Çatlak

Çatlak

Son dakika çatlak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çatlak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çatlak haber sayfamızda...

Çatlak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.996 çatlak haberi bulunmuştur.
PUBG İsimleri 2021: PUBG Havalı, Şekilli, Güzel, Türkçe, Kadın, Ekip Nickleri ve Anlamları
PUBG İsimleri 2021: PUBG Havalı, Şekilli, Güzel, Türkçe, Kadın, Ekip Nickleri ve AnlamlarıSon yılların hiç şüphesiz en popüler oyunlarından bir tanesi olan PUBG dünya üzerinde olduğu gibi Türkiye’de de oldukça ilgi görüyor. PlayerUnknown's Battlegrounds’ın kısaltması olan PUBG bilgisayarda oynanabildiği gibi mobil üzerinden de oynanabilir. Oyunun kendisi kadar PUBG isimleri de önem taşıyor. Nicklerin oyunda önem taşımasının nedeni ise oyuncunun takıma olan bağlılığını gösteriyor. Değişik isim veya nicklerle dikkat çekmek ve etki bırakmak mobil oyunlarda önemlidir. Şekilli, havalı, güzel, Türkçe, kadın, erkek ve klan nickleri önerisi için ‘PUBG İsimleri ve Anlamları’ içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Klan İsimleri 2021: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2021: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım NickleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Brain Test Cevapları Nelerdir? Brain Test Nasıl Oynanır?
Brain Test Cevapları Nelerdir? Brain Test Nasıl Oynanır?Eğlenceli zeka bulmaca oyunlarından bir tanesi olan Brain Test Türkiye’de en çok sevilen oyunlar arasında yer alıyor. Zorlayıcı bölümleri ile hem zeka geliştiren oyun aynı zamanda eğlendiriyor. Ekranda verilen soru ne nesnelere göre cevapları bulmak gerekiyor. Şaşırtıcı cevapları bulunan oyunda seviye atladıkça Brain Test cevapları da bir o kadar zor olmaya başlıyor. Oyunun 200’den fazla seviyesi bulunuyor. Brain test nasıl oynanır? “Brain Test Cevapları Nelerdir?” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Bakan Dönmez duyurdu! Varınca-1 kuyusu yeniden devreye alındı
Bakan Dönmez duyurdu! Varınca-1 kuyusu yeniden devreye alındıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih sondaj gemisiyle 2022'nin ilk çeyreğinde bir arama kuyusu daha kazılacağını belirterek, "Eski sahalarımızı yeni bir anlayışla, yeni metot ve yöntemlerle yeniden ele alıyoruz. 1982 yılında kapatılan Varınca-1 kuyumuzu, bugün yeni teknolojilerle yeniden değerlendirdik ve günlük 3 bin varilin üzerinde bir üretimle devreye aldık." dedi.
25.11.2021Ekonomi
Aksaray'da yer altı suyu çekildi, yüzey yarıkları oluştu
Aksaray'da yer altı suyu çekildi, yüzey yarıkları oluştuAksaray'da, bilinçsiz tarımsal sulama ve kuraklık nedeniyle yer altı su seviyesinin gün geçtikçe azalmasıyla toprağın çökmesi sonucu yüzey yarıkları oluştu. Aksaray Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hatim Elhatip, yarıklardan birinin 300 metre uzunluğunda, 5 metre eninde ve 15 metre derinliğinde olduğunu belirtip, ''Beslenme zayıfladığından dolayı bölgede yer altı suları 100 metreye kadar çekildi hatta bazı bölgelerde 100 metrenin de altına iniyor. Yer altı sularının aşırı kullanımının nedeni, bazı çiftçilerimizin geleceğini düşünmeden sularımızı aşırı kullanmaya yönelmesidir'' dedi.
25.11.2021Haberler
Altından daha değerli! Yıllarca sakladı, yeni ortaya çıktı
Altından daha değerli! Yıllarca sakladı, yeni ortaya çıktıAvustralya'da metal detektörüyle araştırma yapan bir adam, sarı bir kil içinde duran çok ağır, kırmızımsı bir kayayı altın olması umuduyla evine götürüp yıllarca sakladı. Ancak bulduğu şey altından çok daha değerli bir şey çıktı.
22.11.2021Dünya
Biden-Harris ‘ekipler savaşı’
Biden-Harris ‘ekipler savaşı’ABD’nin sıcak siyaset gündeminde, ülke yönetiminin tepesindeki iki isim, Başkan Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris ilişkisinde bir çatlak olduğu konuşuluyor. Amerikalı kaynaklar, sorunun aslında Biden ve Harris’in ekipleri arasındaki uyuşmazlıktan kaynaklandığını belirtirken, bunun daha büyük bir soruna dönüşme riskine de dikkat çekiyor.
21.11.2021Dünya
Düzce'deki depremin ardından bir evde çatlaklar oluştu!
Düzce'deki depremin ardından bir evde çatlaklar oluştu!Düzce’nin Çilimli ilçesinde dün meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından daha önce selde hasar gören, kentsel dönüşüm kapsamındaki evde çatlaklar oluştu. Tahliye edilen evde ekipler, incelemelerde bulundu.
18.11.2021Gündem
‘Cumhur İttifakı’nın sevabına da günahına da sonuna kadar ortağız’
‘Cumhur İttifakı’nın sevabına da günahına da sonuna kadar ortağız’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “MHP, Cumhur İttifakı’nın bir ortağı olsa da işlevi ve üstlendiği demokratik sorumluluğu muhalefettir” şeklindeki sözlerinin “Cumhur İttifakı’nda çatlak” şeklinde yorumlanmasına tepki gösterdi. Bahçeli dünkü grup konuşmasında özetle şu mesajları verdi:
17.11.2021Siyaset
Hepsiburada’ya ‘Amerika’ şoku
Hepsiburada’ya ‘Amerika’ şokuABD’de, temmuzda halka açılan ve 14 dolara yükselerek 4.5 milyar dolarlık piyasa değerini gören Hepsiburada hisseleri, yaşanan olumsuz gelişmeler sonrasında yüzde 75 kayıp yaşandı. Piyasa değeri de geçen süreçte 1.1 milyar dolara kadar geriledi.
17.11.2021Ekonomi
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 'yüzde 50+1' tartışmasıyla ilgili açıklama
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 'yüzde 50+1' tartışmasıyla ilgili açıklamaPartisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'yüzde 50+1' tartışmasıyla ilgili, "Bu tartışma yersizdir, şu an için gereksizdir. Yüzde 50+1 oy sistemini eleştirenleri makul görmemiz mümkün değildir. Cemil Çiçek'in sözlerinin tahrip gücü yüksektir. Sayın Çiçek sizin dilinizin altında sakladığınız bir oran var mı? Varsa söyleyin de bilelim, niyetinizi görelim. FETÖ'cü Fehmi Koru ile aynı şeyleri söylüyorsunuz." dedi.
16.11.2021Haberler
Son dakika! MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 'yüzde 50+1' tartışmasıyla ilgili açıklama
Son dakika! MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 'yüzde 50+1' tartışmasıyla ilgili açıklamaPartisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'yüzde 50+1' tartışmasıyla ilgili, "Bu tartışma yersizdir, şu an için gereksizdir. Yüzde 50+1 oy sistemini eleştirenleri makul görmemiz mümkün değildir. Cemil Çiçek'in sözlerinin tahrip gücü yüksektir. Sayın Çiçek sizin dilinizin altında sakladığınız bir oran var mı? Varsa söyleyin de bilelim, niyetinizi görelim. FETÖ'cü Fehmi Koru ile aynı şeyleri söylüyorsunuz." dedi.
16.11.2021Siyaset
R ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: R Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
R ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: R Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Doğacak bebeklerine isim vermek isteyen anne ve baba adayları bu konu üzerine yakınlarından veya internet üzerinden fikir sahibi oluyor. Cinsiyetin öğrenilmesinin ardından ebeveynleri isim telaşı kaplıyor. Aile bireyleri bebeklerine isim vermede kararsızlık yaşıyor. Kendi isimleri ile uyumlu olmasını isteyen bazı anne ve baba adayları dışında kız bebeklerine isim verirken anlamlarına ayrıca dikkat eden aileler de var. Ebeveynler en çok modern çağa uygun, popüler, keşfedilmemiş, nadir bulunan isimleri tercih ediyor. R harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “R ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.11.2021Bebek
“Anadolu Leoparı” Ankara’yı fethetti
“Anadolu Leoparı” Ankara’yı fethettiT.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen 32. Ankara Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.
15.11.2021Kültür Sanat
Alkollü hasta, sağlık çalışanlarını darbetti
Alkollü hasta, sağlık çalışanlarını darbetti Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisine gelen alkollü Hasan A., kendisine müdahale etmek isteyen doktor ile sağlık görevlisine saldırdı. Yaralanan doktor ve sağlık görevlisi tedavi edilirken, saldırgan ise gözaltına alındı.
14.11.2021Gündem
Jeoloji Mühendisleri Odası: Konya'nın tarihsel dönemindeki en büyük deprem
Jeoloji Mühendisleri Odası: Konya'nın tarihsel dönemindeki en büyük depremKonya'da meydana gelen depremi değerlendiren Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekanı Deprem ve Tsunami Uzmanı Prof.Dr. Şükrü Ersoy, " 'Konya çevresinde herhangi bir deprem tehlikesi yoktur' gibi bir algı yanlış. Burada deprem oluşturabilecek faylar var" dedi. Konya Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Prof. Dr. Fetullah Arık ise, dün 5.1 büyüklüğünde meydana gelen depremin kentin tarihsel dönemindeki en büyük deprem olduğunu belirtti. Arık, ''Depremin meydana geldi fay, Sultandağı- Akşehir fay zonunun güney kesiminde, Konya fay zonunun batısında, ara bölgede normal bir fay gibi görünüyor. Oluşan deprem de Konya'nın tarihsel döneminde en büyük deprem olarak görülüyor. Konya bölgesinde ve yakın çevresinde en büyük deprem diyebiliriz'' ifadelerini kullandı.
9.11.2021Gündem
Konya’da 5.1 paniği
Konya’da 5.1 paniğiKonya’nın Meram ilçesinde dün saat 20.43’te 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 10.61 kilometre derinlikte gerçekleşen deprem, tüm kentte yoğun olarak hissedildi.
9.11.2021Gündem
Ankara’da ödüller sahibini buldu
Ankara’da ödüller sahibini buldu32. Ankara Uluslararası Film Festivali başladı. CerModern Konferans Salonu’nda düzenlenen açılış töreninde, Onur Ödülleri de sahiplerini buldu.
Son dakika! AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan anket açıklaması
Son dakika! AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan anket açıklamasıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, A Haber canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, "Sanki CHP Türkiye'de birinci parti oluyor gibi imaj çıkarıyorlar ama AK Parti Türkiye'de birinci partidir. CHP'nin oyları muhalefette olmasına rağmen bir milim yukarı çıkmıyor. Ankette CHP birinci partiymiş algısı beyhude çaba." dedi.
3.11.2021Siyaset
Kastamonu’da dehşet anları! Yangında camlar patladı, 3 kişi yaralandı
Kastamonu’da dehşet anları! Yangında camlar patladı, 3 kişi yaralandıKastamonu’da 2 katlı ahşap evde çıkan yangında binanın pencere camları patladı. Cam kırıklarının isabet ettiği 3 kişi yaralandı. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.
2.11.2021Gündem
Son dakika... Aydın Germencik'te tehlike büyüyor! Çatlaklar için komisyon kuruldu
Son dakika... Aydın Germencik'te tehlike büyüyor! Çatlaklar için komisyon kurulduAydın’ın Germencik ilçesinde 12 gün önce oluşmaya başlayan ve her geçen gün sayıları çoğalan çatlaklarla ilgili Aydın Valiliği tarafından oluşturulan komisyon, bölgede incelemelerde bulundu. Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Hasan Kuru da "ASKİ'nin ve DSİ'nin verilerine ihtiyacımız var. Ancak çatlakların olası kuraklıktan suların çekilmesiyle olduğu üzerinde duruyoruz" şeklinde açıklamalarda bulundu.
1.11.2021Gündem
Son dakika... Germencik'teki çatlaklar için komisyon kuruldu!
Son dakika... Germencik'teki çatlaklar için komisyon kuruldu!Aydın’ın Germencik ilçesinde 12 gün önce oluşmaya başlayan ve her geçen gün sayıları çoğalan çatlaklarla ilgili Aydın Valiliği tarafından oluşturulan komisyon, bölgede incelemelerde bulundu. Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Hasan Kuru da "ASKİ'nin ve DSİ'nin verilerine ihtiyacımız var. Ancak çatlakların olası kuraklıktan suların çekilmesiyle olduğu üzerinde duruyoruz" şeklinde açıklamalarda bulundu.
1.11.2021Gündem
Tahliye edilen apartman için 'hurdacı kamyon kasasıyla duvara vurdu' iddiası
Tahliye edilen apartman için 'hurdacı kamyon kasasıyla duvara vurdu' iddiasıAnkara'nın Sincan ilçesinde kolonlarında oluşan çatlak nedeniyle tahliye edilen 3 katlı apartmandan incelenmek üzere numune alındı. Apartmanda yaşayan Hülya Kaya (48), "Hurdacı malzemeleri sökemeyince kamyon kasasıyla duvara vurdu. Birçok kez manevra yaparak kamyon ile farklı noktalara vurdu" dedi.
1.11.2021Gündem
Nem Böceği Nedir? Rutubet Böceği Nerede Ve Ne Kadar Yaşar?
Nem Böceği Nedir? Rutubet Böceği Nerede Ve Ne Kadar Yaşar?Rutubetli evlerde görülen nem böceği rutubet böceği olarak da adlandırılmaktadır. Nem böceğinin ne tür böcek olduğunu merak edenler ve evlerinde bu böceğin olduğunu gören kişiler insanlara zarar verip vermediği hakkında bir araştırma yapmaktadırlar. Son aylarda nem böceği ile ilgili araştırmalar trend haline gelmiştir. Peki, nem böceği nedir? Rutubet böceği nerede ve ne kadar yaşar? İşte nem böceği ile ilgili tüm detayları derledik.
1.11.2021Evcil Hayvan
Aydın'da arazilerde oluşan çatlakların sayısı artıyor
Aydın'da arazilerde oluşan çatlakların sayısı artıyorAydın'ın Germencik ilçesinde 11 gün önce Hıdırbeyli, Mursallı ve Ömerbeyli mahallerinde oluşan derin çatlaklar, Alangüllü Mahallesi'nde de meydana geldi. Germencik Doğa ve Çevre Derneği Başkanı Halil Çetinkaya, "Germencik'in dört bir yanında çatlaklar oluşmaya başladı. Derneğimize her yerden ihbarlar geliyor. Çatlakların ilçe merkezine inmesinden korkuyoruz" dedi.
31.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Çatlak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.