Çizgili Sırtlan

Çizgili Sırtlan

Son dakika çizgili sırtlan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çizgili sırtlan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çizgili sırtlan haber sayfamızda...

Çizgili Sırtlan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 78 çizgili sırtlan haberi bulunmuştur.
Fotoğraf Şanlıurfa'dan... Fotokapana böyle yansıdılar
Fotoğraf Şanlıurfa'dan... Fotokapana böyle yansıdılar Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, fotokapana yansıyan çizgili sırtlan ailesinin görüntüsünü paylaştı.
7.04.2024 Gündem
Bakan Yumaklı paylaştı: Nadir de olsa seni görmek çok güzel
Bakan Yumaklı paylaştı: Nadir de olsa seni görmek çok güzel Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, fotokapanla görüntülenen çizgili sırtlana ilişkin paylaşımda bulundu.
11.02.2024 Haberler
Bakan Yumaklı paylaştı: Nadir de olsa seni görmek çok güzel
Bakan Yumaklı paylaştı: Nadir de olsa seni görmek çok güzel Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, fotokapanla görüntülenen çizgili sırtlana ilişkin paylaşım yaptı.
11.02.2024 Gündem
Nesli Tükenen Hayvanlar 2024: Dünyada ve Türkiye’de Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar Nelerdir?
Nesli Tükenen Hayvanlar 2024: Dünyada ve Türkiye’de Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar Nelerdir? Dünya üzerinde pek çok hayvan türü bulunmaktadır. Doğal dengede hayvanların ve bitkilerin önemli oldukça çoktur. Ancak bunlardan bazılarının nesli tükenmekle karşı karşıya kalırken bazılarının nesli tamamen tükenmiştir. Doğal afetler, kimisi insanlığın dünyada var oluşundan önce kimisi de insanoğlunun aşırı avlanması, nüfus ve şehirleşmenin giderek artmasıyla dünya üzerinde nesli tükenmiş hayvanlar bulunur. Dünyada ve Türkiye’de nesli tükenmekte olan hayvanlar içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
2.01.2024 Yaşam
Ankara'da bir çizgili sırtlan daha böyle görüntülendi
Ankara'da bir çizgili sırtlan daha böyle görüntülendi Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, yönetmen ve belgeselci Burak Doğansoysal tarafından kayıt altına alınan çizgili sırtlanın görüntülerini paylaştı.
1.11.2023 Yaşam
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023 Oyun
Avlanması yasak hayvanlara zarar verenlere 1,2 milyon lira ceza
Avlanması yasak hayvanlara zarar verenlere 1,2 milyon lira ceza Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün (DKMP) avlanması yasak olan yabani hayvanların 2023-2024 av döneminde avlanmaları halindeki tazminat bedelleri belli oldu.
20.07.2023 Gündem
Nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan telef oldu
Nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan telef oldu Batman’ın Gercüş ilçesinde, bir aracın çarptığı nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan telef oldu.
19.03.2023 Gündem
Nesli tehlike altındaki çizgili sırtlan fotokapanlara böyle yansıdı
Nesli tehlike altındaki çizgili sırtlan fotokapanlara böyle yansıdı Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, kırsal bölgelerde fotokapanlara yansıyan çizgili sırtlan görüntülerini paylaştı.
11.01.2023 Haberler
Çizgili sırtlan evin bahçesine kadar girdi
Çizgili sırtlan evin bahçesine kadar girdi Nesli tehlikede olan ve korunması gereken hayvan türleri içerisinde kırmızı listede yer alan çizgili sırtlan evin bahçesine kadar geldi. Kümesin etrafında dolaşan sırtlanı gören ev sahibi, “Horozumu yedi, bir horoz borçlu bana” dedi.
14.12.2022 Yaşam
Nesli tükenme tehlikesi olan çizgili sırtlan bulundu
Nesli tükenme tehlikesi olan çizgili sırtlan bulundu Gaziantep’in Nizip ilçesinde mısır tarlalarına saldıran domuzlardan korunmak için kurulan tuzağa nesli tükenme tehlikesi olan çizgili sırtlan düştü.
10.10.2022 Haberler
Anadolu'nun geni Nuh’un Gemisi’nde
Anadolu'nun geni Nuh’un Gemisi’nde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Nuh'un Gemisi Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Veritabanı' uygulamasında Anadolu'da toplam 13 bin 404 tür hayvan ve bitki kaydedildi. İzmir'den dünya doğa envanterine de beş yeni tür gönderildi
19.12.2021 Gündem
Çizgili sırtlanın koyunların arasına girmeye çalıştığı anlar kamerada
Çizgili sırtlanın koyunların arasına girmeye çalıştığı anlar kamerada ŞANLIURFA'da, nesli tehlike altındaki çizgili sırtlanın, koyun sürülerinin bulunduğu besi çiftliğine girmeye çalıştığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.
12.06.2021 Yaşam
Çizgili sırtlanı köpeklere parçalatıp, öldürenlere 30 bin lira ceza!
Çizgili sırtlanı köpeklere parçalatıp, öldürenlere 30 bin lira ceza! Gelen bir son dakika haberine göre, Adıyaman’da, nesli tükenme tehlikesinde olduğu için 'kırmızı liste'de yer alan çizgili sırtlana, 2 köpeği saldırtan ve daha sonra av tüfeği ile vurarak öldüren 4 kişiye, 30 bin lira ceza uygulandı. Şüpheliler hakkında adli soruşturma da başlatıldı.
7.06.2020 Gündem
Adıyaman'da çizgili sırtlan görüntülendi
Adıyaman'da çizgili sırtlan görüntülendi Adıyaman'ın Besni ilçesinde, nesli tükenme tehlikesi altında olan çizgili sırtlan görüntülendi.
3.05.2020 Haberler
Nesli tükenmek üzere... O ilimizde görüntülendi!
Nesli tükenmek üzere... O ilimizde görüntülendi! Adıyaman'ın Besni ilçesinde, nesli tükenme tehlikesi altında olan çizgili sırtlan görüntülendi.
3.05.2020 Gündem
Nesli tükenme tehlikesi altındaki çizgili sırtlan Adıyaman'da görüntülendi
Nesli tükenme tehlikesi altındaki çizgili sırtlan Adıyaman'da görüntülendi Nesli tükenmekte olan ve korunması gereken hayvanlar kategorisinde "kırmızı listede" yer alan çizgili sırtlan, Adıyaman'da doğa fotoğrafçıları tarafından görüntülendi.
3.05.2020 Gündem
Adıyaman'da görüntülendi! Kırmızı listede...
Adıyaman'da görüntülendi! Kırmızı listede... Nesli tükenmekte olan ve korunması gereken hayvanlar kategorisinde "kırmızı listede" yer alan çizgili sırtlan, Adıyaman'da doğa fotoğrafçıları tarafından görüntülendi.
3.05.2020 Gündem
Kahramanmaraş'ta çizgili sırtlan ve porsuk görüntülendi!
Kahramanmaraş'ta çizgili sırtlan ve porsuk görüntülendi! Kahramanmaraş’ta varlıkları bilinen ancak bugüne kadar hiç görüntülenmeyen çizgili sırtlan ve porsuk, fotokapana yakalandı.
21.04.2020 Gündem
Çizgili sırtlan ağzında leş ile görüntülendi
Çizgili sırtlan ağzında leş ile görüntülendi Adıyaman’da nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan çizgili sırtlan, parçaladığı leşlerle birlikte fotokapanlar tarafından görüntülendi.
15.02.2020 Nevidyo
Adıyaman'da nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan fotokapanla görüntülendi
Adıyaman'da nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan fotokapanla görüntülendi Adıyaman'nın Kahta ilçesinde, nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan çizgili sırtlan, fotokapan ile görüntülendi.
9.02.2020 Gündem
Şanlıurfa'da ölü çizgili sırtlan bulundu
Şanlıurfa'da ölü çizgili sırtlan bulundu Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, nesli tükenme tehlikesi altında olan çizgili sırtlan ölü bulundu.
21.01.2020 Gündem
Çizgili sırtlanın inine gidip özçekim yaptı
Çizgili sırtlanın inine gidip özçekim yaptı Adıyaman’da bir vatandaş çizgili sırtlanın inene kadar giderek, leşten beslenen çizgili sırtlan ile özçekim (selfie) yaptı.
14.01.2020 Haberler
Sadece Hatay'da görülüyor
Sadece Hatay'da görülüyor Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından nesli tehlike altında olduğu için koruma altına alınan çizgili sırtlan (Hyaena hyaena) ile ülkemizde sadece Hatay’da görülen dağ ceylanı kameralara takıldı. Ülkemizde nadir görülen türlerden Hatay dağ ceylanına zarar verene 11 bin 330, çizgili sırtlana zarar verenlere ise 19 bin 830 lira ceza veriliyor.Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği (IUCN) kategorilerine göre Nesli Tükenme Tehlikesi Altında Olan Türlerin Kırmızı Listesi’nde nesli gelecekte tehlikeye girebilecek türler arasında yer alan çizgili sırtlan Hatay’da görüntülendi. Diğer yırtıcıların avladığı hayvanların kalıntılarıyla, hasta, sakat ve zayıf düşmüş hayvanlarla, böcekler ve yakalayabildiği küçük memelilerle, kavun, karpuz ve üzüm gibi meyveler ile bazı sebzeler ve yabani yemişlerle beslenebilen çizgili sırtlanlar, çok aç kaldığı ve yiyecek bulamadığı zamanlarda evcil hayvanlara da saldırabiliyor. Çizgili sırtlanlar yaklaşık 15 yıl yaşayabiliyor.  Ülkemizde sadece Hatay’da bulunan Hatay dağ ceylanları için ise 2013 yılında kurulan Üretme Merkezi’nde umut verici gelişmeler yaşanıyor. Hatay dağ ceylanlarının yaşam ortamlarının iyileştirilmesi ve onları tehdit eden risklerin azaltılması ve türün neslinin devam ettirebilmesi için kurulan üretim merkezi ile türün yok olmasının önüne geçilmeye çalışılıyor. Ülkemizde ilk ve tek olan Hatay Dağ Ceylanı Üretme Merkezi'nde 2017 yılında 12 adet dağ ceylanı rehabilite edilmişken, 2018 yılında 8 yetişkin dişi, 3 yetişkin erkek ve 7 yavru dağ ceylanı ile birlikte toplam 18 adet dağ ceylanının doğal ortam koşullarında bakım ve rehabilitasyonu yapıldı.
11.09.2019 Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Çizgili Sırtlan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.