Erken Doğum Nedenleri

Erken Doğum Nedenleri

Son dakika erken doğum nedenleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan erken doğum nedenleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan erken doğum nedenleri haber sayfamızda...

Erken Doğum Nedenleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 210 erken doğum nedenleri haberi bulunmuştur.
Hamileleri bekleyen 4 büyük tehlike
Hamileleri bekleyen 4 büyük tehlike Gebelik süresince anne adayları, hamilelikleriyle alakalı hiç sorun veya rahatsızlık yaşamasalar bile, düzenli olarak gebelik takip muayenelerine gitmeleri ve rutin tetkikleri yaptırmaları gerekiyor diyen Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Onur Meray, anne adaylarına uyarı niteliğinde bilgiler verirken gebeleri bekleyen 4 önemli soruna dikkat çekti.
13.10.2021 Kadın Sağlığı
Doğum Belirtileri Nelerdir? Doğum Öncesi Ve Erken Doğum Nasıl Anlaşılır?
Doğum Belirtileri Nelerdir? Doğum Öncesi Ve Erken Doğum Nasıl Anlaşılır? Doğum belirtileri her kadın tarafından merak edilen bir durumdur. Özellikle anne olmak isteyen anne adaylar tarafından bir heyecan başlar. Doğum belirtileri gibi belirtiler araştırılır. Doğum belirtileri internette kadınlar tarafından en çok araştırılanlar arasına girmiştir. Peki, doğum belirtileri nelerdir? Doğum öncesi ve erken doğum nasıl anlaşılır? İşte doğum belirtileri ve doğuma dair bütün bilgiler. Doğum belirtileri gebelik döneminden önce mutlaka bilinmesi gereken belirtilerdir.
5.01.2021 Sağlık
Erken doğum nedir? Neden görülür?
Erken doğum nedir? Neden görülür? Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Evrim Aksoy erken doğumun nedenlerini açıkladı.
6.07.2020 Doğum
Grip erken doğum nedeni olabiliyor
Grip erken doğum nedeni olabiliyor Acıbadem International Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Banu Duru, grip virüsünün bağışıklık sistemi diğer kişilere göre daha zayıf olan hamile kadınlara kolaylıkla bulaştığına ve daha ağır seyrettiğine dikkat çekerek, özellikle hamileliğin son 3 ayında olan anne adaylarını erken doğum riskine karşı uyardı.
6.07.2020 Doğum
Erken doğumun nedeni bir tür bakteri!
Erken doğumun nedeni bir tür bakteri! ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, prematüre doğumların başlıca nedeni belli bir tür bakteri olabilir.
6.07.2020 Doğum
Böbrek taşı erken doğuma neden olabilir
Böbrek taşı erken doğuma neden olabilir Üroloji Uzmanı Op. Dr. Levent Gürkan, gebelik döneminde tanısı atlanmış bir böbrek taşının erken doğuma da neden olabileceğini söyledi.
6.07.2020 Doğum
Erken doğumun sebepleri nelerdir?
Erken doğumun sebepleri nelerdir? 37 hafta öncesinde doğan bebeklere "erken doğan" denir. Erken doğumun pek çok sebebi olabilir.
6.07.2020 Doğum
19'uncu hamileliğinde bebek sahibi olabildi
19'uncu hamileliğinde bebek sahibi olabildi AKSARAY’da 17 yıllık evlilikleri süresince 18 defa hamile kalan ve hepsinde de düşük, ölü doğum veya erken doğum nedeniyle bebeklerini kaybeden Meryem- Şenol Şimşek çifti 19’uncu denemede bir erkek bebek sahibi oldu...
20.07.2011 Gündem
Tekrarlayan gebelik kayıpları
Tekrarlayan gebelik kayıpları Gebelik kaybı gebeliğin 20. haftasından önce ya da fetal ağırlık 500 gr’dan düşük iken istemsiz olarak gebeliğin sonlanmasıdır. Tekrarlayan gebelik kaybı genel olarak ardışık ya da ardışık olmayan 3 gebelik kaybına verilen isimdir.
27.01.2024 Pazar
Depresyon ve enerji düşüklüğüyle kendini gösteriyor! İyotun 6 faydası
Depresyon ve enerji düşüklüğüyle kendini gösteriyor! İyotun 6 faydası İyot, tiroid bezinin büyüme, beyin gelişimi ve enerji metabolizmasının hızından sorumlu tiroid hormonlarını üretebilmesi için gerekli bir mineral. İyotun vücutta eksik olması ise tiroid hormonu seviyelerinin düşmesine neden olarak çeşitli sağlık sorunlarına yol açabiliyor.
14.10.2023 Genel Sağlık
Enfeksiyonların en öldürücüsü! Sinsice ilerliyor, tedavi edilmezse kanı zehirliyor
Enfeksiyonların en öldürücüsü! Sinsice ilerliyor, tedavi edilmezse kanı zehirliyor Halk arasında yaygınlaşan sepsis hastalığı, her yıl 12 milyon kişinin ölümüne neden oluyor. Prof. Dr. İsmail Cinel enfeksiyonun en ağır haline dönüşen sepsis hakkında dikkat edilmesi gerekenleri tek tek anlattı.
13.09.2023 Genel Sağlık
Dikkat! Sebepsiz yere ağlıyorsanız ve umutsuz hissediyorsanız sebebi bu olabilir
Dikkat! Sebepsiz yere ağlıyorsanız ve umutsuz hissediyorsanız sebebi bu olabilir Gün içerisinde insanlar birçok farklı duygu hissedebilir. Ancak sebepsiz yere ağlıyorsanız ve kendinizi umutsuz hissediyorsanız depresyonda olabilirsiniz. Sizler için depresyon nedir, belirtileri nelerdir ve nasıl geçer hakkında merak edilen tüm ayrıntıları derledik.
5.08.2023 Ruh Sağlığı
Gebelikte sağlıklı bir cinsel yaşam mümkün mü? İşte bu konuda bilinmesi gerekenler
Gebelikte sağlıklı bir cinsel yaşam mümkün mü? İşte bu konuda bilinmesi gerekenler Bebek bekleyen çiftlerin bazen tek ya da çift taraflı şekilde psikolojik olarak cinsellikten uzaklaşabildiğini söyleyen Op. Dr. Nihal Çetin, gebelikte cinsellik konusunda dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili önemli bilgiler verdi.
27.07.2023 Sağlık
‘HPV aşısı 9-14 yaşa uygulanmalı’
‘HPV aşısı 9-14 yaşa uygulanmalı’ Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Rahim Ağzı (serviks) Kanseri Farkındalık Ayı’na ilişkin yaptığı açıklamada, teşhis, tedavi, HPV aşısı gibi korunma yollarına ilişkin son önerileri aktardı.
31.12.2022 Gündem
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2022-2023
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2022-2023 Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2022-2023” içeriğimize göz atabilirsiniz.
1.12.2022 Eğitim
Tüp bebek tedavisiyle ilgili akılda tutulması gereken 10 gerçek
Tüp bebek tedavisiyle ilgili akılda tutulması gereken 10 gerçek Tüp bebek uygulaması korunmasız ve düzenli cinsel birlikteliğe rağmen çocuk sahibi olamayan çiftlere uygulanan en etkin tedavi yöntemi. Ancak tüp bebek tedavisi hakkında doğru bilinen yanlışların oldukça fazla olduğunu belirten Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Ebru Öztürk Öksüz, tüp bebek tedavisiyle ilgili akılda tutulması gereken 10 gerçeği açıkladı.
2.10.2022 Kadın Sağlığı
Komplo teorileri nedeniyle aileler topuk kanı taramasını reddediyor
Komplo teorileri nedeniyle aileler topuk kanı taramasını reddediyor Türk Neonatoloji (yenidoğan) Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Merih Çetinkaya, topuk kanına dikkat çekerek hayati öneme sahip olduğunu vurguladı. Topuk kanı taramasını bazı ailelerin reddettiğini belirten Çetinkaya, ebeveynlerin bebeklerini büyük bir tehlikeye attığı uyarısında bulundu.
13.07.2022 Haberler
Bazı aileler reddediyor ama hayati öneme sahip! Sadece İstanbul'da 1000'e yakın ebeveyn var
Bazı aileler reddediyor ama hayati öneme sahip! Sadece İstanbul'da 1000'e yakın ebeveyn var Türk Neonatoloji (yenidoğan) Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Merih Çetinkaya, topuk kanına dikkat çekerek hayati öneme sahip olduğunu vurguladı. Topuk kanı taramasını bazı ailelerin reddettiğini belirten Çetinkaya, ebeveynlerin bebeklerini büyük bir tehlikeye attığı uyarısında bulundu.
13.07.2022 Gündem
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu nasıl anlaşılır?
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu nasıl anlaşılır? Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu nedir, ne kadar yaygındır? Bir çocukta dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olduğu nasıl anlaşılır? Klinik Psikolog Ayşe Topak ve Klinik Psikolog İrem Göncüoğlu özellikle çocukluk döneminde belirtileri ortaya çıkan DEHB ile ilgili bilgiler verdi.
1.07.2022 Çocuk
Adet düzensizliği önemli bir hastalığın habercisi olabilir!
Adet düzensizliği önemli bir hastalığın habercisi olabilir! Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Barış Korkmaz, adet düzensizliği nedir, belirtileri, komplikasyonları nelerdir ve tedavisi nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla sizler için anlattı.
22.04.2022 Kadın Sağlığı
Hamilelik döneminde diş tedavisi ne zaman yapılmalı?
Hamilelik döneminde diş tedavisi ne zaman yapılmalı? Ağız ve diş sağlığı, hayatın her döneminde tüm vücut sistemlerini etkileyen bir rol oynuyor. Ancak kadınlar için öyle bir dönem var ki sağlıklı bir diş ve diş eti, hem kendileri hem de kucaklarına almaya hazırlandıkları bebekleri için önem taşıyor.
24.12.2021 Hamilelik
Serebral palsinin erken belirtileri
Serebral palsinin erken belirtileri Çocukluk çağında görülen engelliliğin önemli sebeplerinden bir tanesi, halk arasında beyin felci olarak da bilinen Serebral Palsi (SP), her 1000 canlı doğumda 2, her 1000 prematüre doğumda ise 100 bebekte görülüyor. Bebeklik döneminden itibaren veya daha ileri yaşlarda tanısı konulabilen SP, beynin etkilenen bölgesi ve hasar derecesine göre farklı belirtiler gösterebiliyor. Prof. Dr. Y.K. Yavuz Gürer, “6 Ekim Serebral Palsi Günü” öncesinde SP konusunda bilgiler verdi.
5.10.2021 Çocuk Sağlığı
Kadınlarda kısırlık belirtileri nelerdir?
Kadınlarda kısırlık belirtileri nelerdir? Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, kadınlarda kısırlık belirtilerine dikkat edilmesi gerektiğini belirtti ve kadınlarda kısırlık belirtilerini paylaştı. - PEMBENAR ÖZEL
1.08.2021 Kadın Sağlığı
Gebelikte yüksek tansiyon ve protein kaçağına dikkat!
Gebelikte yüksek tansiyon ve protein kaçağına dikkat! Gebelikte ortaya çıkan tansiyon problemleri anne ve bebek sağlığını tehlikeye sokabiliyor. Gebeliğin 20. haftasından sonra ortaya çıkan gebelik tansiyonu, toplumda “gebelik zehirlenmesi” olarak bilinen preeklampsi hastalığına yol açabiliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Kudret Erkenekli, gebelik tansiyonu ve preeklampsi hakkında bilgi verdi.
14.06.2021 Kadın Sağlığı

Benzer Haber Etiketleri

Erken Doğum Nedenleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.