Çalıştay

Çalıştay

Son dakika Çalıştay haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Çalıştay gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Çalıştay haber sayfamızda...

Çalıştay

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 921 calistay haberi bulunmuştur.
Kılıçdaroğlu: En büyük kaybımız; yüksek yetenekli insanların geleceğini dışarıda aramalarıdır
Kılıçdaroğlu: En büyük kaybımız; yüksek yetenekli insanların geleceğini dışarıda aramalarıdırİzmir'de Fütürizm-Apaydınlık Bir Gelecek Çalıştayı'na katılan Cumhuriyet Hak Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hızlı büyüme şansının yüksek yetenek inşasına bağlı olduğunu belirterek "Yüksek yetenek inşası, ülke nüfusunun ortalama yüzde 2'sini oluşturan zeki bireylerin korunması ve sorunlarının çözülmesini içerir. Bizim en büyük kaybımız; yüksek yetenekli insanların geleceğini dışarıda aramalarıdır" dedi.
26.09.2021Siyaset
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları CevaplarıYeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.09.2021Eğitim
‘Sanayiye işçi bulamıyoruz’
‘Sanayiye işçi bulamıyoruz’Kalifiye eleman probleminin her geçen gün büyüdüğüne dikkat çeken TERBAY Makine Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Tercan, “Mesleki eğitime teşvik için tüm tarafların işbirliği gerekiyor” dedi
6.09.2021Ege
Asırlık anıt yapı ayağa kaldırılıyor
Asırlık anıt yapı ayağa kaldırılıyorBir asrı geride bırakan tarihiyle Büyükada’nın en önemli sembollerinden olan dünyanın ikinci büyük ahşap yapısı; Rum Yetimhanesi için Bakanlık, İBB ve Patrikhane harekete geçti... 1964’ten beri atıl durumda olan anıt yapıt, restorasyonla eski ihtişamına kavuşturulacak. 6 binden fazla yetime yuva olan yapının nasıl kullanılacağı ise daha sonra belirlenecek...
29.08.2021Gündem
Türkiye ile Azerbaycan iş birliğine gidiyor
Türkiye ile Azerbaycan iş birliğine gidiyorTürkiye ile Azerbaycan'ın dijital ticaret alanında iş birliğini öngören mutabakat zaptı onaylandı.
25.08.2021Uzmanpara
Türkiye ile Azerbaycan dijital ticaret alanında iş birliği yapacak
Türkiye ile Azerbaycan dijital ticaret alanında iş birliği yapacakTürkiye ile Azerbaycan'ın dijital ticaret alanında iş birliğini öngören mutabakat zaptı onaylandı.
25.08.2021Ekonomi
Savaştan farksız mücadele edildi
Savaştan farksız mücadele edildiOrman yangınlarının söndürülmesinin ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Kurtuluş Savaşı’ndaki gibi mücadele edildiğini belirtti: Yangınların çoğunun küresel olduğu inancındayım. Sabotaj bizim işimiz değil
17.08.2021Gündem
‘Orman köyleri için önceden uyarmıştık’
‘Orman köyleri için önceden uyarmıştık’‘Orman Yangınları Çalıştayı’nın sonuç raporunda, köylere tek ana yolla ulaşılması, odun ve yemlerin yanlış depolanması, çatı ve kapılarda kolay tutuşan malzemelerin kullanılmasının yangının şiddetini artıracağı vurgulanarak orman köyleri için uyarı yapılıyor...
11.08.2021Gündem
Arıcılar: Kredi borçlarımız  ertelensin
Arıcılar: Kredi borçlarımız ertelensinTürkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği, yangından zarar gören arıcılık sektörü adına Tarım ve Orman Bakanlığı’na 10 başlıkta teleplerini iletti.
10.08.2021Ekonomi
Orman yangınlarından mağdur olan arı yetiştiricileri Bakanlıktan destek istedi
Orman yangınlarından mağdur olan arı yetiştiricileri Bakanlıktan destek istediTürkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Ziya Şahin, ülkenin özellikle Akdeniz kesimini etkileyen orman yangınları nedeniyle arıcılık sektörünün zarar gördüğünü belirterek, Tarım ve Orman Bakanlığından yetiştiriciler için destek istedi.
9.08.2021Ekonomi
Bakanlar yangın bölgesinde! Flaş açıklamalar
Bakanlar yangın bölgesinde! Flaş açıklamalarSon dakika haberine göre; Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, İçişleri Bakanı Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Marmaris Öğretmenevinde koordinasyon toplantısına katıldı. Bakan Pakdemirli, genel itibarıyla Muğla'daki tüm yangınlarla ilgili durumun iyiye doğru gittiğini belirterek, "Şu anda yerleşim yerlerini tehdit eden bir yangımız yok." dedi.
8.08.2021Gündem
Bakan Pakdemirli'den yangınlara ilişkin açıklama
Bakan Pakdemirli'den yangınlara ilişkin açıklamaTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Son 5 günde 132 yangından 125'ini kontrol atına aldık, 7'si devam ediyor. Ayrıca 78 de kırsal yangına teşkilatımız müdahale etti." dedi.
2.08.2021Siyaset
Son dakika! Bakan Pakdemirli yangın bölgelerindeki son durumu açıkladı
Son dakika! Bakan Pakdemirli yangın bölgelerindeki son durumu açıkladıSon dakika haberine göre; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 28 Temmuz'dan bugüne değin çıkan 125 yangının 117'sinin tamamen söndürüldüğünü ya da kontrol altına alındığını bildirdi.
1.08.2021Gündem
İstanbul’da ilk  üç markadan biri olmak!
İstanbul’da ilk üç markadan biri olmak!Beltur A.Ş. Genel Müdürü Osman Cenk Akın, “Hem İstanbulluları hem de yabancı turistleri heyecanlandıracak yeni imaj ve konseptlerimizle yola devam etmek için çalışıyoruz” dedi
30.07.2021Ege
İki projeye AB’den hibe desteği
İki projeye AB’den hibe desteğiKonak Belediyesi’nin Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından finanse edilen Go-For Youth Hibe Programı’na yönelik olarak hazırlanan ‘Gençlerin Konağı’ ile ‘Hak Temelli Gençlik İstihdamı İçin Elverişli Alan Yaratmak: Yerelde Gençlik Politikalarının Güçlendirilmesi’ isimli projeleri hibe almaya hak kazandı.
27.07.2021Ege
İBB: Sivrisinek şikâyetleri azaldı
İBB: Sivrisinek şikâyetleri azaldıİstanbul’da son dönemde sivrisinek sokmalarına yönelik şikâyetler artarken sineklerle mücadele konusunda eleştirilen İBB, ilaçlama çalışmaları sonrasında şikâyetlerde yüzde 20 azalma olduğunu açıkladı.
13.07.2021Gündem
İHBİR Olağan Mali Genel Kurulu yapıldı
İHBİR Olağan Mali Genel Kurulu yapıldıİstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri (İHBİR) İhracatçıları Birliği’nin 2019-2020 yılları Olağan Mali Genel Kurul Toplantıları yapıldı.
9.07.2021Vitrin
Genç seramikçiler Kuşadası’nda buluştu
Genç seramikçiler Kuşadası’nda buluştuMehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı, Kuşadası Pine Bay otelde genç seramikçiler için bir çalıştay düzenledi.
6.07.2021Ege
Rekabet Kurumu'ndan önemli çalıştay
Rekabet Kurumu'ndan önemli çalıştayRekabet Kurumu, dijital platformların yol açtığı sorunların tespit edilmesi, dijital pazarda tüketicilerin ve satıcıların korunmasını sağlamaya yönelik düzenleme için yarın Ankara'da çalıştay gerçekleştirecek.
5.07.2021Ekonomi
Türkiye 'yapay zeka' bilimsel makale sayısıyla zirveye oynuyor
Türkiye 'yapay zeka' bilimsel makale sayısıyla zirveye oynuyorODTÜ University Ranking by Academic Performance Laboratuvarı'nın (URAP) yaptığı çalışma, Türkiye'nin, yapay zeka alanındaki bilimsel makalelerin sayısı açısından 137 ülke arasında 13'üncü sırada yer aldığını ortaya koydu.
1.07.2021Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'tasarruf tedbirleri' genelgesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'tasarruf tedbirleri' genelgesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımına ilişkin "tasarruf tedbirleri" genelgesi yayımladı.
30.06.2021Siyaset
‘Gölge komisyon oluşturuyoruz’
‘Gölge komisyon oluşturuyoruz’Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu’na alternatif komisyon oluşturan CHP çalıştay düzenledi. Çalıştay bugün başlıyor.
28.06.2021Siyaset
RTÜK, 'Medya ve Aile Değerleri Çalıştayı' düzenleyecek
RTÜK, 'Medya ve Aile Değerleri Çalıştayı' düzenleyecekRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), medyanın aile yaşamına etkilerinin ele alınacağı, "Medya ve Aile Değerleri Çalıştayı" düzenleyecek.
25.06.2021Gündem
Başkanlar çalıştayda buluştu
Başkanlar çalıştayda buluştuCHP tarafından Gaziantep’te düzenlenen çalıştay, 11’i büyükşehir belediye başkanı olmak üzere il, ilçe ve beldelerden toplamda 250’ye yakın CHP’li belediye başkanını bir araya getirdi.
21.06.2021Ege
Marmara'da nerelerde yüzülebilecek? Bakan Kurum açıkladı
Marmara'da nerelerde yüzülebilecek? Bakan Kurum açıkladıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Hem aldığımız tedbirler hem yaptığımız eylemle temizlik çalışmaları ve atacağımız adımlarla inşallah biz Marmara'mızı beklenenden daha kısa sürede eski haline getireceğiz." dedi. Marmara kıyısında hangi noktalarda yüzülebileceğine yönelik de bir çalışma yürütüldüğünü anlatan Kurum, detayları paylaştı.
18.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

izmiregeyangınSon haberTürkiye

Çalıştay ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.