Bitkisel Tedavi

Bitkisel Tedavi

Son dakika bitkisel tedavi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bitkisel tedavi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bitkisel tedavi haber sayfamızda...

Bitkisel Tedavi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.061 bitkisel tedavi haberi bulunmuştur.
Çikolata kisti olan kadınlar bol su içmeli!
Çikolata kisti olan kadınlar bol su içmeli!Ülkemizde yaklaşık olarak 2 milyon kadında olan, her 10 kadından 1 tanesinde görülen çikolata kisti ilerlemesi durumunda hastanın sosyal hayatını ve psikolojisini ciddi etkilemektedir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Jinekolojik Kanser Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mert Göl konu hakkında bilgiler verdi.
Asit kuyusunda feci son! Fabrika sahibi ve işçi öldü
Asit kuyusunda feci son! Fabrika sahibi ve işçi öldüEskişehir'de, fabrikanın ek inşaat alanındaki asit kuyusuna düşen iş yeri sahibi Bayram Kurtuluş (60) ile onu kurtarmaya çalışan işçi Erkan Karahüyüklü, hayatını kaybetti.
28.09.2021Gündem
Bitkisel tedavi hayatını kararttı!
Bitkisel tedavi hayatını kararttı!Menisküs ağrıları için alternatif tedavi yöntemlerine başvurup, dizlerine söğüt ağacı kabuğu saran Nalan Karakaya'nın (55) sağ dizinde üçüncü derece yanık oluştu. Tedaviye alınan Karakaya, "Bir defa yandım daha da yanmayacağım inşallah" dedi.
28.09.2021Haberler
Bitkisel tedavi hayatını kararttı!
Bitkisel tedavi hayatını kararttı!Menisküs ağrıları için alternatif tedavi yöntemlerine başvurup, dizlerine söğüt ağacı kabuğu saran Nalan Karakaya'nın (55) sağ dizinde üçüncü derece yanık oluştu. Tedaviye alınan Karakaya, "Bir defa yandım daha da yanmayacağım inşallah" dedi.
28.09.2021Gündem
Çikolata kisti kendiliğinden geçer mi?
Çikolata kisti kendiliğinden geçer mi?Çikolata kistleri neden oldukları ağrılar sebebiyle yaşam konforunu düşürmektedir. Bunun yanı sıra yol açtığı diğer sorunlar kadın sağlığını olumsuz şekilde etkilemektedir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Jinekolojik Kanser Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mert Göl konu hakkında bilgiler verdi.
İdrar yolları enfeksiyonu belirtileri nelerdir, nasıl geçer? İdrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir? - Evde bitkisel çözüm ile idrar yolu iltihabına iyi gelen şeyler
İdrar yolları enfeksiyonu belirtileri nelerdir, nasıl geçer? İdrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir? - Evde bitkisel çözüm ile idrar yolu iltihabına iyi gelen şeyler"İdrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir?" sorusu son günlerde en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. İdrar yolu enfeksiyonu, genellikle dış etkenlere bağlı olarak gelişen ve mesane bölgesine hatta böbreklere kadar ulaşabilen bir enfeksiyon çeşididir. "İdrar yolu enfeksiyonu evde nasıl tedavi edilir?", "İdrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir?" gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık. İşte idrar yolu iltihabını kurutan karnabahar kürünün tarifi...
28.06.2021Alternatif Tıp
Yeşil Çayın Faydaları ve Zararları Nelerdir? Yeşil Çay Nasıl Demlenir?
Yeşil Çayın Faydaları ve Zararları Nelerdir? Yeşil Çay Nasıl Demlenir?Sağlığa faydaları saymakla bitmeyen yeşil çay içerdiği antioksidanlarla vücudun zinde kalmasını sağlar ve cilde iyi gelir. Zayıflatmaya yardımcı olan yeşil çayın ödem söktürücü özelliği vardır. Kanser hastalıklarından kalp sağlığına kadar pek çok şeye faydası dokunan yeşil çayın aşırı tüketiminin de insan sağlığı açısından zararları olabilir. Bu yüzden yeşil çay günde 2 veya 3 fincandan fazla içilmemelidir. Limonlu, yaseminli ve naneli seçenekleri de bulunan yeşil çay sallama veya demleme olarak tüketilebilir. Yeşil çay nasıl demlenir? diyorsanız “Yeşil çayın faydaları ve zararları nelerdir?” içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz.
21.06.2021Alternatif Tıp
Topuk dikenine ne iyi gelir? Topuk dikenine evde doğal ve bitkisel tedavi
Topuk dikenine ne iyi gelir? Topuk dikenine evde doğal ve bitkisel tedaviTopuk dikeni günlük hayatta kişinin hareket kabiliyetini kısıtlayan sancılı bir süreçtir. Sık sık ayakta duran, çıplak yakla taş zeminde yürüyen, aşırı kilolu kişilerde oluşur. Evde yapılabilecek bazı doğal ve bitkisel yöntemlerle topuk dikeni tedavi edilebilir. Karbonat, uygulaması, istirahat ve limon topuk dikenine iyi gelen şeyler arasında yer alır. Ancak geçmeyen topuk dikeni için kesinlikle sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Topuk dikenine ne iyi gelir? diyorsanız “Topuk dikenine evde doğal ve bitkisel tedavi” içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz.
15.06.2021Cilt Bakımı
Geniz akıntısına ne iyi gelir, nasıl geçer? Geniz akıntısına evde doğal ve bitkisel tedavi
Geniz akıntısına ne iyi gelir, nasıl geçer? Geniz akıntısına evde doğal ve bitkisel tedaviÜst solunum yolu hastalığı olan geniz akıntısı boğazın arkasında hissedilen ekstra mukustur. Gerekenden fazla mukus üretilmesi sonucu boğazda hissedilir. Hayati bir durum olmasa da insanın yaşam kalitesini düşürür. Geniz akıntısı alerjik olabildiği gibi soğuk algınlığı, akut veya kronik sinüzit, neden olabilmektedir. Geniz akıntısına sıcak bir şeyler içmek iyi gelmektedir. Evde yapılabilecek bazı doğal ve bitkisel yöntemlerle geniz akıntısı ilaçsız bir şekilde tedavi edilebilir. Geniz akıntısına ne iyi gelir, nasıl geçer? diyorsanız “Geniz akıntısına evde doğal ve bitkisel tedavi” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
15.06.2021Sağlık
Bademcik şişmesine ne iyi gelir, nasıl geçer? Bademcik şişmesine evde doğal ve bitkisel çözüm
Bademcik şişmesine ne iyi gelir, nasıl geçer? Bademcik şişmesine evde doğal ve bitkisel çözümKış ayları ile birlikte artan üst solunum yolu rahatsızlıkları bademcik şişmesine neden oluyor. Bademcik boğazın sol ve sağ tarafında oval şekilde bulunur. Boğazda ağrı, yutkunamama, kaşıntı gibi belirtilerle kendini göstermektedir. Kişinin günlük yaşam kalitesini önemli ölçüde düşüren bademcik şişmesi evde yapılabilecek bazı doğal ve bitkisel çözümlerle tedavi edilebilir. Sarımsak, tuzlu su, bitki çayları bademcik şişmesine iyi gelen şeyler arasında yer alır. Bademcik şişmesine ne iyi gelir, nasıl geçer? diyorsanız “Bademcik şişmesine evde doğal ve bitkisel çözüm” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
14.06.2021Sağlık
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Karaciğer Yağlanması Belirtileri ve Nedenleri Nelerdir?
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Karaciğer Yağlanması Belirtileri ve Nedenleri Nelerdir?Tıp literatüründeki karşılığı hepatosteatoz olan karaciğer yağlanması insanın yaşam kalitesini oldukça düşüren sağlık sorunları arasında yer alır. Karaciğer hücrelerinde yağ birikmesi sonucundan ortaya çıkan karaciğer yağlanmasına metobolik sendrom veya aşırı alkol tüketimi neden olabilir. İştahsızlık, halsizlik ve yorgunluk, karın ağrısı, karında şişlik gibi semptomlar karaciğer yağlanması belirtileri arasındadır. Karaciğer yağlanması için genellikle diyet, düzenli spor, sebze meyve gibi besinlerin tüketimi önerilir. Karaciğer yağlanmasına ne iyi gelir, nasıl geçer? diyorsanız “Karaciğer yağlanması belirtileri ve nedenleri nelerdir?” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
8.06.2021Sağlık
Faranjit nedir, nasıl geçer? Faranjite ne iyi gelir?
Faranjit nedir, nasıl geçer? Faranjite ne iyi gelir? Toplumda boğaz ağrısı olarak da bilinen faranjit boğaz iltihaplanmasıdır. Solunum yolu hastalıkları arasında yer alan faranjit ikiye ayrılmaktadır. Akut ve kronik şekilde kendini gösteren faranjit genellikle kış aylarında görülür. Akut farenjit, neredeyse tüm bulaşıcı kökenlidir, özellikle viraldir; kronik formların daha çeşitli nedenleri vardır. Faranjit belirtileri arasında genellikle boğaz ağrısı, öksürük, baş ağrısı gibi semptomlar yer alır. Evde yapılabilecek bazı bitkisel yöntemlerin faranjitin geçmesine yardımcı olur. Ancak geçmeyen faranjit için sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Faranjit nedir, nasıl geçer? diyorsanız “Faranjite ne iyi gelir?” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
7.06.2021Sağlık
Gribe ne iyi gelir, nasıl geçer? Gribe evde doğal ve bitkisel çözüm
Gribe ne iyi gelir, nasıl geçer? Gribe evde doğal ve bitkisel çözümKış aylarının gelmesi ile birlikte kendini gösteren grip belirtileri kişiden kişiye farklıdır. Virüslerin neden olduğu hastalık önem verilmediği taktirde daha kötü sonuçları doğurabilir. Viral bir hastalık olan grip belirtileri arasında, yüksek ateş, halsizlik, öksürük, boğaz ağrısı gibi semptomlar yer alır. Bulaşıcı olan gribi evde doğal ve bitkisel yollarla atlamak mümkündür. Bitki çayları, çorbalar, bazı meyveler gribi yenmeye yardımcı olur. Gripten korunmak için salgın yaptığı dönemlerde kalabalıktan uzak durmak ve hijyene dikkat etmek gerekir. Gribe ne iyi gelir? diyorsanız Gribe evde doğal ve bitkisel çözüm” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
1.06.2021Sağlık
Basura (Hemoroid) ne iyi gelir, nasıl geçer? Basur ağrısına evde bitkisel tedavi
Basura (Hemoroid) ne iyi gelir, nasıl geçer? Basur ağrısına evde bitkisel tedaviHalk dilinde basur veya mayasıl olarak da bilinen hemoroid insanın yaşam kalitesini oldukça düşüren ağrılı ve acılı bir hastalıktır. Yetişkinlerde daha çok baş gösteren basur şikayetleri genellikle kabızlıkla birlikte ortaya çıkar. Bağırsak sisteminin sonlandığı kısımda, her insanda var olan yastıkçıkların baskı, örselenme gibi nedenlerle şişmesi, sarkması ve kanamaya elverişli hale gelmesidir. Tedavi edilmediğinde daha sancılı hal alabilir. Basura (Heoeroid) ne iyi gelir, nasıl geçer? diyorsanız Basur ağrısına evde bitkisel tedavi içeriğimizden detaylara bakabilirsiniz
29.05.2021Genel Sağlık
İshale ne iyi gelir, nasıl geçer? Karın ağrısı ve ishale iyi gelen yiyecekler nelerdir?
İshale ne iyi gelir, nasıl geçer? Karın ağrısı ve ishale iyi gelen yiyecekler nelerdir?İnsan hayatını olumsuz yönde etkileyen ishal bir sağlık problemidir. Enfeksiyon ya da besin kaynaklı bir problem olacağı gibi farklı bir hastalığın nedeni de olabilir. Genellikle mide bulantısı veya karın ağrısı ishal belirtisinde yer alır. Evde yapılabilecek doğal çözümler ve yiyeceklerle ishal bir iki gün içerisinde durdurabilir. Bitki çayları da ishalin durdurulmasında yardımcı olan etmenler arasında yer alır. Ancak sürekli devam ishal durumunda uzman bir doktora başvurulması gerekir. Karın ağrısı ve ishale ne iyi gelir, nasıl geçer? İshale iyi gelen yiyecekler ile ilgi detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
28.05.2021Genel Sağlık
Hangi bitkiler sivilceleri tedavi edip geçirme gücüne sahip?
Hangi bitkiler sivilceleri tedavi edip geçirme gücüne sahip?Akne tedavisinde tıbbi tedavilere ek olarak çay ağacı yağı, aloe vera, yeşil çay ve resveratrol başta olmak üzere çeşitli bitkilerden faydalanılabiliyor. Bu bitkiler akne tedavisinde olduğu kadar hastalığın önlenmesinde ve kullanılan tıbbi tedavilerin yan etkilerinin giderilmesinde de yaygın olarak kullanılıyor. Dermatoloji Uzmanı Doç.Dr. Filiz Topaloğlu Demir sivilce tedavisinde bitkilerin etkisini ve kullanım şeklini anlattı.
11.05.2021Cilt Bakımı
Beyin sisinin belirtilerinden aromaterapi ile kurtulmak mümkün
Beyin sisinin belirtilerinden aromaterapi ile kurtulmak mümkünAslında hayatımızda olan ama Covid 19 salgını ile yoğun bir şekilde gündeme gelen beyin sisi neredeyse 10 kişiden birinde görülüyor. Anlık hafıza kayıpları, konsantrasyon bozukluğu ve kafa karışıklığı, zihin dağınıklığı, dikkat eksikliği gibi belirtilerle kendini gösteren beyin sisinde bitkilerle kurtulmak mümkün. Aromterapi uzmanı eczacı Özlem Pamuk Yıldız bu süreçte aromaterapiden nasıl faydalanılacağını anlattı.
5.04.2021Vitrin
Tıbbi Aromatik Bitkiler Hangileridir, Özellikleri Nelerdir?
Tıbbi Aromatik Bitkiler Hangileridir, Özellikleri Nelerdir?Tıbbi aromatik bitkiler tıp bilimine fayda sağlamış olan bitkilerdendir. Özellikle ilaç yapımında ve ilaç sanayinde tıbbi aromatik bitkilerden yararlanılmaktadır. Tıbbi aromatik bitkiler insan sağlığı için ve hastalıkların iyileşmesi açısından son derecede önemlidir. Tıbbi aromatik bitkiler ile ilgili günümüzde de araştırmalar son sürat devam etmektedir. Peki tıbbi aromatik bitkiler hangileridir? Tıbbi aromatik bitkilerin özellikleri nelerdir? İşte tıbbi aromatik bitkiler ile ilgili bilinmesi gereken tüm bilgiler.
3.04.2021Eğitim
Kalp Kapakçığı Açıklığı Nedir, Neden Olur? Kalp Kapağı Açıklığı Nasıl Tedavi Edilir?
Kalp Kapakçığı Açıklığı Nedir, Neden Olur? Kalp Kapağı Açıklığı Nasıl Tedavi Edilir?Kalp hastalıkları ile ilgili birçok hastalık vardır. Bu hastalıklardan bir tanesi de kalp kapak kapakçığı açılığıdır. Kalp kapakçığı açıklığı ile ilgili araştırma yapmak isteyen kişiler bu konuda pek çok yerden araştırma yapmaktadırlar. Kalp kapakçığı açıklığı son günlerde arama motorlarında iyice araştırılmaktadır. Peki kalp kapakçığı açıklığı nedir? Kalp kapakçığı açıklığı neden olur? Kalp kapağı açıklığı nasıl tedavi edilir? İşte kalp kapakçığı açıklığı ile ilgili tüm detaylar.
31.03.2021Sağlık
Romatizma Karşısında Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Hangi Bitkiler Romatizmaya İyi Gelir?
Romatizma Karşısında Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Hangi Bitkiler Romatizmaya İyi Gelir?Romatizma, eklemler içerisinde yer alan ve tük eklemlerde bulunabilen bir iltihaplı hastalık olarak açıklanır. Toplumda görülme sıklığı ve yaş aralığı, toplumun bütün kesimini kapsamaktadır. Hasta bireyler üzerinde eklem bölgelerinde şişmeler, ağrı oluşumları görülmektedir. Romatizma tedavisi için bitkisel ilaçlar kullanılabilmektedir. Romatizmaya iyi gelen ve tedavisinde kullanılan bitkiler, nelerden oluşur?
11.03.2021Sağlık
Prostat Büyümesi Karşısında Bitkisel Tedavi Önerileri Nelerdir? Prostat Sağlığı İçin Yenmesi Gerekenler...
Prostat Büyümesi Karşısında Bitkisel Tedavi Önerileri Nelerdir? Prostat Sağlığı İçin Yenmesi Gerekenler...Prostat büyümesi karşısında bitkisel tedavi önerileri nelerdir? Prostat sağlığı için yenmesi gerekenler nelerdir? Prostat büyümesini engelleyen besinler nelerdir? Prostat büyümesinde etkili olan bitkisel yöntemleri sizin için derledik. Bazı erkeklerde yaşla birlikte prostat çok büyür ve idrar çıkışını engeller. Bu aşırı büyüme, iyi huylu prostat hiperplazisi veya prostat adenomu olarak adlandırılır. Bu hastalıktan muzdarip olma riski yaşla birlikte artar. Bunun bitkisel tedavisi vardır.
5.03.2021Sağlık
Kimyon Çayı Nasıl Yapılır? Kimyon Çayının Faydaları Nelerdir?
Kimyon Çayı Nasıl Yapılır? Kimyon Çayının Faydaları Nelerdir?Kimyon çayı en fazla tüketilen bitkisel çaylardan bir tanesidir. Bundan dolayı kimyon çayı birçok kişinin öğünlerde tercih ettiği bir bitkisel çaydır. Oldukça lezzetli olan kimyon çayı tüketilmesi de yine önerilmektedir. Kimyon çayının nasıl yapıldığı ve kimyon çayının vücuda faydaları araştırılmaktadır. Peki, kimyon çayı nasıl yapılır? Kimyon çayının faydaları nelerdir? İşte kimyon çayı ile ilgili tüm detaylar.
5.03.2021Sağlık
Karın Ağrısı Sebepleri Nelerdir? Yetişkinlerde Karın Ağrıları Nasıl Geçer?
Karın Ağrısı Sebepleri Nelerdir? Yetişkinlerde Karın Ağrıları Nasıl Geçer?Yetişkin ya da çocuk fark etmeksizin hemen hemen herkesin yaşadığı rahatsızlık olan karın ağrısı, altında birçok sebebi barındırabilir. Oldukça rahatsızlık ve acı hissi veren bu ağrı çeşidi, bazen karnın tamamında ortaya çıkarken bazen de karın kısmının belirli bölümlerinde belirebilir. Karın ağrısının sebepleri ve buna uygun tedavi yöntemleri bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
26.02.2021Sağlık
Vajinal Enfeksiyon (Mantar) Nedir? Vajinal Enfeksiyon Tedavisi Ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri...
Vajinal Enfeksiyon (Mantar) Nedir? Vajinal Enfeksiyon Tedavisi Ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri...Kadınlarda çok sık bir şekilde görülen sağlık problemlerinden birisi olarak bilinen vajinal enfeksiyon; ağrı, kötü koku, kaşıntı, tahriş gibi problemleri de beraberinde getirmektedir. Bunun yanı sıra vajinal kısmın doğal ortamının bozulması, enfeksiyonların oluşmasına yol açmaktadır. Peki vajinal enfeksiyon (mantar) nedir? Vajinal enfeksiyon tedavisi ve bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir? İşte detaylar.
24.02.2021Sağlık
Göz Kapağı Şişmesi Neden Olur? Göz Kapağı Şişmesine Karşı Bitkisel Tedavi Yöntemleri
Göz Kapağı Şişmesi Neden Olur? Göz Kapağı Şişmesine Karşı Bitkisel Tedavi YöntemleriGöz kapağı şişmesi; ödem, enfeksiyon, böcek ısırması ya da alerji gibi birçok sebepten ötürü ortaya çıkabilir. Şişmenin sebebi ödem ya da enfeksiyon ise mutlaka olarak bir hekime görünmek önemlidir. Göz kapağı şişmesinin genel olarak bir gün içerisinde kendi kendine geçtiği belirtilebilir. Şişme durumuna acı ya da kaşıntı gibi problemler eşlik ediyorsa, problemin temel nedeni ciddi bir hastalığa dayanıyor olabilir. Göz kapağı iltihabının semptomları arasında; acı, göz kızarması, akıntı, ışığa karşı hassaslık sıralanabilir. Problem bireyin görüşünü önlüyorsa mutlaka olarak göz hekimine gitmek gereklidir.
17.02.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Bitkisel Tedavi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.