Elektrikli

Elektrikli

Son dakika elektrikli haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan elektrikli gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan elektrikli haber sayfamızda...

Elektrikli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.138 elektrikli haberi bulunmuştur.
Cihaz Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Cihazın Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Cihaz Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Cihazın Eş Anlamlısı Olan SözcüklerBirkaç parçadan çalışan, elektrikli aletlere cihaz denir. Cihazlar, kullanım amaçlarına göre birçok türe ayrılır. Örnekler: 1- "Kurutma cihazı" 2- "İşitme cihazı" Bu sözcük, Osmanlı ve Selçuklu döneminde çeyiz anlamında da kullanılmıştır. Cihaz düzmek tabiri ise çeyiz hazırlamak manasına gelir. Cihaz ile aynı anlama gelen kelimeler nelerdir sizler için ayrıntıları ile derledik.
Hatay’da tuzaklanmış EYP imha edildi
Hatay’da tuzaklanmış EYP imha edildiHatay'ın Payas ilçesinde jandarma ekipleri, Amanos Dağları kırsalında geçmiş yıllarda PKK'lı teröristlerin kullandığı iki sığınak ve bir depoda tuzaklanmış 20 kilogram el yapımı patlayıcı (EYP) ile yaşam malzemeleri ele geçirdi. EYP ile diğer malzemeler olay yerinde imha edildi.
24.06.2022Gündem
Çin'de elektrikli araç 3. kattan düştü: 2 ölü
Çin'de elektrikli araç 3. kattan düştü: 2 ölüÇin'in Şanghay kentinde, bir aracın üçüncü kattan düşmesi sonucu aracın içinde bulunan iki kişi hayatını kaybetti.
24.06.2022Dünya
Toyota'dan geri çağırma kararı!
Toyota'dan geri çağırma kararı!Toyota, seri üretimdeki ilk tam elektrikli aracını servislere geri çağırma kararı aldı.
24.06.2022Ekonomi
Periyodik Tablo: Periyodik Cetvelde Yer Alan Elementler ve Özellikleri Nelerdir? Periyodik Sistem ve Grup İsimleri Nedir?
Periyodik Tablo: Periyodik Cetvelde Yer Alan Elementler ve Özellikleri Nelerdir? Periyodik Sistem ve Grup İsimleri Nedir?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Eğitim
MKE Genel Müdürü Akdere TBMM’de açıkladı: ABD’de satılan her 6 silahın 1’i Türkiye’den
MKE Genel Müdürü Akdere TBMM’de açıkladı: ABD’de satılan her 6 silahın 1’i Türkiye’denMKE Genel Müdürü Yasin Akdere, yerli silah sanayinin gelişimine dikkat çekerken, ABD sivil piyasasında satılan 6 milyon 83 bin silahın, 1 milyon 49 bininin Türkiye’den gittiğini açıkladı.
23.06.2022Siyaset
Esnaftan motosiklet hırsızına Osmanlı tokadı
Esnaftan motosiklet hırsızına Osmanlı tokadıAntalya’da bir esnaf, yaklaşık 20 bin TL değerindeki motosikletini çalan hırsızı Osmanlı tokadı ile etkisiz hale getirip aracını geri aldı. Hırsızlık anı ve hırsızın yediği Osmanlı tokadı güvenlik kamerasına yansıdı.
22.06.2022Haberler
Çeyiz Listesi 2022: Gelin-Damat Çeyizinde Olması Gerekenler
Çeyiz Listesi 2022: Gelin-Damat Çeyizinde Olması GerekenlerHer çift evlenmeden önce çeyiz hazırlığında bulunur. Hayatlarını birlikte idame ettirecek çiftlerin evinde bulunması gereken eşyalardır. Çeyiz listesindeki eşyalar erkek veya kadınlar için eski dönemlerde her ne ayrı olsa da günümüzde gelin ve damat tarafından ortak olarak alınır. Her evde bulunması gereken bu listede salondan mutfağa, banyodan yatak odasına kadar pek çok eşya bulunmaktadır. Pek çok çiftin evlenmeden önce almaya çalıştığı bu eşya listesi oldukça kabarık olduğundan dolayı eksik kalanlar da olabiliyor. 2022 detaylı mutfak, banyo, salon erkek ve kız eksiksiz çeyiz listesi için içeriğimize göz atabilirsiniz.
22.06.2022Yaşam
950 personelle Diyarbakır'da narko terör operasyonu başlatıldı
950 personelle Diyarbakır'da narko terör operasyonu başlatıldıİçişleri Bakanlığınca Diyarbakır'da 950 personelin katılımıyla Eren Abluka-18 Narko Terör Operasyonu başlatıldı.
22.06.2022Gündem
İstasyonlar dönüşüp TotalEnergies oluyor
İstasyonlar dönüşüp TotalEnergies oluyorOYAK Grubu Şirketleri bünyesindeki Güzel Enerji’nin Total İstasyonları markası, Total’in küresel faaliyetlerine paralel olarak TotalEnergies’e dönüşüyor.
22.06.2022Ekonomi
Çevreci ödüller teslim edildi
Çevreci ödüller teslim edildiKarşıyaka Belediyesi Kolektif Girişimcilik Merkezi tarafından Eldor Türkiye, İnci Holding, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Kuzey İzmir Tekmer ve Yaşar Üniversitesi paydaşlığında düzenlenen “Hack4Karşıyaka” hackathonunda; enerji ve iklim sorunlarını odak alan, Karşıyaka’yı yaşamak için daha akıllı bir yer haline getirecek 12 proje yer aldı.
21.06.2022Ege
Egzoz Muayene Ücreti 2022: Egzoz Emisyon Ölçümü Fiyatı Ne Kadar?
Egzoz Muayene Ücreti 2022: Egzoz Emisyon Ölçümü Fiyatı Ne Kadar?Günümüzde araçlar her ne kadar çevre dostu üretilmeye çalışılsa da araç egzozlarından çıkan zararlı gazlar insan sağlığı, çevre ve hava kirliliği açısından zararlıdır. Bu yüzden egzoz emisyon ölçümü her araç için yaptırılması gereken zorunlu bir işlemdir. Egzoz muayenesi ile trafikte araçlardan çıkan zararlı gazların hava kirliliği ve çevreye zarar vermemesi amaçlanır. Muayene TÜVTÜRK üzerinden yaptırılabilir. Egzoz emisyon ücreti yıllara göre farklılık gösterir. 2022 yılında egzoz emisyon ölçümü fiyatı ne kadar? Egzoz muayene ücreti ile ilgili içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
21.06.2022Ekonomi
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
21.06.2022Oyun
Oyun Nickleri 2022: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve Anlamları
Oyun Nickleri 2022: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve AnlamlarıBilgisayar ve akıllı telefonlarda oynanan oyunlar ve oyun konsolları son dönemlerde popüler hale geldi. LOL, PUBG, CS GO, Valorant gibi çok oyunculu video oyunları dünya ve Türkiye üzerinde en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Ancak oyunları oynarken kendinize öncelikle nick veya isim vermeniz gerek. Mobil, bilgisayar veya konsollardaki oyun nickleri de en az seçilen karakter kadar öneme sahiptir. İyi, yaratıcı, güzel ve havalı nickler ve anlamları oyunda öne çıkmanızı sağlar ve akılda kalıcılığı artırır. En havalı, iyi, güzel, yaratıcı, şekilli, Türkçe ve komik oyuncu isimleri önerileri için “Oyun Nickleri ve Anlamları 2022” içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
21.06.2022Oyun
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım NickleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.06.2022Oyun
TOGG'dan heyecanlandıran paylaşım! İşte Gemlik Tesisi'nin son durumu
TOGG'dan heyecanlandıran paylaşım! İşte Gemlik Tesisi'nin son durumuTürkiye’nin Otomobili Girişim Gurubu (TOGG), Twitter hesabı üzerinden heyecanlandıran bir paylaşım yaptı. Gemlik'te bulunan tesise ilişkin dikkat çeken detaylar yer aldı.
18.06.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Ülkemizin ulaşım ve haberleşmesi için 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık
Bakan Karaismailoğlu: Ülkemizin ulaşım ve haberleşmesi için 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım yaptıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kazlıçeşme-Sirkeci Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım projesinin 2023 yılının ilk çeyreğinde tamamlanacağını belirtti. Karaismailoğlu "Ülkemizin ulaşım ve haberleşmesi için 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık. Bu miktarın, 328 milyar lirasını demiryollarına ayırdık. Türkiye, son 20 yılda yaptığı büyük altyapı atılımı sayesinde dünyada en üst lige çıktı"dedi.
18.06.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOGG mesajı! Yıl sonuna kadar üretim bandından indireceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOGG mesajı! Yıl sonuna kadar üretim bandından indireceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve İklim Konulu Büyük Ekonomiler Forumu’na canlı bağlantıyla katıldı. Forumda konuşan Erdoğan, Türkiye'nin elektrikli otomobili ilk TOGG'un bu yılın sonuna kadar üretim bandından indireceğini söyledi.
17.06.2022Siyaset
1 milyar dolarlık enerji yatırımı
1 milyar dolarlık enerji yatırımıElektrikli otomobillerin öne çıkacağını belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 1 milyar dolarlık altyapı yatırımı yapılacağını açıkladı.
17.06.2022Ekonomi
Bakan Dönmez'den elektrikli otomobil açıklaması: 1 milyar dolarlık yatırım devreye alıyoruz
Bakan Dönmez'den elektrikli otomobil açıklaması: 1 milyar dolarlık yatırım devreye alıyoruzEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ilerleyen yıllarda en önemli konu başlıkları arasında elektrikli otomobillerin yer alacağına işaret ederek yeni yatırım planını açıkladı.
16.06.2022Haberler
Akılalmaz işkence! Elektrik verip kollarını yaktılar
Akılalmaz işkence! Elektrik verip kollarını yaktılarİstanbul’da fidye için kaçırılan Pakistan uyruklu 22 yaşındaki Azeem Akbar Afganistan uyruklu 5 kişi tarafından 9 gün boyunca bir konteynerde kapalı tutuldu. Kurtulduktan sonra polise giderek şikayetçi olan Akbar, çırılçıplak soyulduktan sonra vücuduna elektrik verildiğini anlattı. Olayın ardından yakalanan sanıklardan biri yapılan işkenceyi kabul ederek, yaptığı itiraflar kan dondurdu.
16.06.2022Gündem
Bakan Dönmez'den elektrikli otomobil açıklaması: 1 milyar dolarlık yatırım devreye alıyoruz
Bakan Dönmez'den elektrikli otomobil açıklaması: 1 milyar dolarlık yatırım devreye alıyoruzEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ilerleyen yıllarda en önemli konu başlıkları arasında elektrikli otomobillerin yer alacağına işaret ederek yeni yatırım planını açıkladı.
16.06.2022Ekonomi
Trafik polisi araçtan düşen çocuğu ezilmekten son anda kurtardı
Trafik polisi araçtan düşen çocuğu ezilmekten son anda kurtardıHindistan’ın Uttarakhand eyaletinde bir trafik polisi, seyir halindeki elektrikli çekçekten yola düşen çocuğu minibüsün altında kalmaktan son anda kurtardı.
15.06.2022Haberler
PKK'nın 'girilemez' dediği yere operasyon: Çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi
PKK'nın 'girilemez' dediği yere operasyon: Çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiPençe-Kilit Operasyonu bölgesinde gerçekleştirilen arama-tarama faaliyetlerinde, PKK'lı teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdi.
12.06.2022Haberler
PKK'nın 'girilemez' dediği yere operasyon: Çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi
PKK'nın 'girilemez' dediği yere operasyon: Çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiPençe-Kilit Operasyonu bölgesinde gerçekleştirilen arama-tarama faaliyetlerinde, PKK'lı teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdi.
12.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Elektrikli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.