Bilim Kurgu

Bilim Kurgu

Son dakika Bilim Kurgu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bilim Kurgu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bilim Kurgu haber sayfamızda...

Bilim Kurgu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.486 bilim kurgu haberi bulunmuştur.
Doğa ve insan ilişkisi
Doğa ve insan ilişkisi“Snowpiercer” bilim kurgu serisiyle tanınan çizgi romancı ve ressam Jean-Marc Rochette yeni kitabı “Kurt”ta kurt ile çobanın karşı karşıya geldiği bir macera anlatıyor...
28.11.2021Kültür Sanat
Süper yosun iş başında
Süper yosun iş başındaYosun, hem küresel ısınmaya yol açan atmosferdeki karbondioksiti azaltıyor hem de biyo yakıttan gübreye, biyo plastikten protein deposu yiyeceklere birçok alternatife dönüşebiliyor
28.11.2021Pazar
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022Eğitim öğretim hayatında öğrencilerin en çok karşısına çıkan derslerden birisi de matematiktir. İlkokul döneminde başlayan matematik dersleri üniversite dönemine kadar sürmektedir. Özellikle LGS, YKS oturumları TYT-AYT ve memur sınavları gibi KPSS'de öğrencilerin ihtiyaç duyduğu alanlardan bir tanesidir. Matematik ders konuları MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 9. sınıf matematik ders kitabında öğrencilerin kendisini geliştirmesi için çeşitli örnekler ve etkinlikler yer almaktadır. 2021-2022 yılında 9. sınıf matematik ders kitabı cevapları MEB yayınlarını öğrenmek istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
IMDb Top 250 Film Listesi 2021: İzlenmesi Gereken Gelmiş Geçmiş En İyi 250 Film
IMDb Top 250 Film Listesi 2021: İzlenmesi Gereken Gelmiş Geçmiş En İyi 250 FilmDünyanın en iyi filmlerinin yer aldığı IMDb Top 250 film listesinde yerli ve yabancı filmler bulunuyor. Aksiyondan maceraya, bilim kurgudan fantastiğe, komediden drama kadar çeşit çeşit filmlerin yer aldığı listede dünya genelinde kültleşmiş durumda. Dünyanın en iyi filmleri IMDb Top 250 listesinde yayınlanmaktadır. İzlendiğinde kendine hayran bırakan filmler gelmiş geçmiş en iyi yapımlar arasında yer alıyor. Gelmiş geçmiş en iyi 250 film önerisi için “IMDb Top 250 Film Listesi” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Kültür Sanat
En İyi Bilim Kurgu Filmleri 2021: İzlenmesi Gereken En Güzel Bilim Kurgu Film Önerileri
En İyi Bilim Kurgu Filmleri 2021: İzlenmesi Gereken En Güzel Bilim Kurgu Film ÖnerileriZaman yolculuğu, uzay, farklı gezegen veya uzak ve yakın gelecek ile ilgili konuları ele alan bilim kurgu filmlerinin sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilim kurgu filmlerinin görselleri de giderek daha kaliteli olmaya başladı. Dünya üzerinde belki de bilim kurgu alanında binlerce film bulunuyor. Birbirinden farklı konuları ile dünya listelerine adını yazdıran bu filmler günümüzde de izlenmeye devam ediyor. En iyi ve en güzel bilim kurgu film önerileri için “Bilim Kurgu Filmleri 2021” içeriğimize detaylı göz atabilirsiniz.
25.11.2021Kültür Sanat
Netflix Film Önerileri 2021: En İyi, En Güzel, Komedi, Aksiyon, Macera, Korku, Gerilim, Romantik Netflix Film Tavsiyeleri
Netflix Film Önerileri 2021: En İyi, En Güzel, Komedi, Aksiyon, Macera, Korku, Gerilim, Romantik Netflix Film TavsiyeleriDizi film denince akla gelen Netflix pek çok kaliteli yapımları ile dünya genelinde en çok izlenen video akış platformları arasında yer alıyor. Televizyon kanallarını geride bırakarak milyonlarca abone sayısına ulaşan Netflix’in en beğenilen yerli-yabancı film ve dizileri içerikleri gittikçe çoğalıyor. Ödüllü filmleri ile dünya genelinde ses getiren Netflix IMDb listelerinde de yukarı tırmanıyor. Yüzlerce içeriği bulunan Netflix 2021 yılında da arşivine yeni filmler kattı. Aksiyondan maceraya, romantikten komediye, korku ve gerilim türünden bilim-kurguya kadar yüzlerce türde içerik bulunuyor. En güzel komedi, aksiyon, macera, korku, gerilim, romantik Netflix film tavsiyeleri için “En İyi Netflix Film Önerileri 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Kültür Sanat
En İyi Netflix Dizileri 2021: Yabancı ve Yerli Netflix Dizi Önerileri
En İyi Netflix Dizileri 2021: Yabancı ve Yerli Netflix Dizi ÖnerileriDünyanın en büyük dizi film içerik platformu Netflix pek çok farklı ülkede kaliteli yapımları ile adından söz ettiriyor. Televizyon kanallarını yapımları ile geride bırakan Netflix’in yeni dizi ve filmleri her geçen gün artıyor. IMBD listelerinde yukarı tırmanan Netflix’in kaliteli dizileri ve filmleri izleyenlerini ekran başına kitliyor. Yüzlerce Tük ve yabancı aksiyon, macera, bilim-kurgu, komedi, romantik, dram, gerilim, korku dalında yapımı içerisinde barındırıyor. Yabancı ve yerli Netflix dizi önerileri için “En İyi Netflix Dizileri 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Kültür Sanat
Metaverse ekosistemine hazır mıyız? Geleceğin iş platformu
Metaverse ekosistemine hazır mıyız? Geleceğin iş platformuDijital ekonomiler hızla etki alanlarını genişletirken, Facebook’un şirket adını “Meta” olarak değiştirmesiyle odaklarımız “Metaverse” teknolojileri üzerine kaydı. “Meta” ve “universe” kelimelerinin kaynaştırılmasıyla oluşan “Metaverse” gerçek ve sanal dünyanın birleştiği bir “dijital dünya” olarak tanımlanabilir. Daha somut ifadelerle açıklamak gerekirse, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve karma gerçeklik ürünlerine ve hizmetlerine dayanan teknolojiler bizleri bekliyor…
13.11.2021Ekonomi
Metaverse nedir?
Metaverse nedir?Son zamanlarda Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'ün yaptığı açıklamalarla Metaverse herkesin gündemine oturdu. Peki teknoloji dünyasını alt üst eden Metaverse nedir? Gelin hep birlikte Molatik olalım...
10.11.2021Teknoloji
Aypera kimdir? Türkiye'nin ilk dijital robot oyuncusu Aypera
Aypera kimdir? Türkiye'nin ilk dijital robot oyuncusu AyperaTürkiye'nin ilk robot oyuncusu Aypera herkesin dikkatini çekiyor. 2022'de vizyona girecek olan 'Digital Human' filmiyle sahneye çıkacak olan Aypera ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor. Peki, Aypera kimdir?
3.11.2021Cadde
Seri Film Nedir? Serisi Olan Filmler Hangileridir?
Seri Film Nedir? Serisi Olan Filmler Hangileridir?Dünya çapında kült haline gelmiş günümüzde birçok önemli seri film bulunmaktadır. Hatta bu filmler geçmişten günümüze kadar ulaşmış ve hala yaygın izlenen önemli seriler olarak öne çıkarlar. Bununla birlikte pek çok kişi seri filmin ne demek olduğunu öğrenmeye çalışıyor. Peki Seri film nedir? Serisi olan filmler hangileridir? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.
29.10.2021Eğitim
Facebook'un ismi değişti mi, yeni adı ne oldu? Meta nedir, ne demek?
Facebook'un ismi değişti mi, yeni adı ne oldu? Meta nedir, ne demek?Facebook'un ismi değişti! Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg uzun süredir Facebook'un isminde değişiklik yapmayı istediğini belirtiyordu. Gerçekleştirilen etkinlik sonunda popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook'un adı Meta olarak güncellendi. Peki, Meta ve metaverse arasında fark var mı? Metaverse ne demek?
28.10.2021Teknoloji
Angelina Jolie çocuklarıyla galada! Aksesuarı dikkat çekti
Angelina Jolie çocuklarıyla galada! Aksesuarı dikkat çektiAngelina Jolie, başrolünde yer aldığı fantastik-bilim kurgu türündeki 'Eternals' filminin galasına beş çocuğuyla birlikte katıldı. Vietnamlı oğlu Pax Thien'ın katılmadığı davette, Jolie kadar çocuklarına da ilgi yoğundu.
20.10.2021Cadde
Ne güzel kahramanımızsın sen Amelie!
Ne güzel kahramanımızsın sen Amelie!Amélie Poulain hayatımıza gireli 20 yıl oldu. Ve aradan geçen bunca yıla rağmen adını bile andığınızda sizi gülümseten bir umut filmi olmaya devam ediyor. Hâlâ iyilerin kazandığına inandırıyor. Düşünceli insanların var olduğunu kanıtlıyor. Hani Sait Faik’in dediği gibi “Dünyayı güzellik kurtaracak. Bir insanı sevmekle başlayacak her şey...” Üzüntünün aksine nezakete dayanarak insanları ağlatıyor Amélie
10.10.2021Kültür Sanat
Billie Eilish ile bilboard’lara Türk imzası
Billie Eilish ile bilboard’lara Türk imzasıDijitalden sanat olur mu tartışılırken genç illüstrasyon sanatçısı Yaşar Vurdem’in Billie Eilish çalışması Adobe tarafından satın alınarak ABD’de bilboardları süslemeye başladı bile
10.10.2021Kültür Sanat
Amazon, ev işlerine yardımcı olması için Astro'yu tanıttı
Amazon, ev işlerine yardımcı olması için Astro'yu tanıttıAmerikan e-ticaret devi Amazon, Alexa akıllı ev teknolojisi ile uyumlu ev robotu Astro'yu tanıttı.
29.09.2021Teknoloji
Çok paylaşıldı
Çok paylaşıldıGökhan Türkmen, #iyiyasa mottosuyla yol aldığı ‘7’ albümünden ‘Heyecan’ şarkısını Kapadokya’da kliplendirdi.
22.09.2021Cadde
Prof. Dr. Uğur Şahin açıkladı! Organların gençleştirilmesi mümkün olabilecek
Prof. Dr. Uğur Şahin açıkladı! Organların gençleştirilmesi mümkün olabilecekAlmanya’da mRNA teknolojisiyle yeni tip koronavirüse karşı aşı geliştiren BioNTech şirketinin CEO'su ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Şahin, gelecekte, hasar görmüş organların gençleştirilmesinin mümkün olabileceğine inandığını söyledi.
12.09.2021Dünya
Annesinin vefatından bir yıl sonra başrolde
Annesinin vefatından bir yıl sonra başroldeJohn Travolta’nın kızı Ella annesinin ölümünden bir yıl sonra “Alice Harikalar Diyarında” filminin yeni versiyonunda başrol üstlendi. İşte Travolta ailesinin acı dolu hikâyesi
12.09.2021Dünya
The Matrix: Resurrections filminin ilk fragmanı yayınlandı! İşte o tanıtım videosu...
The Matrix: Resurrections filminin ilk fragmanı yayınlandı! İşte o tanıtım videosu...Ünlü bilim kurgu serisi The Matrix'in dördüncü filmi "The Matrix: Resurrections"ın fragmanı paylaşıldı.
9.09.2021Yaşam
15 dakikada evden işe gidilecek! Bilim kurgu şehri, uçan otomobiller…
15 dakikada evden işe gidilecek! Bilim kurgu şehri, uçan otomobiller…Amazon ve Walmart gibi devasa şirketlerdeki işinden ayrıldıktan sonra kendi girişimi için çalışmalarını başlatan Marc Lore, City of Telosa adlı bir girişim kurdu. Akıllı şehir konsepti olan Telosa’nın uçan otomobilleri, yeşil enerji tüketimi, dikey tarım gibi öne çıkan özelliklerinin yanında en büyük avantajı şüphesiz trafik sorunu olmadan evden işe 15 dakikada gidilebilecek olması.
8.09.2021Teknoloji
Aşı kararsızlığı ilişkilerimizi nasıl baltaladı? 'Baskı yaparak...'
Aşı kararsızlığı ilişkilerimizi nasıl baltaladı? 'Baskı yaparak...'Toplumun bir kesiminde aşıyla ilgili kararsızlık devam ediyor. Bir yanda aşı olmak istemeyenlerin bu kararı toplumun geri kalanını nasıl etkileyecek, diğer yanda da kendi sağlığı risk altına girecek mi endişesi yaşıyoruz. Uzmanlara göre aslında aşı kararsızlığını tek bir nedene bağlamak çok uygun bir yaklaşım değil. Peki ailemizle, arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizi kimi zaman kırılma noktasına götüren, 'aşı endişesi'ne karşı nasıl bir tutum sergilemek gerekiyor? Aşı olmaya ikna etmeye çalışma, komplo teorileriyle baş etme noktasında işte uzmanlardan öneriler…
16.10.2021Gündem
Venom: Zehirli Öfke oyuncuları kim, konusu nedir? İşte, oyuncu kadrosu
Venom: Zehirli Öfke oyuncuları kim, konusu nedir? İşte, oyuncu kadrosuSeri halindeki film TV'de ilk kez izleyici karşısına çıkıyor. Venom: Zehirli Öfke filmi, Marvel'in aynı adlı karakterinden sinemaya uyarlanmıştır. Ana karakter ise Tom Hardy olarak yer alıyor. İşte, Venom: Zehirli Öfke oyuncu kadrosu...
1.09.2021Cadde
Bumblebee ne demek? Bumblebee oyuncuları ve konusu
Bumblebee ne demek? Bumblebee oyuncuları ve konusuBumblebee filmi ABD'nin bilim kurgu türündeki öne çıkan yapımlarındandır. Sinema salonlarının ardından televizyon ekranlarında da ilgiyle izleniyor. Film takipçileri, Bumblebee filmi karakterleri ve oyuncularının kim olduğunu sorguluyor. İşte, Bumblebee filmi konusu ve daha fazlası...
25.08.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Bilim Kurgu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.