Destek Yayınları

Destek Yayınları

Son dakika Destek Yayınları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Destek Yayınları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Destek Yayınları haber sayfamızda...

Destek Yayınları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 711 destek yayinlari haberi bulunmuştur.
Renklerin sırları ortaya çıkıyor
Renklerin sırları ortaya çıkıyorAvrupalı casuslar neden Türk kırmızısının peşine düştü? Ortaçağ’da erkekler neden kırmızı iç çamaşırı giyerdi? 1. Dünya Savaşı’nda 27.000 askerin bir günde ölmesine sebep olan renk hangisi? Paranın rengi neden yeşil? Sarışınlara neden aptal damgası vuruldu? Sosyal medyada hangi renkler dikkat çekmenizi sağlar? Pelin Gülşen bu hafta raflarda yerini alan Renkler kitabında renklerle ilgili çarpıcı ve ilginç bilgileri tarih, sanat, kültür ve psikoloji perspektiflerinden inceleyerek eşsiz bir bilgi kaynağı sunuyor. Renklerin zengin dünyasına adım atmak ve onları hayatınızda etkin kullanmak için Renkler kitabının heyecan dolu sayfalarında gezinirken şaşırtıcı anlara hazır olun.
Avrupalı casuslar neden Türk kırmızısının peşine düştü? Renklerin sırları açığa çıkıyor!
Avrupalı casuslar neden Türk kırmızısının peşine düştü? Renklerin sırları açığa çıkıyor!Avrupalı casuslar neden Türk kırmızısının peşine düştü? Ortaçağ’da erkekler neden kırmızı iç çamaşırı giyerdi? 1. Dünya Savaşı’nda 27.000 askerin bir günde ölmesine sebep olan renk hangisi? Paranın rengi neden yeşil? Sarışınlara neden aptal damgası vuruldu? Sosyal medyada hangi renkler dikkat çekmenizi sağlar? Pelin Gülşen bu hafta raflarda yerini alan Renkler kitabında renklerle ilgili çarpıcı ve ilginç bilgileri tarih, sanat, kültür ve psikoloji perspektiflerinden inceleyerek eşsiz bir bilgi kaynağı sunuyor. Renklerin zengin dünyasına adım atmak ve onları hayatınızda etkin kullanmak için Renkler kitabının heyecan dolu sayfalarında gezinirken şaşırtıcı anlara hazır olun.
Fırat Çakır'ın yeni kitabı yayımlandı
Fırat Çakır'ın yeni kitabı yayımlandıSevdiklerimizle aramıza mesafe koymak zorunda kaldığımız, özgürlüklerimizin kısıtlandığı Covid-19 pandemisi boyunca yaşanan sağlık sorunlarının yanı sıra iletişim sorunları, işsizlik, gelecek korkusu gibi pek çok zorlukla mücadele etmek zorunda kaldık. Herkes için yıpratıcı bir süreç olan pandemi dışında depremler, fırtınalar, iklim değişikliğinin getirdiği sorunlar gibi doğa olayları da başka zorluklar olarak hayatımızda yerini aldı.
25.01.2021Kültür Sanat
Pink Floyd'a dair bir biyografi
Pink Floyd'a dair bir biyografiHafızalardan silinmeyen parçaları ve unutulmaz sahne şovlarıyla müzik tarihine adını yazdıran efsanevi grup Pink Floyd’un yolculuğu “Pink Floyd - Kilidi Açamazsan Kır Kapıyı –” başlığıyla kitap oldu. Fatma Berber ve Sümeyra Teltik tarafından kaleme alınan kitap, Destek Yayınları biyografi serisinden okuyucuyla buluştu.
12.01.2021Kültür Sanat
İlk kitabı raflarda
İlk kitabı raflardaİzmirli iş insanı Melis Bozkurt, ilk kitabı ‘Ben Kendimi Hiç Böyle Görmemiştim Senden Önce’yi beğeniye sundu.
11.12.2020Ege
Aybike Ertürk'ün yeni romanı raflarda
Aybike Ertürk'ün yeni romanı raflardaAybike Ertürk’ün üçüncü romanı Kibirli Palmiye Destek Yayınları etiketiyle okurlarıyla buluşuyor. Ertürk, hayatımızı sinsice zehirleyen aile ilişkilerine dokunurken, kaybedenlerin, kaybettikçe zalimleşenlerin, sığınacak bir yer bulamayıp yollara düşenlerin, kaçanların en çok da kendinden kaçanların dünyasına götürüyor bizleri…
İstanbul'un tarihindeki kara yıllar 4. Haçlı Seferi
İstanbul'un tarihindeki kara yıllar 4. Haçlı Seferiİstanbul’un kısa, önemli fakat ihmal edilmiş dönemi olan Latin Krallığı’na ait bilgiler araştırmacı yazar Erhan Altunay ve rehber Selçuk Eracun’un kaleminden okuyucuyla buluştu. İstanbul’un Latin Çağı adı ve Destek Yayınları etiketiyle yayımlanan kitap, döneme ait yalnızca tercüme kitapların bulunduğu ülkemizde bir eksikliği tamamlar nitelikte. Kitap okuyucuya, günümüze ulaşan Latin izlerini takip ederek yeni keşifler yapmayı vaat ederken; efsaneler ve gerçekler üzerinden doğru kabul edilen yanlışları da düzeltme imkânı tanıyor.
İstanbul'u özleyenler için "Bir Pera Masalı"
İstanbul'u özleyenler için "Bir Pera Masalı"İstanbul’un ünü sınırları aşan semti Pera'daki 25 binaya ait 25 hikâye tek kitapta toplandı. Destek Yayınları tarafından yayımlanan kitap "Bir Pera Masalı" ismi ile okuyucunun beğenisine sunuldu. Kitapta Taksim Cumhuriyet Anıtı’ndan Ağa Camii’ne, Said Naum Paşa Konağı’ndan Çiçek Pasajına, Londra Oteli’nden Narmanlı Han’a ve İngiliz Karakolu’ndan Hamursuz Ekmek Fırını’na bir zamanlar Grand Rue de Pera ve Cadde-i Kebir olarak anılan İstiklal Caddesi üzerindeki mekânlara ait hikâyeler yer alıyor.
10.08.2020Kültür Sanat
Karanlıktan Doğan Aydınlık Midhat Paşa
Karanlıktan Doğan Aydınlık Midhat PaşaTarihimizin en önemli kırılma noktalarından biri olan İttihat ve Terakki hareketinin filizlenmesindeki en etkin isimlerden Midhat Paşa'nın ilerici fikirleri güçlü bir kurgu ve akıcı bir anlatımla roman oldu. Şule Akşun'un yazdığı Karanlıktan Doğan Aydınlık Midhat Paşa adlı kitapta Cumhuriyet'e giden yolda aydınlanma meşalesini ateşleyen bir avuç aydından biri olan Midhat Paşa ile daha yakından tanışacaksınız.
Bilim tarihinin ilk kadın düşünürü: Hypatia
Bilim tarihinin ilk kadın düşünürü: HypatiaYılmaz Şener‘in kendi yorumuyla, tarihin ilk kadın düşünürü Hypatia’nın hayatını irdelediği yeni çalışması şimdiden 7. baskıyı gördü.
24.02.2020Kültür Sanat
“Herkes bir şey olmaya çalışırken sen hiç ol”
“Herkes bir şey olmaya çalışırken sen hiç ol”Hakan Mengüç: “Hiç olmayı mağaraya kapanmak, hiç kimseyle konuşmamak zannediyoruz. Hiç olmak hiçbir şeye muhtaç olmamaktır. Bu yüzden Şems ‘Şu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken sen hiç ol’ diyor”
9.02.2020Pazar
‘Şampiyon Geni’ raflarda
‘Şampiyon Geni’ raflardaOyuncu ve yazar Kalust Şalcıoğlu’nun önsözünü kaleme aldığı, Marmara Üniversitesi’nden Doç. Dr. Korkut Ulucan’ın yazdığı ‘Şampiyon Geni’ kitabı Destek Yayınları’ndan çıktı.
2.12.2019Cadde
Kitapları   kapış kapış
Kitapları kapış kapışSon dört yılda üç kitap yazan sosyolog Bircan Yıldırım’ın eserleri, büyük ilgi görüyor.
14.11.2019Cadde
Kitap Fuarı açıldı
Kitap Fuarı açıldı23. İzmir Kitap Fuarı, bugün kapılarını açtı. 22 Nisan’a kadar yazarlar, şairler, gazeteciler, sanatçılar ve bilim adamları İzmirlilerle buluşacak. Söyleşi, paneller ve imza etkinlikleri fuara renk katacak.
14.04.2018Ege
Çocuklara ve büyüklere Anadolu Masalları
Çocuklara ve büyüklere Anadolu Masallarıİkiz kızlarının verdiği ilhamla çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için Youtube'da 'Masal Deryası' adlı kanalı kuran Derya Özel, Anadolu Masalları'nın kuşaktan kuşağa aktarılmasını kendine görev edinerek yollara düştü. Anadolu'yu gezdi, dilden dile aktarılan o güzel masalları topladı ve Bana Masal Anlat adlı kitapta bir araya getirdi.
10.01.2018Kültür Sanat
“Hayat eyleme geçeni seviyor”
“Hayat eyleme geçeni seviyor”Üçüncü kitabı “Sırlar Bohçası” yayımlanan Meltem Güner kitabında pek çok sembolü ve kullanımında dikkat edilmesi gerekenleri açıklıyor. Güner “Bu bilgileri harekete geçersen kullanabileceğini hatırlatmak üzere veriyorum. O rengi oraya farkındalıkla koyarsan bir anlamı var. Hayat çabalayanı, eyleme geçeni, fark edeni seviyor”
25.11.2017Pazar
Son Toksine Kadar Kendine İyi Bak
Son Toksine Kadar Kendine İyi Bak“Son Toksine Kadar Kendine İyi Bak”ın yazarları Ersin Pamuksüzer ve Selda Terek Bilecen hayatlarına bu anlayışı dahil ederek yaşamlarını sürdüren kişiler.
22.11.2017Kültür Sanat
Başak Sayan’a 'Fi' yanıtı: Özür dilemeli!
Başak Sayan’a 'Fi' yanıtı: Özür dilemeli!Oyuncu Başak Sayan'ın geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Azra Kohen tarafından kaleme alınan 'Fi-Çi-Pi' serisinin kendi kitabı 'Bağlanma Korkusu'ndan intihal edildiğine yönelik iddialarına cevap geldi. İki kitap arasında karşılaştırılma yaptıklarını ifade eden yayınevi, intihal iddialarını reddederken, "Özür dilememesi halinde Sayan'ın çalışma ilişkisini haklı nedenlerle sona erdireceğiz" ifadelerini kullandı.
17.10.2017Cadde
Tayfun Uzbay'dan Beynin Görünmeyen Yüzü
Tayfun Uzbay'dan Beynin Görünmeyen Yüzü“Beyninizin karanlık tarafını ne kadar tanıyorsunuz?” sorusunun cevabını vermek için yola çıkan Prof. Dr. Tayfun Uzbay, beyinle ilgili bu zamana kadar hiç sorulmayan, konuşulmayan ve yazılmayanları kaleme aldığı tüm çalışmalarını yeni kitabı Görünmeyen Beyin'de bir araya getirdi.
22.09.2017Kültür Sanat
Fi dizisi 2. yeni sezona üzücü bir veda gerçekleşti!
Fi dizisi 2. yeni sezona üzücü bir veda gerçekleşti!Akilah Azra Kohen'in çok satan Fi, Çi, Pi kitap üçlemesinden olan Fi dizisi ilk sezonuyla oldukça fazla sevilmişti. Şimdilerde ise 2. yeni sezonu oldukça merak edilen Fi dizisinin yeni sezon çekimleri sürüyor. Seranay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Berrak Tüzünataç'ın başrollerde yer aldığı Fi dizisi 2. yeni sezonun ise yakın zamanda başlayacağı konuşuluyor.
20.09.2017Gündem
Yetimhanede ayrılan kardeşlerin öyküsü
Yetimhanede ayrılan kardeşlerin öyküsü‘Yere Düşen Son Fotoğraf’ ve ‘Tetiği Sen Çek’ isimli kitapları bulunan Aydın Bayram’ın üçüncü romanı ‘Gözlerini Unutursam Kalbim Kurusun’ Destek Yayınları’ndan çıktı
19.08.2017Gündem
Kaf Dağı'na ulaşmak imkânsız değil!
Kaf Dağı'na ulaşmak imkânsız değil!Didem Moralıoğlu, üçüncü kitabı "Kaf Dağı'nın Pusulasını” okurla buluşturuyor. Moralıoğlu, bu kez Kaf Dağı efsanesi üzerinden, kendini yeniden yaratarak hedeflenen zirveye ve başarıya ulaşmanın yollarını anlatıyor. “İnsanın kanatları gayretidir. Şimdi her birimiz için gökyüzünde süzülme zamanı.
Nevşah Karamehmet’in ikinci romanı Töz raflardaki yerini aldı
Nevşah Karamehmet’in ikinci romanı Töz raflardaki yerini aldıNefes eğitmeni, yazar Nevşah Karamehmet’in ikinci romanı Töz, Destek Yayınlarından çıktı. Nefs üçlemesinin büyük ilgi gören ilk kitabı Tin’den sonra okurla buluşan Töz, arayışın, uyanışın, heyecanın ve olasılıkların her sayfada katlanarak büyüdüğü ve çoğaldığı bir roman olarak, anlatım zenginliğiyle de öne çıkıyor.
31.07.2017Kültür Sanat
Yahudi bankerin hayatı bu kitapta
Yahudi bankerin hayatı bu kitaptaPortekiz Fahri Konsolosu Aaron Nommaz’ın kaleme aldığı ‘Yahudi Casus Jozef Nasi’, Osmanlı’nın 16. yüzyılının bu önemli ismi üzerine yazılmış ilk Türkçe kitap
7.06.2017Gündem
“Star değil, müzik emekçisiyim”
“Star değil, müzik emekçisiyim”“Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları” albümünü yayınlayan Tuna Kiremitçi: “Albümü herkes dinlesin, sevsin gibi bir hırsım yok. Star olmak gibi bir derdim yok, müzik emekçisi olarak görüyorum kendimi”
13.01.2017Cumartesi

Benzer Haber Etiketleri

Destek YayınlarıSümeyra TeltikgazetecaddePelin Gülşen

Destek Yayınları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.