Asit

Asit

Son dakika asit haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan asit gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan asit haber sayfamızda...

Asit

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.846 asit haberi bulunmuştur.
Öksürüğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Evde Kuru ve Balgamlı Öksürüğe İyi Gelen Doğal Yöntemler
Öksürüğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Evde Kuru ve Balgamlı Öksürüğe İyi Gelen Doğal YöntemlerÖksürük vücudun istemli veya istemsiz olarak boğaz ve solunum yollarını temizlemek için verdiği tepkidir. Kış aylarında soğuk algınlığı nedeniyle, korona veya mevsim geçişlerinde alerjik reaksiyonların neden olduğu sağlık problemidir. Bazen kendini boğazda gıcık şeklinde gösteren öksürük kuru öksürük ve balgamlı öksürük olabilir. Çocuklarda, bebeklerde ve yetişkin bireylerde sıklıkla görülen öksürük gidermek için evde yapılabilecek doğal ve bitkisel yöntemler vardır. Evde tedavi edilerek geçirilebilir. Öksürüğe ne iyi gelir, nasıl geçer? Öksürüğü en hızlı ne keser, hangi yöntemler giderir? Evde kuru ve balgamlı öksürük kesici doğal yöntemler için içeriğimize göz atabilirsiniz.
16.08.2022Sağlık
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.08.2022Eğitim
Khloe Kardashian ikinci kez anne oldu
Khloe Kardashian ikinci kez anne olduBir dargın bir barışık aşk yaşadığı basketbolcu Tristan Thompson ile birlikteliğinden True adında dört yaşında bir kızı olan Khloe Kardashian, ikinci kez anne oldu. 38 yaşındaki reality show yıldızının ikinci çocuğunun taşıyıcı anneden dünyaya geldiği öğrenildi.
16.08.2022Cadde
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.08.2022Oyun
2022 YKS Konuları: 2022 TYT-AYT Konuları ve Soru Dağılımı
2022 YKS Konuları: 2022 TYT-AYT Konuları ve Soru DağılımıYKS ÖSYM tarafından uygulanan üniversite giriş sınavıdır. Lise mezunu veya lise son sınıf öğrencileri lisans eğitimi almak için bu sınava girebilir. YKS toplamda 3 oturumdan oluşur. Her yıl milyonlarca öğrencinin girdiği YKS’nin 1. Oturumu TYT’dir. TYT sınavına giren öğrenciler AYT ve YDT’ye girme hakkına sahip olurlar. AYT sınavı alan bilgisi ölçerken, YDT ise yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler içindir. TYT ve AYT konuları arasında matematik, Türkçe, geometri, fizik, kimya, biyoloji, coğrafya, tarih, felsefe ve din kültürü yer almaktadır. YDT sınavına Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden herhangi biri tercih edilerek girilir. 2022 TYT, AYT VE YDT konuları ve soru dağılımı için “2022 YKS Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
14.08.2022Eğitim
TYT Konuları 2022: TYT Matematik, Türkçe, Biyoloji, Fizik, Coğrafya, Kimya, Tarih Konuları ve Dağılımı
TYT Konuları 2022: TYT Matematik, Türkçe, Biyoloji, Fizik, Coğrafya, Kimya, Tarih Konuları ve DağılımıTYT, üniversite giriş sınavı olan YKS’nin ilk oturumdur. Her yıl binlerce öğrenci üniversiteye girmek için bu sınava tabi tutulur. 2. oturum AYT ve 3. YDT sınavlarına hak kazanmak isteyen öğrencilerin bu sınava girmesi zorunludur. Aksi taktirde diğer oturum sınavlarına giremezler. Lisan eğitimi almak isteyen öğrencilerin girdiği TYT konuları arasında matematik, Türkçe, biyoloji, fizik, coğrafya, kimya, tarih, din kültürü ve felsefe yer almaktadır. ÖSYM tarafından uygulanan TYT’de toplamda 120 soru bulunur ve sınava giren öğrencilerin toplam süresi ise 135 dakikadır. 2022 yılında TYT konuları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
14.08.2022Eğitim
AYT Konuları 2022: AYT Matematik, Edebiyat, Fizik, Biyoloji, Kimya, Tarih, Coğrafya Konuları
AYT Konuları 2022: AYT Matematik, Edebiyat, Fizik, Biyoloji, Kimya, Tarih, Coğrafya KonularıAYT lisans eğitimi almak isteyen lise son sınıf veya lise mezunu kişilerin girdiği sınavdır. YKS’nin 2. Oturumu olan AYT sınavına girmek için öncelikle TYT sınavına girmek şarttır. AYT sınavı öğrencilerin kendi alanlarında sahip olduğu başarıyı ölçmektedir. Toplamda 160 soru bulunur ve öğrencilerin toplam süresi 180 dakikadır. YKS’nın 2. Oturumu olan AYT konuları arasında matematik, edebiyat, fizik, biyoloji, kimya, tarih, coğrafya, felsefe, geometri ve din yer almaktadır. 180 sınav barajını geçen öğrenciler 4 yıllık lisans tercihi yapmaya hak kazanırlar. 2022 AYT konularını merak ediyorsanız konu ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
14.08.2022Eğitim
Karaciğeri arındırarak tertemiz yapan ikili: Greyfurt ve limon
Karaciğeri arındırarak tertemiz yapan ikili: Greyfurt ve limonVücudun en büyük iç organlarından biri olan karaciğer, hayati fonksiyonların yerine getirilmesi için gerekli olan enzimlerin üretilmesine yardımcı oluyor. Halk arasında karaciğer temizlenmesi olarak bilinen karaciğer detoksifiyesi ile organların kendi kendine yenilendiğini söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Yedibela buna yardımcı olan en faydalı besinleri paylaştı.
13.08.2022Genel Sağlık
Küba'da petrol tesisindeki yangın kontrol altına alındı
Küba'da petrol tesisindeki yangın kontrol altına alındı5 Ağustos'ta yükselen alevler, Karayip'teki ada ülkesinin ana ham petrol depolama tesisinin yüzde 40'ını yok etti.
10.08.2022Dünya
Vahşet 5 yıl sonra ortaya çıktı! Parçalayıp 3 torba halinde gömdüler
Vahşet 5 yıl sonra ortaya çıktı! Parçalayıp 3 torba halinde gömdülerİstanbul Pendik'te 5 yıl önce kaybolan Tekin Uğurlu'nun cesedi, boş bir arazide toprağa gömülü halde bulundu. Polisin yaptığı çalışmalar sonucu korkunç detaylar ortaya çıktı.
9.08.2022Gündem
Polis son 7 kurbanın peşinde! Seri katilin son sözleri kan dondurdu
Polis son 7 kurbanın peşinde! Seri katilin son sözleri kan dondurduYaşattığı dehşetle ABD'de tarih boyunca unutulmayacak isimler arasına girdi. Dünyayı şaşkına çeviren seri katil, gerçek yüzü ortaya çıkınca işlediği cinayetleri tek tek anlattı.
8.08.2022Dünya
Çin'de 80 bin kişi mahsur kaldı
Çin'de 80 bin kişi mahsur kaldıÇin’in güneyindeki Hainan Adası’nda bulunan Sanya kentinde Kovid-19 vakalarında görülen artış nedeniyle kapanma tedbirleri uygulanacağının ilan edilmesinin ardından 80 bin turist kentte mahsur kaldı.
7.08.2022Dünya
Türkiye'de 'tümör bankası' kuracak! İngiltere'deki kariyerini bırakıp geldi
Türkiye'de 'tümör bankası' kuracak! İngiltere'deki kariyerini bırakıp geldiİngiltere’den Türkiye’ye gelen Türk bilim insanı Dr. Ahmet Acar, kuracağı tümör organoidi bankası ile kanser hastalarının laboratuvar ortamında yaşayan tümörlerini büyüterek, onlar üzerinde yüksek sayıda ilaç denemesi yapacak. Kemoterapinin çok seçici bir tedavi yöntemi olmadığını söyleyen Dr. Acar’a, kanser tedavisindeki son gelişmeleri sorduk.
5.08.2022Gündem
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.08.2022Oyun
Kutudaki çocuğun sırrı! Polis canlı gibi giydirip fotoğrafını çekti
Kutudaki çocuğun sırrı! Polis canlı gibi giydirip fotoğrafını çektiABD'nin Philadelphia şehrinde soğuk bir kış gününde kutuda kim olduğu bilinmeyen gizemli bir çocuk bulundu. Hakkında birçok teori üretilen bu çocuğun hikâyesi ise günümüze kadar uzanıyor.
2.08.2022Dünya
Kutudaki çocuğun sırrı! Polis canlı gibi giydirip fotoğrafını çekti
Kutudaki çocuğun sırrı! Polis canlı gibi giydirip fotoğrafını çektiABD'nin Philadelphia şehrinde soğuk bir kış gününde kutuda kim olduğu bilinmeyen gizemli bir çocuk bulundu. Hakkında birçok teori üretilen bu çocuğun hikâyesi ise günümüze kadar uzanıyor.
1.08.2022Haberler
Lazer epilasyon sonrası 'yanık' suçlaması! Yüzümden sarı iltihap akıyordu
Lazer epilasyon sonrası 'yanık' suçlaması! Yüzümden sarı iltihap akıyorduİstanbul Bağcılar'da bir güzellik merkezinde yanaklarındaki kılları lazer epilasyonla aldırmak isteyen Erdal Yeşilyurt, yapılan işlemden sonra yüzünde üçüncü üçüncü derece yanıklar oluştuğunu iddia etti. Hastanede tedavisi süren Erdal Yeşilyurt, "Isıyı 5 yerine 26 dereceye ayarlamış. Yüzümün yandığını fark ettim, kolunu tuttum, dur yeter dedim. Ufak bir yanma olduğunu söyledi. Öyle bir acıydı ki dışarı çıkmak için ayağa kalktım. Yüzümden sarı renkte iltihap akıyordu" dedi.
1.08.2022Gündem
Uçuk virüsü Bronz Çağı'ndaki öpüşme geleneğinin mirası
Uçuk virüsü Bronz Çağı'ndaki öpüşme geleneğinin mirasıİngiltere'de Cambridge Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, uçuk virüsünün (Herpes Simplex HSV-1) geçmişinin Bronz Çağı'na kadar gittiğine ve öpüşmeyle yayıldığına işaret ediyor.
31.07.2022Dünya
'Sıcak çarpması ölüme neden olabilir'
'Sıcak çarpması ölüme neden olabilir'İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Harika Uğurtay, sıcak çarpmasının ölüme neden olabileceğini söyledi.
30.07.2022Sağlık
Çöp evde bulunan çocuğun babası olduğunu iddia eden Ufuk Çelikol ilk kez konuştu
Çöp evde bulunan çocuğun babası olduğunu iddia eden Ufuk Çelikol ilk kez konuştuBursa'da çöp evdeki kilitli odada baygın halde bulunan Cem Muhammet A.'nın (9) annesi Yasemin A. (48) ifadesinde; 2013'te tanıştığı kişiden hamile kaldığını, oğlunun babasının, Cem'in doğumundan haberinin olmadığını söyledi. Öte yandan ülke gündemine oturan olayda, çocuğun babası olduğunu iddia eden Ufuk Çelikol ilk kez konuştu.
29.07.2022Haberler
Çöp evde bulunan çocuğun babası olduğunu iddia eden Ufuk Çelikol ilk kez konuştu
Çöp evde bulunan çocuğun babası olduğunu iddia eden Ufuk Çelikol ilk kez konuştuBursa'da çöp evdeki kilitli odada baygın halde bulunan Cem Muhammet A.'nın (9) annesi Yasemin A. (48) ifadesinde; 2013'te tanıştığı kişiden hamile kaldığını, oğlunun babasının, Cem'in doğumundan haberinin olmadığını söyledi. Öte yandan ülke gündemine oturan olayda, çocuğun babası olduğunu iddia eden Ufuk Çelikol ilk kez konuştu.
29.07.2022Gündem
Tavuk dönerdeki büyük tehlike! 3 saatte bir yenilenmezse zehirleyebilir
Tavuk dönerdeki büyük tehlike! 3 saatte bir yenilenmezse zehirleyebilirYaz sıcaklarının etkisini göstermesiyle gıda zehirlenmelerinde de artışlar başladı. Diyetisyen Pakize Gizem Akgül, "Tavuk döneri mutlaka bildiğiniz ve güvendiğiniz yerden alın" derken, döner ustası Mehmet İkram Taş ise yaz aylarında tavuk dönerin 3 saatte bir yenilenmesi gerektiğini belirtti.
5 aile tarlada bulunan kemikler için savcılığa koştu
5 aile tarlada bulunan kemikler için savcılığa koştuŞanlıurfa’da iş makineleriyle tarlada çalışma yapılırken naylona sarılı bulunan kafatası ve kemiklerin, 1993- 1994 yıllarında ortadan kaybolan ve faili meçhul cinayetlere kurban gittiği sanılan yakınlarına ait olabileceğini düşünen 5 aile DNA testi için savcılığa başvurdu.
28.07.2022Gündem
Cebinden 'Tamam Shud' yazısı çıkan cesedin sırrı sonunda çözüldü!
Cebinden 'Tamam Shud' yazısı çıkan cesedin sırrı sonunda çözüldü!Avustralya'da Somerton Sahili'ne vurmuş bir cesedin cebindeki kâğıtta Ömer Hayyam'ın rubaisinden bir kesit bulundu. Kâğıtta yazan 'Tamam Shud' yazısı bu gizemli olaya ismini vermişti. Tam 70 yıl sonra cesedin kimliğiyle ilgili ortaya çıkan detay ise gizemli olayın üzerindeki sır perdesini araladı.
28.07.2022Dünya
Antinükleer Antikor Nedir? Antinükleer Antikor Pozitif, Negatif Çıkması Ne Anlama Gelir?
Antinükleer Antikor Nedir? Antinükleer Antikor Pozitif, Negatif Çıkması Ne Anlama Gelir?Antinükleer antikor aynı zamanda ANA olarak bilinmektedir. Vücudun kendi dokularına bağlandığı bilinen ve bağışıklık sistemi tarafından üretilmekte olan antikorlar olarak ifade edilebilir. Antinükleer antikor bir test olarak uygulanmaktadır. Hücrenin çekirdeğine bağlanan antikorların aranmasını sağlar. İşte, antinükleer antikor hakkında merak edilen detaylar.
27.07.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Asit ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.