Buz Dağı

Buz Dağı

Son dakika Buz dağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Buz dağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Buz dağı haber sayfamızda...

Buz Dağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 320 buz dagi haberi bulunmuştur.
Dünyanın en büyük buzulu A68 eriyerek yok oldu
Dünyanın en büyük buzulu A68 eriyerek yok oldu Bir zamanlar dünyanın en büyük buz dağı olan A68'in eriyerek birçok ufak parçaya ayrıldığı açıklandı.
19.04.2021Haberler
A68 eridi: Dünyanın en büyük buz dağı 'artık yok'
A68 eridi: Dünyanın en büyük buz dağı 'artık yok'Bir zamanlar dünyanın en büyük buz dağı olan A68'in eriyerek birçok ufak parçaya ayrıldığı açıklandı.
19.04.2021Dünya
Palandöken'in "buz dağı" adrenalin tutkunlarına ev sahipliği  yapıyor
Palandöken'in "buz dağı" adrenalin tutkunlarına ev sahipliği yapıyorDünyanın önemli kış turizm merkezlerinden Erzurum'daki Palandöken Kayak Merkezi'nde yapılan 20 metre yüksekliği ve 150 metre enindeki yapay buz parkı adrenalin tutkunlarını ağırlıyor. Parkurda tırmanan Ece Naz Şenol: "Palandöken'e gelin, tırmanış yapın, çok güzel. İlk kez yaptığım tırmanışta gözümün önüne izlediğim belgeseller geldi" dedi.
13.01.2021Tatil
Palandöken'de zipline hattı maceraseverleri ağırlıyor
Palandöken'de zipline hattı maceraseverleri ağırlıyorTürkiye'nin gözde kayak merkezlerinden Palandöken'e kurulan buz duvarı ve zipline hattı adrenalin tutkunlarının yeni adresi oldu. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, heyecan sevenleri Palandöken'e davet etti.
5.01.2021Tatil
En büyükler
En büyüklerRekor kıran yüzükHindistan’da Harish Bansal’ın (25) tasarladığı üzerinde 12 bin 638 adet pırlanta bulunan yüzük “Dünyada en fazla pırlantaya sahip yüzük” olarak rekor kırdı...
6.12.2020Dünya
Sivilceyle ilgili doğru bilinen yanlışlar
Sivilceyle ilgili doğru bilinen yanlışlarÇok zenginim deme bir kibrit yeter, çok güzelim deme bir sivilce yeter...
1.03.2020Cadde
Buzkıran filmi konusu nedir? Buzkıran filmi nerede çekildi, oyuncuları kimler?
Buzkıran filmi konusu nedir? Buzkıran filmi nerede çekildi, oyuncuları kimler?2016 yılında gösterime giren ve büyük bir ilgi gören Buzkıran filmi, bu akşam televizyon karşısında izleyecilerin karşısına çıkıyor. Peki merakla araştırılan Buzkıran filmi konusu nedir? İşte Buzkıran filminin çekildiği yer ve oyuncu kadrosu...
23.02.2020Gündem
Titanik için karar verildi! Binlerce kişinin mezarı olan enkaz...
Titanik için karar verildi! Binlerce kişinin mezarı olan enkaz...Buz dağına çarparak batan Titanik gemisinin enkazı, İngiltere ve ABD arasında imzalanan anlaşmayla korunacak.
21.01.2020Dünya
Türkiye'de bir ilk! Buz dağı...
Türkiye'de bir ilk! Buz dağı...Erzurum'un ünlü kış turizmi merkezi Erzurum'da inşa edilen yapay buz parkı bölgeye olan rağbeti daha da arttıracak.
26.11.2019Tatil
Palandökene yapay buz parkı
Palandökene yapay buz parkıDünyanın sayılı kayak merkezlerinden bir olan Erzurum'daki Palandöken Kayak Merkezi'ne, yapay buz parkı yapıldı. Palandöken'e gelenler kayağın dışında isterlerse ücretsiz buz tırmanışı da yapabilecek.
25.11.2019Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomik teröre teslim olmayacağız
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomik teröre teslim olmayacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Kızılcahamam kampının kapanışında konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir dönem sınırlarımıza atılan füzeler, bombalar, sıkılan kurşunlar neyse son dönemde ekonomimize yapılan saldırılar da aynısıdır. Silahlı ve diplomatik teröre nasıl teslim olmadıysak ekonomik teröre de teslim olmadık, olmayacağız" dedi.
29.04.2019Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomik teröre teslim olmayacağız
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomik teröre teslim olmayacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Kızılcahamam kampının kapanışında konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir dönem sınırlarımıza atılan füzeler, bombalar, sıkılan kurşunlar neyse son dönemde ekonomimize yapılan saldırılar da aynısıdır. Silahlı ve diplomatik teröre nasıl teslim olmadıysak ekonomik teröre de teslim olmadık, olmayacağız" dedi.
29.04.2019Siyaset
NASA ilan etti! Kopuyor...
NASA ilan etti! Kopuyor...Antarktika'dan yakın zamanda ayrılacak devasa buz dağının büyüklüğü, New York'un iki katı büyüklüğünde. Bu oran, İstanbul'un yaklaşık dörtte birine eşit.
25.02.2019Dünya
Su borusunun patlamasıyla buz dağı oluştu
Su borusunun patlamasıyla buz dağı oluştuVan’ın Çaldıran ilçesinde 10 mahalleye içme suyu sağlayan hatta meydana gelen patlama sonucu buzdan dağ oluştu. Doğu Anadolu Bölgesi’nde hüküm süren aşırı soğuklar hayatı olumsuz etkiliyor. Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) ekipleri, mevsimin en soğuk aylarında da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bildirilen arızalara ulaşmak ve halkın susuzluk sorununu gidermek için çalışmalarını sürdüren VASKİ ekipleri, Çaldıran’da ilginç bir durumla karşılaştı. Tepeli Mahallesi’ndeki arızaya giden ekipler, patlayan borudan çıkan suyun dev bir buz dağına dönüştüğünü gördü. 10 mahalleye su sağlayan boru hattının patlaması ile meydana gelen mağduriyetin giderilmesi için seferber olan ekiplerin, kepçelerin yol açma çalışması sırasında yaban domuzlarıyla karşılaşması büyük korkuya neden oldu. VASKİ ekipleri; kepçe ve kazma yardımıyla buz dağını kırarak su arızasına ulaşmaya çalıştı. Saatler süren uğraştan sonra borunun olduğu yere ulaşan ekipler, 200’lük su borusunu onardı. Günlerdir susuzluk çeken Başeğmez, Burcakalan, Aşağı Kuyuncak, Yukarı Kuyuncak, Han, Bezirhane, Yağbasan, Altıyol, Koçovası ve Yassıtepe mahalleleri de yorucu çalışmadan sonra tekrar suya kavuştu. Ekiplerin aşırı soğuklarda verdiği mücadele, mahalle halkı tarafından takdir edildi.
11.09.2019Haberler
Dikdörtgen buz dağı
Dikdörtgen buz dağı“IceBridge Operasyonu” adı altında Antarktika’da keşifler gerçekleştiren NASA, 16 Ekim’den bu yana çeşitli paylaşımlarla Twitter’da takipçilerini bilgilendiriyor.
23.10.2018Dünya
Dünyanın en büyük buz dağı erime yolunda
Dünyanın en büyük buz dağı erime yolundaAmerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), 2000 yılında Antarktika'dan kopan dünyanın en büyük buz dağı kütlesinin sıcak denizlere doğru yol aldığını bildirdi.
11.06.2018Teknoloji
Göz Alıcı Bir Tasarım: Louis Vuitton Vakfı
Göz Alıcı Bir Tasarım: Louis Vuitton VakfıÖzel bir kültürel girişim olan Louis Vuitton Vakfı, Paris ve Neuilly-sur-Seine şehirlerinin sınırlarında bulunan Bois de Boulogne’da yer alan ve Paris’in kültürel manzaralarına katılmayı amaçlayan görkemli ve yenilikçi bir yapı...
18.03.2021Dekorasyon
Mustafa Cengiz: “Titanik'teyiz buz dağı yaklaşıyor, baloya devam etmeyin”
Mustafa Cengiz: “Titanik'teyiz buz dağı yaklaşıyor, baloya devam etmeyin”Galatasaray Başkan adayı Mustafa Cengiz, “Titanik'teyiz buz dağı yaklaşıyor, baloya devam etmeyin. Biz borç yönetimini yapacağız, bu müsrif gidişe son vereceğiz” dedi.
30.06.2020Galatasaray
Dev buz parçası koptu!
Dev buz parçası koptu!Şili'de turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Gri Buzul'dan kopan parça, son otuz yılın en büyüğü.
30.11.2017Dünya
Antalya'nın 'kar obrukları'na zorlu yolculuk
Antalya'nın 'kar obrukları'na zorlu yolculukKentte bin 900 metre rakımlı Morca Yaylası'ndaki obrukta yaz kış erimeyen buz ve kar yığını,  ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Yörüklerin bozulmaması için bidonlarla peynir koyduğu obruğa ulaşılması için yaklaşık bir saat sarp ve kayalık bölgede yürünmesi gerekiyor
8.08.2017Gündem
Antalya'nın 'kar obrukları'na zorlu yolculuk
Antalya'nın 'kar obrukları'na zorlu yolculukKentte bin 900 metre rakımlı Morca Yaylası'ndaki obrukta yaz kış erimeyen buz ve kar yığını,  ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Yörüklerin bozulmaması için bidonlarla peynir koyduğu obruğa ulaşılması için yaklaşık bir saat sarp ve kayalık bölgede yürünmesi gerekiyor
8.08.2017Gündem
Gümüşdağ'a 'bırakma' baskısı!
Gümüşdağ'a 'bırakma' baskısı!Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, 10 Ağustos’ta yapılacak başkanlık toplantısında aday olmayacağını açıklarken, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Göksel başkan bir yere gidemez. Bu görevden kaçamaz, bu görevi ihmal edemez” dedi.
28.07.2017Futbol
Göksel Gümüşdağ, Kulüpler Birliği Başkanlığı'nı bırakacağını açıkladı
Göksel Gümüşdağ, Kulüpler Birliği Başkanlığı'nı bırakacağını açıkladıKulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, yeni dönemde tekrar aday olmayacağını açıkladı. Vakfın 2017-2018 Sezonu ilk Olağan Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sonrası konuşan Gümüşdağ, 10 Ağustos'ta yapılacak seçimde aday olmayacağını söyledi. Gümüşdağ ayrıca, yeni sezonda esame listesinin 18'den 21'e çıkarılması konusunda karar aldıklarını bildirdi. Gümüşdağ, "Böylece tüm futbolcular maçların içinde bulunma şansı yakalayacak. Maç esnasında takımlar artık 5 oyuncu + performans antrenörü ile ısınabilecek" dedi.
28.07.2017Futbol
Dev buzdağı Antarktika'da kalacak
Dev buzdağı Antarktika'da kalacakLarsen C buz sahanlığından geçen hafta kopan dev parçanın uydu görüntüleri, buzdağının kıyı ile arasının açıldığını gösteriyor. Ancak dünyanın kendi çevresinde dönmesinden kaynaklanan sola doğru sürüklenme etkisi nedeniyle buz dağının  Antarktika kıyıları çevresinde kalacağı tahmin ediliyor.
18.07.2017Dünya
Trilyon tonluk  buz dağı koptu
Trilyon tonluk buz dağı koptuAntarktika’da 6 bin kilometrekarelik dev Larsen buzulunun koptuğu açıklandı.
12.07.2017Dünya

Benzer Haber Etiketleri

buz dağıAntarktikabuzulpalandökenErzurum

Buz Dağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.