Biontech Ve Pfizer Aşısı

Biontech Ve Pfizer Aşısı

Son dakika BioNTech ve Pfizer aşısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BioNTech ve Pfizer aşısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BioNTech ve Pfizer aşısı haber sayfamızda...

Biontech Ve Pfizer Aşısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 319 biontech ve pfizer asisi haberi bulunmuştur.
BioNTech ve Pfizer aşı hedefini 2,5 milyar doza çıkardı
BioNTech ve Pfizer aşı hedefini 2,5 milyar doza çıkardıŞimdiye kadar 200 milyon aşıyı dünya üzerinde dağıtan BioNTech ve Pfizer, yeni faaliyete başlayan üretim tesisiyle birlikte aşı hedefini 200 milyon doz artırdı. Şirketlerin koronavirüs aşısının yalnızca 1,4 milyar dozundan 10 milyar euroya yakın gelir elde edecek.
30.03.2021Dünya
İsrail'de yapılan araştırmalar, Pfizer aşısının viral yükü azalttığını gösterdi
İsrail'de yapılan araştırmalar, Pfizer aşısının viral yükü azalttığını gösterdiAşılanma kampanyasına hızlı bir şekilde devam eden İsrail'de yapılan ilk araştırmalar, Pfizer-BioNTech aşısının koronavirüsün viral yükünü azalttığını ortaya koydu. Bu da aşının koronavirüsün yayılmasının yavaşlamasında etkili olabileceği anlamına geliyor.
10.02.2021Dünya
BioNTech ve Pfizer: Aşı mutasyona uğramış virüse karşı etkili
BioNTech ve Pfizer: Aşı mutasyona uğramış virüse karşı etkiliAmerikan ilaç şirketi Pfizer ile Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı geliştirdiği aşının İngiltere ve Güney Afrika’da görülen mutasyona uğramış koronavirüse karşı etkili olduğu bildirildi.
28.01.2021Dünya
Avrupa'da aşı savaşları yaşanıyor
Avrupa'da aşı savaşları yaşanıyorOxford Üniversitesi ile birlikte aşı geliştiren İngiliz-İsveç ilaç firması AstraZeneca, AB'ye daha önce belirlenen dozdan daha azını vereceğini açıkladı. Buna kızan birliğin de BioNTech ve Pfizer aşılarının İngiltere'ye gönderilmesini engellemekle tehdit ettiği ileri sürüldü.
28.01.2021Dünya
‘Negatif’ sonuç zorunluluğu
‘Negatif’ sonuç zorunluluğuKoronavirüs vakalarında ciddi artış yaşanan İngiltere, ülkeye girişlerde, kendi vatandaşları da dahil olmak üzere 72 saat içinde alınmış negatif koronavirüs test sonucu zorunluluğu getirmeye hazırlanıyor. Uygulamanın İngiltere’de gelecek hafta, İskoçya’da ise “en kısa süre içinde” yürürlüğe konması bekleniyor.
9.01.2021Dünya
Son dakika... Özlem Türeci ve Uğur Şahin Der Spiegel'in kapağında
Son dakika... Özlem Türeci ve Uğur Şahin Der Spiegel'in kapağındaDer Spiegel yeni yılda ilk sayısının kapağında koronavirüse karşı aşı geliştiren iki Türk bilim insanına, BioNTech yöneticileri Dr. Özlem Türeci ile Prof. Dr. Uğur Şahin'e yer verdi. Türk Dışişleri Bakanlığı ise İngilizce Twitter hesabından bir açıklama yaptı.
2.01.2021Dünya
AB'de eş zamanlı aşılama kampanyası başladı
AB'de eş zamanlı aşılama kampanyası başladıAvrupa Birliği, 446 milyon kişiyi Covid-19'dan korumak için koordineli bir aşı kampanyası başlattı. Birçok ülkede ilk aşılar bakım evlerinde kalan yaşlılara ve sağlık çalışanlarına uygulandı.
27.12.2020Dünya
Son dakika... Tarihi anlar yaşanıyor! Başladı, emekliler yardıma çağrıldı
Son dakika... Tarihi anlar yaşanıyor! Başladı, emekliler yardıma çağrıldıSabaha karşı kutular büyük bir dikkatle taşındı, günün ağarmasıyla beklenen an gelip çattı. 446 milyon insanın hayatını doğrudan ilgilendiren gelişme, dünyada ilk haber oldu.
27.12.2020Dünya
İngiltere'de ilk haftada 137 bin 897 kişiye koronavirüs aşısı yapıldı
İngiltere'de ilk haftada 137 bin 897 kişiye koronavirüs aşısı yapıldıİngiltere'de yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılama programının ilk haftasında 130 binden fazla kişinin aşılandığı bildirildi.
16.12.2020Dünya
ABD'de ilk aşı yoğun bakım hemşiresine vuruldu
ABD'de ilk aşı yoğun bakım hemşiresine vurulduABD'de Gıda ve İlaç Dairesi tarafından acil kullanım onayı alan BioNTech ve Pfizer aşısı, New York kentinin Long Island adasında yaşayan yoğun bakım hemşiresine vuruldu. New York Valisi Andrew Cuomo, hemşireye "Aşı olurken kaçınmadın bile" dedi.
14.12.2020Haberler
Biontech aşısı kimin? Hangi aşıyı yaptırmalı? Biontech mi Sinovac mı?
Biontech aşısı kimin? Hangi aşıyı yaptırmalı? Biontech mi Sinovac mı?Koronavirüste hangi aşı daha etkili? Koronavirüsle mücadelede Türkiye'de uygulanan Sinovac aşısına alternatif Biontech aşısı getirildi. Vatandaşlara tercih hakkı sunuluyor. Peki, Biontech mi, Sinovac mı yaptırmalı? Hangi aşı daha etkili? Aşı yaptıracak olanlar iki aşı arasındaki farkları araştırıyor? Biontech aşısı kimin aşısı? İşte Biontech aşısı ile ilgili merak edilenler.
16.04.2021Gündem
Son dakika... Pfizer'den kritik 3. doz' açıklaması!
Son dakika... Pfizer'den kritik 3. doz' açıklaması!Gelen son dakika haberine göre, ABD'li ilaç firması Pfizer, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarını yaptıran kişilerin en geç 12 ay içinde üçüncü doz aşıya ihtiyaç duyabileceklerini duyurdu.
15.04.2021Dünya
Kovid-19 aşısı: İngiltere’de sıra 45-49 yaş aralığına geldi
Kovid-19 aşısı: İngiltere’de sıra 45-49 yaş aralığına geldiİngiltere'de 50 yaş ve üzerindekiler ile yüksek risk gruplarında bulunanlara randevuların tamamlanmasının ardından Kovid-19 aşısında sıranın 45-49 yaş aralığına geldiği açıklandı.
13.04.2021Dünya
Avrupa Birliği Johnson and Johnson aşılarını dağıtmaya başladı
Avrupa Birliği Johnson and Johnson aşılarını dağıtmaya başladıAvrupa Birliği (AB) ülkeleri, Amerikan ilaç şirketi Johnson and Johnson tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) geliştirilen aşıları teslim almaya başladı.
12.04.2021Dünya
'İlk aşı sonrası virüse yakalananlara, ikinci doz yapılmayacak'
'İlk aşı sonrası virüse yakalananlara, ikinci doz yapılmayacak'Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, koronavirüs aşısının ilk dozunu olduktan sonra nadir de olsa virüs kapılması halinde ikinci dozun, ilk dozdan 28 gün sonra yapılmayacağını söyledi. Hülür, bu kişilere de 180 gün sonra aşı yapılacağını kaydetti.
11.04.2021Gündem
ABD'de çarpıcı aşı raporu! Moderna'nın yan etkileri...
ABD'de çarpıcı aşı raporu! Moderna'nın yan etkileri...ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) tarafından yapılan bir araştırma, Moderna'nın Kovid-19 aşısının yan etkilerinin, Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği aşıdan daha fazla olduğunu ortaya koydu.
11.04.2021Dünya
Acil kullanım için onay istiyorlar! 12-15 yaş...
Acil kullanım için onay istiyorlar! 12-15 yaş...ABD merkezli ilaç şirketi Pfizer ve Almanya merkezli biyoteknoloji firması BioNTech, ortak geliştirdikleri Kovid-19 aşısının 12-15 yaş aralığındaki çocuklara uygulanması için ABD Gıda ve İlaç Dairesine (FDA) acil durum kullanımı başvurusunda bulundu.
9.04.2021Gündem
AB'de aşı hedefi Temmuz sonuna kadar yüzde 70
AB'de aşı hedefi Temmuz sonuna kadar yüzde 70Avrupa Birliği (AB), haziran sonuna kadar üye ülkelere dağıtılması planlanan Kovid-19 aşılarıyla yetişkin nüfusun yüzde 70'inin aşılanmış olacağını planlıyor.
6.04.2021Dünya
Hollanda'dan flaş karar! Tamamen durdurdu
Hollanda'dan flaş karar! Tamamen durdurduHollanda'nın Oxford Üniversitesi ile ilaç firması AstraZeneca'nın geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının kullanımını tamamen durdurduğu bildirildi.
3.04.2021Dünya
Son Dakika Haberler: Sağlık Bakanlığı açıkladı! O kişilere ikinci doz aşı yapılmayacak
Son Dakika Haberler: Sağlık Bakanlığı açıkladı! O kişilere ikinci doz aşı yapılmayacakGelen son dakika haberine göre, Türkiye'de koronavirüs aşılama çalışmalarına dahil edilen, 2.8 milyon dozu gelen Pfizer/BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşısının ilk dozu, tercih eden kişilere uygulanmaya başlandı. Aşının ikinci dozu ise 4 hafta sonra uygulanacak. Sağlık Bakanlığı, BioNTech’in mRNA aşısının uygulanmasıyla ilgili kılavuzu da yayımladı. Rehberde 2’nci doz aşı uygulanmayacak kişilerle ilgili madde dikkat çekti. İşte kononavirüs salgınıyla ilgili son dakika gelişmesinin tüm detayları...
3.04.2021Gündem
Alerji yaşayana 2’nci doz yok
Alerji yaşayana 2’nci doz yokTürkiye genelinde aşılama çalışmalarına dahil edilen, 2.8 milyon dozu gelen Pfizer/BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşısının ilk dozu, tercih eden kişilere dün uygulanmaya başlandı. Aşının ikinci dozu ise 4 hafta sonra uygulanacak. Sağlık Bakanlığı, BioNTech’in mRNA aşısının uygulanmasıyla ilgili kılavuz yayımladı. Rehberde, sulandırıldıktan en geç 6 saat sonra uygulanması gerektiğine işaret edilen aşının ilk dozu sonrası alerjik şok yaşayanlara 2’nci doz aşının uygulanmayacağı belirtildi.
3.04.2021Gündem
Moldova'da salgın nedeniyle OHAL kapsamında tedbirler sertleştirildi
Moldova'da salgın nedeniyle OHAL kapsamında tedbirler sertleştirildiMoldova'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yeniden ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) kapsamında, tedbirlerin sertleştirilmesi yönünde karar alındı.
1.04.2021Dünya
Telaş başladı! Türkiye'den Rusya'ya 'aşı' turu
Telaş başladı! Türkiye'den Rusya'ya 'aşı' turuKoronavirüsten korunmak isteyenler aşı bulma telaşına düştü. Birçok ülkede aşı yapılacak kişiler için sıra oluşturulurken, sıra beklemek istemeyenler için Rusya’ya ‘aşı turizmi’ düzenlenmeye başladı. Rusya’ya tur düzenlediklerini iddia eden şirketin yöneticisi, “Moskova’da bir klinikle anlaştık. Moskova turu, konaklama, uçak ve aşı dahil fiyatımız 1.099 euro. Aşı olana da aşı karnesi veriliyor.” dedi.
1.04.2021Ekonomi
Çocuklarda etkinliği yüzde 100
Çocuklarda etkinliği yüzde 100Almanya merkezli BioNTech ile ABD merkezli Pfizer’in geliştirdiği Kovid-19 aşısıyla ABD’de yapılan deneylerde, aşının 12-15 yaş arasında son derece etkili olduğu belirlendi.
1.04.2021Dünya
AB'ye ilk çeyrekte 107 milyon doz Kovid-19 aşısı teslim edildi
AB'ye ilk çeyrekte 107 milyon doz Kovid-19 aşısı teslim edildiAvrupa Birliği (AB), üreticilerin yılın ilk çeyreğinde toplam 107 milyon doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı teslim ettiklerini duyurdu.
31.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Koronavirüsaşıkoronavirüs aşısıBioNTech ve Pfizer aşısıAvrupa Birliği

Biontech Ve Pfizer Aşısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.