Depresyon

Depresyon

Son dakika depresyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan depresyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan depresyon haber sayfamızda...

Depresyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.872 depresyon haberi bulunmuştur.
Para süper zengini paranoyak yapıyor
Para süper zengini paranoyak yapıyor Zenginlik hayatı kolaylaştırıyor olsa da mutluluk getirmiyor. Terapistler, yalnızlık çeken zenginlerin izolasyon, depresyon, paranoyayla mücadele ettiğini söylüyor.
18.05.2024 Dünya
Ayrılığın ardından ilk kez konuştu! 'Bir anne olarak kendimi suçladım'
Ayrılığın ardından ilk kez konuştu! 'Bir anne olarak kendimi suçladım' 'Game of Thrones'un Sansa Stark'ı Sophie Turner ile Jonas Brothers grubunun vokalisti Joe Jonas, dört yıllık evliliklerini bitirme kararı ile magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. Ayrılık kararının üzerinden neredeyse bir sene geçmişken, Turner boşanma süreciyle ilgili sessizliğini bozdu.
17.05.2024 Cadde
Çocukluk travması geleceği yakıyor
Çocukluk travması geleceği yakıyor Araştırmaya göre, çocuklukta fiziksel-duygusal-cinsel istismar, şiddet ve ihmal gibi travma yaratan zorbalıklara uğramak yetişkinlikteki ruhsal sorunlara zemin hazırlıyor.
15.05.2024 Dünya
İlk bakışta kozalağa benziyor, içini açınca elma! Meğer bağırsaklardaki zehri atıyormuş
İlk bakışta kozalağa benziyor, içini açınca elma! Meğer bağırsaklardaki zehri atıyormuş Elma çeşit çeşit rengiyle ve lezzetiyle çoğu kişi için vazgeçilmez bir meyve. Klasik görünümünün yanı sıra aslında elmanın birbirinden ilginç çeşidi bulunuyor. Son günlerde özellikle sosyal medyada 'şeker elma', 'muhallebi elması' adıyla bilinen 'custard apple' uzaktan kozalağa benziyor ancak içine açınca bir anda dünyanın en lezzetli meyvesi haline geliyor. Peki, bu elmayı nereden bulacağız ve faydaları neler?
Bu yiyecekler ruh halini bozuyor! Mutfakta yapılacak değişiklikler yeterli
Bu yiyecekler ruh halini bozuyor! Mutfakta yapılacak değişiklikler yeterli Sağlıklı beslenmeye çalışırken farkında olmadan sizi kaygılandırabilecek veya ruh halinizi kötü etkileyecek yiyecekleri seçiyor olabilirsiniz. Bu durumun oluşmasının önüne geçebilmek için yapmanız gerekense oldukça basittirve bazı besinlere dikkat etmeniz yeterlidir.
7.05.2024 Genel Sağlık
Depresyon kalbi yoruyor
Depresyon kalbi yoruyor Finlandiya’nın Tampere Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, depresyon ile kalp hastalıkları arasında iki yönlü bağlantı bulunuyor.
4.05.2024 Dünya
Ruh halinizi basit şekilde düzeltin! Rahatlamanızı sağlayacak yöntemler
Ruh halinizi basit şekilde düzeltin! Rahatlamanızı sağlayacak yöntemler Kötü hissettiğiniz anlarda sizi aniden mutlu edecek bir anahtar yoktur ancak bazı yöntemler vardır. Yapılan bazı araştırmalarda kötü ruh halinden kurtulmak için şaşırtıcı gelebilecek ilginç yollar vardır.
2.05.2024 Genel Sağlık
Doğum gününde kendini öldürteceğin açıklamıştı! Erkek arkadaşı veda mesajı paylaştı
Doğum gününde kendini öldürteceğin açıklamıştı! Erkek arkadaşı veda mesajı paylaştı Yedi yaşından beri kendisini perişan eden depresyon sebebiyle, doğum gününde hayatına son vermek istediğini açıkladı. Kendi cenazesi için davetiyeler hazırladı. Erkek arkadaşı sevgilisi için sosyal medya hesabında bir veda mesajı yayınladı.
27.04.2024 Dünya
Kaygı çocukları esir aldı
Kaygı çocukları esir aldı Dünya sorunları, akıllı telefonlar, sosyal medya ve sınavlar nedeniyle çocuklar, adeta kaygının esiri oldular. Korku, endişe, saç dökülmesi, egzema, depresyon bu durumun belirtileri arasında.
26.04.2024 Eğitim
Elazığ'da 'yalancı veba' alarmı! İnsanlara bulaşma riski var
Elazığ'da 'yalancı veba' alarmı! İnsanlara bulaşma riski var Elazığ’ın Ağın ilçesinde Keban Baraj Gölü kıyısında binlerce martı telef olurken hayvan ölümlerinin nedeninin yalancı veba hastalığı olduğu belirtildi.
25.04.2024 Gündem
Bunalım ve depresyonla mücadele edin! 10 yiyecek yardımcı olacak
Bunalım ve depresyonla mücadele edin! 10 yiyecek yardımcı olacak Bunaldığınızı hissedince iştahsız ya da fazla iştahlı oluyorsanız bunalımınızı geçirmeye yardımcı olacak depresyon karşıtı yiyecekleri bilmeniz iyi olabilir. 10 yiyeceğin depresyon üzerindeki etkileri azımsanamayacak derecede. İşte o yiyecekler!
18.04.2024 Genel Sağlık
Azra Akın ikinci kez anne oldu! 'Demir'e bir kız kardeş geldi'
Azra Akın ikinci kez anne oldu! 'Demir'e bir kız kardeş geldi' Ünlü manken Azra Akın sosyal medya hesabından Arya bebeklerinin dünyaya geldiğini duyurdu. Akın, "14 Nisan Pazar günü Demir'e bir kız kardeş geldi. Bize de çok süpriz oldu. İsmi Arya" dedi.
17.04.2024 Cadde
Karbonhidratın stres azaltıcı etkisi var! ‘Depresyon ve obezite sıklıkla birlikte görülüyor’
Karbonhidratın stres azaltıcı etkisi var! ‘Depresyon ve obezite sıklıkla birlikte görülüyor’ Depresyon ve obezitenin sıklıkla birlikte görülebildiğini ifade eden uzmanlar, yapılan araştırmaların obez bireylerde depresyon gelişme riskinin olmayan bireylere göre daha yüksek olduğunu ortaya koyduğunu söylüyor. Obezite ve psikolojik problemler arasında kısır bir döngü olduğunun söylenebileceğini dile getiren Uzman Klinik Psikolog Sena Kalaz, obezitenin psikolojik nedenleri konusunu değerlendirdi.
16.04.2024 Genel Sağlık
Kalp yaşa bakmıyor
Kalp yaşa bakmıyor Kalp ve damar hastalıklarında ailede genetik geçiş ortalama yüzde 60 oranındadır. Kalp krizi yaşa değil, riske bağlıdır. Risk faktörlerine sahip olan kişilerin de mutlaka periyodik kalp kontrollerini yaptırmaları önem taşımaktadır.
13.04.2024 Pazar
Mayıs ayında kendini öldürtecek! Bir garip ötenazi kararı! Sevgilisi bile destekliyor
Mayıs ayında kendini öldürtecek! Bir garip ötenazi kararı! Sevgilisi bile destekliyor Hollanda'da fiziksel hiçbir sorunu olmayan 28 yaşındaki kadın kendini öldürme kararı aldı. Devlet tarafından kabul edilen ötanazi isteğinin Mayıs ayında gerçekleşeceği belirtildi.
3.04.2024 Dünya
Nasıl uyuyorsan öyle yaşarsın
Nasıl uyuyorsan öyle yaşarsın ABD’de Pensilvanya Eyalet Üniversitesi’ndeki araştırma, bazı uyku alışkanlıklarının diyabet riskini 2 kat artırdığını ortaya koydu.
31.03.2024 Dünya
Otobüste dehşeti yaşayan yaşlı çiftten sanıkların tahliyesine tepki! 'Biz gece uyuyamıyoruz'
Otobüste dehşeti yaşayan yaşlı çiftten sanıkların tahliyesine tepki! 'Biz gece uyuyamıyoruz' Mersin'de otobüste darp edilen engelli yaşlı adam ve eşi, olaydan sonra psikolojik sorunlar yaşadıklarını dile getirerek, sanıklara verilen cezaya ve tahliye kararına itiraz edeceklerini bildirdi.
26.03.2024 Gündem
Sapık sucu dehşetinde gözden kaçan 3 detay! 'Anlaması zor ama bu işaret ele verebilir'
Sapık sucu dehşetinde gözden kaçan 3 detay! 'Anlaması zor ama bu işaret ele verebilir' İstanbul Bağcılar'da geçen sene okuldan çıkan M.Y.'yi aracıyla kendisine ait su dükkanına götürüp burada alıkoyan Metin Şenay'a dair peş peşe gelen kan donduran itiraflar hâlâ konuşulmaya devam ediyor. Sistematik şekilde yıllarca birçok çocuğun istismar edildiğinin ortaya çıkması, milyonların vicdanını derinden yaraladı. Sapık sucu dehşetinde gözden kaçırılan 3 detay ise anne-babalara ders verir nitelikte.
26.03.2024 Gündem
Ruh sağlığını 'zayıflatan' beslenme
Ruh sağlığını 'zayıflatan' beslenme Araştırmalar; işlenmiş gıdalar, fast food yiyecekler ve asitli içeceklerin ruh sağlığını da olumsuz etkilediğini gösteriyor. Ergenlik döneminde öğrenme güçlüğü ve öfke patlamalarında fast food’un payı var.
23.03.2024 Gündem
Dünya onlara yavaş geliyor: X2 hız kuşağı
Dünya onlara yavaş geliyor: X2 hız kuşağı Sosyal medyada her videoyu x2 hızla izleyen öğrencilerin derslere odaklanma süresi düşüyor. ‘Keşke öğretmenim de x2 hızda anlatsaydı’ diyen öğrenciler bile var.
21.03.2024 Gündem
C, B, D fark etmiyor: Multivitaminler bildiğimiz gibi değilmiş! Kanseri saklayabilir
C, B, D fark etmiyor: Multivitaminler bildiğimiz gibi değilmiş! Kanseri saklayabilir Vitaminlerin sağlıklı bir beden için takviye olarak alındığı düşünülür. Ancak yaygın olarak kabul gören bu düşüncenin aksine vitaminler sağlıklı bir bedenin ana maddesidir. Bu nedenle eksikliğinin de fazlalığının da dikkate alınması gerektiğini söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ece Yiğit Gençer, göz ardı edilen büyük tehlikeyi anlattı.
16.03.2024 Genel Sağlık
Sabahları zor uyanmak, depresyon belirtisi olabilir! Kaliteli uyku mümkün
Sabahları zor uyanmak, depresyon belirtisi olabilir! Kaliteli uyku mümkün Sağlıklı bir uyku düzeni; hem bedensel hem de ruhsal iyiliğe katkı sağlarken, aynı zamanda iş ve okul yaşamındaki başarıyı da artırıyor. Kaliteli bir uykunun önemine ve uyku sorunlarının nedenlerine dikkat çeken Prof. Dr. Emine Esra Okuyucu, “İdeal olan; 10 dakika içinde uykuya geçebilmek ve sabahları yenilenmiş olarak kalkmaktır. Sabah uyanamama sorunun altında uyku apnesi, kalitesiz uyku veya depresyon gibi sebepler olabilir” dedi.
14.03.2024 Genel Sağlık
Hastalığını pinpon topuyla tedavi etti, yeniden yürüdü! 'Kanıtlarsam çığır açacak'
Hastalığını pinpon topuyla tedavi etti, yeniden yürüdü! 'Kanıtlarsam çığır açacak' Kadın hastalıkları ve jinekoloji alanında başarılı bir doktordu. Mesleğinin zirvesindeyken kendisine konan hastalık tanısıyla tüm hayatı değişse de o yılmadı. Aynı hastalığa sahip kişilerle bir araya gelerek başlattığı turnuva ise tıp dünyasında çığır açabilir!
5.03.2024 Genel Sağlık
Kişiyi içten içe kemiriyor! Aşırı uyumak maskeli depresyon habercisi olabilir
Kişiyi içten içe kemiriyor! Aşırı uyumak maskeli depresyon habercisi olabilir Günümüzde birçok insan, görünürde tamamen normal bir yaşam sürerken, iç dünyalarında sessizce mücadele edebiliyor. Bu mücadelenin adı bazen maskeli depresyon olarak geçiyor; dışarıdan bakıldığında fark edilmesi güç, içeriden ise derin izler bırakan bir durum. Maskeli depresyonun, klasik depresyon belirtilerinin ötesinde, kişiyi içten içe kemiren ve sosyal maskelerin ardına gizlenen bir duygusal durumu ifade ettiğini söyleyen Uzman Klinik Psikolog Aslı Kanizi, risk altındaki kişileri açıkladı.
4.03.2024 Genel Sağlık
Metin Arolat'tan nostaljik paylaşım: Vay... Üniversite yılları...
Metin Arolat'tan nostaljik paylaşım: Vay... Üniversite yılları... Hit şarkılarıyla 90'lı yıllara damgasını vuran; 'Dert Değil' ve 'Elveda' parçalarıyla hafızalarda yer eden Metin Arolat, takipçilerini yıllar öncesine götürdü. Üniversite yıllarında çekilen bir fotoğrafını paylaşan Arolat, duygularını dile getirdi
4.03.2024 Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Depresyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.