Depresyon

Depresyon

Son dakika depresyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan depresyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan depresyon haber sayfamızda...

Depresyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.578 depresyon haberi bulunmuştur.
SAATLERİN ANLAMI 2022: Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saat Anlamları Nelerdir? Saat Anlamı ve Yorumları
SAATLERİN ANLAMI 2022: Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saat Anlamları Nelerdir? Saat Anlamı ve YorumlarıHayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saat anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatler ne anlama gelir? Saat anlamları 2022 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü, tek saatlerin, sayıların anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
28.06.2022Yaşam
Depresyona karşı egzersiz
Depresyona karşı egzersizİngiltere’de egzersizin depresyon üzerinde olumlu etkileri üzerine yeni bir araştırma yayımlandı.
27.06.2022Vitrin
Bunalım Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Bunalımın Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Bunalım Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Bunalımın Eş Anlamlısı Olan SözcüklerOlumsuz duygulardan biri de bunalım olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunalım kelimesinin eş anlamlıları ise buhran ve kriz olmaktadır. Kendini sıkıntılı ve zor bir durumda hissedenler için kullanılan bir kelimedir. Duygusal krizler ise buna eşlik etmektedir. Böylece bunalım kelimesinin eş anlamlılarından biri kriz olarak kabul edilmektedir. En çok kullanılan ise buhran olmaktadır. Bunalım kelimesi hakkında tüm detayları derledik.
26.06.2022Eğitim
Travma sonrası stres bozukluğuna dikkat!
Travma sonrası stres bozukluğuna dikkat!Travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) hemen hemen herkes tarafından bilinen yaygın psikolojik problemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilindiği üzere travmatik bir olay yaşamış olan her bireyde travma sonrasında tepkiler gelişebilir. Ancak travmatik olaylara karşı verilen bu tepkiler genellikle kısa süre içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Kişinin verdiği bu tepkilerin çok daha uzun sürmesi halinde travma sonrası stres bozukluğu durumundan şüphelenilebilir. Ancak bu psikolojik problem tedavi edilebilir bir rahatsızlık olarak bilinmektedir. Bunun için ise elbette uzman bir hekime danışmak şarttır. Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Cemil Çelik konu hakkında bilgiler verdi.
26.06.2022Ruh Sağlığı
Yeni ruh haliyle Valentino gibi...
Yeni ruh haliyle Valentino gibi...Angelina Jolie’den boşanmasının kendisini derinden yaraladığını ve yalnızlık çektiğini ilk kez açıklayan Brad Pitt, yeni fotoğrafında efsanevi oyuncu Valentino’ya benzetildi.
24.06.2022Dünya
Uzun Çizgi (—) Nedir, Nerelerde Kullanılır? Konuşma Çizgisi ile İlgili Cümleler ve Kullanım Alanları
Uzun Çizgi (—) Nedir, Nerelerde Kullanılır? Konuşma Çizgisi ile İlgili Cümleler ve Kullanım AlanlarıTürk Dil Kurumunun belirttiği gibi çok sayıda noktalama işareti Türkçe dilinde bulunuyor. Noktalama işaretleri yazı içerisinde duyguları ve düşünceleri daha iyi ifade edebilmeyi, daha kolay yazının okunmasını ve yazının daha kolay anlaşılmasını sağlar. Noktalama işaretlerinden biri olan uzun çizgi. Konuşma çizgisi olarak da bilinen uzun çizgi herhangi bir metinde konuşmalarda kullanılan bir noktalama işaretidir. Konuşma çizgisi nedir? Nerelerde kullanılır? Görevleri nelerdir? İşte uzun çizginin kullanım alanı ve uzun çizgi ile ilgili cümleler
23.06.2022Eğitim
Yaşlılıkta hayat kalitesini yükseltmenin yolları
Yaşlılıkta hayat kalitesini yükseltmenin yollarıTüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşlı nüfus artış gösteriyor. Yaş ilerledikçe ortaya çıkabilen sağlık sorunlarını yaşlanmanın doğal bir sonucu olarak görmek yerine, rutin taramalar ve uygulanacak aşılar ile önlemek mümkün. Geriatri biliminin önceliğinin yaşama yıllar katmaktan öte, yaşlılığın her dönemindeki yıllara yaşam katmak olduğunu söyleyen İç Hastalıkları ve Geriatri Uzmanı Doç. Dr. Birkan İlhan yaşlılıkta hayat kalitesini yükseltmenin yollarını anlattı.
23.06.2022Genel Sağlık
Parathormon nedir? Parathormon yüksekliği nelere sebep olur?
Parathormon nedir? Parathormon yüksekliği nelere sebep olur? Parathormon, paratiroid bezleri tarafından salgılanan bir hormondur. Vücuttaki kalsiyum miktarını düzenlemekle görevli bir hormon olarak bilinir. Ayrıca, kan testlerinde PTH olarak gösterilmesi söz konusudur. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Altunal parathormon hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.
22.06.2022Genel Sağlık
Sabah 06.00'da baskın! Konteynerin içinden çıkanlar dünyayı ayağa kaldırdı
Sabah 06.00'da baskın! Konteynerin içinden çıkanlar dünyayı ayağa kaldırdıRumen gümrük yetkililerinin, soğutucu konteyneri kontrol amaçlı açmasının ardından hiçbir şey bir daha eskisi gibi olmadı. Alman polisinin sabah 6'da yaptığı baskında kilit isim yakalandı. Milyonlar değerindeki uyuşturucu ağının uzandığı isim ise, Alman Der Spiegel'in haberiyle ortaya çıktı.
22.06.2022Dünya
Çarkıfelek Meyvesi (Passion Fruit) Nedir? Çarkıfelek Meyvesi Faydaları Nelerdir?
Çarkıfelek Meyvesi (Passion Fruit) Nedir? Çarkıfelek Meyvesi Faydaları Nelerdir?Faydaları saymakla bitmeyen çarkıfelek meyvesi vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir meyvedir. Tropikal bir meyve olan çarkıfelek meyvesinin bir diğer adı “Passion Fruit” olarak bilinir. Türkiye’de de son zamanlarda tüketilen besinler arasında yer alır ancak ülkemizde yetiştiriciliğine pek rastlanmaz. Uykusuzluk, depresyon ve stres gibi sağlık problemlerine iyi geldiği bilinen çarkıfelek meyvesi passiflora bitkisinin meyvesidir. Çarkıfelek meyvesi ortadan ikiye bölünerek kaşık ile yenir. Çarkıfelek meyvesi faydaları nelerdir ve nasıl yenir? ‘Çarkıfelek Meyvesi (Passion Fruit) Nedir?’ içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
22.06.2022Sağlık
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
21.06.2022Oyun
İlaçlar kilo aldırır mı?
İlaçlar kilo aldırır mı?Bazı ilaç ve bitkilerin kilo alımına neden olabildiğini belirten Diyetisyen Gülçin Işık, kilo alımına neden olan ilaçlar ve bitkiler hakkında merak edilenleri tüm ayrıntılarıyla sizler için anlattı.
21.06.2022Diyet
Uçakta 'pes' dedirten hareket! Sosyal medyayı salladı
Uçakta 'pes' dedirten hareket! Sosyal medyayı salladıBir yolcu uçağında yaşananlar sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. Yolculardan birinin yerine oturmak için izlediği yol, hareket halinde olan uçaktaki diğer yolcuların tepkisine sebep oldu.
21.06.2022Dünya
Zayıf notlar psikolojik sorunların habercisi mi?
Zayıf notlar psikolojik sorunların habercisi mi?Akademik başarıdaki düşüşün ve zayıf notların bazı psikolojik rahatsızlıkların habercisi olabileceğini belirten Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Dr. Ali Mert Beşenek, nörogelişimsel hastalıklara bağlı akademik problemlerin ilkokulun ilk yıllarında, bazı ruhsal hastalıklara bağlı ikincil gelişen akademik sorunların ise ortaokul ve lise yıllarında ortaya çıktığına dikkat çekti.
EMDR terapi: Geçmişin acı anılarını özgürleştirmek
EMDR terapi: Geçmişin acı anılarını özgürleştirmekTürkçe açılımı “Göz hareketleri ile duyarsızlaştırma ve yeniden işleme” olan EMDR terapi, bireylerin gözleri sağa ve sola hareket ettirmesi sonucunda beynin iki yarımküresinin uyarılmasını temel almaktadır. Uzm. Klinik Psikolog Zübeyde Ezgi Horzum, kişilerin maruz kaldığı rahatsız edici, olumsuz yaşam deneyimleri sebebiyle ortaya çıkan duygusal sorunlar, düşünsel ve davranışsal problemlerin iyileştirilmesinde etkili bir terapi yöntemi olan EMDR terapi hakkında önemli bilgiler verdi.
16.06.2022Ruh Sağlığı
'Yasak aşk' cinneti! Cesedini 40 yıl foseptikte sakladı
'Yasak aşk' cinneti! Cesedini 40 yıl foseptikte sakladıİngiltere'de 40 yıl önce aniden ortadan kaybolan ve tüm aramalara rağmen bulunamayan kadının cesedi hiç kimsenin tahmin bile edemeyeceği bir yerde bulundu. Cinayeti işlediğini kabul etmeyen koca, suçu seri katile yıkmaya çalışsa da gerçekler teker teker gün yüzüne çıkıyor.
16.06.2022Dünya
Deprem korkusu 'erken ölüm'lere neden oluyor
Deprem korkusu 'erken ölüm'lere neden oluyorKuzey denizindeki doğal gaz aramaları nedeniyle sürekli küçük çaplı depremlerin yaşandığı Hollanda'nın Groningen eyaletinde, her yıl ortalama 16 kişinin deprem korkusu ve gerilimine bağlı sorunlar nedeniyle erken öldüğü ortaya çıktı.
12.06.2022Dünya
Her 10 kadından 1'inde görülüyor! Polikistik Over Sendromu anneliğe engel olmasın
Her 10 kadından 1'inde görülüyor! Polikistik Over Sendromu anneliğe engel olmasınToplumda 'yumurta tembelliği' olarak bilinen ve her ay olması beklenen yumurtlamanın gerçekleşememesi sonucu gelişen Polikistik Over Sendromu, üreme çağındaki kadınlarda en sık görülen hormonal bozuklukların başında yer alıyor. Öyle ki dünyada ve ülkemizde üreme çağındaki her 10 kadından birinde bu sendrom teşhis ediliyor ve tedavide gecikilirse anneliğe engel olabiliyor.
Geleneksel Ve Tamamlayıcı Tıp (Getat) Nedir, Hangi Hastalıklara Bakar?
Geleneksel Ve Tamamlayıcı Tıp (Getat) Nedir, Hangi Hastalıklara Bakar?Geleneksel ve tamamlayıcı tıp, kişilerin fiziksel ve ruhsal hastalıkların tedavi süreçlerinin başlanması, hastalıkların iyileşme süreçlerinde tüm müdahalelerin yapılmasıdır. Geleneksel ve Tamamlayıcı tıp için en önemli bilgi ise, farklı kültürlerin inanç ve tüm tecrübelerin toplanıp tedavi süreçlerinde uygulama şeklidir. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp ile ilgili çok sayıda hastalığın iyileşme süreçleri hızlandırmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
9.06.2022Eğitim
Marilyn Monroe ile Kraliçe Elizabeth'in büyük buluşması! 'Tüm rujunu yalamış'
Marilyn Monroe ile Kraliçe Elizabeth'in büyük buluşması! 'Tüm rujunu yalamış'Marilyn Monroe, 'Prens ve Şov Kızı' filminin çekimleri için İngiltere’ye gittiğinde en büyük hayali Kraliçe II. Elizabeth ile tanışmaktı. Buckingham Sarayı’ndan aldığı davet için giydiği elbise yıllarca konuşuldu. Bu sebeple basının ve ünlü isimlerin saldırısına uğrayan Monroe, Kraliçe'ye saygısızlık mı etmişti? Merak edilen detaylar yıllar sonra ortaya çıktı.
7.06.2022Haberler
Öfke ile baş etmenizi sağlayan besinler
Öfke ile baş etmenizi sağlayan besinlerÖfke günlük hayatımızda tehdit veya tehlike karşısında, bazen de tehlike olarak algıladığımız bir durum karşısında otomatik olarak yaşadığımız duygusal bir tepkidir. Öfke yaşayan kişi endişe, kaygı, sinirlilik, gerginlik, stres, korku gibi duygular yaşar ve bunu yaşamasına neden olan durum dışında başka bir şey düşünemez. İşte tam da bu noktada bazı besinlerin öfke patlamalarını azaltmaya yardımcı özelliklerinin olduğunu söylemek mümkündür. Beslenme programınızda bu besinlere daha çok yer verirseniz olumlu etkilerini kendi gözlerinizle görür ve vücudunuzda hissedersiniz. Diyetisyen Burak Çetiner konu hakkında bilgiler verdi.
Marilyn Monroe ile Kraliçe Elizabeth'in büyük buluşması! 'Tüm rujunu yalamış'
Marilyn Monroe ile Kraliçe Elizabeth'in büyük buluşması! 'Tüm rujunu yalamış'Marilyn Monroe, 'Prens ve Şov Kızı' filminin çekimleri için İngiltere’ye gittiğinde en büyük hayali Kraliçe II. Elizabeth ile tanışmaktı. Buckingham Sarayı’ndan aldığı davet için giydiği elbise yıllarca konuşuldu. Bu sebeple basının ve ünlü isimlerin saldırısına uğrayan Monroe, Kraliçe'ye saygısızlık mı etmişti? Merak edilen detaylar yıllar sonra ortaya çıktı.
7.06.2022Cadde
Evlilik kararı ülkede gündem oldu! Etrafında 73 adam vardı
Evlilik kararı ülkede gündem oldu! Etrafında 73 adam vardıİrlanda'da yaşayan 18 yaşındaki Chantelle Kielly isimli genç kızın evlilik kararı, ülkede yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Kielly, düğününe 73 sağdıç ve 7 nedime ile gelince tartışma daha da büyüdü.
7.06.2022Dünya
Vücudun tutkalı kolajen! Kemik suyu çare mi? İşte cevabı
Vücudun tutkalı kolajen! Kemik suyu çare mi? İşte cevabıYalnızca cilt için faydalı olduğu sanılan kolajen aslında saç sağlığından kıkırdağa, yüzdeki kırışıklardan kalp hastalıklarına kadar tüm vücudumuz için olmazsa olmaz bir protein. Peki neden kolajen kaybı yaşıyoruz? Uzmana danışmadan kolajen takviyesi kullanmak doğru mu? Uzmanlar çarpıcı uyarılarda bulundu.
6.06.2022Gündem
Suzy Cortez, Barcelonalı futbolcuları ifşa etti! 'Pique Messi'yi kıskandığını söyledi'
Suzy Cortez, Barcelonalı futbolcuları ifşa etti! 'Pique Messi'yi kıskandığını söyledi'Futbol dünyasının gözde çiftlerinden olan Gerard Pique ile Shakira birliktelikleri sona erdirme kararı alırken ünlü model Suzy Cortez hem Pique hem de Barcelonalı futbolcular hakkında olay itiraflarda bulundu. Cortez, "Barcelona'da bana direkt mesaj gönderen kişi oydu" dedi

Benzer Haber Etiketleri

Depresyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.