Brüt

Brüt

Son dakika Brüt haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Brüt gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Brüt haber sayfamızda...

Brüt

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.942 brüt haberi bulunmuştur.
SGK İstanbul İl Müdürü'nden kayıt dışı istihdam açıklaması
SGK İstanbul İl Müdürü'nden kayıt dışı istihdam açıklamasıSosyal Güvenlik Kurumu İstanbul İl Müdürü Tuncay Cevheroğlu, kayıt dışı istihdam ile mücadelenin verilen teşvikler ve denetimlerle etkin bir şeklide sürdürüldüğünü vurgulayarak, "Bu süreçte yüzde 50'lerde olan kayıt dışı istihdam oranı bugün yüzde 30'lara kadar düşmüştür" dedi.
15.05.2022Ekonomi
Merkez Bankası'nın rezervleri yükseldi
Merkez Bankası'nın rezervleri yükseldiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) toplam rezervleri 6 Mayıs ile biten haftada 794 milyon dolar arttı.
12.05.2022Uzmanpara
EMLAK VERGİSİ NEREDEN, NASIL ÖDENİR? Emlak Vergisi nedir, kimler emlak vergisi öder, son gün ne zaman?
EMLAK VERGİSİ NEREDEN, NASIL ÖDENİR? Emlak Vergisi nedir, kimler emlak vergisi öder, son gün ne zaman?Emlak vergisi ödemeleri ile ilgili tarih araştırması yapılıyor. Mülk sahipleri emlak vergisi ödemesi için son tarihi merak ediyor. Emlak vergisi tek taksitte ödenebileceği gibi iki taksitte de verilebiliyor. Peki, emlak vergisi nedir, kimler öder? İşte 2022 Emlak vergisi ödeme için son gün.
12.05.2022Gündem
VakıfBank’ın büyüklüğü 1.1 trilyon TL oldu
VakıfBank’ın büyüklüğü 1.1 trilyon TL olduVakıfBank, 2022 yılı ilk çeyreğinde aktif büyüklüğünü geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 53 oranında artırarak 1.1 trilyon TL’ye yükseltti. Banka, ilk çeyrekte ulaştığı 5 milyar 75 milyon TL brüt karından 2 milyar 73 milyon TL vergi karşılığı ayırarak 3 milyar 2 milyon TL net kâr elde etti. VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, bankanın 2022 ilk çeyrek finansal sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde şunları kaydetti:
12.05.2022Ekonomi
Merkez Bankası'nın rezervleri azaldı
Merkez Bankası'nın rezervleri azaldıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) toplam rezervleri 29 Nisan ile biten haftada 2 milyar 51 milyon dolar azaldı.
11.05.2022Uzmanpara
Yeni ‘unicorn’lar için doping geldi
Yeni ‘unicorn’lar için doping geldiDevlet destekli markalaşma programı Turquality’ye yeni alan olarak E-Turquality (Bilişimin Yıldızları) eklendi. Oyunu geliştirici, mobil uygulamacı ve e-sporculara yurtdışı desteği sağlanması sektörü memnun etti.
10.05.2022Ekonomi
İlk çeyrek başarısı
İlk çeyrek başarısıTürkiye’nin en büyük dış yatırımcısı SOCAR Türkiye’nin grup şirketlerinden Petkim, 2022 yılının ilk çeyreğini 1.7 milyar lira brüt, 1.8 milyar lira net kârla kapadı.
9.05.2022Ege
En fazla reel getiri borsada gerçekleşti
En fazla reel getiri borsada gerçekleştiAylık en yüksek reel getiri yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) ile indirgendiğinde %7,37, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde ise %7,79 oranlarıyla BIST 100 endeksinde gerçekleşti.
9.05.2022Uzmanpara
Aylık en yüksek reel getiri BIST 100 endeksinde oldu
Aylık en yüksek reel getiri BIST 100 endeksinde olduAylık en yüksek reel getiri, yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) ile indirgendiğinde %7,37, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde ise %7,79 oranlarıyla BIST 100 endeksinde gerçekleşti.
9.05.2022Ekonomi
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Merkez Bankası'nın rezervleri azaldı
Merkez Bankası'nın rezervleri azaldıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) toplam rezervleri 22 Nisan ile biten haftada 3 milyar 381 milyon dolar azaldı.
28.04.2022Uzmanpara
CK Design House
CK Design HouseDubai ve Türkiye’de birçok başarılı projeye imza atan CK Architecture Interiors kurucusu Cem Kapancıoğlu'nun Reisdere’de yer alan yeni tasarım ofisi CK Design House tasarım, fonksiyon ve sürdürülebilirlik konularında iddialı çözümler sunuyor.
25.04.2022Vitrin
Yerin, coğrafyanın çeşitli biriken mimarlıkları
Yerin, coğrafyanın çeşitli biriken mimarlıklarıMisal; bir Neşet Ertaş, Orhan Gencebay müziği var; Orhan Veli, Edip Cansever şiiri, Yaşar Kemal edebiyatı var… Bunların da bir yeri var. Peki bunun bir nevi mimarlığı da var mı?
25.04.2022Vitrin
60/c-1 Nedir, Nelerden Faydalanır? Gelir Testinde 60/c-1'liler Kimlerdir?
60/c-1 Nedir, Nelerden Faydalanır? Gelir Testinde 60/c-1'liler Kimlerdir?60/c-1, sigorta primi ödemeden belirli sağlık hizmetlerin faydalanma imkanı sunmaktadır. 60/c-1 kavramı, sağlık sorunları yaşayan kişilerin karşılıksız olarak, sağlık hizmetlerin faydalanması olarak bilinmektedir. 60/c-1 nedir? 60/c-1 nelerden faydalanır? Gelir testinde 60/c-1'liler kimlerdir detayları ile derledik.
24.04.2022Ekonomi
Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi
Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiSpor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Bakan Kasapoğlu’nun girişimleriyle başlatılan sporun disiplin altına alınması çabası meyvesini verdi ve meclisten çıktı.
23.04.2022Futbol
Merkez Bankası'nın rezervleri arttı
Merkez Bankası'nın rezervleri arttıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) toplam rezervleri 15 Nisan ile biten haftada 2 milyar 384 milyon dolar arttı.
21.04.2022Ekonomi
Merkez Bankası'nın rezervleri yükseldi
Merkez Bankası'nın rezervleri yükseldiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) toplam rezervleri 15 Nisan ile biten haftada 2 milyar 384 milyon dolar arttı.
21.04.2022Uzmanpara
Ömer Bayram: "Kariyerimi Galatasaray'da bitirmek istiyorum"
Ömer Bayram: "Kariyerimi Galatasaray'da bitirmek istiyorum"Galatasaray'ın A Milli oyuncusu Ömer Bayram, Hollanda basınına özel açıklamalarda bulundu.
21.04.2022Galatasaray
Stopaj Vergisi Nedir, Nasıl Hesaplanır? Stopaj Vergisini Kim Öder?
Stopaj Vergisi Nedir, Nasıl Hesaplanır? Stopaj Vergisini Kim Öder?Stopaj vergisi, sıklıkla araştırılan konulardan biridir. Özellikle kullanım alanı bakımından da önem teşkil eden konular arasındadır. Bu bakımdan Stopaj vergisi nedir öğrenebilir nasıl hesaplandığı hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin için Stopaj vergisi nedir, nasıl hesaplanır? Stopaj vergisini kim öder detaylarıyla derledik.
15.04.2022Ekonomi
BES’te avantajlı dönem başladı
BES’te avantajlı dönem başladıEmeklilik Gelir Planı'na (EGP) aktarım kolaylaştırıldı. Bu kapsamda; pasif üyeler, emekliliğe hak kazanmış olanlar, 10 yıllık üyelik ve 56 yaşını tamamlamış olanlar doğrudan Emeklilik Gelir Planı'na aktarım yapabilecek ve hemen maaş alabilecek.
15.04.2022Sigorta
YÖK'ten 9 vakıf üniversitesinde inceleme
YÖK'ten 9 vakıf üniversitesinde incelemeYükseköğretim Kurumu'nca, bazı vakıf üniversitelerinde akademislenlerin maaşları ve işten çıkarılmalarına yönelik şikayetlerle ilgili 9 vakıf üniversitesinde inceleme başlatıldığı belirtilerek, mevzuata aykırı tespitlerin olması halinde ilgili yükseköğretim kurumuna önlemler uygulanacağı bildirildi.
14.04.2022Eğitim
Retention Ne Demek, Türkçesi Nedir? Retention Nasıl Hesaplanır?
Retention Ne Demek, Türkçesi Nedir? Retention Nasıl Hesaplanır?Günlük hayatta karşımıza çıkan kelimeler bizlere pek çok konu hakkında bilgi vermektedir. Kelime anlamlarını merak ederek araştıran kişiler çıkan sonuçlara göre kullanımı da daha rahat gerçekleştirmektedir. Son zamanlarıda retention kelimesi anlam bakımından da kişiler merak ederek araştırdıkları konulardan biridir. Türkçe anlamı ve hesaplama yöntemleri de detaylı şekilde incelenmektedir. Retention ne demek, türkçesi nedir ve retention nasıl hesaplanır hakkında tüm soruların yanıtlarını sizler için derledik.
14.04.2022Eğitim
Merkez Bankası'nın rezervleri yükseldi
Merkez Bankası'nın rezervleri yükseldiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) toplam rezervleri 8 Nisan ile biten haftada 952 milyon dolar arttı.
14.04.2022Uzmanpara
Son dakika... Erdoğan duyurmuştu! Yeni istihdam programının detayları belli oldu
Son dakika... Erdoğan duyurmuştu! Yeni istihdam programının detayları belli olduİlave istihdam sağlayan firmaların, işe alacakları her işçi için 3 aydan 6 aya kadar SGK primleri bakanlık tarafından karşılanacak. Dün açıklanan istihdam projesiyle ilgili detaylar belli oldu.
13.04.2022Ekonomi
AK Parti'li Alpay Özalan: Denetimler sıkı olacağı için rahatsız olabilirler
AK Parti'li Alpay Özalan: Denetimler sıkı olacağı için rahatsız olabilirlerTBMM İdare Amiri ve AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, 'Spor Federasyonları ile Spor Kulüpleri Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' ile ilgili eleştirilere ilişkin, "Kulüp başkanlarının borçlardan sorumlu tutulması gibi durumlarda bize böyle bir tepki varsa yorumunu taraftarlara ve milletimizin vicdanına bırakıyorum. Her şey şeffaf olacak. Hesap verilebilir bir durum ortaya konulacak. Denetimler sıkı olacağı için rahatsız olma durumu olabilir" dedi.
12.04.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Brüt ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.