Cinsel Yönelim

Cinsel Yönelim

Son dakika cinsel yönelim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cinsel yönelim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cinsel yönelim haber sayfamızda...

Cinsel Yönelim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 170 cinsel yönelim haberi bulunmuştur.
Hipokrat Yemini tartışması
Hipokrat Yemini tartışmasıÜniversitelerin tıp fakültesi mezunları, “Hekimlik Andı” olarak bilinen Hipokrat Yemini’ni ettikten sonra hayata atılıyorlar.
23.06.2022Gündem
İşte başarıya zemin hazırlayan ‘10 İlke’
İşte başarıya zemin hazırlayan ‘10 İlke’İş stratejilerine ve prosedürlerine BM Global Compact’in ‘10 İlke’sini dahil eden şirketler sadece insanlar ve gezegen için temel sorumluluklarını korumakla kalmaz, aynı zamanda uzun vadeli başarı için zemin hazırlar.
21.06.2022Ekonomi
İkilem 'Geçemem Senden' ile başarılarının tesadüfi olmadığını kanıtladı
İkilem 'Geçemem Senden' ile başarılarının tesadüfi olmadığını kanıtladı'Bir Sebebi Var', 'Kaybolurum Gülüşünde' ve 'Bu Saatten Sonra' ile bir anda hayatımızın ortasına dalan İkilem grubu bu kez 'Geçemem Senden' ile karşımızda. İkilem, 'Geçemem Senden' ile başarılarının tesadüfi olmadığını net bir şekilde kanıtlamış durumda...
17.06.2022Müzik
Nerede o eski Jurassic?
Nerede o eski Jurassic? “Jurassic World Hâkimiyet”, belleğe kazınacak aksiyon sahneleri yaratamıyor ama “Jurassic Park”ın efsanevi kadrosunu yeniden bir araya getirerek nostalji yaşatıyor.
10.06.2022Kültür Sanat
İş yerinde eşitliğe taahhüt
İş yerinde eşitliğe taahhüt8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘İş Yerinde Eşitliğe İlişkin Davranış İlkeleri Belgesi’ni açıklayan TÜRKONFED, ayrımcılığı, şiddeti engellemeye yönelik taahhütte bulundu.
8.03.2022Ekonomi
Ayağının tozuyla zarfsız bir mesaj
Ayağının tozuyla zarfsız bir mesajMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake'in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşmesine “ABD’nin Ankara Büyükelçisi’nin ayağının tozuyla, henüz çiçeği burnundayken, koşa koşa İmamoğlu’na gitmesi zarfsız bir mesajdır” sözleriyle tepki gösterdi.
7.02.2022Siyaset
MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na afiş tepkisi: Bu bölücülüktür
MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na afiş tepkisi: Bu bölücülüktürPartisinin Kızılcahamam kampı sonrası değerlendirme toplantısı düzenleyen MHP Genel Başkanı Bahçeli, CHP'nin hazırlattığı afişlere tepki gösterdi. Bahçeli, "CHP Genel Başkanı etnik kökenin dezavantaj olduğunu söylemektedir. Türkiye'de dezavantajlı bir kesim yoktur. Bu bölücülüktür. İnanç konusunda dezavantajdan bahsetmek tepeden tırnağa iftiradır. Engellilik dezavantaj değildir saptırmadır. Cinsel yönelimden dem vurup bunun yasal güvenceye alınacağını söylemek ahlak ve maneviyatımıza atılmış kara bir lekedir. Kılıçdaroğlu, Müslüman Türk milletinin itibarı, itikadı ve ihtişamıyla hesaplaşmaya nasıl cüret edebilmiştir?" ifadelerini kullandı.
6.02.2022Haberler
Son dakika! MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na afiş tepkisi: Bu bölücülüktür
Son dakika! MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na afiş tepkisi: Bu bölücülüktürPartisinin Kızılcahamam kampı sonrası değerlendirme toplantısı düzenleyen MHP Genel Başkanı Bahçeli, CHP'nin hazırlattığı afişlere tepki gösterdi. Bahçeli, "CHP Genel Başkanı etnik kökenin dezavantaj olduğunu söylemektedir. Türkiye'de dezavantajlı bir kesim yoktur. Bu bölücülüktür. İnanç konusunda dezavantajdan bahsetmek tepeden tırnağa iftiradır. Engellilik dezavantaj değildir saptırmadır. Cinsel yönelimden dem vurup bunun yasal güvenceye alınacağını söylemek ahlak ve maneviyatımıza atılmış kara bir lekedir. Kılıçdaroğlu, Müslüman Türk milletinin itibarı, itikadı ve ihtişamıyla hesaplaşmaya nasıl cüret edebilmiştir?" ifadelerini kullandı.
6.02.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu'ndan 'yurttaş özgürlüğü' için 6 vaat
Kılıçdaroğlu'ndan 'yurttaş özgürlüğü' için 6 vaatCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Türkiye farklılıklarından ve özgürlüklerinden korkan değil, 'farklılıklarını ve özgürlüklerini kutlayan' bir ülke haline gelecek" diyerek, iktidara gelmeleri halinde ilk 6 ayda "yurttaş özgürlükleri" kapsamında hayata geçirecekleri 6 vaadi paylaştı.
12.12.2021Siyaset
Marvel kahramanları Chloé Zhao için birleşti
Marvel kahramanları Chloé Zhao için birleşti“Nomadland”in Oscarlı yönetmeni Chloé Zhao imzalı “Eternals”, süper kahraman dünyasına kalıcı katkı yapmasa da insan doğası ve özgür irade üzerine söylemleriyle dikkat çeken gösterişli bir Marvel filmi...
Macaristan'da eşcinsellik konusunda referandum düzenlenecek
Macaristan'da eşcinsellik konusunda referandum düzenlenecekMacaristan Başbakanı Viktor Orban, 18 yaşından küçükleri eşcinselliğe ve cinsiyet değişikliğine "teşvik etmeyi" yasaklayan yasal düzenlemeye yönelik eleştiriler nedeniyle konunun halk oylamasına götürüleceğini belirtti.
21.07.2021Dünya
Macaristan Başbakanı Orban'dan Hollanda'ya şok suçlama!
Macaristan Başbakanı Orban'dan Hollanda'ya şok suçlama!Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkede 18 yaşından küçükleri eş cinselliğe ve cinsiyet değişikliğine "teşvik etmeyi" yasaklayan yasal düzenlemeyi eleştiren Hollanda Başbakanı Mark Rutte'ye, "sömürgeci" suçlamasında bulundu.
2.07.2021Dünya
İtalya ve Vatikan arasındaki polemik sürüyor
İtalya ve Vatikan arasındaki polemik sürüyorVatikan Devlet Sekreteri (Başbakan) Kardinal Pietro Parolin, İtalyan parlamentosunda tartışılan eşcinsel haklarına yönelik yasa tasarısına Vatikan'ın diplomatik kanallardan iki ülke arasındaki anlaşmaların ihlallerine yönelik endişelerini dile getirdiğini ve bunun bir müdahale olmadığını söyledi.
24.06.2021Dünya
İstanbul Sözleşmesi feshedildi
İstanbul Sözleşmesi feshedildiTürkiye kadına yönelik şiddetle mücadelede uluslararası referans metin kabul edilen İstanbul Sözleşmesi’nden Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle çekildi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Artık 42 milyon kadının güvenliği yoktur” derken, kadın hakları savunucuları da karara tepki gösterdi
21.03.2021Siyaset
Kadının üreteceği tüm değerlere ihtiyacımız var
Kadının üreteceği tüm değerlere ihtiyacımız varKadınların, ekonomik ve sosyal hayatın içinde eşit haklarla yer aldıklarında, yaşadıkları toplumlara ve dünyamıza katabilecekleri değer, hepimizin farkında olması gereken bir gerçek. Cinsiyet eşitliği ise tüm dünya için bir zorunluluk ve gereklilik. Kadınlar, toplumlarının temel dayanakları olarak kazandıkları gelirin büyük bir kısmını çocuklarının sağlık ve eğitimine ve yerel ekonomilerine yatırıyor.  Bu da muazzam bir ekonomik etki yaratıyor. Fakat maalesef cinsiyet ayrımcılığı ve kadına şiddet gibi kavramlar bugün hâlâ tüm dünyanın en önemli sorunları arasında gösteriliyor. Kadınların eğitimine ve gelişimine destek olacak çalışmaların hızla artması, kadına şiddeti engelleyecek hukuki mekanizmaların daha etkin ve caydırıcı hale getirilmesi gerekiyor. Birleşmiş Milletler’in daha yaşanabilir bir dünya için belirlediği Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları arasında da yer alan toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınların ekonomik ve toplumsal hayata aktif ve eşit katılımı gibi konular, özellikle gelişmekte olan ülke ekonomilerinin büyümelerinde kritik önem taşıyor.
8.03.2021Gündem
Eşcinsellik hastalık mıdır? Eşcinselliğin tarihçesi ve bugünü
Eşcinsellik hastalık mıdır? Eşcinselliğin tarihçesi ve bugünüEşcinsellik, bir türün bir bireyinin, kendisiyle aynı cinsiyetten bir diğer bireye karşı romantik veya cinsel bir çekim hissetmesi veya bu iki birey arasında cinsel etkileşim yaşanmasıdır. Gelin eşcinselliğin tarihçesine ve bugününe Molatik olalım...
24.02.2021İlişkiler
Son dakika...10 yıllık kocanın şok görüntüsü! Başka şansı yoksa suç değil
Son dakika...10 yıllık kocanın şok görüntüsü! Başka şansı yoksa suç değilGelen son dakika haberine göre, Sosyal medya genç bir kadının, 5 yaşındaki oğlunun “Sen yokken eve başka bir kadın geliyor” demesi ile aldatıldığından şüphelenip yatak odasına kamera yerleştirmesini konuşuyor. Zira genç kadın görüntüleri izleyince anlıyor ki iç çamaşır ve kıyafetlerini giyen kişi bir kadın değil, 10 yıllık eşi! Ortada bir fantezi, cinsel yönelim yoksa çocuğa cinsel taciz mi var? Çocuğun üstün yararı için ne yapılmalı? ‘Gizli çekim’ ile elde edilen görüntüler özel hayatın mahremiyetine gölge düşürür mü? Uzmanlar yanıtladı.
12.11.2020Gündem
Japonya Havayolları ‘bayanlar ve baylar’ anonsunu kaldırıyor
Japonya Havayolları ‘bayanlar ve baylar’ anonsunu kaldırıyorJaponya Havayolları (JAL) 1 Ekim’den itibaren İngilizce anonslarında cinsiyet ayrımı gözeten ifadeleri kaldıracağını açıkladı.
1.10.2020Dünya
İstanbul Sözleşmesi hazırlığı! İşte AK Parti'nin atacağı adımlar
İstanbul Sözleşmesi hazırlığı! İşte AK Parti'nin atacağı adımlarAK Parti’nin hukukçu milletvekilleri tarafından üzerinde çalışılan İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili atılacak adımlar netleşmeye başladı. Buna göre, sözleşmedeki tartışmalı iki madde yeniden yazılacak. Bu maddeler sözleşmenin taraflarına sunulacak, kabul edilmemesi halinde Türkiye geniş kapsamlı bir insan hakları sözleşmesi hazırlayacak.
20.08.2020Siyaset
“Asıl mücadele zihniyetle”
“Asıl mücadele zihniyetle”KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, “Kadına yönelik ve aile içi şiddet devam ettiği sürece, şiddetle mücadele etmeyi hedefleyen hukuki metinlere ve tavizsiz uygulamalara her zaman ihtiyaç duyduğumuz bir gerçek” diyor
9.08.2020Pazar
İstanbul Sözleşmesi masaya yatırılacak
İstanbul Sözleşmesi masaya yatırılacakAK Parti’de İstanbul Sözleşmesine dair yaşanan tartışmalar ve farklı bakış açıları önümüzdeki hafta toplanacak MYK’da kapsamlı olarak ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konunun daha da uzatılmadan kararın verilmesini istediği ifade ediliyor.
5.08.2020 Siyaset
Sözleşmeyi fesheden ülke örneği yok
Sözleşmeyi fesheden ülke örneği yokCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, kadına şiddetle mücadelede uluslararası referans metin kabul edilen ve Türkiye’nin ilk imzacısı olduğu İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili çalışma talimatı vermesinin ardından gözler söz konusu sözleşmenin “çekince” ve “fesih” hükümlerine çevrildi.
16.07.2020Siyaset
'İmzana sahip çıkamıyorsun'
'İmzana sahip çıkamıyorsun'Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çıkabileceği yönündeki açıklamalara tepki gösteren CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “Ne değişti de sözleşmeden çıkıyorsun? Attığın imzaya bile sahip çıkamıyorsun. İmza  atmışsın, bari arkasında dur” dediği öğrenildi.
16.07.2020Siyaset
Türkiye'de günde ortalama 7 saat 29 dakika internette geçiyor
Türkiye'de günde ortalama 7 saat 29 dakika internette geçiyorBilgi Güvenliği Derneği Başkanı Ahmet Hamdi Atalay, internette geçirilen sürenin dünya ortalamasının günlük 6 saat 43 dakika, Türkiye'de ise bu sürenin 7 saat 29 dakika olduğunu söyledi.
6.07.2020Teknoloji
Türkiye'de günde ortalama 7 saat 29 dakika internette geçiyor
Türkiye'de günde ortalama 7 saat 29 dakika internette geçiyorBilgi Güvenliği Derneği Başkanı Ahmet Hamdi Atalay, internette geçirilen sürenin dünya ortalamasının günlük 6 saat 43 dakika, Türkiye'de ise bu sürenin 7 saat 29 dakika olduğunu söyledi.
4.07.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Cinsel Yönelim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.