Citi

Citi

Son dakika citi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan citi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan citi haber sayfamızda...

Citi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 482 citi haberi bulunmuştur.
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme Örnekleri
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme Örnekleri Uzun, kısa, kolay, komik ve zorlayıcı halleri ile eğlendiren tekerlemeler “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Ölçülü ve kafiyeli olan tekerlemeler çocukların dil ve konuşma gelişimine katkıda bulunurken diksiyon için de ayrıca yararlıdır. Masal ve çocuk oyunlarının başında, aralarında ya da sonunda yer alırlar. Gerçek hayatla bağdaşmayan tekerlemelerin amacı şaşırtıcı etki oluşturmak ve hoş vakit geçirilmesine yardımcı olmaktır. Zor, uzun, diksiyon tekerleme örnekleri için “Uzun Tekerlemeler” içeriğimizden faydalanabilirsiniz.
27.09.2021Eğlence
En Zor Tekerlemeler – Söylemesi En Zor, Kısa ve Uzun Tekerlemeler ve Örnekleri
En Zor Tekerlemeler – Söylemesi En Zor, Kısa ve Uzun Tekerlemeler ve ÖrnekleriHalk edebiyatına özgü bir tür olan tekerlemeler, “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Çocukların hem eğlenmesine hem de gelişimine katkı sağlayan tekerlemeler bir çeşit laf cambazlığıdır. Söylenmesi zor olan tekerlemelerin genellikle gerçek yaşamla ilgisi yoktur. Hayal ve kurmacadırlar. Bazı kelimeler anlamlı iken bazen de anlamı olmaz. Çocukların yanı sıra yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Söylemesi zor, kısa ve uzun tekerleme örnekleri için “En Zor Tekerlemeler” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
27.09.2021Eğlence
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
27.09.2021Eğlence
İngiltere'de enflasyon bekleyişi rekor seviyede
İngiltere'de enflasyon bekleyişi rekor seviyedeİngiltere'den halkın gelecek 12 ay için enflasyon beklentisi rekor artış gösterdi.
22.09.2021Uzmanpara
3 finans kuruluşu tahvil ihracı yaptı
3 finans kuruluşu tahvil ihracı yaptıHazine ve Maliye Bakanlığı'nın, 2021 yılı dış finansman programı çerçevesinde dolar cinsi çift dilim bir tahvil ihracı için yetkilendirdiği Citi, JP Morgan ve Societe Generale, 2,25 milyar dolarlık ihraç gerçekleştirdi.
14.09.2021Uzmanpara
3 finans kuruluşuna tahvil ihracı yetkisi verildi
3 finans kuruluşuna tahvil ihracı yetkisi verildiHazine ve Maliye Bakanlığı, tahvil ihracı için 3 finans kuruluşuna yetki verdi.
13.09.2021Uzmanpara
Bıcırık Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Bıcırık Kime Denir?
Bıcırık Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Bıcırık Kime Denir?Türkçede birçok kelime, ses taklidi ile oluşturulmuştur. Yansıma sözcük adıyla da bilinen bu kelimelerden bazıları seslenme sözü olarak kullanılır. 19. yüzyılın ikinci yarısında literatüre giren ''bıcırık'' kelimesi de bunlardan biridir. Bıcır kelimesiyle aynı kökten türemiş olan bıcırık, minyon tipli insanlar için kullanılır. Bıcırık ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Bıcırık kime denir örnek cümleler ile birlikte ayrıntılı olarak derledik.
13.09.2021Sözlük
Mahallede korku yaratan kükreme! 'Uyuyamıyoruz'
Mahallede korku yaratan kükreme! 'Uyuyamıyoruz'Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde 1,5 ay önce mahalle arasında açılan hayvanat bahçesindeki 2'si yetişkin 12 aslan ve 2 kaplan kükremeye başlayınca mahalleli isyan etti. İşletmenin bitişiğinde oturan Niyazi Gürel, "Sabaha kadar aslanların kükremesinden uyuyamıyoruz. Bugün bir aslan kaçsa kim yakalayacak" dedi. Hayvanat bahçesi sahibi Ahmet Zeki Öner ise, "Aslanlar 20 saat uyuyan hayvanlar. Günde 1-2 kere kükrüyorlar. O da 1 veya 2 dakika sürüyor" diye konuştu.
26.08.2021Haberler
Mahallede korku yaratan kükreme! 'Uyuyamıyoruz'
Mahallede korku yaratan kükreme! 'Uyuyamıyoruz'Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde 1,5 ay önce mahalle arasında açılan hayvanat bahçesindeki 2'si yetişkin 12 aslan ve 2 kaplan kükremeye başlayınca mahalleli isyan etti. İşletmenin bitişiğinde oturan Niyazi Gürel, "Sabaha kadar aslanların kükremesinden uyuyamıyoruz. Bugün bir aslan kaçsa kim yakalayacak" dedi. Hayvanat bahçesi sahibi Ahmet Zeki Öner ise, "Aslanlar 20 saat uyuyan hayvanlar. Günde 1-2 kere kükrüyorlar. O da 1 veya 2 dakika sürüyor" diye konuştu.
26.08.2021Gündem
1.3 milyar dolarlık refinansman anlaşması
1.3 milyar dolarlık refinansman anlaşmasıAzerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR’ın iştiraki SOCAR Türkiye, Citibank, London Branch ve JP Morgan liderliğinde 1.3 milyar dolara eşdeğer bir refinansman sağladı.
18.08.2021Ekonomi
Citi'den yatırımcılara yüksek oynaklık uyarısı
Citi'den yatırımcılara yüksek oynaklık uyarısıYatırımcılar ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinden gelen varlık alımlarının azaltılmasına yönelik mesajları izlerken Citi’den uyarı geldi.
17.08.2021Uzmanpara
Çin'in para politikası salgın öncesine döndü
Çin'in para politikası salgın öncesine döndüÇin Halk Bankası (Merkez Bankası) tarafından yayınlanan son raporda, 2021 yılının ilk yarısında para politikasının temelde salgın öncesi normal durumuna döndüğüne dikkat çekildi. Banka, 9 Ağustos'ta 2021 İkinci Çeyrek Para Politikası Uygulama Raporu'nu yayınladı.
10.08.2021Uzmanpara
16.5 milyar $’lık  yatırım ‘trend’i
16.5 milyar $’lık yatırım ‘trend’iSon aldığı yatırımla değeri 16.5 milyar dolara çıkan Trendyol, Türkiye’nin ilk ‘decacorn’u (değeri 10 milyar doları geçen startup) oldu. Demet Mutlu’nun kurduğu şirkette yönetim Türklerde kalmaya devam ediyor
10.08.2021Ekonomi
Minyon Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Minyon Tipli Kime Denir?
Minyon Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Minyon Tipli Kime Denir?Dilimize Fransızcadan geçmiş olan minyon kelimesi, günlük konuşmalarda ve yazışmalarda sıklıkla kullanılan sözcükler arasında yer alıyor. Orijinal dilinde ''mignon'' şeklinde yazılan bu sözcük, hem kısa boylu hem de zarif anlamına gelir. 20. yüzyılda literatüre giren minyon kelimesi, genellikle kadınlar için kullanılır. Minyon ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Minyon tipli kime denir tüm detayları ile derledik.
8.08.2021Sözlük
Citi petrolde fiyat beklentisini açıkladı
Citi petrolde fiyat beklentisini açıkladıCiti, petrol fiyatında daha fazla yükselişi muhtemel görüyor.
19.07.2021Uzmanpara
'Tosuncuk' dere yatağına kaçak villa yaptırmış
'Tosuncuk' dere yatağına kaçak villa yaptırmışKurucusu olduğu 'Çiftlik Bank' üzerinden binlerce kişiyi dolandırıp, yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranırken Brezilya'da teslim olan, 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın, memleketi Giresun'un Espiye ilçesinde 5 yıl önce dere yatağına kaçak villa yaptırdığı ortaya çıtı. Güvenlik kameraları ile donatılan evde uzun süredir kimsenin yaşamadığı öğrenildi.
6.07.2021Haberler
Tosuncuk'un son numarası! Kaçak villada...
Tosuncuk'un son numarası! Kaçak villada...'Tosuncuk' lakabıyla tanınan Çiftlik Bank dolandırıcısı Mehmet Aydın’ın 5 yıl önce, rakip internet sitesi kuran eski çalışanını kaçırıp evinde sorguya aldığını gösteren kayıtlar çıktı. Aydın, kayıtta “Çok güzel işler yapacağız demedim mi? Neyine yetmedi?” diyor. Öte yandan Aydın'ın, memleketi Giresun'un Espiye ilçesinde 5 yıl önce dere yatağına kaçak villa yaptırdığı ortaya çıtı. Güvenlik kameraları ile donatılan evde uzun süredir kimsenin yaşamadığı öğrenildi.
6.07.2021Gündem
'Tosuncuk' dere yatağına kaçak villa yaptırmış
'Tosuncuk' dere yatağına kaçak villa yaptırmışKurucusu olduğu 'Çiftlik Bank' üzerinden binlerce kişiyi dolandırıp, yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranırken Brezilya'da teslim olan, ‘Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın’ın, memleketi Giresun’un Espiye ilçesinde 5 yıl önce dere yatağına kaçak villa yaptırdığı ortaya çıtı. Güvenlik kameraları ile donatılan evde uzun süredir kimsenin yaşamadığı öğrenildi.
6.07.2021Gündem
'Tosuncuk' dere yatağına kaçak villa yaptırmış
'Tosuncuk' dere yatağına kaçak villa yaptırmışKurucusu olduğu 'Çiftlik Bank' üzerinden binlerce kişiyi dolandırıp, yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranırken Brezilya'da teslim olan, ‘Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın’ın, memleketi Giresun’un Espiye ilçesinde 5 yıl önce dere yatağına kaçak villa yaptırdığı ortaya çıtı. Güvenlik kameraları ile donatılan evde uzun süredir kimsenin yaşamadığı öğrenildi.
6.07.2021Gündem
Citi altın tahminini yükseltti
Citi altın tahminini yükselttiCiti Research analistleri 2021 yılı için ortalama altın fiyatı tahminini yüzde 2 artırarak 1760 dolar/ons seviyesine yükseltti.
30.06.2021Uzmanpara
Citi Research petrol tahminini revize etti
Citi Research petrol tahminini revize ettiCiti Research, brent petrolü için 2021 ve 2022 yılı ortalama fiyat tahminlerini yukarı yönlü revize etti.
22.06.2021Uzmanpara
Son dakika: Öldüren izin! 10 kadın ve 3 çocuk katledildi
Son dakika: Öldüren izin! 10 kadın ve 3 çocuk katledildiŞartlı salıverme ya da Kovid-19 izniyle cezaevlerinden çıkan hükümlüler, birçok hayata mal oldu. Sadece son 1.5 yılda en az 10 kadın ve 3 çocuk cezaevinden izinli çıkan hükümlü erkekler tarafından öldürüldü. Şartlı salıverme ve izin prosedürlerinde eksiklikler yaşandığını belirten hukukçular, hükümlülerin iyi halli olup olmadıklarına yönelik cezaevinde terapi ya da takip sisteminin uygulanması gerektiği görüşünde.
21.06.2021Gündem
ABD'li şirketler Türkiye'de yeni yatırımlara hazırlanıyor
ABD'li şirketler Türkiye'de yeni yatırımlara hazırlanıyorABD'li şirketlerin yöneticileri, Türkiye ile daha derin ve dinamik bir ilişki tesis etmeye ve iş birliklerini geliştirmeye odaklandıklarını belirtti.
31.05.2021Uzmanpara
ABD'li şirketler Türkiye'de yeni yatırımlara hazırlanıyor
ABD'li şirketler Türkiye'de yeni yatırımlara hazırlanıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çevrim içi toplantı gerçekleştiren ABD merkezli şirketlerin üst düzey yöneticileri, Türkiye ekonomisine duydukları güvene işaret ederek, yeni yatırım hazırlıkları içinde olduklarını vurguladı.
31.05.2021Ekonomi
ABD’li CEO’lara yatırım daveti
ABD’li CEO’lara yatırım davetiErdoğan, ABD’li CEO’larla yaptığı toplantıda “Sayın Biden ile NATO zirvesinde gerçekleştireceğimiz görüşmenin yeni dönemin habercisi olacağına inanıyorum. Hem ticarette hem yatırımlarda gereken adımları atmakta kararlıyız” dedi
27.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

tosuncukmehmet aydıncitigiresunABD

Citi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.