D Vitamini

D Vitamini

Son dakika D vitamini haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan D vitamini gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan D vitamini haber sayfamızda...

D Vitamini

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.694 d vitamini haberi bulunmuştur.
Her hastalıkta parmağı var! İlk belirtisi kaşıntı: Candida'yı bitiren güç bu vitaminde saklı
Her hastalıkta parmağı var! İlk belirtisi kaşıntı: Candida'yı bitiren güç bu vitaminde saklı Vücutta yaşayan mantar türü candida, sağlıklı bakteri dengesinin bozulması sonucunda oluşan bir enfeksiyondur. Özellikle ağız, bağırsak ve vajinayı etkileyen bu mantar çeşidi hayatı etkileyecek derecede zorlaştırabilir. Dr. Eric Berg, candida mantarından korunmanın yollarını anlattı.
14.05.2024 Genel Sağlık
Gelişigüzel değil, hekim kontrolünde kullanılmalı! D vitamininin fazlası da çok zararlı
Gelişigüzel değil, hekim kontrolünde kullanılmalı! D vitamininin fazlası da çok zararlı Bölgelere göre değişmekle birlikte, ülkemizde her 2 kişiden 1’inde D vitamini eksikliği tespit ediliyor. D vitamini eksikliği pek çok ciddi soruna yol açsa da fazla olması da bir o kadar tehlikeli! İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Meltem Batmacı, D vitamini sentezini azaltan 8 nedeni açıkladı.
8.05.2024 Genel Sağlık
Kansere karşı D vitamini
Kansere karşı D vitamini Kandaki yüksek D vitamini seviyelerinin kanser riskini azalttığı ve düşük D vitaminiyle kansere yakalanma arasında ilişki olduğu belirtildi.
28.04.2024 Dünya
D vitamini eksikliği bunama riskini artırıyor! Alzheimer ve demans sebebi
D vitamini eksikliği bunama riskini artırıyor! Alzheimer ve demans sebebi İngiltere’de yapılan uzun vadeli bir araştırmaya göre D vitamini eksikliği olanlarda bunama riskinde yüzde 19-25 oranında artış gözlendi. Düzenli olarak D vitamini takviyesi alanlarda ise Alzheimer riskinde yüzde 17 azalma görülürken damar hastalığına bağlı bunama riskinde yüzde 14 azalma gözlendi.
22.04.2024 Genel Sağlık
Her gün için 10 sağlıklı yol
Her gün için 10 sağlıklı yol “Her işin başı sağlık” diyoruz ama hastalıklardan korunmak için yapmamız gerekenler var. İşte sağlık için her gün uygulanabilecek kolaylıkta 10 adet öneri... 
21.04.2024 Dünya
Osman Müftüoğlu en değerli vitamini açıkladı! 'Besinlerden alınca yeterli gelmiyor'
Osman Müftüoğlu en değerli vitamini açıkladı! 'Besinlerden alınca yeterli gelmiyor' Vücudumuz birçok farklı vitamin çeşidine ihtiyaç duyar. Bu sayede daha sağlıklı, dirençli ve güçlü bir bünyeye sahip oluruz. Bize hayat veren vitaminlerin hepsi önemli olsa da bazıları vücudumuz için büyük önem taşıyor. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, en değerli vitaminin hangisi olduğunu açıkladı.
18.04.2024 Genel Sağlık
Giderek yaygınlaşıyor! D vitamini eksikliği bile kulakta çınlama yapabiliyor
Giderek yaygınlaşıyor! D vitamini eksikliği bile kulakta çınlama yapabiliyor Yaşam kalitesini düşürebilecek şiddete ulaşabilen kulak çınlaması genellikle dış kulak yolundaki kir gibi basit ve kolayca müdahale edilebilen nedenlerden kaynaklansa da bazen ciddi bir hastalığa da işaret edebiliyor. Prof. Dr. Dilaver Özturan, kulak çınlamasına dair merak edilenleri anlattı.
16.04.2024 Genel Sağlık
Multivitamin takviyelerini her derde deva sanıyoruz! 'Gerekmedikçe kullanmak riskli'
Multivitamin takviyelerini her derde deva sanıyoruz! 'Gerekmedikçe kullanmak riskli' Bağışıklıği güçlendirmek, çeşitli hastalıklardan korunmak ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için vitamin takviyelerinden destek alırız. Ancak multivitamin takviyeleri her derde deva olmayabilir. İşte yapılan araştırmaların sonuçları.
14.04.2024 Genel Sağlık
Vaka sayıları son 1 haftada arttı! Uzman doktordan 'maske' uyarısı
Vaka sayıları son 1 haftada arttı! Uzman doktordan 'maske' uyarısı Siirt'te son haftalarda grip vakalarındaki artış nedeniyle Dahiliye Uzmanı Dr. Rıfat Kocaoğlu, "Özellikle yaşlı ve kronik hastalıkları bulunan vatandaşların kalabalık ortamlarda maske takması gerekiyor" dedi.
13.04.2024 Gündem
Hamileliğin anahtarlarından biri: Akdeniz diyeti
Hamileliğin anahtarlarından biri: Akdeniz diyeti Paketli gıda tüketimini azaltmanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Henüz dünyaya gelmemiş çocuğunuz için de bu konu son derece önemli. Sperm ve yumurta kalitesini artıran dünyadaki tek beslenme yöntemi ise Akdeniz usulü beslenme tarzı…
7.04.2024 Pazar
Artan egzamaya düşman yiyecekler! Listede yine D vitamini var
Artan egzamaya düşman yiyecekler! Listede yine D vitamini var Egzama pek çok kişinin mücadele ettiği bir hastalık. Özellikle yediklerinizin de son derece etkili olduğu hastalıkta bazı yiyecekler şifalı, bazıları ise tetikleyici rol oynuyor. İşte egzama ve beslenme arasındaki ilişki!
28.03.2024 Genel Sağlık
Kim der 48 yaşında diye! 9 kilo veren Zara zayıflama sırrını açıkladı
Kim der 48 yaşında diye! 9 kilo veren Zara zayıflama sırrını açıkladı Türk Halk Müziği sanatçısı Zara (48) sosyal medya hesabından sevenleriyle 9 kiloyu nasıl verdiğini paylaştı. Ünlü şarkıcı madde madde açıkladığı tüyolara, "No stress, yes vitamin. Ee ben nasıl kilo vermeyim" notunu düştü.
25.03.2024 Cadde
Cilt kuruluğu vitamin eksikliğinden olabilir! Hangi takviyeler alınmalı?
Cilt kuruluğu vitamin eksikliğinden olabilir! Hangi takviyeler alınmalı? Cilt kuruluğundan şikayetçiyseniz haberimizi kaçırmayın deriz. Kuruluğu gidermenizde etkili olanlardan, kuruluk nedenlerine hepsi haberimizde!
25.03.2024 Cilt Bakımı
D vitamini alırken en sık yapılan 2 hata! Aç karnına içiyorsanız hemen vazgeçin
D vitamini alırken en sık yapılan 2 hata! Aç karnına içiyorsanız hemen vazgeçin D vitamini organların düzenli çalışmasına, hastalıklardan korunmaya yardımcı olurlar. Ancak her vitamini alırken dikkat edilmesi gereken farklı hususlar bulunur. İşte D vitamini kullanırken yapmamanız gereken 2 hatayı açıklıyoruz.
23.03.2024 Genel Sağlık
Saçları döküyor, kemik ağrısı yapıyor! D vitamini eksikliğini gösteren 7 belirti
Saçları döküyor, kemik ağrısı yapıyor! D vitamini eksikliğini gösteren 7 belirti D vitamini genellikle sağlığımız söz konusu olduğunda sandığımızdan daha önemli bir rol oynar. Kemik sağlığıyla yaygın olarak bilinen ilişkisinin ötesinde, birçok farklı alanda faydaları vardır ve eksikliği durumunda vücut bazı sinyaller verir.
20.03.2024 Genel Sağlık
Kolon kanserine karşı beslenmeye dikkat!
Kolon kanserine karşı beslenmeye dikkat! Mart ayı, kolorektal kanser farkındalık ayı. Sağlık Bakanlığı istatistiklerine göre, ülkemizde kolorektal kanser türleri hem erkeklerde hem de kadınlarda ilk üçte yer alıyor. En basit korunma yolu ise; sağlıklı beslenme, obeziteyle mücadele ve egzersiz yapmaktan geçiyor.
16.03.2024 Pazar
C, B, D fark etmiyor: Multivitaminler bildiğimiz gibi değilmiş! Kanseri saklayabilir
C, B, D fark etmiyor: Multivitaminler bildiğimiz gibi değilmiş! Kanseri saklayabilir Vitaminlerin sağlıklı bir beden için takviye olarak alındığı düşünülür. Ancak yaygın olarak kabul gören bu düşüncenin aksine vitaminler sağlıklı bir bedenin ana maddesidir. Bu nedenle eksikliğinin de fazlalığının da dikkate alınması gerektiğini söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ece Yiğit Gençer, göz ardı edilen büyük tehlikeyi anlattı.
16.03.2024 Genel Sağlık
Osman Müftüoğlu faydalarını sıraladı!  'Vitaminlerin kralı D, kraliçesi C vitaminidir'
Osman Müftüoğlu faydalarını sıraladı! 'Vitaminlerin kralı D, kraliçesi C vitaminidir' Vücuda mutlaka alınması gereken vitaminler, sağlığımız için çok önemlidir. Her vitaminin farklı faydası ve gerekliliği olsa da vücudumuz bazı vitaminlere daha fazla gereksinim duyar. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu olmazsa olmaz iki vitamin hakkında konuştu.
12.03.2024 Genel Sağlık
Haftada bir ye riski %26 düşür
Haftada bir ye riski %26 düşür Haftada 1 porsiyon bakliyat tüketmek kalın bağırsak ve rektum kanseri riskini yüzde 26 azaltıyor. Uzmanlar, anti kanserojen etkiye sahip bakliyatların içerdiği vitaminler nedeniyle tüketimini öneriyor.
24.02.2024 Gündem
Osman Müftüoğlu'nun 'En marifetli' dediği vitamin! Çok etkili, eksikliği vücudu bitiriyor
Osman Müftüoğlu'nun 'En marifetli' dediği vitamin! Çok etkili, eksikliği vücudu bitiriyor Vitaminler, doku ve organların düzenli çalışmasına, hastalıklardan korumasına ve özellikle de bedenin korunmasına yardımcı olurlar. Ancak vitaminlerden bir tanesi var ki diğerlerinden çok daha fazla görev üstleniyor. İşte Osman Müftüoğlu'nun açıkladığı o vitamin.
19.02.2024 Genel Sağlık
Çocuklarda nezle, grip ve soğuk algınlığı için ‘önlem’ uyarısı
Çocuklarda nezle, grip ve soğuk algınlığı için ‘önlem’ uyarısı Ara tatilin sona ermesi ile özellikle nezle, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların çocuklarda artmasını beklediklerini belirten uzmanlar, mutlaka önlem alınması gerektiğine dikkat çekti.
13.02.2024 Sağlık
Hep yorgunsanız bu haberi dikkatli okuyun!
Hep yorgunsanız bu haberi dikkatli okuyun! Günde 7-8 saat uyumanıza rağmen yataktan yorgun kalkıyor, gün içinde kendinizi çok halsiz hissediyor, en basit fiziksel uğraşta takatsiz mi kalıyorsunuz? Eğer yanıtınız “Evet” ise “Kronik Yorgunluk Sendromu” sizin de kapınızı çalmış olabilir.
13.02.2024 Gündem
Sindirimi kolay, kalorisi düşük! Keçi peynirinin faydaları saymakla bitmiyor
Sindirimi kolay, kalorisi düşük! Keçi peynirinin faydaları saymakla bitmiyor Keçi sütünden yapılan keçi peynirinin; kalsiyum, protein, fosfor ve D vitamini gibi temel besinlerin kaynağı olduğunu söyleyen Uzman Diyetisyen Elif Bilgin Baş, keçi peynirinin dengeli bir diyetin parçası olarak tüketildiğinde, güçlü kemiklerin ve genel sağlığın korunması bakımından önemli faydalar sağladığına dikket çekti.
12.02.2024 Genel Sağlık
Vücut için olmazsa olmaz! D vitamini eksikliğini gösteren 7 belirti
Vücut için olmazsa olmaz! D vitamini eksikliğini gösteren 7 belirti D vitamini genellikle refahımızda sandığımızdan daha önemli bir rol oynar ve eksikliği durumunda da birçok sağlık sorununa sebep olabilir. İşte D vitamini eksikliğinin göstergesi olan bazı belirtiler.
31.01.2024 Genel Sağlık
Teneffüste herkes 'mavi oda'ya koşuyor! Dünyada yapan tek yer var, sebebi vitamin
Teneffüste herkes 'mavi oda'ya koşuyor! Dünyada yapan tek yer var, sebebi vitamin Kan testleri, vitamin eksikliği başta olmak üzere birçok hastalıkla ilgili de uzmanlara ipucu sunuyor. Kimilerinin hayatını baştan aşağı etkileyen kan değerlerindeki dengesizlikler, 1980’li yıllarda son derece yaygınlaşan bir tedaviyi de beraberinde getirdi. İşte teneffüs zilini duyar duymaz 'mavi oda'ya koşan çocukların ardındaki gerçek.
20.01.2024 Genel Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

D Vitamini ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.