Ebola

Ebola

Son dakika Ebola haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ebola gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ebola haber sayfamızda...

Ebola

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 573 ebola haberi bulunmuştur.
Gine'de ebolaya karşı aşı kampanyası başlatıldı
Gine'de ebolaya karşı aşı kampanyası başlatıldıGine'de yeniden patlak veren ebola salgını için aşılama kampanyası başlatıldı.
23.02.2021Dünya
Ebola Nedir, Kaç Yıl Sürmüştür? Ebola Hastalığından Ölen İnsan Sayısı Ve Ölüm Oranları
Ebola Nedir, Kaç Yıl Sürmüştür? Ebola Hastalığından Ölen İnsan Sayısı Ve Ölüm OranlarıEbola, birçok kişi tarafından bilinen bir hastalık türüdür. Bu hastalığın kaç kişiyi öldürdüğü ve ne kadar sürdüğü merak edilen konular arasında bulunuyor. Birçok insan bu hastalıkları araştırarak bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Ebola nedir? Kaç yıl sürmüştür? Ebola hastalığından ölen insan sayısı ve ölüm oranları hakkında detayları derledik.
23.02.2021Eğitim
DSÖ, Gine'ye 11 bin doz ebola aşısı yollayacak
DSÖ, Gine'ye 11 bin doz ebola aşısı yollayacakDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Gine'de yeniden patlak veren ebola salgınına karşı 11 bin doz aşı yollayacağını duyurdu.
19.02.2021Dünya
Son dakika haberleri | Salgın durumu ilan edildi, ebola vakaları artıyor! Koronavirüs bitmeden...
Son dakika haberleri | Salgın durumu ilan edildi, ebola vakaları artıyor! Koronavirüs bitmeden...Dünya koronavirüs salgınıyla mücadele ederken, yetkilileri alarma geçiren yeni bir salgın alarmı verildi. Yetkililer acil durum toplantısı düzenleneceğini açıklarken Ebola, ülkede 2016'dan bu yana ilk kez ülkede ölüme yol açtı. AFP'nin duyurduğu don dakika haberine göre, Dünya Sağlık Örgütü de salgın nedeniyle acil yardım planı hazırlığında olduğunu duyurdu.
14.02.2021Dünya
14 Şubat 2021 Günün Özeti Milliyet'te
14 Şubat 2021 Günün Özeti Milliyet'te14 Şubat 2021 Günün Özeti Milliyet'te
14.02.2021Haberler
2016'dan bu yana ilk kez oldu... 4 kişi Ebola'dan öldü!
2016'dan bu yana ilk kez oldu... 4 kişi Ebola'dan öldü!Gine'de 4 kişinin Ebola nedeniyle yaşamını yitirdiği duyuruldu. Ebola, ülkede 2016'dan bu yana ilk kez ölüme neden oldu
14.02.2021Dünya
Kongo’da Ebola tekrar dirildi
Kongo’da Ebola tekrar dirildiKongo Demokratik Cumhuriyeti’nde, yetkililerin ülkedeki son salgının sona erdiğini açıklamasından sadece 3 ay sonra, bir kadının Ebola’dan ölmesi ülkeyi alarma geçirdi.
9.02.2021Dünya
Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde yeni Ebola vakaları tespit edildi
Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde yeni Ebola vakaları tespit edildiKongo Demokratik Cumhuriyeti’nin (KDC) doğusu Kuzey-Kivu eyaletinin Biena bölgesinde yeniden Ebola vakası görüldüğü bildirildi. Ulusal basındaki habere göre, Sağlık Bakanı Dr. Eteni Longondo, Biena bölgesinde yeni Ebola vakasını doğruladı.
7.02.2021Dünya
İngiltere'de yeni koronavirüs tedavisi denemesi
İngiltere'de yeni koronavirüs tedavisi denemesiİngiltere'de tedarik sürecinde sorun yaşanması olasılığına karşı, birinci ve ikinci dozlarda farklı Kovid-19 aşıların kullanıldığı bir deneme çalışması başlatıldı.
4.02.2021Dünya
Bu salgınlarda milyonlarca insan hayatını kaybetti
Bu salgınlarda milyonlarca insan hayatını kaybettiTarih boyunca ortaya çıkan ve milyonlarca insanı etkileyip ölümlerle sonuçlanan salgınlar, ülkeleri ve medeniyetleri yıllarca etkisi altına aldı. Orta Çağ Avrupa'sında yaşanılan Kara Veba, Dünya savaşı sırasında ortaya çıkan İspanyol gribi ya da kolera, sars, ebola. Bunların hepsi, küresel çapta bir değişime ve etkiye sahip olan salgınlar olarak tarihe geçti. İşte insanlık tarihi boyunca yaşanılan salgınlar.
31.01.2021Tatil
Johnson&Johnson'ın tek dozluk aşı adayı yüzde 66 etkili oldu
Johnson&Johnson'ın tek dozluk aşı adayı yüzde 66 etkili olduABD'li ilaç şirketi Johnson&Johnson'un iştiraki Janssen firmasının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı adayının hastalığı önlemede yüzde 66 oranında başarılı olduğu bildirildi. Şirket, 44 bin gönüllünün katıldığı üçüncü aşama klinik denemelerinin erken sonuçlarını açıkladı.
29.01.2021Dünya
Rus aşısı Sputnik V'nin Türkiye'de üretimi için anlaşma imzalandı
Rus aşısı Sputnik V'nin Türkiye'de üretimi için anlaşma imzalandıVisCoran İlaç Sanayii AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, Rus aşısı Sputnik V'ye ilişkin, "Teknoloji transferi ve Sağlık Bakanlığındaki prosedürler bittikten sonra aşıya kullanım izni alınacak. Ardından Türkiye'de pilot üretim yapılacak ve seri üretime geçilecek." dedi.
25.01.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Ebolayı keşfeden uzmandan korkutan uyarı! Gelecek pandemiler daha kötü olacak
Son dakika haberi: Ebolayı keşfeden uzmandan korkutan uyarı! Gelecek pandemiler daha kötü olacak1970'lerin ortalarında Orta Afrika'da ortaya çıkan Ebola salgınının keşfedilmesine yardımcı olan Mikrobiyolog Profesör Jean-Jacques Muyembe Tamfum insanlığın bilinmeyen sayıda yeni virüsle karşı karşıya olduğu ve tüm dünyanın buna hazırlıklı olması gerektiğini belirtti.
3.01.2021Dünya
NATO biyolojik savaş için tetikte!
NATO biyolojik savaş için tetikte!Kovid-19’un mutasyonu sonrasında, benzer virüslerin gelecekte silah olarak kullanılma ihtimali tartışılırken, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İttifak’ın biyolojik silahlarla mücadele çabalarını yoğunlaştırdığını açıkladı.
30.12.2020Dünya
Son Dakika | Korkunç silah! Uzmanlar tedirgin: Rusya durdurulmalı
Son Dakika | Korkunç silah! Uzmanlar tedirgin: Rusya durdurulmalıDünya koronavirüs salgınıyla başa çıkmaya çalışırken uzmanlardan Rusya ile ilgili korkunç bir iddia geldi. Daily Mail'in haberine göre Rus istihbaratının gizli bir birimi, insanlığın sonunu getirebilecek bir kimyasal silah üstünde çalışıyor. Geçtiğimiz yıllarda bunun örneklerine rastlandığını belirten uzmanlar, Rusya'nın daha pervasız adımlarla tüm dünyaya tehdit olabilecek bir adımı atmanın eşiğinde olduğu görüşünde.
29.12.2020Dünya
Koronavirüs yakınları stres ve kaygıyla nasıl başa çıkabilir?
Koronavirüs yakınları stres ve kaygıyla nasıl başa çıkabilir? Pandemi süreci, toplumda psikolojik sıkıntıların, kaygı ve stres düzeyinin artmasına, bireylerin sosyal çevreleri ile iletişiminin bozulmasına neden olabiliyor. Klinik Psikolog Arzu Beyribey, koronavirüs hastaları ile yakınlarının kaygı ve stres düzeylerini en aza indirmek için önemli önerilerde bulundu.
28.12.2020Ruh Sağlığı
ABD'den çarpıcı araştırma! Virüsün gizemi çözülüyor...
ABD'den çarpıcı araştırma! Virüsün gizemi çözülüyor...ABD'de bulunan Yale Üniversitesi'nde yapılan bir çalışma, koronavirüs kapmış kişilerin neden bir kısmının hastalığı hafif atlatırken bir kısmının çok zorlandığını ortaya koydu. Yapılan çalışma vücudun virüse nasıl tepki verdiğini ortaya koyarak hastalığın daha iyi anlaşılması için geleceğe ışık tutuyor.
13.12.2020Dünya
KDC'de Ebola salgınının 11'inci dalgası sona erdi
KDC'de Ebola salgınının 11'inci dalgası sona erdiDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nin (KDC) batısındaki Ebola salgınının sona erdiğini açıkladı.
18.11.2020Dünya
Yeni bir virüs türü keşfedildi! Ölümler başladı
Yeni bir virüs türü keşfedildi! Ölümler başladıGünlük vakaların yarım milyonu, can kayıplarının da 10 bini geçtiği koronavirüs (covid-19) salgını dünyayı kasıp kavururken, tespit edilen yeni virüs türü adeta şok etkisi yarattı. Bilim insanları şimdiye kadar üç kişiyi öldüren virüs için yeni bir salgın uyarısı yapıyor.
17.11.2020Dünya
Son dakika... İnsanlar arasında yayılan yeni bir virüs türü keşfedildi, ölümler başladı
Son dakika... İnsanlar arasında yayılan yeni bir virüs türü keşfedildi, ölümler başladı Günlük vakaların yarım milyonu, can kayıplarının da 10 bini geçtiği koronavirüs salgını dünyayı kasıp kavururken, tespit edilen yeni virüs türü şok etkisi yarattı. Bilim insanları şimdiye kadar üç kişiyi öldüren virüs için yeni bir salgın uyarısı yapıyor.
17.11.2020Dünya
Biden Beyaz Saray Özel Kalem Müdürlüğü'ne getireceği ismi açıkladı
Biden Beyaz Saray Özel Kalem Müdürlüğü'ne getireceği ismi açıkladıABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Beyaz Saray Özel Kalem Müdürlüğü görevine uzun yıllar birlikte çalıştığı Ron Klain'i getireceğini açıkladı.
12.11.2020Dünya
DSÖ Avrupa Direktörü açıkladı! Aşı kış aylarına yetişmeyecek
DSÖ Avrupa Direktörü açıkladı! Aşı kış aylarına yetişmeyecekDünya koronavirüs ile mücadele ediyor. Dünya genelinde vaka sayısı 50 milyonu, ölümler ise 1 milyon 250 bini geçti. Avrupa'da salgın yayılım hızı arttı. Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Hans Kluge açıklamalarda bulundu.
9.11.2020Gündem
Koronavirüs hastalarında plazma tedavisinin etkisi 'sınırlı'
Koronavirüs hastalarında plazma tedavisinin etkisi 'sınırlı'İngiltere'de yayımlanan tıp dergisi British Medical Journal'da yer verilen bir araştırma, iyileşmiş Covid-19 hastalarının kanlarından alınan plazma ile yapılan tedavinin etkisinin sınırlı olduğunu, hastaların ölümünü azaltmadığını ve hastalığın ilerlemesini önlemediğini gösterdi. Ancak uzmanlar, plazmanın tedavi potansiyeli olabileceğine ve bu konuda daha fazla araştırma ihtiyacına vurgu yapıyor.
24.10.2020Dünya
Remdesivir uyanıkları
Remdesivir uyanıklarıABD Başkanı Trump’ın tedavisinde de kullanılan Remdesivir etken maddeli ilacı Türkiye’de bulamayan bazı hasta yakınlarının, ilacın muadilini üreten Hindistan, Pakistan, Mısır gibi ülkelerden 40-50 bin lira gibi fahiş fiyata temin etmeye çalıştıkları söyleniyor.
13.10.2020Gündem
‘Trump’ın durumu gayet iyi’
‘Trump’ın durumu gayet iyi’Koronavirüse yakalanan ABD Başkanı Trump müşahade altında tutulmak üzere askeri hastaneye kaldırıldı. Trump’ın doktoru “Başkan’ın durumu gayet iyi. Şu anda oksijen desteğine ihtiyacı yok” dedi
4.10.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ebolakoronavirüsgineAfrikasalgın

Ebola ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.