Beydağ

Beydağ

Son dakika Beydağ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Beydağ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Beydağ haber sayfamızda...

Beydağ

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 556 beydag haberi bulunmuştur.
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
18.10.2021Eğlence
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme Örnekleri
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme ÖrnekleriUzun, kısa, kolay, komik ve zorlayıcı halleri ile eğlendiren tekerlemeler “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Ölçülü ve kafiyeli olan tekerlemeler çocukların dil ve konuşma gelişimine katkıda bulunurken diksiyon için de ayrıca yararlıdır. Masal ve çocuk oyunlarının başında, aralarında ya da sonunda yer alırlar. Gerçek hayatla bağdaşmayan tekerlemelerin amacı şaşırtıcı etki oluşturmak ve hoş vakit geçirilmesine yardımcı olmaktır. Zor, uzun, diksiyon tekerleme örnekleri için “Uzun Tekerlemeler” içeriğimizden faydalanabilirsiniz.
18.10.2021Eğlence
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme Örnekleri
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme ÖrnekleriTekerlemeler ölçülü ve basmakalıp sözlerdir ve genellikle masal, hikâye, bilmece ve halk tiyatrosu gibi edebi türlerde kullanılır. Masalların ve çocuk oyunlarının baş, orta ve sonunda söylenir. Çocukların dil ve konuşma gelişimine yardımcı olur. Kısa, kolay, zor ve uzun halleri ile eğlendirici özelliği bulunur. Kurmaca oldukları için genellikle yarı anlamlı ve anlamsızdırlar. Söylemesi kolay, kısa ve çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örnekleri için “Kolay Tekerlemeler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Eğlence
B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: B Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: B Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba adaylarının üzerine düşündüğü konulardan birisi de isimler. Erkek bebek bekleyen çiftler çocuklarına verecekleri isimlerin en güzel ve en eşsiz olmasını istiyor. Bu yüzden derin ve uzun soluk bir araştırma sürecine giriyorlar. İsimlerin kulağa hoş gelmesinin yanı sıra anlamları üzerinde düşünüyorlar. Bu dönemde karar vermekte zorlanan aileler yakınlarından fikir alıyor. Anne ve baba adayları çocuklarına verecekleri ismin keşfedilmemiş, duyulmamış, modern çağa uygun, popüler ve anlamlı olmalarına özen gösteriyor. B harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
CHP'li 30 vekil İzmir'de 190 köyü ziyaret edecek
CHP'li 30 vekil İzmir'de 190 köyü ziyaret edecekCHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, İzmir İl Başkanlığı'nca başlatılan program kapsamında 30 milletvekilinin katılımı ile 8 ilçedeki 190 köy ziyaret edileceğini belirterek, ziyaretlerde özellikle tarımsal üretimi desteklemek amacıyla çiftçinin sorunlarını dinleyerek çözüm önerileri geliştireceklerini söyledi.
8.10.2021Siyaset
Ğ İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu Ğ Harfi İle Biten Kelimeler Listesi
Ğ İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu Ğ Harfi İle Biten Kelimeler ListesiDilimizde harfler, sesli ve sessiz olmak üzere iki ayrı gruba ayrılmaktadır. Bu harflerin dışında sessiz kategorisine giren ancak okunma şekli olmadığı için yumuşak g olarak adlandırılan istisna bir durum vardır. Oda ğ harfidir. Peki, ğ ile biten kelimeler nelerdir? Sonu ğ ile biten kelimeler listesini sizler için derledik.
8.10.2021Eğitim
Beydağ’ın kestane unu çok beğenildi
Beydağ’ın kestane unu çok beğenildi Beydağ Belediyesi’nin Kestane Unu Üretim Tesisi’nde özenle üretilen unlar, İstanbul’da düzenlenen CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi’nde ilgi gördü.
8.10.2021Ege
Hasadı başlayan kestanede ihracat hedefi 50 milyon dolar
Hasadı başlayan kestanede ihracat hedefi 50 milyon dolarEge Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak, rekoltesinde bu yıl yüzde 10'luk artış beklenen kestanedeki ihracat hedeflerinin 50 milyon dolar olduğunu belirtti.
30.09.2021Ekonomi
İzmir'deki uyuşturucu operasyonlarında 63 gözaltı
İzmir'deki uyuşturucu operasyonlarında 63 gözaltıİzmir'in 9 ilçesinde, jandarma ekiplerince 13-21 Eylül'de düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında 63 şüpheli gözaltına alındı.
22.09.2021Gündem
750 çocuğa eşofman takımı dağıtılacak
750 çocuğa eşofman takımı dağıtılacakÖdemiş Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden sağlanan katkıyla ihtiyaç sahibi ilköğretim öğrencilerine dağıtılmak üzere 750 eşofman takımı satın aldı.
21.09.2021Ege
AFAD Başkanlığı'na Kırıkkale Valisi Sezer atandı
AFAD Başkanlığı'na Kırıkkale Valisi Sezer atandıAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD), Kırıkkale Valisi Yunus Sezer atandı.
11.09.2021Gündem
‘Dimdik ayakta duralım’
‘Dimdik ayakta duralım’Beydağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü, şenlikler ve 29. Yerel Ürünler ve Kültürel Etkinlikler Festivali’yle kutlandı.
6.09.2021Ege
Ege Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir? İsimleri Ve Nüfusları İle Birlikte Ege Şehirleri
Ege Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir? İsimleri Ve Nüfusları İle Birlikte Ege ŞehirleriYüz ölçümü 90.251 kilometrekare olan Ege Bölgesi, Türkiye'nin en büyük 5. bölgesidir. ''İç Batı Anadolu'' ve ''Kıyı Ege'' olmak üzere iki bölümden oluşur. Ülkemizin en uzun kıyı şeridine sahip olan Ege Bölgesinin nüfusu yaklaşık 10 milyon 320 bindir. Ege Bölgesinin illeri ve ilçeleri nelerdir? Sizin için nüfusları ile birlikte derledik.
25.08.2021Eğitim
Bereket getirsin!
Bereket getirsin!Salihli, Kuşadası, Güzelbahçe, Ayvalık ve Beydağ’da aşure günü etkinliği düzenlendi
23.08.2021Ege
Tarım alanları sulanacak
Tarım alanları sulanacakİzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, atıksuların geri kazanılması için bir ilke imza attı.
20.08.2021Ege
İzmir'de uyuşturucu operasyonu! 20 kişi gözaltına alındı
İzmir'de uyuşturucu operasyonu! 20 kişi gözaltına alındıİzmir’in 14 ilçesindeki jandarma operasyonlarında, 2 kilo 708 gram esrar, 2 bin 459 kök Hint keneviri ve 2 av tüfeği ele geçirildi. Olayla ilgili 20 kişi de gözaltına alındı.
16.08.2021Gündem
Doğalgaz Beydağ’da
Doğalgaz Beydağ’daBeydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, İzmirgaz Genel Müdür Yardımcısı Zülküf Turhan ve vatandaşların katılımıyla ilçeye ilk doğazlgaz verildi.
16.08.2021Ege
‘Herkesi kucaklıyoruz’
‘Herkesi kucaklıyoruz’AK Parti İzmir İl Teşkilatı, Başkan Kerem Ali Sürekli öncülüğünde; ana kademe, kadın ve gençlik kolları yöneticileriyle çalışmalarını sürdürüyor.
30.07.2021Ege
Kurban Bayramı tatilinin 7'nci gününde acı bilanço! 38 ölü, 255 yaralı
Kurban Bayramı tatilinin 7'nci gününde acı bilanço! 38 ölü, 255 yaralıKurban Bayramı tatilinin 7'nci gününde meydana gelen kazalarda 8 kişi hayatını kaybetti, 45 kişi yaralandı. Tatil süresince yaşanan kazalarda toplam 38 kişi yaşamını yitirdi, 255 yaralı da hastanelerde tedavi altına alındı.
23.07.2021Gündem
İzmir İlçesi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada İzmir İlçesi Yanıtları
İzmir İlçesi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada İzmir İlçesi YanıtlarıBulmacalarda genellikle şehirlerin ilçeleri ile ilgili sorular sorulmaktadır. Bu sorular tahmin açısından en zor olan bulmaca soruları olması ile bilinir. Ancak böyle sorularda genellikle şehirlerin en bilinen ilçeleri sorulmaktadır. İzmir ilçesi bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada İzmir ilçesi yanıtları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
30.06.2021Bulmacalar
Beydağ’a ‘Botanik Bahçesi’ kuruluyor
Beydağ’a ‘Botanik Bahçesi’ kuruluyorBeydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar’ın seçim beyannamesinde yer alan, Beydağ Baraj önündeki DSİ’ye ait 40 bin metrekarelik alanın devri gerçekleşti.
21.06.2021Ege
Baraj önündeki alan botanik bahçe olacak
Baraj önündeki alan botanik bahçe olacakBeydağ Belediyesi, Beydağ Barajı önündeki DSİ’ye ait alanın kendilerine devri için son imzaları attı.
16.06.2021Ege
'Zaman kaybetme lüksümüz yok'
'Zaman kaybetme lüksümüz yok'Kentte bir yılını dolduran İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Milliyet Ege’ye altı çizilecek açıklamalar yaptı, “Deprem, tsunami ve sel felaketleriyle karşı karşıya kaldık. İzmir, özellikle kentsel dönüşüm konusunda zaman kaybetmemeli” dedi.
7.06.2021Ege
Beydağ’ın gelişimine önemli katkı
Beydağ’ın gelişimine önemli katkıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Beydağ’ın doğalgaza kavuşmasının ardından ilçenin daha da gelişeceğini söyledi.
2.06.2021Ege
Doğalgaz çalışmaları iki ay içinde tamam
Doğalgaz çalışmaları iki ay içinde tamamLisans sınırları içerisinde bulunan 26 ilçede doğalgazın dağıtım ve işletme faaliyetlerini sürdüren İzmir Doğalgaz, Dikili ve Beydağ ile birlikte bu sayıyı 28’e çıkarıyor.
1.06.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

izmiregegazetetekerlemelerçocuk

Beydağ ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.