Nagel

Nagel

Son dakika Nagel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Nagel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Nagel haber sayfamızda...

Nagel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 101 nagel haberi bulunmuştur.
'Hazirana kadar faiz indirimi gelebilir'
'Hazirana kadar faiz indirimi gelebilir' Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, haziran ayına kadar Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) faiz indirimine gidebileceğini söyledi.
22.03.2024 Uzmanpara
'ECB yüzde 2 hedefine 2025 yılında ulaşacak'
'ECB yüzde 2 hedefine 2025 yılında ulaşacak' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi ve Bundesbank Başkanı Joachim Nagel, ECB'nin fiyat artışına yönelik %2 hedefine en geç 2025 yılında ulaşacağını söyledi.
15.02.2024 Uzmanpara
100’den fazla gemi rotasını değiştirdi
100’den fazla gemi rotasını değiştirdi İsrail savaşı ile birlikte Kızıldeniz’de Husi isyancılarının gemilere yönelik saldırıları yüzünden Süveyş kanalı üzerinden yapılan tüm petrol sevkiyatını durdurulmasının ardından Asya’dan Avrupa’ya yapılan konteyner taşımacılığında da Ümit Burnu üzerinden yapılmaya başlandı. Ancak tam yılbaşı arefesinde gerçekleşen bu rota değişikliği ürünlerin teslimatını geciktirirken, diğer yandan petrol ve navlun fiyatlarının artmasına neden oldu.
22.12.2023 Ekonomi
'Faiz indirimi için çok erken'
'Faiz indirimi için çok erken' ECB Yönetim Konseyi Üyesi ve Bundesbank Başkanı Joachim Nagel, Euro Bölgesi enflasyonunun doğru yönde ilerlediğini, ancak faiz indirimi için çok erken olduğunu söyledi.
1.12.2023 Uzmanpara
'Faizler zirvede veya zirveye yakın'
'Faizler zirvede veya zirveye yakın' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi ve Bundesbank Başkanı Joachim Nagel, ECB faizlerinin zirvede veya zirveye yakın olduğunu söyledi.
23.11.2023 Uzmanpara
'Euro Bölgesi'nde enflasyon sürpriz yapabilir'
'Euro Bölgesi'nde enflasyon sürpriz yapabilir' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi ve Almanya Merkez Bankası Başkanı Joachim Nagel, Euro Bölgesi'nde enflasyonun sürpriz yapabileceğini, ECB'nin uyanık olması gerektiğini söyledi.
8.11.2023 Uzmanpara
'ECB borçlanma maliyetlerini yüksek tutmalı'
'ECB borçlanma maliyetlerini yüksek tutmalı' Bundesbank Başkanı Joachim Nagel, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) borçlanma maliyetlerini bir süre daha yüksek tutması gerekeceğini savundu.
1.11.2023 Uzmanpara
'Dijital euro ile ödeme yapmak mümkün olabilir'
'Dijital euro ile ödeme yapmak mümkün olabilir' Avrupa Merkez Bankası Üyesi ve Bundesbank Başkanı Joachim Nagel, yaklaşık 5 yıl içinde dijital euro ile ödeme yapılmasının mümkün olabileceğini belirtti.
19.10.2023 Uzmanpara
'Büyüme bu yıl iyi değil'
'Büyüme bu yıl iyi değil' Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel büyümenin bu yıl için iyi olmadığını kabul etmekle birlikte, Almanya'nın Avrupa'nın hasta adamı olmadığını söyledi.
13.10.2023 Uzmanpara
'ECB inatçı olmalı'
'ECB inatçı olmalı' Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) enflasyon sorununu ortadan kaldırmak için inatçı olması gerektiğini söyledi.
25.08.2023 Uzmanpara
'ECB kararlı olmalı'
'ECB kararlı olmalı' Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) yüksek enflasyon karşısında kararlı olması gerektiğini söyledi.
28.07.2023 Uzmanpara
'ECB enflasyonu kontrol altına alabilir'
'ECB enflasyonu kontrol altına alabilir' Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) ekonomide ağır bir hasara yol açmadan enflasyonu kontrol altına alabileceğini söyledi.
11.07.2023 Uzmanpara
'Birkaç faiz artırımına ihtiyaç var'
'Birkaç faiz artırımına ihtiyaç var' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi ve Bundesbank Başkanı Joachim Nagel, ECB'nin enflasyonu tamamen yatıştırmadan önce faizleri birkaç kez daha artırması ve sonrasında bir süre için sabit tutması gerektiğini söyledi.
24.05.2023 Uzmanpara
'Faiz artırımı konusunda işimiz bitmedi'
'Faiz artırımı konusunda işimiz bitmedi' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi ve Bundesbank Başkanı Joachim Nagel, ECB'nin faiz artırımı konusunda işinin bitmediğini söyledi.
10.05.2023 Uzmanpara
Bilgisayarı nasıl kullandığınız, stres seviyenize dair bilgi veriyor
Bilgisayarı nasıl kullandığınız, stres seviyenize dair bilgi veriyor Araştırmacılar, insanların bilgisayar farelerini kullanma ve klavyede yazı yazma biçiminin stres belirtilerinin göstergesi olabileceğini tespit etti.
15.04.2023 Dünya
'Enflasyonla mücadele sona ermedi'
'Enflasyonla mücadele sona ermedi' Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, Euro Bölgesi faiz belirleyicilerinin dirençli olmaları ve enflasyon ile mücadele için borçlanma maliyetlerini yükseltmeye devam etmeleri gerektiğini söyledi.
22.03.2023 Uzmanpara
'Enflasyonda ciddi düşüş beklemiyorum'
'Enflasyonda ciddi düşüş beklemiyorum' Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, enflasyonda 2024 yılına kadar ciddi bir düşüş beklemediğini söyledi.
20.12.2022 Uzmanpara
ECB üyeleri faiz konusunda uzlaşamadı
ECB üyeleri faiz konusunda uzlaşamadı Avrupa Merkez Bankası (ECB) üyeleri faiz artırımlarının ne kadar ve nasıl devam etmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varamadı.
3.11.2022 Uzmanpara
'Yükselen faizler Bundesbank'ı zarar ettirebilir'
'Yükselen faizler Bundesbank'ı zarar ettirebilir' Bundesbank Başkanı Joachim Nagel artan faiz oranları nedeniyle Bundesbank'ın zararla karşı karşıya kalabileceğini ancak yıllardan bu yana oluşturmakta oldukları risk karşılıklarının bu zararı şu an için kapatabilecek durumda olduğunu söyledi.
19.10.2022 Uzmanpara
'Almanya'da derin bir daralma olmayacak'
'Almanya'da derin bir daralma olmayacak' Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, Almanya'da beklenen ekonomik daralmanın derin olmayacağını, bir iflas dalgasının yaşanmayacağını savundu.
10.10.2022 Uzmanpara
'ECB faiz artırımlarına devam etmeli'
'ECB faiz artırımlarına devam etmeli' Bundesbank Başkanı Joachim Nagel, Almanya'da resesyon giderek daha olası hale gelse bile enflasyonun 2023 yılında da yüzde 2 hedefinin çok üzerinde kalacağının görüldüğü ortamda Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) faiz artırımlarına devam etmesi gerektiğini söyledi.
22.08.2022 Uzmanpara
ABD'de trajik ölüm: Güneşin doğuşunu kaydederken üzerine kum yığıldı
ABD'de trajik ölüm: Güneşin doğuşunu kaydederken üzerine kum yığıldı ABD'nin Florida eyaletinde pazar sabahı trajik bir kaza meydana geldi. Hutchinson Adası'nda bir sahilde güneşlenen Sean Nagel, kumların içerisinde ölü bulundu.
11.08.2022 Dünya
'Daha yüksek faiz oranlarına doğru artış başladı'
'Daha yüksek faiz oranlarına doğru artış başladı' Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi ve Bundesbank Başkanı Joachim Nagel daha yüksek faiz oranlarına doğru artışın yeni başladığını söyledi.
13.06.2022 Uzmanpara
Almanya için büyüme tahminlerini düşürdü
Almanya için büyüme tahminlerini düşürdü Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), Almanya ekonomisi için büyüme tahminlerini düşürdü ve enflasyon beklentilerini keskin şekilde artırdı. Bundesbank yüksek enflasyona gerekçe olarak artan gıda ve enerji fiyatlarını gösterdi.
10.06.2022 Uzmanpara
Bundesbank Başkanı'ndan ECB'ye uyarı
Bundesbank Başkanı'ndan ECB'ye uyarı Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, Avrupa Merkez Bankası'na (ECB) ultra gevşek para politikası döneminin hızla bitirilmesi yönünde çağrı yaptı.
11.05.2022 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Nagel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.