Bilkent Üniversitesi

Bilkent Üniversitesi

Son dakika Bilkent Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bilkent Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bilkent Üniversitesi haber sayfamızda...

Bilkent Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.486 bilkent üniversitesi haberi bulunmuştur.
Kalben kimdir, kaç yaşında? Kalben albümleri ve şarkıları
Kalben kimdir, kaç yaşında? Kalben albümleri ve şarkılarıKalben kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 17 Ocak 1986 yılında İskenderun'da dünyaya gelen Kalben şarkıcı, söz yazarı ve kadın hakları savunucusudur. Müzik ile ilgilenmeye çok küçük yaşlarda başlayan Kalben, Lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlamasına rağmen müzik ile olan bağlarını hiç koparmadı. İşte Kalben hayatı albümleri ve kariyeri hakkında merak edilenler...
13.11.2021Cadde
Göklere aşık pilot aile!
Göklere aşık pilot aile!Ankara'da Zuhal (62) ve Kadri Özün (65) çiftiyle kızları Gökçin (29) ile oğulları Gökhür (39), Türk Hava Kurumu'nda (THK) aldıkları eğitimle pilot oldu. Kadri Özün emekli olurken, eşi Zuhal Özün hem THK Uçuş Akademisi'nde öğretmen pilot hem de Kıbrıs Girne Üniversitesi Yakındoğu Havacılık'ta eğitim müdürü olarak görevini sürdürüyor. Kardeşi Gökçin ile kurumda uçuş eğitimini sürdüren Gökhür ise aynı zamanda Kıbrıs'ta annesinin yanında eğitmen pilot olarak görev yapıyor.
10.10.2021Haberler
Ailecek uçuyorlar! Bir ailenin gökyüzü aşkı
Ailecek uçuyorlar! Bir ailenin gökyüzü aşkıAnkara’da Zuhal (62) ve Kadri Özün (65) çiftiyle kızları Gökçin (29) ile oğulları Gökhür (39), Türk Hava Kurumu'nda aldıkları eğitimle pilot oldu. Kadri Özün emekli olurken, eşi Zuhal Özün hem THK Uçuş Akademisi'nde öğretmen pilot hem de Kıbrıs Girne Üniversitesi Yakındoğu Havacılık'ta eğitim müdürü olarak görevini sürdürüyor. Kardeşi Gökçin ile kurumda uçuş eğitimini sürdüren Gökhür ise aynı zamanda Kıbrıs'ta annesinin yanında eğitmen pilot olarak görev yapıyor.
10.10.2021Gündem
Esra Bilgiç kimdir, kaç yaşında ve nereli? Kanunsuz Topraklar dizisinin Gülfem'i Esra Bilgiç hakkında bilinmeyenler...
Esra Bilgiç kimdir, kaç yaşında ve nereli? Kanunsuz Topraklar dizisinin Gülfem'i Esra Bilgiç hakkında bilinmeyenler...Fox TV ekranında bu akşam ekrana gelecek olan yeni dizi Kanunsuz Topraklar dizisinin başrol oyuncusu Esra Bilgiç kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bu akşam ekrana gelecek olan dizide Gülfem karakterine hayat veren Esra Bilgiç geçtiğimiz sezon Ramo adlı dizide Sibel Yıldırım karakterine hayat vermişti. Peki Esra Bilgiç kimdir, hangi film ve dizilerde rol aldı?
6.10.2021Cadde
Aziz Sancar: Kanun zorlamasa bile aşı olmak gerek
Aziz Sancar: Kanun zorlamasa bile aşı olmak gerekNobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar "Aşı karşıtı olmak; mantık dışı bir tutum. Kanun zorlamasa bile aşı olmak gerek" dedi.
26.09.2021Gündem
Üniversite öğrencileri, elektrikli otomobil yaptı
Üniversite öğrencileri, elektrikli otomobil yaptıBilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri, elektrikli otomobil yaptı. 2 kişilik otomobil, saatte 70-80 kilometre hız yapabiliyor, 1 kez şarj edildiğinde 110 kilometre yol gidilebiliyor.
16.09.2021Haberler
Türk toplumunun genetik kodlarına ışık tutan araştırma sonuçlandı
Türk toplumunun genetik kodlarına ışık tutan araştırma sonuçlandıTürkiye, ABD ve İngiltere'den bilim insanlarının katıldığı araştırmada, Türkiye'nin 81 ilinden 10 yıl boyunca yaklaşık 4 bin kişinin DNA'sı incelenerek, Türk toplumunun detaylı genetik yapısı ortaya kondu.
7.09.2021Gündem
Virüsü 10 saniyede tespit ediyor
Virüsü 10 saniyede tespit ediyorBilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi’nde (UNAM) geliştirilen yeni antijen testi “Diagnovir” ile pozitif vakalar 10 saniyede yüzde 99 doğruluk oranı ile tespit edilebiliyor.
2.09.2021Haberler
Virüsü 10 saniyede tespit ediyor
Virüsü 10 saniyede tespit ediyorBilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi’nde (UNAM) geliştirilen yeni antijen testi “Diagnovir” ile pozitif vakalar 10 saniyede yüzde 99 doğruluk oranı ile tespit edilebiliyor.
2.09.2021Gündem
Dünyada ilk olacak! Türkiye'de üretiliyor, tüm varyantlarda etkili olacak
Dünyada ilk olacak! Türkiye'de üretiliyor, tüm varyantlarda etkili olacakAnkara, Bilkent ve Hacettepe Üniversitesi bilim insanları tarafından geliştirilen ve hayvan deneyleri başarıyla tamamlanan Kovid-19'a karşı burundan sprey şeklindeki "koruyucu ilaç" için geri sayım başladı.
25.08.2021Gündem
Genç yetenekler şifa oldu
Genç yetenekler şifa olduKlasik müzik dünyasına her yıl yeni yıldızlar kazandırmanın mutluluğunu yaşayan piyanist, devlet sanatçısı, Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi ve UNICEF İyi Niyet Elçisi Gülsin Onay, bu sene 18’incisi düzenlenen Bodrum Gümüşlük Festivali’nde yine harika programlar sergiliyor.
9.08.2021Cadde
Vaka sayısı artışı sürüyor
Vaka sayısı artışı sürüyorSağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 17-23 Temmuz dönemine ait 100 bin nüfusa düşen haftalık vaka sayılarına göre, Kovid-19 vaka sayısı en çok artan iller aşılamanın düşük olduğu Siirt, Diyarbakır, Bitlis, Giresun ve Iğdır oldu. Koca, ‘Aşı olup tedbirlere uymak zorundayız’ çağrısını yineledi.
29.07.2021Gündem
Bakan Koca 'son dakika' diyerek duyurdu!
Bakan Koca 'son dakika' diyerek duyurdu!Sağlık Bakanı Koca, en az bir doz Kovid-19 aşısı yaptıranların sayısının 40 milyonu geçtiğini açıkladı.
28.07.2021Gündem
İş Finansal Kiralama yönetimine atama
İş Finansal Kiralama yönetimine atamaİş Finansal Kiralama Genel Müdürü görevine U. Şafak Öğün atandı. İş Finansal Kiralama’dan yapılan açıklamaya göre, 1974 yılında Ankara’da doğan U. Şafak Öğün, 1995 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.
10.07.2021Ekonomi
Masterchef Somer Şef kimdir? Somer Sivrioğlu kaç yaşında, nereli?
Masterchef Somer Şef kimdir? Somer Sivrioğlu kaç yaşında, nereli? Masterchef Türkiye bu akşam yeni sezonu ile izleyicilerle buluşacak. Masterchef Türkiye'nin 3 jüri üyesi bulunuyor. Yıllardır Masterchef Türkiye jüri üyeliği yapan isimlerden biri is Somer Sivrioğlu'dur. Peki Masterchef Somer Şef kimdir?
9.07.2021Cadde
Yerli aşı ne zaman çıkacak, tarih belli oldu mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Turkovac açıklaması
Yerli aşı ne zaman çıkacak, tarih belli oldu mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Turkovac açıklamasıYerli aşı ne zaman çıkacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından detayları açıklanan yerli aşı Turkovac için çalışmalar devam ediyor. Peki, Turkovac için kritik tarih ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli aşı için öngörüleri açıkladı.
8.07.2021Gündem
Son dakika... Yerli aşıda hedef belli oldu! Turkovac...
Son dakika... Yerli aşıda hedef belli oldu! Turkovac...Türkiye'de koronavirüse karşı bağışıklık sağlayacak 14 yerli aşı projesinde çalışmalar sürerken, Faz-3 çalışmaları süren Turkovac'ın sonbahar öncesi kullanıma alınması hedefleniyor. Faz-2 aşamasındaki virüs benzeri parçacıklara dayalı (VLP) aşısında da yine sonbaharda üretim aşamasına geçilmesi amaçlanıyor. Diğer aşı projelerinde ise hayvan deneyleri ve klinik çalışmalar sürüyor.
1.07.2021Gündem
Son dakika: Türkiye'den flaş hamle! 'Diagnovir' dünyada yankılandı
Son dakika: Türkiye'den flaş hamle! 'Diagnovir' dünyada yankılandıSon dakika haberlere göre, Bilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezinde (UNAM) Türk araştırmacılar tarafından Kovid-19 teşhisini 10 saniyede yüzde 99 güvenilirlikle yapabilen nanoteknoloji temelli "Diagnovir" adlı sistem, güvenilirlik testlerini geçerek kullanılmaya başlandı. İşte son dakika haberler...
25.06.2021Ekonomi
Türkiye'den 'Diagnovir' hamlesi! Dünyada örneği yok, sipariş yağıyor
Türkiye'den 'Diagnovir' hamlesi! Dünyada örneği yok, sipariş yağıyorBilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezinde (UNAM) Türk araştırmacılar tarafından Kovid-19 teşhisini 10 saniyede yüzde 99 güvenilirlikle yapabilen nanoteknoloji temelli "Diagnovir" adlı sistem, güvenilirlik testlerini geçerek kullanılmaya başlandı.
24.06.2021Haberler
Diagnovir test nedir, ne zaman kullanılır? Diagnovir testi hangi firmanın, ülkenin, fiyatı ne kadar?
Diagnovir test nedir, ne zaman kullanılır? Diagnovir testi hangi firmanın, ülkenin, fiyatı ne kadar?Son dakika haberlerine damga vuran Diagnovir testi hakkında meraklı arayış başladı. Kovid-19 teşhisini 10 saniyede yüzde 99 güvenilirlikle yapabilen nanoteknoloji temelli "Diagnovir" adlı sistem dünyada da yankılandı. Peki Diagnovir test ne zaman kullanılır? Diagnovir hangi firmanın? İşte Diagnovir testi hakkında merak edilenler...
24.06.2021Gündem
İçmimar Esra Kazmirci: Dekorasyon hayattır
İçmimar Esra Kazmirci: Dekorasyon hayattır9 yıldır iç mimarlık yapan Esra Kazmirci, bugüne dek ekibiyle birlikte konut, ofis, otel ve yat tasarımı alanında çok sayıda projeye imza attı.
11.06.2021Ege
Bir Zamanlar Çukurova Müjgan öldü mü? Melike İpek Yalova neden yok, kimdir, boyu ve yaşı kaç?
Bir Zamanlar Çukurova Müjgan öldü mü? Melike İpek Yalova neden yok, kimdir, boyu ve yaşı kaç? Sevilen dizi Bir Zamanlar Çukurova'da Müjgan rolü ile milyonların dikkatini çeken başarılı oyuncu Melike İpek Yalova'nın son bölümdeki sahnelerin ardından dizideki akıbeti merak konusu oldu. Müjgan hakkında sorular da arka arkaya geldi. Peki, Bir Zamanlar Çukurova Müjgan neden yok, öldü mü, ayrıldı mı? Neden ayrıldı?
10.06.2021Cadde
Arçelik’te yeni atama
Arçelik’te yeni atamaArçelik İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Toygan Pulat getirildi.
9.06.2021Ekonomi
Bir Zamanlar Çukurova Müjgan öldü mü, diziden neden ayrıldı? Melike İpek Yalova kim, boyu ve yaşı kaç?
Bir Zamanlar Çukurova Müjgan öldü mü, diziden neden ayrıldı? Melike İpek Yalova kim, boyu ve yaşı kaç? Müjgan diziden ayrıldı mı, öldü mü? Melike İpek Yalova, Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Müjgan rolü ile dikkat çekiyordu. Sevilen diziden Müjgan'ın ayrılacağı öne sürülmüştü. Peki, Müjgan Bir Zamanlar Çukurova'dan ayrıldı mı? Melike İpek Yalova nereli, kaç yaşında?
3.06.2021Cadde
Bilim Ödülü bu yıl  Dr. Karalar’ın oldu
Bilim Ödülü bu yıl Dr. Karalar’ın olduEkibiyle birlikte metabolik hastalıklara çare bulmayı hedefleyen Dr. Elif Nur Fırat Karalar, bu yıl yedincisi verilen Sabri Ülker Bilim Ödülü’nün sahibi oldu
27.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Bilkent Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.