaade etmeyiz TBMM Başkanı Mustafa Şentop, HDP Milletvekili Garo Paylan'ın kanun teklifiyle ilgili, "Türkiye'de böyle bir kanun teklifini vermek, verebilmek Türkiye içerisinden değil Türkiye dışarısından bir desteğin cesareti olabilir. TBMM'de aziz milletimize ve bizim tarihimize hakaret edilmesine asla müsaade etmeyiz." dedi.
24.04.2022 Siyaset
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'nin Sedef Kabaş ziyaretine tepki
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'nin Sedef Kabaş ziyaretine tepki Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'ı, CHP'nin ziyaretine tepki gösteren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Cumhurbaşkanı'na hakarete sessiz kalmak onaydır. Bunun ardından hakaret diline ilişkin bir açıklama yapılmazken, şimdi hakareti desteklemek yanlıştır. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin." dedi.
2.02.2022 Siyaset
Gazeteci Sedat Sertoğlu’na veda
Gazeteci Sedat Sertoğlu’na veda Gazeteciliğe 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okurken Milliyet Gazetesi’nde muhabir olarak başlayan Sedat Sertoğlu, bir süredir tedavi gördüğü hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu.
21.10.2021 Gündem
AK Partili vekil, ‘Ermeni Terörizmi’nin kitabını yazdı
AK Partili vekil, ‘Ermeni Terörizmi’nin kitabını yazdı AK Parti’nin akademisyen kökenli Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, 1973-1984 arasında 31 Türk diplomatı öldüren ASALA ve JCAG Ermeni terör örgütlerinin yapısını, eylem biçimlerini, diğer ülkeler ve terör örgütleriyle olan bağlantılarını anlattığı üç ciltlik kitap kaleme aldı.’Ermeni Terörizmi’ adlı kitap, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un himayesinde Meclis Yayınları’ndan çıktı.
19.08.2021 Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan, 'Ermeni Terörizmi' kitabına ön yazı
TBMM Başkanı Şentop'tan, 'Ermeni Terörizmi' kitabına ön yazı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı'nın 'Ermeni Terörizmi' adıyla 3 cilt olarak kaleme aldığı kitabın ön yazısını yazdı.
18.08.2021 Siyaset
'Şehit Diplomatlar Sergisi' New York'ta açıldı
'Şehit Diplomatlar Sergisi' New York'ta açıldı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının, Ermeni terör örgütlerinin şehit ettiği Türk diplomatlar anısına düzenlediği "Şehit Diplomatlar Sergisi", New York'ta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla açıldı.
20.05.2021 Gündem
Diaspora için maliyeti düşük bir buluş oldu
Diaspora için maliyeti düşük bir buluş oldu Meclis raporunda, Ermenilerin soykırım iddialarını duyurmak için 1980’li yıllarda Türk diplomatlarına yönelik kanlı eylemlerini, siyasal kampanyaya kaydırdıkları tespitine yer verildi
16.05.2021 Gündem
‘Türkiye’de mafya ve çetelerin hükmü bitti’
‘Türkiye’de mafya ve çetelerin hükmü bitti’ MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP ile İYİ Parti’nin mafyalaşmış siyasetten bahsetmesinin hezeyan olduğunu belirterek,  “Cumhur İttifakı’nı mafya ile ananlar bozuk maya ve mizaçlarına boyun eğmişlerdir. Türkiye’de çetelerin hükmü bitmiştir. Hukukun üstünlüğü varken mafyanın varlığı düşünülemeyecektir. Türkiye’de mafya düzeni değil, milletin egemenliği hakimdir” dedi
12.05.2021 Siyaset
AK Parti Gençlik Kolları'ndan 'soykırım' tepkisi
AK Parti Gençlik Kolları'ndan 'soykırım' tepkisi AK Parti Gençlik Kolları, CHP Gençlik Kolları'na, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine sessiz kaldığı gerekçesiyle tepki gösterdi.
28.04.2021 Siyaset
‘Talat Paşa’ tartışması
‘Talat Paşa’ tartışması İYİ Parti’den istifa ettikten sonra yeni parti çalışmaları yürüttüğünü açıklayan Ümit Özdağ ile HDP’nin Ermeni kökenli milletvekili Garo Paylan arasında sosyal medya üzerinden tartışma yaşandı. Paylan, 24 Nisan’da Twitter’da, “106 yıl sonra, soykırımın mimarı Talat Paşa isimli caddelerde yürüyoruz. Talat Paşa isimli okullarda çocuklarımızı okutuyoruz. Almanya’da bugün Hitler isimli caddeler olsaydı, Hitler isimli okullarda çocuklar okusaydı nasıl bir Almanya olacaksa, öyle bir Türkiye’de yaşıyoruz” mesajını paylaştı.
28.04.2021 Siyaset
MHP lideri Bahçeli, Biden’a seslendi: Cumhur İttifakı’nı yıkma hesabını bırak
MHP lideri Bahçeli, Biden’a seslendi: Cumhur İttifakı’nı yıkma hesabını bırak Bahçeli, “Bay Başkan, Cumhur İttifakı’nı nasıl yıkarım, zillet ittifakını nasıl kollarım, Türk tarihini nasıl karalarım diye hesap yapmayı bırak” dedi ve devam etti: Türk milletine sözde soykırım iftirası atacak en son ülke bile siz değilsiniz
28.04.2021 Siyaset
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran'dan, Fransa'da Yıldırım'ın istifaya zorlanmasına tepki
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran'dan, Fransa'da Yıldırım'ın istifaya zorlanmasına tepki  Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Fransa'da Ermeni terör örgütü ASALA saldırılarında şehit olan Türk diplomatların anısına yapılan bir paylaşımı beğenen Türk belediye meclis üyesi Yasin Yıldırım'ın istifaya zorlanmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.
27.04.2021 Siyaset
Son dakika: AK Parti'den Biden'a tepki: Normalleşme çalışmalarını sabote etti
Son dakika: AK Parti'den Biden'a tepki: Normalleşme çalışmalarını sabote etti Gelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çelik, Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine ilişkin "Sorumsuz, hukuki temeli, tarihsel dayanağı olmayan bir yaklaşımdır." ifadelerini kullandı. Çelik, "Sayın Biden'ın bu karar veya yaptığı bu açıklama birden çok şeyi sabote etmiştir. Birinci bu şekilde herhangi bir tarih komisyonuna yaklaşmayan tek taraflı bir provokasyon içerisinde olan diasporanın tezlerine destek verir bir sonuç doğurmuştur. İkincisi Türkiye ile Ermenistan arasındaki ve Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki muhtemel diyalogların hepsinin önünü kesmiştir. Üçüncüsü Ermenistan'ı yine diasporanın provokatif politikalarının rehini haline getirmiştir. Kafkaslar'daki normalleşemeye de büyük bir zarar vermiştir." dedi.
27.04.2021 Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Asala ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.