Elma

Elma

Son dakika Elma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Elma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Elma haber sayfamızda...

Elma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.277 elma haberi bulunmuştur.
Elma Sirkesi Saça Nasıl Uygulanır? Elma Sirkesinin Saça Faydaları Nelerdir?
Elma Sirkesi Saça Nasıl Uygulanır? Elma Sirkesinin Saça Faydaları Nelerdir?Gıdalarda kullanılan elma sirkesinin vücuda olan faydası oldukça fazladır. Kişiler elma sirkesinin faydalarını araştırarak kullanabiliyor. Elma sirkesinin saça olan faydası da kişiler tarafından biliniyor. Elma sirkesinin saça hangi şekillerde uygulanacağı merak edilen konulardandır. Elma sirkesi saça nasıl uygulanır? Elma sirkesinin saça faydaları nelerdir? Elma sirkesinin faydalarını sizler için derledik.
15.05.2021Saç Bakımı
Eğlenerek unutacağız
Eğlenerek unutacağızPsikiyatrist-psikoterapist Dr. Agah Aydın, Kovid-19 salgını sona erdiğinde festivaller, şenlikler ve tüketim alışkanlığının ortalığa döküleceği yeni bir eğlence döneminin başlangıcını beraberinde getireceğini söyledi.
14.05.2021Gündem
Berk Oktay-Yıldız Çağrı Atiksoy çiftinden evlilik açıklaması
Berk Oktay-Yıldız Çağrı Atiksoy çiftinden evlilik açıklaması'Yasak Elma' dizisinde rol alan Berk Oktay (38), kendisi gibi oyuncu olan sevgilisi Yıldız Çağrı Atiksoy (35) ile Etiler'de objektiflere takıldı. Muhabirlerle sohbet eden çift, evlilik planlarıyla ilgili soruları yanıtladı.
13.05.2021Cadde
Mevsimler Nelerdir? Sırasıyla Mevsimlerin Ayları Ve Günleri
Mevsimler Nelerdir? Sırasıyla Mevsimlerin Ayları Ve GünleriDilimize Arapçadan geçmiş olan Mevsim kelimesi, işaretlemek anlamına gelen ''vesm'' kökünden türetilmiştir. 16. yüzyılın ilk çeyreğinde literatüre giren mevsim sözcüğü, yılın dört bölümünden her birini tanımlamak için kullanılır. Her mevsimin iklim şartları farklıdır. Buna bağlı olarak her ayda yetişen meyve ve sebzeler de farklılık gösterir. Mevsimler nelerdir? Sizin için sırasıyla mevsimlerin aylarını ve günlerini listeledik.
13.05.2021Eğitim
Ek gıdaya geçerken aşama aşama dikkat edilecek noktalar
Ek gıdaya geçerken aşama aşama dikkat edilecek noktalarBebek büyüdükçe anne sütü veya mama bebeğin fizyolojik ve psikolojik ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kalır. İşte bu aşamada da ek gıdalar devreye girer. Tamamlayıcı besinler, sadece anne sütü veya mama ile beslenen bebeklerde diğer gıdalara geçişi sağlar. Ancak bu geçiş döneminin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem Eryavuz, ek gıdaya geçişte anne-babalara rehber olacak bilgiler paylaştı.
Batı Akdeniz'den nisanda yapılan rekor ihracat yüzleri güldürdü
Batı Akdeniz'den nisanda yapılan rekor ihracat yüzleri güldürdüAntalya, Isparta ve Burdur'un yer aldığı Batı Akdeniz'den nisan ayında gerçekleştirilen dış satımın geçen yılın aynı ayına göre yüzde 57,69 artış göstermesi, üreticileri ve ihracatçıları sevindirdi.
12.05.2021Ekonomi
'Neden matematik öğrenemiyoruz'
'Neden matematik öğrenemiyoruz'Öğrencilerin adeta korkulu rüyası olan matematiğin sevilmemesinde, erken yaşta oluşan önyargılardan ailelerin yanlış tutumuna kadar birçok etken bulunuyor. Ancak bu durumun değişmesinde öğretmene büyük roller düşüyor. Okul öncesinden itibaren matematik dilinin öğretilmesi, somut örnekler verilerek, az çok gibi kavramlar kullanılarak kıyas yoluyla ölçme yapılması, basit eşleşme ve yerleştirme oyunları öğrenmeyi hem kolaylaştırıyor hem de sevdiriyor.
12.05.2021Eğitim
Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir? Buzdolabındaki Kötü Koku Nasıl Geçer?
Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir? Buzdolabındaki Kötü Koku Nasıl Geçer?Ev içerisinde birçok elektronik eşya bulunur. Buzdolabı bu elektronik cihazlardan biridir. Buzdolabında bazı nedenlerden dolayı kötü koku gelebiliyor. Kişiler bu durumda ne yapacağını bilemiyor ve birçok araştırma yapıyor. Kötü kokuların giderilmesini isteyen kişiler birçok yönteme başvuruyor. Buzdolabı kokusu nasıl giderilir? Buzdolabındaki kötü koku nasıl geçer? İşte, merak edilen tüm detaylar.
11.05.2021Eğitim
Bayram için 6 hafif tatlı tarifi
Bayram için 6 hafif tatlı tarifiRamazan sonrası bayramda ikram edilen ve yapılan çoğu tatlı kan şekerinizi anında yükseltebilir ve midede bazı problemlere yol açabilir. Bu yüzden sizin için bayrama özel hafif tatlı tarifleri paylaştık. İşte bayram için hafif tatlı tarifleri...
11.05.2021Tatlılar
Bitten Nasıl Kurtulunur? Saçtaki Biti Temizleme Yöntemleri Nelerdir?
Bitten Nasıl Kurtulunur? Saçtaki Biti Temizleme Yöntemleri Nelerdir?Bit sorunu özellikle okul çağındaki çocuklar arasında bir hayli yaygın görülen bir sorundur. Bunun sebebi ise çocukları sınıf içinde birbirlerine bit bulaştırıyor olmalarıdır. Ancak bitlenme sorunu herkes için söz konusu olabilir. Sizin için Bitten nasıl kurtulur? Saçtaki biti temizleme yöntemleri nelerdir sorularının yanıtlarını derledik.
Baş ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer? Zonklayıcı baş ağrısını ne geçirir? (Evde doğal çözüm önerileri)
Baş ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer? Zonklayıcı baş ağrısını ne geçirir? (Evde doğal çözüm önerileri)Baş ağrısı günlük hayatta en çok karşılaşılan sağlık problemleri arasında yer almaktadır. Hal böyle olunca da baş ağrısına ne iyi gelir, şiddetli baş ağrısına evde çözüm yöntemleri nelerdir, baş ağrısını ne geçirir, iyi gelen şeyler nelerdir gibi sorular sık sık soruluyor. Zonklayıcı bir şekilde devam eden baş ağrısı günlük yaşantınızı kâbusa çevirebilir. Ancak evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerle, yediğiniz birtakım gıdalarla baş ağrısını iyileştirebileceksiniz. İşte baş ağrısına ne iyi gelir, baş ağrısına evde çözüm yöntemleri nelerdir, baş ağrısını geçiren yiyecekler nelerdir sorularına verilen cevaplar…
10.05.2021Alternatif Tıp
Türküler dolusu şiiri - Bedri Rahmi Eyüboğlu
Türküler dolusu şiiri - Bedri Rahmi EyüboğluBedri Rahmi Eyüboğlu, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nde başlayıp Paris'te sürdürdüğü resim öğreniminin ardından yurda dönmüş ve yaşamı boyunca Güzel Sanatlar Akademisinde ders vermiştir. Özellikle El Baskı Yazmacılık, gravür, seramik, heykel, vitray, mozaik, hat, serigrafi, litografi gibi birçok formlarda eserler üreten sanatçı, geleneksel süsleme ve halk el sanatlarında seçtiği motifleri yapıtlarında Batı’nın teknikleriyle birleştirerek kullandı. Şiirlerinde de halk kaynağından beslendi; masallardan, söylencelerden, türkülerden yararlanarak, doğa tutkusunu, insan sevgisini, yaşama sevincini, toplumsal sorunları yansıttı.
10.05.2021Şiirler
Pazarda ‘tam kapanma’ bereketi
Pazarda ‘tam kapanma’ bereketiSalgın önlemi olan tam kapanma döneminde dün ilk kez semt pazarları kuruldu. 10 güne yakındır pazar alışverişi yapamayan tüketiciler pazara koştu. Haftalık meyve ve sebze alışverişi yapıldı
9.05.2021Ekonomi
Günün sahur menüsü: 27. gün
Günün sahur menüsü: 27. gün27. gün sahur menüsü için peynirli sufle, poşe yumurta ve detoks çayı tarifini paylaştık. İşte 27. gün sahur menüsü için malzemeler...
8.05.2021Yemek
Ece Dizdar 'Yasak Elma'ya dahil oldu
Ece Dizdar 'Yasak Elma'ya dahil olduFox TV’de yayınlanan 'Yasak Elma' dizisi cephesinde sürpriz bir gelişme yaşandı. Şahika karakterini canlandıran Nesrin Cavadzade'nin Yasak Elma'ya vedasının ardından yeni bir oyuncu diziye dahil oldu.
8.05.2021Cadde
İmam istedi, ekipler zaman kaybetmedi
İmam istedi, ekipler zaman kaybetmediİzmir Büyükşehir Belediyesi, gelen talepler doğrultusunda kentteki ibadethanelerin bakım ve onarım çalışmalarını da gerçekleştiriyor.
8.05.2021Ege
TATLIYA DOYACAKSINIZ!
TATLIYA DOYACAKSINIZ!Sosyal medyada yoğun ilgi gören ‘Kardeşler Mutfakta’ ekibi, bugün okuyucularımız için Cannoli, Brodetto ve Fettuccine Alfredo tarifi verdi...
8.05.2021Cadde
Tarlada bırakmıyor sofraları donatıyor
Tarlada bırakmıyor sofraları donatıyorİzmir Büyükşehir Belediyesi, kırsalda üretimi desteklemek için başlattığı “Başka Bir Tarım Mümkün” politikası kapsamında, çoğunluğu İzmir’den olmak üzere 18 kooperatife daha nefes oldu.
7.05.2021Ege
Türkiye'de Kaç Coğrafi Bölge Var? İsimleri İle Coğrafi Bölgeler
Türkiye'de Kaç Coğrafi Bölge Var? İsimleri İle Coğrafi BölgelerHem Asya hem de Avrupa kıtasında toprakları bulunan Türkiye'nin yüzölçümü 783.562 kilometrekaredir. En kalabalık şehri İstanbul, yüz ölçümü bakımından en büyük olan şehri ise Konya'dır. Türkiye'de kaç coğrafi bölge var? Merak edenler için bölgeleri isimleri ve özellikleri ile birlikte listeledik.
3.05.2021Eğitim
Yasak Elma Şahika öldü mü, nasıl öldü? Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu?
Yasak Elma Şahika öldü mü, nasıl öldü? Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu?Nesrin Cavadzade, Yasak Elma dizisinde Şahika karakteri ile sevenleri karşısına çıkıyordu. Genç oyuncunun canlandırdığı Şahika rolü hakkında yeni iddialar ortaya atılmıştı. Peki, Yasak Elma dizisinin Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu?
3.05.2021Cadde
Evinizin güzel kokmasını sağlayacak püf noktaları
Evinizin güzel kokmasını sağlayacak püf noktalarıEvinizin güzel kokmasını ister misiniz? Mutfak ya da banyodan yükselecek kötü kokuları engellemek için bazı önerilerimiz var. Güzel kokular, evinizi hem sizin, hem sevdiklerinizin anılarında daha da güzel hale getirecektir. İşte evinizin her gün güzel kokmasını sağlayacak püf noktaları…
Ayşegül Çınar'a zorlama hapis talebi
Ayşegül Çınar'a zorlama hapis talebi'Yasak Elma' dizisinde rol alan ve en son 'Masal Şatosu: Sihirli Davet' adlı filmde boy gösteren Ayşegül Çınar’ın uyuşturucuyu aracına koyduğunu iddia ettiği eski sevgilisi Furkan Çalıkoğlu ile arasında sular durulmuyor. Geçtiğimiz haftalarda Çınar için mahkemeden yayın yasağı talebinde bulunan Çalıkoğlu, bu defa ‘zorlama hapsi’ talebinde bulundu.
3.05.2021Cadde
Çorum'da 80 dönüm alanda elma bahçesi kurdu şimdi 14 ülkeye ihracat yapıyor
Çorum'da 80 dönüm alanda elma bahçesi kurdu şimdi 14 ülkeye ihracat yapıyorİnşaat mühendisi Mustafa Ilıca, 2012 yılında Çorum'da 80 dönüm alanda başladığı elma üretimini zaman içinde artırarak şirketleşti, son 6 yıldır da çok sayıda ülkeye yaş meyve ihracatı yapıyor.
2.05.2021Ekonomi
Bayraktar nisan ayı üretici ve market fiyatlarını paylaştı
Bayraktar nisan ayı üretici ve market fiyatlarını paylaştıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, nisan ayında üretici ve market fiyatları arasındaki farka dikkati çekerek, bu dönemde yeşil soğan ve maydanozun 3,7, kuru soğanın 3,5, ıspanağın 3,4, patates ve sütün 3,3 kat fazla fiyatla tüketiciye satıldığını bildirdi.
1.05.2021Ekonomi
1 Mayıs 2021 Magazin Haberleri Bülteni
1 Mayıs 2021 Magazin Haberleri Bülteni1 Mayıs 2021 Magazin Haberleri Bülteni
1.05.2021Magazin

Benzer Haber Etiketleri

gazeteYasak Elmaizmiregeelma sirkesi

Elma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.