Fonu

Fonu

Son dakika Fonu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fonu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fonu haber sayfamızda...

Fonu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 19.215 fonu haberi bulunmuştur.
75’inci yıla 75 özel davet
75’inci yıla 75 özel davetBirleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), kuruluşunun 75’inci yılını yıldız isimlerin katıldığı 75 özel davetle kutladı
2.12.2021Cadde
Son dakika haberleri: Erdoğan yeni ekonomi modelini tek tek anlattı: Düşük faizle, üretimi ve ihracatı destekleyeceğiz
Son dakika haberleri: Erdoğan yeni ekonomi modelini tek tek anlattı: Düşük faizle, üretimi ve ihracatı destekleyeceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan ekonomiye ilişkin yaptığı açıklamada, "Büyümeyi istikrarsız hale getirmelerine müsaade etmeyeceğiz ve biz bu sarmaldan çıkacağız." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yeni ekonomi modeliyle, yüksek faiz verecek sıcak para çekme politikasını elimizin tersiyle itiyoruz. Düşük faizle, üretimi ve ihracatı destekleyeceğiz.' dedi. Erdoğan yıl sonu büyüme rakamlarına dair, "Beklentimiz, 10'u bulacağız. Bizim tahminimiz asgari 10 ama üzerine de çıkabilir." bilgisini paylaştı.
1.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında konuştu: Faiz-kur sarmalında yaşamayacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında konuştu: Faiz-kur sarmalında yaşamayacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye ne zaman yüksek faiz kıskacından çıkmak için hamle yaptıysa döviz kuru üzerinden manipülatif bir baskıya maruz kalmıştır. Biz kur faiz sarmalında yaşamayacağız. Yatırımı ve üretimi engellemelerine de müsaade etmeyeceğiz” dedi.
1.12.2021Siyaset
MI6 Başkanı Moore acı tabloyu itiraf etti
MI6 Başkanı Moore acı tabloyu itiraf ettiİngiltere Dış İstihbarat Servisi (MI6) Başkanı Richard Moore; İngiltere için en büyük ulusal güvenlik tehditlerini Çin, Rusya, İran ve "uluslararası terörizm" olarak sıraladı.
30.11.2021Dünya
Çektiğiniz videolarla 10 bin dolar kazanın
Çektiğiniz videolarla 10 bin dolar kazanınYouTube hayata geçirdiği Shorts Fonu ile birlikte içerik üreticilerine yeni bir gelir modeli sunuyor. Çekip YouTube’a yüklediğiniz videolarla YouTube Shorts Fonu’ndan 100 ila 10 bin dolar gelir elde etmeniz mümkün
29.11.2021Kültür Sanat
‘Var olan acı tabloyu Türkiye hak etmiyor’
‘Var olan acı tabloyu Türkiye hak etmiyor’İstanbul’da ‘Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi’nin açılışında konuşan Kılıçdaroğlu, “Memlekete huzuru, bereketi getirmekte kararlıyız. Az kaldı Türkiye 13. Cumhurbaşkanını seçecek. En geç altı ay içinde ekonominin çarkları sağlıklı bir şekilde dönecek” dedi...
27.11.2021Siyaset
Yapı Kredi’den Koç Ülkem Fonu
Yapı Kredi’den Koç Ülkem FonuYapı Kredi, Koç Holding’in toplumsal sorunlara karşı daha katılımcı bir tutum geliştirmeyi ve yerel gelişimi destekleyerek toplumun yaşam standardını yükseltecek projelerin hayata geçirilmesini hedefleyen projesi ‘Koç Ülkem İçin Fonu’ ile sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamaya devam ettiğini açıkladı.
27.11.2021Ekonomi
Diego Lugano Süper Hikayem’e konuk oldu! Arda Turan sürprizi
Diego Lugano Süper Hikayem’e konuk oldu! Arda Turan sürpriziSüper Lig’e damga vuran isimler, Süper Hikayem’e konuk olmaya devam ediyor. Merakla beklenen Süper Hikayem’in bu haftaki konuğu, Fenerbahçe ile Süper Lig’e adeta damga vuran, namı diğer “Tota”, Diego Lugano!
25.11.2021Fenerbahçe
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli toplantı! Uzmanlar değerlendirdi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli toplantı! Uzmanlar değerlendirdiMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ekonomide meydana gelen son gelişmeleri değerlendirmek üzere bugün bankacılarla bir araya geliyor. Uzmanlar CNN Türk canlı yayınında konuyu değerlendirdi.
25.11.2021Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli toplantı! Uzmanlar değerlendirdi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli toplantı! Uzmanlar değerlendirdiMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ekonomide meydana gelen son gelişmeleri değerlendirmek üzere bugün bankacılarla bir araya geliyor. Uzmanlar CNN Türk canlı yayınında konuyu değerlendirdi.
25.11.2021Haberler
BAE’den Türkiye’ye doğrudan yatırım
BAE’den Türkiye’ye doğrudan yatırımCumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan BAE Veliaht Prens Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan ile görüştü. Ziyarette, iki ülke arasında Türkiye’ye doğrudan yatırıma yönelik 10 önemli anlaşma imzalandı.
25.11.2021Siyaset
BAE'den Türkiye'ye yatırım kararı! Anlaşmalar imzalandı...
BAE'den Türkiye'ye yatırım kararı! Anlaşmalar imzalandı...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed arasındaki görüşme sona erdi. İki ülke arasında doğrudan yatırımları kapsayan anlaşmalar imzalandı.
24.11.2021Haberler
Son dakika: BAE'den Türkiye'ye yatırım kararı! Anlaşmalar imzalandı...
Son dakika: BAE'den Türkiye'ye yatırım kararı! Anlaşmalar imzalandı...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan - BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed arasındaki görüşme sona erdi. İki ülke arasında doğrudan yatırımları kapsayan anlaşmalar imzalandı. Abu Dabi Kalkınma Holdingi (ADQ) Yönetim Kurulu Başkanı Mohamed Hasan Al Suwaidi yaptığı açıklamada, "Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye’ye yatırım yapmak üzere, 10 milyar dolarlık bir fon ayırmıştır." açıklamasında bulundu. Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, aralık ayında Abu Dabi'ye bir ziyaret gerçekleştirecek.
25.11.2021Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı'na videomesaj gönderdi. Salgının ekonomiye etkisine ilişkin konuşan Erdoğan, "Arz talep dengesizliği fiyatları artırdı. Emtia fiyatlarındaki olağan dışı seyir de dünyada enflasyonu tetikledi." dedi.
24.11.2021Siyaset
Son dakika: 'TRT payını faturalardan kaldıran' teklif Komisyon'da kabul edildi
Son dakika: 'TRT payını faturalardan kaldıran' teklif Komisyon'da kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Enerji satışında TRT payının kaldırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasını içeren yasa teklifi, TBMM Sanayi ve Ticaret Komisyonu'nda kabul edildi.
23.11.2021Ekonomi
Bakan Dönmez'den kış saati açıklaması
Bakan Dönmez'den kış saati açıklamasıEnerji Bakanı Dönmez, 11.Türkiye Enerji Zirvesi'nde konuştu. Dönmez, "Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz hafta dördüncü geminin alımını müjdeledi, dünyada sadece 5 benzeri var, gemimiz önümüzdeki yılın bahar aylarında ülkemize doğru demir alacak." dedi.
22.11.2021Haberler
Son dakika: Bakan Dönmez'den kış saati açıklaması
Son dakika: Bakan Dönmez'den kış saati açıklamasıEnerji Bakanı Dönmez, 11.Türkiye Enerji Zirvesi'nde konuştu. Dönmez, "Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz hafta dördüncü geminin alımını müjdeledi, dünyada sadece 5 benzeri var, gemimiz önümüzdeki yılın bahar aylarında ülkemize doğru demir alacak." dedi.
22.11.2021Ekonomi
Yatırım fonlarına aktarılan sermaye yükseldi
Yatırım fonlarına aktarılan sermaye yükseldiÇin'de özel yatırım fonlarına aktarılan sermayenin 3 trilyon doları aştığı bildirildi.
22.11.2021Uzmanpara
Merkez Bankası, TL zorunlu karşılıklara uygulanan faiz oranını indirdi
Merkez Bankası, TL zorunlu karşılıklara uygulanan faiz oranını indirdiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Türk Lirası zorunlu karşılıklara uygulanan faiz/nema oranını 18 Kasım'dan geçerli olacak şekilde 100 baz puan indirdi.
22.11.2021Ekonomi
TL zorunlu karşılıklarda faiz indirimi
TL zorunlu karşılıklarda faiz indirimiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Türk lirası zorunlu karşılıklara uygulanan faiz/nema oranını 18 Kasım'dan geçerli olacak şekilde 100 baz puan indirdi.
22.11.2021Uzmanpara
Erken uyarı sistemi geliyor
Erken uyarı sistemi geliyorMilli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF ile anlaşmaya varılan ‘2021-2025 Ülke Programı’na göre, devamsızlık oranlarının azaltılması ve okul terkinin önlenmesi için okullardaki teknolojik alt yapı güçlendirilecek, bunun yanı sıra fiziki iyileştirme de sağlanacak.
22.11.2021Eğitim
‘Haklarınızı sonuna kadar savunacağım’
‘Haklarınızı sonuna kadar savunacağım’Birleşmiş Milletler’in Çocuk Haklarına dair sözleşmesini oldukça önemli gördüklerini belirten Bakan Yanık, “Haklarınızı sonuna kadar savunacağıma ve sizlere güzel bir dünya bırakmak için çalışacağıma söz veriyorum” dedi
21.11.2021Siyaset
BM Afganistan ile ilgili acı gerçeği açıkladı! Ölüm tehlikesiyle karşı karşıyalar
BM Afganistan ile ilgili acı gerçeği açıkladı! Ölüm tehlikesiyle karşı karşıyalarBirleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Afganistan'da yaklaşık 14 milyon çocuğun yeterli gıdaya erişiminin bulunmadığını bildirdi.
20.11.2021Dünya
BDDK ve TMSF açıkladı! 6 şirket devredilecek
BDDK ve TMSF açıkladı! 6 şirket devredilecekBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nca (TMSF), tasfiye halindeki 21 şirketten 6 şirketin sözleşmelerinin, Katılım Evim ve İmece Evim’e devredileceği bildirildi.
20.11.2021Ekonomi
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandıKüresel pay piyasaları enflasyon endişeleriyle karışık bir seyir izlerken, gözler gelecek hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.
20.11.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Fonu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.