Fayda

Fayda

Son dakika fayda haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fayda gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fayda haber sayfamızda...

Fayda

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 18.912 fayda haberi bulunmuştur.
Çizgilerde kaybolmaya hazır mısınız?
Çizgilerde kaybolmaya hazır mısınız?Yarıyıl tatiline hazırlanıyorken ailecek izleyip hem iyi film seyretmenin keyfini yaşatacak hem de çocuklara öğretici olabilecek animasyonları hatırlayalım.
16.01.2022Kültür Sanat
1800 yıllık küfür! Çarpıcı uyarı: Tarihi eser sayılıyor...
1800 yıllık küfür! Çarpıcı uyarı: Tarihi eser sayılıyor...Asırlara meydan okumayı başarabilmiş tarihi eserler, kimi zaman basit restorasyon hatalarına kurbanı olabiliyor. İzmir Agorası'nın duvarlarındaki yazıları örnek gösteren uzmanlar, "İçerisinde küfre bile rastladığınız bu karalamalar, aslında tarihi belge niteliğinde" dedi.
16.01.2022Gündem
Ahmet Özbelge: Antalya Hipodromu ve atlar şehre çok şey katacak
Ahmet Özbelge: Antalya Hipodromu ve atlar şehre çok şey katacakTürkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Ahmet Özbelge, Antalya Hipodromu'nun açılacak olmasının heyecanı içinde olduklarını söyledi, "Turizm cenneti şehrimiz çok güzel bir tesise sahip olacak" dedi.
15.01.2022Diğer
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Görev biliyoruz' dedi ve açıkladı! Tüm yatırımcılara destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Görev biliyoruz' dedi ve açıkladı! Tüm yatırımcılara destekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı Kipaş Kâğıt Fabrikası Resmî Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hükümet olarak yerli yabancı ayırt etmeden Türk ekonomisine güvenen herkese sahip çıkıyoruz. Üreten, ihraç eden, insanımızın iş aş sahibi olmasını sağlayan tüm yatırımcılara destek vermeyi görev biliyoruz.' dedi.
15.01.2022Siyaset
Gelecek yıl başlıyor, yapay zeka tamamen değiştirecek! Başta boşanma davaları...
Gelecek yıl başlıyor, yapay zeka tamamen değiştirecek! Başta boşanma davaları...Tüm dünyanın üzerinde yoğunlaştığı ve ciddi bütçeler ayırdığı yapay zekâ teknolojisi, yakın gelecekte günlük hayatın her alanında yer alacak. ABD'de avukatlar tarafından boşanma başta olmak üzere tüm davalarda aktif olarak kullanılan yapay zekâ uygulamaları, Yargıtay'ın açıklamalarından sonra Türkiye'de de merak konusu oldu. Yargıtay'da emsal nitelikteki kararlara daha kolay erişilebilmesi ve içtihat tutarlılığını sağlama amacıyla geliştirilen yapay zekâ sisteminin, 2023'te hizmet vermeye başlaması planlanıyor. Peki bu durum ne gibi sonuçlar doğuracak? Uzmanlar adaletin dağıtılmasında yapay zekânın yerini sorgulayarak, risklere dikkat çekiyor.
15.01.2022Gündem
Fransa’dan bir aşıya daha onay çıktı
Fransa’dan bir aşıya daha onay çıktıFransa'da Yüksek Sağlık Otoritesi, Covid-19'a karşı geliştirilen Novavax aşısının kullanımına onay verdi. Novavax aşısının protein temelli olduğu ve 3 hafta arayla 2 doz uygulanan 45 bin kişi üzerinde yapılan çalışmalarda hastalığa karşı yaklaşık yüzde 90 oranında etkili olduğu açıklandı.
14.01.2022Dünya
Ayetel Kürsi Hangi Zamanlarda Okunmalıdır? Ayetel Kürsi Kuran-ı Kerim'de Kaçıncı Sayfadadır Ve Hangi Surede Geçer?
Ayetel Kürsi Hangi Zamanlarda Okunmalıdır? Ayetel Kürsi Kuran-ı Kerim'de Kaçıncı Sayfadadır Ve Hangi Surede Geçer? Ayetel Kürsi, Kuran-ı Kerim'de yer alan bir ayettir. Sağladığı faziletler açısından öğrenilmesi gerekli olan ayetler arasında yer almaktadır. Ayetel Kürsi Kuran-ı Kerim'de kaçıncı sayfadadır ve hangi surede geçer? Siz de öğrenmek ve daha kolay bir şekilde erişim sağlamak isteyebilirsiniz. Ayetel kürsi okumak ve öğrenmek isteyen kişiler için bilgileri derledik.
14.01.2022Dini Bilgiler
Ayetel Kürsi Günde Kaç Kere Okunmalıdır? Ayetel Kürsi Okumanın Faziletleri Ve Faydaları Nelerdir?
Ayetel Kürsi Günde Kaç Kere Okunmalıdır? Ayetel Kürsi Okumanın Faziletleri Ve Faydaları Nelerdir? Kuranı Kerimde Bakara suresi içerisinde yer alan Ayetel Kürsinin kelime anlamı yüksek ayetler olarak bilinmektedir. Ayetel Kürsi okumanın faziletleri ve faydaları birçok hadiste bildirilmektedir. Ayetel Kürsi içerisinde bulunan ayetlerde her türlü kötülüklerden korunmak ve iman esaslarını kabul ederek tevhid inancını tazelemek öne çıkan faziletleri arasındadır. Ayetel Kürsi okumanın diğer faziletleri ve faydalarını sizler için derledik.
14.01.2022Dini Bilgiler
Ayetel Kürsi Günde Ve Ne Zaman Okunur? Ayetel Kürsi Hakkında Bilgiler
Ayetel Kürsi Günde Ve Ne Zaman Okunur? Ayetel Kürsi Hakkında BilgilerBakara suresi 255. Ayeti olan Ayetel Kürsi okumanın birçok fazileti ve faydası bulunmaktadır. Ayetel Kürsi okumak nazar başta olmak üzere insanı birçok görünen ve görünmeyen tehlikeler ile kötülüklerden muhafaza eden bir ayettir. Bunlar ışığında Ayetel Kürsi günde kaç kez okunmalıdır ve Ayetel Kürsi ne zaman okunur hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
14.01.2022Dini Bilgiler
Dolar turşusu kurdu
Dolar turşusu kurduİstanbul Zeytinburnu’nda bulunan bir turşucu, dolar üzerinden yapılan ekonomik saldırılara “Dolar Turşusu” kurarak tepki gösterdi. Turşucu Bilgin, “Yabancıların parasından bize fayda gelmez. Bunun ancak turşusu olur” dedi.
14.01.2022Haberler
Bilim Kurulu Üyesi Özlü: 'Omicron' dalgasının yükselme konumundayız
Bilim Kurulu Üyesi Özlü: 'Omicron' dalgasının yükselme konumundayızSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, 'Omicron' kaynaklı seyreden vakalar olduğunu belirterek, “'Omicron' dalgasının yükselme konumundayız. Önümüzdeki günlerde daha da yükselecek. Oysa bazıları salgın bitmiş gibi davranıyorlar. Sanki her şey normale dönmüş gibi ama hiç öyle değil. Umarım bu yaşadığımız, son dalga olur. Beklentimiz o” dedi.
14.01.2022Gündem
Kimler AGİ alacak, agi kalktı mı? 2022 AGİ tutarları ne oldu?
Kimler AGİ alacak, agi kalktı mı? 2022 AGİ tutarları ne oldu?AGİ kalktı mı sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Yeni düzenleme ile 2022 yılında uygulanacak olan asgari ücret Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 4.253,40 TL olarak açıklandı. Bunun yanı sıra Asgari Ücretten gelir vergisi ve damga vergisi alınmayacağı duyurulmuştu. Peki AGİ kalktı mı kimler AGİ alacak?
14.01.2022Ekonomi
Mülk Suresi Arapça Oku: Mülk Suresi Türkçe Anlamı, Okunuşu, Yazılışı, Diyanet Meali ve Tefsiri
Mülk Suresi Arapça Oku: Mülk Suresi Türkçe Anlamı, Okunuşu, Yazılışı, Diyanet Meali ve TefsiriKur’an-ı Kerim’in 67. suresi olan Mülk Suresi adını birinci ayetinde geçen ‘el-Mülk’ kelimesinden almıştır. Toplam 30 ayetten oluşan sure Tebareke adıyla da bilinmektedir. Tebareke Suresi denmesinin nedeni ise suresinin 'Tebarekellezi' ile başlamasıdır. Mülk Suresi fazileti çok olduğu için Hz. Muhammed (S.A.V) tarafından sık sık okunması tavsiye edilen bir suredir. Mekke devrinde nazil olan Mülk Suresi genel olarak Allah’ın varlığı ve birliğini, ölüm ve yaşamı, öldükten sonra dirilmeyi ele almaktadır. Mülk (Tebareke) Suresi Arapça, Türkçe okunuşu, diyanet meali, tefsiri ve fazileti için içeriğimize göz atabilirsiniz.
13.01.2022Sureler
Yasin Suresi Oku: Yasin Suresi Duası Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı ve Diyanet Meali
Yasin Suresi Oku: Yasin Suresi Duası Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı ve Diyanet MealiMüslüman alemi için en önemli surelerden birisi de Yasin Suresi'dir. Mekke döneminden inen Yasin Suresini okumak faydaları ve fazileti oldukça çoktur. Toplamda 83 ayetten oluşan bu sure genellikler mevlitlerde okunmaktadır. Kur'an-ı Kerim'in kalbi olarak nitelendirilen Yasin Suresi adını ilk ayette geçen “Ya-Sin” harflerinden almaktadır. Kur-'an-ı Kerim'in 36. suresi olan Yasin, başlıca insanın sorumlulukları, vahiy, Hz. Muhammed, Allah’ın birliğini ve kudretini gösteren deliller, öldükten sonra dirilme, kıyamet, hesap ve ceza konusu edilmektedir. İslam aleminde vefat eden kişinin arkasından okunur. Yasini Şerif Türkçe tefsiri, Arapça yazılışı, fazileti, diyanet meali için "Yasin Suresi Okunuşu Ve Anlamı" içeriğimize göz atabilirsiniz.
13.01.2022Sureler
Saatlerin Anlamı 2022: Çift, Ters ve Aynı Denk Gelen Saat Anlamı Nedir?
Saatlerin Anlamı 2022: Çift, Ters ve Aynı Denk Gelen Saat Anlamı Nedir?Hayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saatlerin anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatlerin anlamı 2022 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü saatlerin anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
13.01.2022Yaşam
Çapraz Okuma Nedir, Ne İşe Yarar? Çapraz Okumanın Faydaları Nelerdir?
Çapraz Okuma Nedir, Ne İşe Yarar? Çapraz Okumanın Faydaları Nelerdir?Çapraz okuma birçok kişi tarafından merak edilen okuma yöntemlerinden biridir. Özellikle okumayı seven ve işi okumak olan kişiler için önem taşıyan yöntemler arasındadır. Bu bakımdan Çapraz okumanın ne olduğunu öğrenebilir ve bu yöntemi siz de kullanabilirsiniz. Sizin için Çapraz okuma nedir, ne işe yarar? Çapraz okumanın faydaları nelerdir tüm detaylarıyla derledik.
13.01.2022Eğitim
Zoteeva: Ana hedefimiz Akkuyu NGS’yi başarıyla tamamlamak
Zoteeva: Ana hedefimiz Akkuyu NGS’yi başarıyla tamamlamakMersin'in Gülnar ilçesinde Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nden yapımı sürerken Akkuyu Nükleer A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva, 2030 yılına kadar önemli hedefleri gerçekleştireceklerini dile getirip, "Ana hedefimiz Akkuyu NGS'yi başarıyla tamamlayıp elektrik üretmektir" dedi.
13.01.2022Ekonomi
Beşiktaş'ta Önder Karaveli teknik direktör, Ceyhun Kazancı sportif direktör oldu
Beşiktaş'ta Önder Karaveli teknik direktör, Ceyhun Kazancı sportif direktör olduBeşiktaş yönetimi, teknik direktör Önder Karaveli ile sözleşme imzaladı. Başkan Ahmet Nur Çebi, Ceyhun Kazancı'yı sportif direktörlüğe getirdiklerini açıklarken "Teknik direktörümüz Önder Karaveli'dir" dedi. Başkan Çebi ayrıca mayıs ayında seçimde aday olacağını belirterek "Evet yoruldum ama bırakmayacağım. Tek başına aday olursam üzülürüm" açıklamasını yaptı. Siyah-beyazlı kulübün Başkanı, Şenol Güneş iddiaları ile ilgili olarak "Ben, medyayı anlıyorum. Ama bu saate kadar bizim planlamamız içinde böyle bir şey söz konusu olmamıştır. Şenol hoca bu kulübe kupalar kazandırmış, değerli bir hocadır. Bugün benim hocam, Önder Karaveli'dir" diye konuştu.
13.01.2022Beşiktaş
İstanbul İl Sağlık Müdürü: Önümüzdeki 1 hafta salgının seyrini netleştirecek
İstanbul İl Sağlık Müdürü: Önümüzdeki 1 hafta salgının seyrini netleştirecekİstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Omicron varyantı ve mega kentteki son duruma ilişkin konuştu. Memişoğlu, “Şu anda hastanelerimizde hasta sayımız yönetilebilir halde hiçbir sıkıntımız yok. Yükseliş trendinden sonra düşer mi düşmez mi onu bu hafta göreceğiz. Önümüzdeki 1 hafta salgının seyrini daha netleştirecektir. Ocak sonu itibariyle en geç aşağı doğru bir seyir seyredeceğini öngörüyoruz. Şubat ayında biraz daha rahatlayacağımız konusunda bir öngörümüz var” dedi.
13.01.2022Gündem
Tüyden izolasyon!
Tüyden izolasyon!Alp Oğuz Anadolu Lisesi öğrencileri çöpe giden tavuk tüylerini yalıtım malzemesi haline getirdi, ısı transferini en aza indiren bir proje geliştirdi.
12.01.2022Ege
Yaygın Öğretim Nedir? Yaygın Eğitim Ve Öğretimin Özellikleri Nelerdir?
Yaygın Öğretim Nedir? Yaygın Eğitim Ve Öğretimin Özellikleri Nelerdir?Günümüzde pek çok öğrenci tarafından yaygın eğitim araştırılmaktadır. Örgün öğretimi sıklıkla duysak ta yaygın eğitim kavramı çok sık duyulmamakla birlikte yaygın eğitim de bir eğitim modeli olmaktadır. Peki, yaygın öğretim nedir? Yaygın eğitim ve öğretimin özellikleri nelerdir? Sizlere yaygın öğretim hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
12.01.2022Eğitim
Cenevre’de ilerleme yok
Cenevre’de ilerleme yokABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman ve Rus mevkidaşı Sergey Ryabkov arasında Cenevre’de düzenlenen toplantıda Ukrayna konusunda ilerleme kaydedilemedi.
12.01.2022Dünya
Burak Elmas'tan Fatih Terim açıklaması! Yeni teknik adamı resmen duyurdu
Burak Elmas'tan Fatih Terim açıklaması! Yeni teknik adamı resmen duyurduGalatasaray'da Teknik Direktör Fatih Terim'in ayrılığı sonrası Başkan Burak Elmas basın karşısına çıktı. Elmas, "Fatih Terim'in bir tazminat talebi olmadı. Zaten biz yola çıkarken boş mukaveleye imza atmıştık." dedi. Öte yandan yeni teknik adam ile ilgili olarak "Domenec Torrent, yardımcı olarak değil teknik direktör olarak gelip, göreve başlayacak." dedi. Seçim ile ilgili soruya Elmas, "Seçim kararı almayı düşünmüyorum." cevabını verdi.
11.01.2022Galatasaray
Aslan burcunun taş rengi nedir? Değerli Taşlar Nelerdir?
Aslan burcunun taş rengi nedir? Değerli Taşlar Nelerdir?Her burcun kendine has özel bir taşı bulunur. Birçok farklı faydası bulunan doğal taşların burçlar ile uyumlu olması son derece önemlidir. Aslan burcunu en yakın sembolize eden taşlardan biri kuvars kristali, Türkiye’de sıklıkla kullanılan bir taş türüdür. Sizler için aslan burcunun taşının rengi ve değerli taşları hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.
14.01.2022Astroloji
Terahertz Taşı Nedir? Faydaları Ve Özellikleri Nelerdir?
Terahertz Taşı Nedir? Faydaları Ve Özellikleri Nelerdir?Terahertz taşı nadir bilinen ancak oldukça değerli bir taş türüdür. Vücudu temizlemesi ile bilinen terahertz taşı hem zihinsel hem de bedensel birçok farklı fayda sağlar. Sizler için terahertz taşı nedir, faydaları ve özellikleri hakkında tüm detayları derledik.
11.01.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Fayda ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.