Askeri Bölge

Askeri Bölge

Son dakika askeri bölge haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan askeri bölge gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan askeri bölge haber sayfamızda...

Askeri Bölge

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.001 askeri bölge haberi bulunmuştur.
57. Alay’la ilgili yeni gerçekler
57. Alay’la ilgili yeni gerçeklerTarihe ‘Şehitler Alayı’ olarak geçen 57. Alay’ın komutanın oğlu, babasının savaşta esir aldığı tabur komutanını yıllar sonra evinde ağırladığını, alayın tamamının şehit düştüğü bilgisini yalanladı.
25.04.2022Gündem
Kiev hüsranı sonrası Putin'den savaşın seyrini değiştirecek hamle!
Kiev hüsranı sonrası Putin'den savaşın seyrini değiştirecek hamle!Ukrayna'da büyük kayıp veren ve hüsrana uğrayan Rus ordusunun işgal harekatının başına yeni bir komutan geldi. İstasyon katliamının emrini verdiği öne sürülen yeni komutanın ‘Donbas'ta başarı’ için seçildiği belirtiliyor.
10.04.2022Dünya
Rusya ABD’nin hatasına düştü
Rusya ABD’nin hatasına düştüRus ordusuyla aynı silahları kullanan ve benzer taktikleri uygulayan Ukrayna ordusu, Rusların hedeflenen sürede, hedeflenen bölgeleri ele geçirmesini zorlaştırıyor.
25.03.2022Dünya
Ukraynalı uzmanlardan korkutan uyarı! Son adım alarmı
Ukraynalı uzmanlardan korkutan uyarı! Son adım alarmıTüm dünya Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan gerilime kilitlendi. Rusya’nın 16 Şubat’ta Ukrayna’ya saldıracağı iddiaları yanlış çıkmış olsa da cephe hattında gerilim tüm hızıyla sürüyor. Ukraynalı tarihçi Doç. Dr. Oleksandr Sereda ve Dış Politika Uzmanı Doç. Dr. Yevgeniya Gaber, "Putin dışında kimse ne olacağını bilemez. Ukraynalılar Rusya ordusunu gülerek değil, silahlarla karşılamak için hazırlık yaptı" diyerek, korkutan çatışmanın artık atılacak son bir adıma kaldığı uyarısında bulundu.
9.03.2022Dünya
Yunan polis memuru ve kız arkadaşı Edirne'de askeri bölgede yakalandı
Yunan polis memuru ve kız arkadaşı Edirne'de askeri bölgede yakalandıEdirne'de birinci derece askeri yasak bölgeye girdikleri gerekçesiyle gözaltına alınıp, çıkarıldıkları mahkemece yurt dışı yasağı konularak serbest bırakılan Yunan polis memuru Valasoudis Manolis (41) ile kız arkadaşı Aheni Aohna'nın (28) üzerinde bulunan cep telefonları ve dijital materyallerin incelenmesi sürüyor.
7.12.2021Gündem
Dikkat! İstanbul'da pazar günü 8 ilçede su kesintisi
Dikkat! İstanbul'da pazar günü 8 ilçede su kesintisiSKİ, İstanbul'da pazar günü TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.)'ın Alibeyköy Trafo Merkezi'nde gerçekleştireceği çalışma sebebiyle 8 ilçede 8 saat süreyle su kesintisi yaşanacağını açıkladı.
2.09.2021Gündem
Tacikistan'daki Rus askeri üssünde tatbikat
Tacikistan'daki Rus askeri üssünde tatbikatRusya'nın yurt dışındaki en büyük üssü olan Tacikistan'daki 201. Rus askeri üssünde bir ay sürecek eğitim tatbikatı başladı.
17.08.2021Dünya
Rusya-Özbekistan ortak askeri eğitim tatbikatı devam ediyor
Rusya-Özbekistan ortak askeri eğitim tatbikatı devam ediyorRusya Merkez Askeri Bölge Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, Özbekistan'ın Afganistan ile sınırındaki Tirmiz poligonunda Özbek silahlı kuvvetleri ve Rusya Merkez Askeri Bölge komutanlığında görev yapan Rus askerlerinin katılımıyla 30 Temmuz'da başlayan "Güney-2021" Rusya-Özbekistan ortak tatbikatı aktif dönemine girdi.
5.08.2021Haberler
Maraş’ta açılım başladı
Maraş’ta açılım başladıKKTC Başbakanı Ersan Saner, Kapalı Maraş açılımının ikinci aşaması kapsamında, Bakanlar Kurulu kararıyla askeri bölge olmaktan çıkarılan pilot bölgede incelemelerde bulundu.
27.07.2021Siyaset
‘Maraş’taki açılım hukuka uygundur’
‘Maraş’taki açılım hukuka uygundur’BM Güvenlik Konseyi’nin Maraş açılımının ikinci aşamasını kınamasına tepki gösteren AK Parti Sözcüsü Çelik, açılım kararının mülkiyet haklarına saygı çerçevesinde yürütüldüğünü ve uluslararası hukuka uygun olduğunu vurguladı
25.07.2021Siyaset
Son dakika! AK Parti'den sert açıklama: Tümüyle reddediyoruz!
Son dakika! AK Parti'den sert açıklama: Tümüyle reddediyoruz! AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "KKTC'nin Maraş açılımının ikinci aşamasına dair BMGK Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayı tümüyle reddediyoruz." ifadesini kullandı.
24.07.2021Siyaset
Son dakika: Türkiye'den BMGK'ya Maraş açılımı tepkisi: Tümüyle reddediyoruz
Son dakika: Türkiye'den BMGK'ya Maraş açılımı tepkisi: Tümüyle reddediyoruzGelen son dakika haberine göre;  Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından 20 Temmuz'da açıklanan, Maraş açılımının ikinci aşaması hakkında BM Güvenlik Konseyi tarafından yapılan Başkanlık Açıklaması ile çeşitli ülkelerin yaptıkları açıklamalara, "Ada’daki gerçeklerle bağdaşmayan ve asılsız iddialara dayanan açıklamaları tümüyle reddediyor ve bunlara ilişkin KKTC’nin verdiği cevapları tamamıyla paylaşıyoruz." ifadesiyle tepki gösterdi. Bir açıklama da KKTC Dışişleri Bakanlığı'ndan geldi. Yapılan açıklamada "BMGK'nin, Kapalı Maraş'ın 'tekrar iskana açılmasına' ilişkin Rum tarafının mesnetsiz iddialarına dayanarak açıklama yapması üzücüdür" ifadeleri yer aldı.
23.07.2021Siyaset
Son dakika... Yunan basını çılgına döndü! 'Erdoğan, Kıbrıslı Türkler'in düşmanlarını hedef aldı'
Son dakika... Yunan basını çılgına döndü! 'Erdoğan, Kıbrıslı Türkler'in düşmanlarını hedef aldı'Son dakika haberlere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'ın görüşmesi Yunan basınında deprem etkisi yarattı. Kapalı Maraş'ın yüzde 3.5'inin askeri bölge statüsünden çıkarılacağının açıklanmasını manşetlerine taşıyan Yunan medyasında, Erdoğan'ın AB'yi 'sert dille eleştirmesi' de geniş yer aldı.
21.07.2021Dünya
Maraş’ta hayat yeniden başlıyor
Maraş’ta hayat yeniden başlıyorCumhurbaşkanı Erdoğan “Kapalı Maraş’ta hayat yeniden başlayacaktır. Mülkiyet haklarına riayet edilerek yürütülen bu çalışmalar ışığında artık Maraş’ta herkesin yararına olacak yeni bir dönemin kapıları açılacaktır” açıklaması yaptı
21.07.2021Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Tarihi gerçekleri çarpıtmaya devam ediyorlar
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Tarihi gerçekleri çarpıtmaya devam ediyorlarKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47. yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Bulvarı'nda düzenlenen "20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı" töreninde konuştu. Tatar, "Barış Harekatı ile Anavatan Türkiye’ye dil uzatanlar, tarihi gerçekleri çarpıtmaya devam ediyorlar." dedi.
20.07.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'deki tarihi törende konuştu: Bizden kimse beklemesin!
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'deki tarihi törende konuştu: Bizden kimse beklemesin!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kıbrıs Türk halkının kanıyla, canıyla, şehitlerinin fedakarlığıyla kurduğu devletten vazgeçmesini istiyorlar. 10 yıllardır değişmeyen, kısa sürede de değişmesi beklenmeyen bu nobran tavrın artık hiçbir hükmü kalmamıştır. Bizden kimse artık bundan sonra geriye dönüş beklemesin." dedi.
20.07.2021Siyaset
Nefesler tutuldu! Erdoğan açıklayacak... Masadaki 5 senaryo!
Nefesler tutuldu! Erdoğan açıklayacak... Masadaki 5 senaryo!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın KKTC’ye yapacağı ziyarette açıklaması beklenen müjdeleri Kıbrıs Türk halkı merakla, Rum-Yunan ikilisi ve AB endişeyle takip ediyor. Müjdelerle ilgili beş senaryo konuşuluyor.
18.07.2021Siyaset
Bakan Akar'dan flaş Libya mesajı: Bunu dünyanın unutmaması lazım
Bakan Akar'dan flaş Libya mesajı: Bunu dünyanın unutmaması lazımMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, '(Darbeci Hafter) Libya Harp Okulu öğrencilerini katlettiler, yüzlerce insani toplu mezarlara gömdüler. O insanların aileleri büyük sıkıntı içinde. Bunu dünyanın unutmaması lazım. ' dedi.
13.06.2021Siyaset
Son dakika... Esed rejimi, terörist YPG/PKK'nın ele geçirdiği Tay Mahallesi'ni geri almayı hedefliyor
Son dakika... Esed rejimi, terörist YPG/PKK'nın ele geçirdiği Tay Mahallesi'ni geri almayı hedefliyorEsed rejimi yetkilileri, terör örgütü YPG/PKK'nın Kamışlı'da çatışarak ele geçirdiği Tay Mahallesi'nin seçimlerden sonra geri alınacağını söyledi. Yerel kaynaklar, Esed rejimi askeri yetkililerinin, mahalledeki rejim yandaşları Şebbiha milislerinin öfkesini yatıştırmak için en kısa sürede mahallenin kontrolün tekrar ele geçirileceğini taahhüt ettiği belirtiliyor.
3.05.2021Dünya
Rusya'dan Kırım'da 10 bin askerli tatbikat
Rusya'dan Kırım'da 10 bin askerli tatbikatRusya Savunma Bakanlığı, Kiev ile Moskova arasındaki tartışmalı bölge olan Kırım'daki tatbikata 10 binden fazla asker, 40 savaş gemisi ve 20 destek gemisinin katıldığını duyurdu.
22.04.2021Haberler
Yenibosna'da askeri bölgede keşif yapan DEAŞ'lı yakalandı
Yenibosna'da askeri bölgede keşif yapan DEAŞ'lı yakalandıİstanbul'da Yenibosna İnzibat Tabur Komutanlığı'nı bir kişi ağaca çıkarak gözetledi. Yakalanan kişinin DEAŞ'lı terörist olduğu tespit edildi.
25.02.2021Haberler
Son dakika... İstanbul Yenibosna'da askeri bölgede keşif yapan DEAŞ'lı yakalandı
Son dakika... İstanbul Yenibosna'da askeri bölgede keşif yapan DEAŞ'lı yakalandıGelen son dakika haberine göre; İstanbul'da terör örgütü DAEŞ'e yönelik yapılan çalışmalarda bir örgüt militanı Bahçelievler'de inzibat karakolunu keşif amaçlı izlerken yakalandı. Çıktığı ağacın üzerinde yakalanan ve cep telefonundan terör örgütüyle ilgili dijital veriler tespit edilen Muhammed Yahya E. Sevk edildiği mahkemece tutuklandı. İşte haberin ayrıntıları...
25.02.2021Gündem
Terter’de savaşın izleri siliniyor
Terter’de savaşın izleri siliniyorDağlık Karabağ savaşı sırasında günlerce bombardıman altında kalan Terter’de yıkım net bir şekilde gözlenirken, normalleşme çalışmaları sürüyor. Bölge, mayınlardan temizlenip imara açılacak.
25.02.2021Dünya
Husilere ait sözde mahkemeden,75 hükümet gücü komutanı için idam kararı
Husilere ait sözde mahkemeden,75 hükümet gücü komutanı için idam kararıYemen'de İran destekli Husilere ait sözde askeri mahkeme, "vatana ihanet ve düşmana yardım" suçlamasıyla hükümet güçlerinden 75 komutan hakkında idam kararı verdi.
10.01.2021Dünya
Son dakika! Rusya devreye girdi, Kamışlı'daki kuşatma kalktı
Son dakika! Rusya devreye girdi, Kamışlı'daki kuşatma kalktıSuriye'nin kuzeydoğusundaki Kamışlı ilçesinde terör örgütü YPG/PKK'nın Beşşar Esed rejimine ait bir askeri bölgeye 3 gün boyunca uyguladığı kuşatma, Rusya'nın araya girmesiyle son buldu. Kamışlı ilçesindeki gerginlik, alıkonanların karşılıklı serbest bırakılması ve terör örgütü YPG/PKK'nın rejime ait bir askeri bölgeye yönelik ablukasını sonlandırmasıyla yatıştı
7.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Askeri Bölge ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.