Asala

Asala

Son dakika asala haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan asala gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan asala haber sayfamızda...

Asala

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 397 asala haberi bulunmuştur.
‘Türkiye’de mafya ve çetelerin hükmü bitti’
‘Türkiye’de mafya ve çetelerin hükmü bitti’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP ile İYİ Parti’nin mafyalaşmış siyasetten bahsetmesinin hezeyan olduğunu belirterek,  “Cumhur İttifakı’nı mafya ile ananlar bozuk maya ve mizaçlarına boyun eğmişlerdir. Türkiye’de çetelerin hükmü bitmiştir. Hukukun üstünlüğü varken mafyanın varlığı düşünülemeyecektir. Türkiye’de mafya düzeni değil, milletin egemenliği hakimdir” dedi
12.05.2021Siyaset
AK Parti Gençlik Kolları'ndan 'soykırım' tepkisi
AK Parti Gençlik Kolları'ndan 'soykırım' tepkisiAK Parti Gençlik Kolları, CHP Gençlik Kolları'na, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine sessiz kaldığı gerekçesiyle tepki gösterdi.
28.04.2021Siyaset
‘Talat Paşa’ tartışması
‘Talat Paşa’ tartışmasıİYİ Parti’den istifa ettikten sonra yeni parti çalışmaları yürüttüğünü açıklayan Ümit Özdağ ile HDP’nin Ermeni kökenli milletvekili Garo Paylan arasında sosyal medya üzerinden tartışma yaşandı. Paylan, 24 Nisan’da Twitter’da, “106 yıl sonra, soykırımın mimarı Talat Paşa isimli caddelerde yürüyoruz. Talat Paşa isimli okullarda çocuklarımızı okutuyoruz. Almanya’da bugün Hitler isimli caddeler olsaydı, Hitler isimli okullarda çocuklar okusaydı nasıl bir Almanya olacaksa, öyle bir Türkiye’de yaşıyoruz” mesajını paylaştı.
28.04.2021Siyaset
MHP lideri Bahçeli, Biden’a seslendi: Cumhur İttifakı’nı yıkma hesabını bırak
MHP lideri Bahçeli, Biden’a seslendi: Cumhur İttifakı’nı yıkma hesabını bırakBahçeli, “Bay Başkan, Cumhur İttifakı’nı nasıl yıkarım, zillet ittifakını nasıl kollarım, Türk tarihini nasıl karalarım diye hesap yapmayı bırak” dedi ve devam etti: Türk milletine sözde soykırım iftirası atacak en son ülke bile siz değilsiniz
28.04.2021Siyaset
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran'dan, Fransa'da Yıldırım'ın istifaya zorlanmasına tepki
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran'dan, Fransa'da Yıldırım'ın istifaya zorlanmasına tepki Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Fransa'da Ermeni terör örgütü ASALA saldırılarında şehit olan Türk diplomatların anısına yapılan bir paylaşımı beğenen Türk belediye meclis üyesi Yasin Yıldırım'ın istifaya zorlanmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.
27.04.2021Siyaset
Son dakika: AK Parti'den Biden'a tepki: Normalleşme çalışmalarını sabote etti
Son dakika: AK Parti'den Biden'a tepki: Normalleşme çalışmalarını sabote ettiGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çelik, Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine ilişkin "Sorumsuz, hukuki temeli, tarihsel dayanağı olmayan bir yaklaşımdır." ifadelerini kullandı. Çelik, "Sayın Biden'ın bu karar veya yaptığı bu açıklama birden çok şeyi sabote etmiştir. Birinci bu şekilde herhangi bir tarih komisyonuna yaklaşmayan tek taraflı bir provokasyon içerisinde olan diasporanın tezlerine destek verir bir sonuç doğurmuştur. İkincisi Türkiye ile Ermenistan arasındaki ve Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki muhtemel diyalogların hepsinin önünü kesmiştir. Üçüncüsü Ermenistan'ı yine diasporanın provokatif politikalarının rehini haline getirmiştir. Kafkaslar'daki normalleşemeye de büyük bir zarar vermiştir." dedi.
27.04.2021Siyaset
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Biden'a 'soykırım' tepkisi!
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Biden'a 'soykırım' tepkisi!Son dakika gelen habere göre; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında ABD Başkanı Joe Biden'ın 'soykırım' ifadesine sert tepki gösterdi.
27.04.2021Siyaset
'Mesnetsiz, haksız hakikatlere aykırı'
'Mesnetsiz, haksız hakikatlere aykırı'ABD Başkanı Biden’ın ‘soykırım’ ifadesini ‘mesnetsiz, haksız ve hakikatlere aykırı’ olarak niteleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türk milletine soykırım yaftasını yakıştıramazsınız” dedi. Erdoğan, ABD’nin bir an önce bu yanlış adımdan dönmesi gerektiğinin altını çizdi.
27.04.2021Siyaset
Son dakika haberi: Tam kapanma kararları belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar...
Son dakika haberi: Tam kapanma kararları belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar...Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada tam kapanmaya geçileceğini duyurdu. Erdoğan, "Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir." dedi. Öte yandan Erdoğan, Biden'ın 'soykırım' açıklamasına çok sert tepki gösterdi. İşte son dakika haberinin gelişmeleri...
26.04.2021Siyaset
Erdoğan'dan Biden'a tarihi ayar! 'Belgeler ortada' diyerek meydan okudu
Erdoğan'dan Biden'a tarihi ayar! 'Belgeler ortada' diyerek meydan okuduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Biden'ın 1915 olayları için 'soykırım' ifadesi kullanmasının ardından Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada sert tepki gösterdi. Erdoğan, 1915 olaylarına ilişkin, "Acaba Amerika'nın arşivlerinde ne kadar bu konuda belge var veya varsa bu belgeleri açabiliyor mu? Avrupa'da var mı, varsa açabiliyor mu? Biz 'hodri meydan' diyoruz ama bugüne kadar bizim bu çağrılarımıza cevap veremediler." dedi.
26.04.2021Haberler
Son dakika: Erdoğan'dan Biden'a tarihi ayar! 'Belgeler ortada' diyerek meydan okudu
Son dakika: Erdoğan'dan Biden'a tarihi ayar! 'Belgeler ortada' diyerek meydan okuduGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'ın 1915 olayları için 'soykırım' ifadesi kullanmasının ardından Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada sert tepki gösterdi. Erdoğan, 1915 olaylarına ilişkin, "Acaba Amerika'nın arşivlerinde ne kadar bu konuda belge var veya varsa bu belgeleri açabiliyor mu? Avrupa'da var mı, varsa açabiliyor mu? Biz 'hodri meydan' diyoruz ama bugüne kadar bizim bu çağrılarımıza cevap veremediler." dedi.
26.04.2021Siyaset
Son dakika... İletişim Başkanı Altun'dan Biden'a 'soykırım' tepkisi: Hadsiz ve hükümsüz bir açıklama
Son dakika... İletişim Başkanı Altun'dan Biden'a 'soykırım' tepkisi: Hadsiz ve hükümsüz bir açıklamaCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun açıklamasında, 'Türkiye'yi kendilerince istedikleri yola çekmek için terörden yaptırıma kadar türlü tehditlere başvuranlar, başarıya ulaşamadı, ulaşamayacak Allah'ın izniyle. Terör örgütü PKK’nın emri ve siyasi uzantılarının çağrısı sonucunda, özellikle sivil insanlara yönelik kanlı katliamlara sahne olan 6-8 Ekim olayları da yine böylesine bir girişimdir.' dedi. ABD Başkanı Joe Biden'ın 'soykırım' ifadesine tepki gösteren Altun, 'Biden'ın 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımlayan açıklamasını talihsiz, hadsiz ve hükümsüz olarak addediyoruz ve reddediyoruz.' açıklamasını yaptı.
26.04.2021Siyaset
‘İlişkilerimizi zehirler’
‘İlişkilerimizi zehirler’TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Şentop, Ermeni terör örgütü Asala tarafından şehit edilen diplomatlar ve ailelerinin Cebeci Asri Mezarlığı’ndaki kabirlerini ziyaret etti.
25.04.2021Siyaset
Şehit Diplomatlar Sergisi
Şehit Diplomatlar SergisiCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Ermeni terör örgütlerinin şehit ettiği Türk diplomatlar anısına düzenlenen Şehit Diplomatlar Sergisi Sirkeci Garı’nda açıldı.
25.04.2021Siyaset
Son dakika: Biden, 1915 olayları için 'soykırım' dedi! Türkiye'den peş peşe sert açıklamalar
Son dakika: Biden, 1915 olayları için 'soykırım' dedi! Türkiye'den peş peşe sert açıklamalarGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olaylarını 'soykırım' ifadesini kullandı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu açıklamanın ardından, "Tarihimiz hakkında kimseden ders alacak değiliz. Siyasi fırsatçılık barış ve adalete karşı en büyük ihanettir." ifadelerini kullandı. Öte yandan Biden’ın 1915 olaylarıyla ilgili açıklaması nedeniyle Türk Dışişlerine çağrılan ABD Büyükelçisi Satterfield'a Türkiye'nin tepkisi iletildi.
25.04.2021Dünya
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Ermeni terör örgütlerinin katliamlarını anlatan videoyu paylaştı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Ermeni terör örgütlerinin katliamlarını anlatan videoyu paylaştıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Ermeni terör örgütleri, bir dizi suikast, silahlı saldırı ve bombalı eylem düzenleyerek Türkiye vatandaşlarının yanı sıra aralarında Azerbaycan, Fransa, İsveç ve ABD vatandaşlarının da olduğu onlarca sivili katletti." ifadesini kullandı.
24.04.2021Haberler
AK Partili Kurtulmuş: Bu yalanı ortaya atanlar ve kabullenenler tarihin yüz karalarıdır
AK Partili Kurtulmuş: Bu yalanı ortaya atanlar ve kabullenenler tarihin yüz karalarıdırAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin tarihinde sözde Ermeni soykırımının olmadığını belirterek, "Hiçbir somut veri ve bilgiye dayanmayan bu yalanı ortaya atanlar ve bunu kabullenenler tarihin yüz karalarıdır" dedi.
24.04.2021Gündem
Son dakika: İletişim Başkanı Altun'dan Biden yönetimine sert tepki: Kati surette reddediyoruz
Son dakika: İletişim Başkanı Altun'dan Biden yönetimine sert tepki: Kati surette reddediyoruzCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Biden yönetiminin 1915 olaylarını 'soykırım' olarak etiketlemesini kati surette reddediyoruz, en sert şekilde telin ediyoruz" ifadelerini kullandı.
24.04.2021Siyaset
HDP'nin 1915 olayları açıklamasına art arda sert tepkiler!
HDP'nin 1915 olayları açıklamasına art arda sert tepkiler!AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, HDP'nin 1915 olaylarına yönelik açıklamalarına tepki gösterdi.
24.04.2021Siyaset
İbrahim Kalın'dan HDP'nin 1915 olaylarına ilişkin açıklamasına tepki
İbrahim Kalın'dan HDP'nin 1915 olaylarına ilişkin açıklamasına tepkiCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, HDP'nin 1915 olaylarına yönelik açıklamasına tepki gösterdi.
24.04.2021Siyaset
İletişim Başkanlığınca düzenlenen 'Şehit Diplomatlar Sergisi' açıldı
İletişim Başkanlığınca düzenlenen 'Şehit Diplomatlar Sergisi' açıldıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca, Ermeni terör örgütlerinin şehit ettiği Türk diplomatlar anısına düzenlenen "Şehit Diplomatlar Sergisi" açıldı.
24.04.2021Gündem
Son dakika! Dışişleri Bakanlığı ASALA kurbanı şehitleri andı! 'Unutmayacağız'
Son dakika! Dışişleri Bakanlığı ASALA kurbanı şehitleri andı! 'Unutmayacağız'Gelen bir son dakika haberine göre; Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, ASALA terör örgütünün şehit ettiği diplomatları ve tüm şehitleri andı.
24.04.2021Siyaset
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan 'Şehit Diplomatlar Sergisi'
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan 'Şehit Diplomatlar Sergisi'ASALA ve JCAG gibi Ermeni terör örgütlerinin şehit ettiği Türk diplomatlar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Los Angeles’ta ve İstanbul’da 24 Nisan’da eş zamanlı olarak açılacak sergi ile anılacak.
23.04.2021Siyaset
İletişim Başkanlığı'ndan 'Şehit Diplomatlar Sergisi'
İletişim Başkanlığı'ndan 'Şehit Diplomatlar Sergisi'Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, 24 Nisan'da Los Angeles ve İstanbul'da eş zamanlı olarak, ASALA ve JCAG gibi Ermeni terör örgütlerinin şehit ettiği Türk diplomatlar için 'Şehit Diplomatlar Sergisi' açacak.
22.04.2021Siyaset
Dışişleri Bakanlığı'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajı
Dışişleri Bakanlığı'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajıDışişleri Bakanlığı, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şanlı destan yazan kahramanları ve vatan uğruna toprağa düşen tüm şehitleri rahmet ve minnetle andığını bildirdi.
18.03.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

bidenabdmhpsoykırımhdp

Asala ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.