Bakara Suresi

Bakara Suresi

Son dakika Bakara Suresi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakara Suresi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakara Suresi haber sayfamızda...

Bakara Suresi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 269 bakara suresi haberi bulunmuştur.
Mutaffifin Suresi Oku: Mutaffifin Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet Meali
Mutaffifin Suresi Oku: Mutaffifin Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’in 83. suresi olan Mutaffifin; Ankebut Suresi’nden sonra, Bakara Suresi’nden de önce Mekke’de indirilmiştir. Cebrail tarafından Hz. Muhammed’e tebliğ edilen bu surenin adı “el- mutaffifin” teriminden gelmektedir. Buna göre Mutaffifin, “ölçüde ya da tartıda hata ve hile yapan kişi” manası taşımaktadır. Bu sure, Mekke’de tebliğ edilen son sure; Medine’de tebliğ edilen ilk sure olma özelliğine sahiptir. Yani, Mutaffifin Suresi’nin ayetlerinin bir kısmı Mekke döneminde bir kısmı da Medine döneminde indirilmiştir.
11.08.2022Sureler
Eren Bülbül, vefatının 5’inci yılında kabri başında anıldı
Eren Bülbül, vefatının 5’inci yılında kabri başında anıldıTrabzon'un Maçka ilçesinde, 2017 yılında PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, güvenlik güçlerine yer gösterirken açılan ateşle şehit olan Eren Bülbül (15), ölümünün 5’inci yıl dönümünde kabri başında dualarla anıldı.
11.08.2022Gündem
Peygamber Duaları: Kur'an'da Geçen Peygamber Duaları Okunuşu, Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı
Peygamber Duaları: Kur'an'da Geçen Peygamber Duaları Okunuşu, Türkçe Anlamı ve Arapça YazılışıDua, dinimizde ayrı bir öneme sahiptir. Müslümanlar günahlarının bağışlanması ve dileklerinin gerçekleşmesi için sık sık dua ederler. Allah, birçok ayette ''yalnızca benden isteyin'' ve ''yalnızca bana ibadet edin'' diye emretmiştir. Peygamber duaları nelerdir? Merak edenler için ayrıntılı bir şekilde derledik.
8.08.2022Dini Bilgiler
Amenerrasulü Duası Oku: Amenerrasulü Duası Arapça Okunuşu, Yazılışı, Türkçe Anlamı ve Diyanet Meali Nedir?
Amenerrasulü Duası Oku: Amenerrasulü Duası Arapça Okunuşu, Yazılışı, Türkçe Anlamı ve Diyanet Meali Nedir?Amenerrasulü duası İslam dünyasında önemli yere sahiptir. Ayetel Kürsi duası gibi Amenerrasulü de Kur'an-ı Kerim'de yer alan Bakara Suresindedir. Ezberlenmesi gereken dualar arasında yer alan Amenerrasulü Bakara Suresinin son iki ayetidir. Müslümanlara farz kılınan 5 vakit namazdan yatsı namazından sonra okunur. Fazileti hakkında pek çok hadis rivayet edilmiştir. Bakara Suresinin son iki ayeti Amenerrasulü duası Arapça okunuşu, Türkçe anlamı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
8.08.2022Dini Bilgiler
Ölmüş Birine Dua Nasıl Gönderilir? Ölü Arkasından Okunacak Dualar Nelerdir?
Ölmüş Birine Dua Nasıl Gönderilir? Ölü Arkasından Okunacak Dualar Nelerdir?İnsanlar sağlık sorunlarından veya yaşadığı kazalardan dolayı hayatını kaybedebiliyor. Herkes ölen yakınlarını ziyaret edebiliyor veya arkasından dua okuyabiliyor. Ölen birine nasıl dua edileceği kişilerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Ölülerin arkasından okunacak dualar da araştırılan bir konudur. Ölmüş birine dua nasıl gönderilir? Ölenlerin arkasından okunacak dualar nelerdir? Sizleri için soruları detaylı olarak derledik.
8.08.2022Dini Bilgiler
Sabır ile İlgili Hadisler ve Ayetler Nelerdir?
Sabır ile İlgili Hadisler ve Ayetler Nelerdir? İyi veya kötü gerçekleşen veya gerçekleşmesi olaylara karşısında gösterilen cesaret ve metanetini yitirmeme duygusudur. Sabır Müslümanlar için önemli bir yere sahip olan kavramlardandır. Kur’an-ı Kerim’de yer alan ayetlerde ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) hadislerinde geniş yer almıştır. Sabrın önemi hadis ve ayetlerde bildirilmiştir. Sabır ile ilgili hadisler ve ayetler nelerdir? Konu ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.08.2022Dini Bilgiler
Kul Hakkı Nedir? Kul Hakkı ile İlgili Ayetler ve Hadisler
Kul Hakkı Nedir? Kul Hakkı ile İlgili Ayetler ve Hadisler Kul hakkı İslam kaynaklarında ve Kur’an’da geniş çapta yer kaplayan bir kavramdır. Müslümanların özellikle dikkat etmesi gereken bir konudur. Bir kulun başka bir kul üzerinde olduğu hakka denir. Kur’an’ın emirlerine göre hiçbir kulun hakkına girilmemelidir. Kul hakkı nedir? Kul hakkı ile ilgili ayetler ve hadisler ile ilgili detaylı bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.08.2022Dini Bilgiler
AYETEL KÜRSİ OKUNUŞU ve Türkçe Anlamı, Ayet-el Kürsi Duası Türkçe & Arapça Yazılışı, Meali ve Tefsiri
AYETEL KÜRSİ OKUNUŞU ve Türkçe Anlamı, Ayet-el Kürsi Duası Türkçe & Arapça Yazılışı, Meali ve TefsiriAyetel Kürsi Duası, Bakara Suresi'nin 255. ayeti olarak bilinmektedir. Ayetel Kürsi okunuşu ile insana huzur veren dualar arasında bulunmaktadır. Okuyan kişiye birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle sabah vakitleri okunan bu dua, anlamı ile de oldukça etkileyicidir. Sizin için hazırladığımız bu içeriğimizden Ayetel Kürsi'nin okunuşu ile birlikte Türkçe anlamı (meali) hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca içeriğimizde arapça Ayetel Kursi yazılışı, faydaları, faziletleri de yer almaktadır. İlk sayfadan Ayet-el kürsi duasının Türkçe okunuşunu Arapça görseli ile birlikte görebilirsiniz. Sonraki sayfalarda ise Ayet-el Kursi'nin tefsirini okuyabilirsiniz.
1.08.2022Dualar
Namaz ile İlgili Ayetler ve Hadisler: Namazın Önemini Anlatan Ayetler ve Hadisler Nelerdir?
Namaz ile İlgili Ayetler ve Hadisler: Namazın Önemini Anlatan Ayetler ve Hadisler Nelerdir? İslam’ın 5 şartından biri olan namaz Müslümanlar için günde 5 vakit farz olarak emredilmiştir. Dinin direği olarak kabul edilen namaz sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı şeklinde kılınır. Namazın önemini vurgulayan ayetler Kur’an-ı Kerim’de ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) hadislerinde de geçmektedir. Namazın önemini anlatan ayetler ve hadisleri merak ediyorsanız “Namaz ile İlgili Ayetler ve Hadisler” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.07.2022Dini Bilgiler
Enfal Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali
Enfal Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’de yer alan surelerin her biri kendi içerisinde mana ve faziletler saklamaktadır. Bu bağlamda sureleri okuyan kişiler niyetleri doğrultusunda bazı manevi armağanlara erişebilmektedir. Enfal Suresi de faziletleri bakımından sık sık okunan bir suredir. 75 ayeti barındıran Enfal Suresi, Kur’an’da 8. sırada yer almaktadır. Surenin adı, 1. ayette geçen “el-Enfal” kavramından gelmekte ve savaş ganimeti manası taşımaktadır. Sure içerisinde Bedir Savaşı ile birlikte elde edilen savaş ganimetlerinin nasıl paylaşılacağı hakkında yol gösterilmektedir. Bunun yanında Müslümanların diğer din kardeşleri ile iyi geçinmesi öğütlenmektedir. Enfal Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, fazileti, Arapça yazılışı ve diyanet meali ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.07.2022Sureler
Maide Suresi Oku: Maide Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Maide Suresi Oku: Maide Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMaide süresi Medine’de indirildi. Sürenin 3.ayeti ise Mekke’ de nazil olmuştur. Toplam ayet sayısı 120 olan Maide Suresi Mushaftaki sıralamada beşinci, iniş süresine göre 112.süre olmaktadır. 6. cüzde yer alan surenin ismi 112. Ve 114. Ayetlerde bulunan maide “sofra” anlamını taşımaktadır. Maide Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, konusu, Arapça yazılışı, fazileti, diyanet meali ile ilgili detaylı bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz.
16.07.2022Sureler
15 TEMMUZ MESAJLARI/ SÖZLERİ (Türk bayraklı, yeni) 2022 || Anlamlı, dualı, uzun, kısa RESİMLİ 15 Temmuz sözleri, mesajları ve görselleri...
15 TEMMUZ MESAJLARI/ SÖZLERİ (Türk bayraklı, yeni) 2022 || Anlamlı, dualı, uzun, kısa RESİMLİ 15 Temmuz sözleri, mesajları ve görselleri...15 Temmuz sözleri ile mesajları gündemde araştırılmaya başlandı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü geldi. 15 Temmuz’un yıl dönümünde programlar yapılacak. Hain darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçti. 251 şehidi anmak isteyenler ise yeni, anlamlı, dualı ve resimli 15 Temmuz mesajları ve sözleri araştırılıyor. İşte 15 Temmuz sözleri ile mesajları...
15.07.2022Gündem
M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: M Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: M Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba adayları bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra isim verme konusu üzerinde derin bir araştırma içerisine giriyor. Bebeklerine hayat boyu taşıyacakları isim verirken anne ve baba adayları seçici oluyor. Karar verme sürecinde zorlanan ebeveynler yakınlarına danışırken internet üzerinden kız isimleri ve anlamları konusunda bilgi alıyor. Popüler olması ve modern çağa uygun olmasını isteyen anne ve baba adayları nadir bulunan, keşfedilmemiş, güzel anlamlar olan isimleri kızlarına vermek istiyor. M harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
28.06.2022Bebek
'Temel problemlerin kaynağı adaletsizlik'
'Temel problemlerin kaynağı adaletsizlik'İslam’ın hangi gerekçeyle olursa olsun, adaletsizliğe, eşitsizliğe izin vermediğini belirten Kılıçdaroğlu, günümüz İslam dünyasının temel problemlerinin kaynağının adaletsizlik, tek çözümün de adalet olduğunu söyledi.
28.06.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu: İslam dünyasının temel problemlerinin tek çözümü adalettir
Kılıçdaroğlu: İslam dünyasının temel problemlerinin tek çözümü adalettirCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Ocakları'nın kuruluşunun 110. yılında düzenlenen İslam Dünyası Meseleleri ve Çözüm Yolları Sempozyumu'na katıldı.
27.06.2022Siyaset
CUMA MESAJLARI  (KISA/ ÖZ/RESİMLİ) 2022 || Anlamlı,yeni, dualı, ayetli, uzun, gül resimli Cuma mesajları ve sözleri...
CUMA MESAJLARI (KISA/ ÖZ/RESİMLİ) 2022 || Anlamlı,yeni, dualı, ayetli, uzun, gül resimli Cuma mesajları ve sözleri...Cuma mesajları İslam alemi için önemli günler arasında yer alan cuma gününün gelmesiyle beraber araştırılan konular arasında yer aldı. Müslüman alemi bu özel gün için anlamlı, dualı, uzun, kısa ve resimli cuma mesajlarını birbirlerinie gönderiyorlar. Sizler için en güzel ve resimli cuma mesajlarını derledik. İşte yeni ve resimli cuma mesajları 2022...
24.06.2022Gündem
Bugüne özel Cuma mesajları resimli 2022: En güzel, farklı, anlamlı, dualı Cuma mesaj seçenekleri ile hadisli, ayetli sözler
Bugüne özel Cuma mesajları resimli 2022: En güzel, farklı, anlamlı, dualı Cuma mesaj seçenekleri ile hadisli, ayetli sözlerEn güzel Hayırlı Cumalar mesajları her cuma günü olduğu gibi bu cuma da öne çıkıyor. Birbirinden anlamlı ve farklı cuma mesajları, mübarek günde aranıyor. Eşe-dosta, akrabaya, sevgiliye, kardeşe, arkadaşa dualı, ayetli ve hadisli cuma mesaj ve sözleri ileterek gününe anlam üstüne anlam katın! İbadetle geçen mübarek cuma gününde özel mesajlar haberimizde...
10.06.2022Gündem
Haram Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? İslam'da Haram Olan Şeyler Nelerdir?
Haram Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? İslam'da Haram Olan Şeyler Nelerdir?İşlendiği takdirde günah, inkar edildiği takdirde küfür sayılan her türlü söz ve davranış haram olarak nitelendirilir. Kuran'ı Kerim'de ve hadislerde nelerin haram olduğu açıkça belirtilmiştir. Normalde helal olup yapılış biçimi ya da zamanı itibariyle haram olan şeylere li-gayrihi haram denir. Li-aynihi haram ise, herkes için yasak ve günah olan şeylerdir. Haram kavramını açıkladık ve Müslümanlar için haram olan şeyleri derledik.
24.05.2022Sözlük
BUGÜN KANDİL Mİ, NE KANDİLİ? BUGÜN HANGİ KANDİL 27 NİSAN 2022 ÇARŞAMBA GÜNÜ...
BUGÜN KANDİL Mİ, NE KANDİLİ? BUGÜN HANGİ KANDİL 27 NİSAN 2022 ÇARŞAMBA GÜNÜ...Ramazan ayının en mübarek gecesi bugün yaşanacak. Ramazan denilince akla ilk gelen günlerden biri olan bugünün anlam ve önemi konuşulmaya başladı. Gerek telefon üzerinden gerekse sosyal medya hesaplarından paylaşılan kandil mesajları vatandaşları meraklandırdı. Bugün kandil mi? 27 Nisan bugün ne kandili soruları ilgi görmeye başladı. İşte 2022 Dini Günler takviminde yer alan tarihler...
27.04.2022Gündem
Bakara Suresi 177. Ayetten Çıkarılabilecek Temel Mesaj Nedir, Ne Anlatıyor?
Bakara Suresi 177. Ayetten Çıkarılabilecek Temel Mesaj Nedir, Ne Anlatıyor?Bakara suresi 177. ayet, sıklıkla araştırılan ayetlerden biridir. Özellikle kullanım anlamı açısından da yüksek öneme sahip olan ayetler arasındadır. Bu bakımdan Bakara Suresi 177. ayeti öğrenebilir ve verilen temel mesaj hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Bakara Suresi 177. ayetten çıkarılabilecek temel mesaj nedir, ne anlatıyor detaylarıyla derledik.
15.04.2022Dualar
Burun kanaması oruç bozar mı? Oruçluyken burundan kan akması orucu bozar mı?
Burun kanaması oruç bozar mı? Oruçluyken burundan kan akması orucu bozar mı? Ramazan ayında oruç tutan kişiler bazı sorular hakkında hassas düşünerek arayışa geçiyor. Oruçluyken burun kanayınca oruç bozulur mu sorusu yoğun ilgi görüyor. Diyanet İşleri Başkanlığı merakla araştırılan soruya yanıt verdi. Peki burun kanaması oruç bozar mı? İşte yanıtı...
31.03.2022Ramazan
Ayetel Kürsi'nin Önemi Nedir? Ayetel Kürsi'de Geçen Allah'ın İsimleri (Sıfatları) Ve Anlamları Nelerdir?
Ayetel Kürsi'nin Önemi Nedir? Ayetel Kürsi'de Geçen Allah'ın İsimleri (Sıfatları) Ve Anlamları Nelerdir? Ayet-el Kürsi Kuran-ı Kerim’deki Bakara Suresi’nde geçen bir ayeti kerimedir. Kuran-ı Kerim'de Bakara suresi'nin 255. ayeti Ayet-el Kürsi olmaktadır. Ay esasında Ayetel Kürsi başlı başına bir sure olmayı ayettir. Bu ayetin ise çok fazla fazileti vardır. Sizin için Ayetel Kürsi'de geçen Allah'ın isimleri (sıfatları) ve anlamları nelerdir sorusunun yanıtlarını derledik.
6.03.2022Dini Bilgiler
Ayetel Kürsi Okumanın Faziletleri Nelerdir? Ayetel Kürsi'nin Ana Konusu Ve Önemi Nedir?
Ayetel Kürsi Okumanın Faziletleri Nelerdir? Ayetel Kürsi'nin Ana Konusu Ve Önemi Nedir?Ayetel Kürsi gündelik yaşamda en çok okunması söz konusu olan ayetler arasında bulunmaktadır. Ayetel Kürsi hem dua ve korunma maksatlı olarak okunan bir ayeti kerime olmaktadır. Sizin insanlar tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biri olarak karşımıza çıkan Ayetel Kürsi'nin ana konusu ve önemi nedir sorusunun yanıtını tüm detayları ile birlikte derledik.
6.03.2022Dini Bilgiler
Ayetel Kürsi Günde Ve Ne Zaman Okunur? Ayetel Kürsi Hakkında Bilgiler
Ayetel Kürsi Günde Ve Ne Zaman Okunur? Ayetel Kürsi Hakkında BilgilerBakara suresi 255. Ayeti olan Ayetel Kürsi okumanın birçok fazileti ve faydası bulunmaktadır. Ayetel Kürsi okumak nazar başta olmak üzere insanı birçok görünen ve görünmeyen tehlikeler ile kötülüklerden muhafaza eden bir ayettir. Bunlar ışığında Ayetel Kürsi günde kaç kez okunmalıdır ve Ayetel Kürsi ne zaman okunur hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
6.03.2022Dini Bilgiler
Ayetel Kürsi Önemi Nedir? Ayetel Kürsi Adını Nereden Almıştır?
Ayetel Kürsi Önemi Nedir? Ayetel Kürsi Adını Nereden Almıştır? Ayetel Kürsi duası internet üzerindeki arama motorlarında oldukça yoğun bir şekilde insanlar tarafından araştırılmaktadır. Bu ayeti kerimenin, insanı çeşit kötülüklerden koruduğu yönünde bir inancın varlığı söz konusudur. Sizin için oldukça fazla sayıda insanın oldukça büyük bir merakla sormakta olduğu Ayetel Kürsi adını nereden almıştır sorusunun yanıtını tüm detaylarıyla birlikte derledik.
6.03.2022Dini Bilgiler

Benzer Haber Etiketleri

Bakara Suresi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.