General Halife Hafter

General Halife Hafter

Son dakika General Halife Hafter haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan General Halife Hafter gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan General Halife Hafter haber sayfamızda...

General Halife Hafter

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 331 general halife hafter haberi bulunmuştur.
Libya ordusu: Mısır'dan gelen iki uçak silah taşıyordu
Libya ordusu: Mısır'dan gelen iki uçak silah taşıyorduUluslararası Sebha Havalimanı'na iniş yapan uçakların silah taşıdığı bildiriliyor. Sağlık Bakanlığı, uçaklarda tıbbi malzeme ve ilaç bulunduğunu açıklamıştı.
14.04.2021Dünya
Libya Başbakanı Birleşik Arap Emirlikleri'nde Veliaht Prens Nahyan'la görüştü
Libya Başbakanı Birleşik Arap Emirlikleri'nde Veliaht Prens Nahyan'la görüştüKörfez turuna çıkan Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile Abu Dabi'de bir araya geldi.
8.04.2021Dünya
Son dakika haber: Dengeler değişti, Türkiye düşmanları bozguna uğradı!
Son dakika haber: Dengeler değişti, Türkiye düşmanları bozguna uğradı!Bloomberg, Beyaz Saray'da yeni yönetimin göreve başlamasıyla Birleşik Arap Emirlikleri'nin Libya'daki askeri denklemin tamamen dışında kaldığını duyurdu. Libya'da yalnızca Rus Wagner Grubu'na bağlı paralı askerlerin kaldığını belirten Amerikan yayın organı, Abu Dabi'deki bir istifaya vurgu yapıyor.
1.03.2021Dünya
Mısırlı üst düzey bir heyetten Libya'ya ziyaret
Mısırlı üst düzey bir heyetten Libya'ya ziyaretSavaş ağası Hafter'i destekleyen Kahire yönetimi, bu kez uluslararası toplum tarafından tanınan Trablus'a heyet gönderdi. Trablus'a inenler arasında Mısır Dışişleri Bakan Yardımcısı ve İstihbarat Başkan Yardımcısı bulunuyor.
27.12.2020Dünya
Ölüm tarlalarının arkasında Kaniyat milisleri var
Ölüm tarlalarının arkasında Kaniyat milisleri varLibya'da Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Rusya destekli savaş ağası General Hafter saflarında yer alan Kaniyat milislerinin, Terhune'deki yüzlerce ölümün sorumlusu olduğu ortaya çıktı.
7.12.2020Dünya
İrini Operasyonu çelişkisi... Taraflı AB göz yumuyor!
İrini Operasyonu çelişkisi... Taraflı AB göz yumuyor!Avrupa Birliği (AB), hedefini Libya'da silah ambargosunun uygulanmasını sağlamak olarak belirlediği İrini Operasyonu ile Akdeniz’i kontrol altında tutarken Mısır ile kara sınırı ve hava yolundan yapılan sevkiyatlara göz yumuyor.
25.11.2020Dünya
Akdeniz'de yer yerinden oynadı! Alman askerleri Türk gemisine çıktı...
Akdeniz'de yer yerinden oynadı! Alman askerleri Türk gemisine çıktı...Libya Bingazi'nin 200 kilometre kuzeyinde kargo gemisini durdurup arama yapmak isteyen Alman donanma askerleri, Ankara'nın anında devreye girmesiyle Pazartesi sabah gün doğarken gemiyi terk etti.
23.11.2020Haberler
Son dakika... Kritik isim açıkladı! 3 aşamada bitiriyor...
Son dakika... Kritik isim açıkladı! 3 aşamada bitiriyor...Gelen son dakika haberine göre, SİHA'ların önemine dikkat çeken Eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Abidin Ünal, "Birinci derecede istihbarat desteği sağlar, ikinci derecede taarruza, hedefe kilitlenme desteği sağlar, üçüncü derecede taarruzu kendisi yaparak, saldırı desteği sağlar" dedi.
12.11.2020Teknoloji
Tunus'ta Libya'nın geleceğin yol haritası çiziliyor
Tunus'ta Libya'nın geleceğin yol haritası çiziliyorBM öncülüğündeki forumda uluslararası toplum tarafından tanınan Trablusgarp hükümeti ile Hafter yanlıları seçimlerin 18 ay içerisinde yapılması için anlaşmaya vardı, sırada başkanlık görevine kimin oturacağı sorusunun yanıtı var.
12.11.2020Dünya
Amerikan Forbes'tan SİHA itirafı: Türkiye düşmanlarını zor günler bekliyor
Amerikan Forbes'tan SİHA itirafı: Türkiye düşmanlarını zor günler bekliyorSon dakika haberlere göre Amerikan Forbes dergisi, yakın gelecekte envantere girecek Akıncı, Aksungur ve Alpagu ile ilgili olarak “Türkiye’nin düşmanlarının zor günler yaşayacağını” yazdı. Dergi, son olarak Azerbaycan’ın Karabağ’daki başarısına da büyük katkı sağlayan Türk İHA ve SİHA’ların çatışmaların seyrinde belirleyici hale geldiği yorumu yaptı.
10.10.2020Gündem
Bakan Çavuşoğlu'ndan La Stampa gazetesine demeç!
Bakan Çavuşoğlu'ndan La Stampa gazetesine demeç!İtalyan La Stampa gazetesine konuşan Çavşuğlu, "Her türlü yaptırım, karşı etki yaratır ve haklarımızı, Kıbrıslı Türklerin haklarını koruma yönündeki kararlılığımızı güçlendirmekten başka etki göstermez" ifadelerini kullandı.
3.10.2020Dünya
İtalya'da şoke eden Hafter iddiası: Rehin almış
İtalya'da şoke eden Hafter iddiası: Rehin almışİtalyan La Stampa gazetesi, ay başında Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’in kontrolündeki Bingazi açıklarında alıkonan İtalyan balıkçıların serbest kalması için Hafter'in İtalya’da tutuklu 4 Libyalının serbest kalmasını istemiş olabileceğini yazdı.
18.09.2020Dünya
Libya'da yakınlarını kaybeden aileler ABD'de Hafter aleyhine 50 milyon dolarlık dava açtı
Libya'da yakınlarını kaybeden aileler ABD'de Hafter aleyhine 50 milyon dolarlık dava açtıLibya'da savaş ağası General Halife Hafter'e bağlı milislerin operasyonları sırasında yakınlarını kaybeden iki aile, 50 milyon dolar tazminat talebiyle ABD'de dava açtı.
7.09.2020Dünya
Türkiye ve Rusya ateşkesten memnun
Türkiye ve Rusya ateşkesten memnunTürk ve Rus heyetlerinin Libya konusunda Moskova’da gerçekleştirdikleri görüşmede olumlu mesajlar paylaşıldı. Dışişleri Bakanlığı, görüşmede Libya’da siyasi çözüme ulaşılması amacıyla kapsayıcı bir siyasi diyalog sürecinin başlatılmasına işaret edildiğini duyurdu.
2.09.2020Dünya
BBC, Birleşik Arap Emirlikleri'nin katliamını kanıtladı
BBC, Birleşik Arap Emirlikleri'nin katliamını kanıtladıLibya'da 4 Ocak'ta başkent Trablus'un güneyindeki bir askeri akademiye insansız hava aracıyla (İHA) düzenlenen ve silahsız 26 öğrencinin öldürüldüğü saldırının sorumluluğunun Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ait olduğu ortaya çıktı.
28.08.2020Dünya
Hafter milisleri Grad füzeleriyle saldırarak ateşkesi ihlal etti
Hafter milisleri Grad füzeleriyle saldırarak ateşkesi ihlal ettiBM ve uluslararası toplumun tanıdığı Trablus yönetimine bağlı ordu, Rusya, Mısır, Fransa ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin desteklediği savaş ağasının füzeler fırlattığını bildiriyor.
27.08.2020Dünya
Libya’da ateşkes ilanı
Libya’da ateşkes ilanıLibya’da hem BM tarafından tanınan Trablus hükümeti hem de Tobruk yönetimi ateşkes çağrısı yaptı. İki taraf da ülkenin mart ayında seçime gitmesi yönünde açıklamalarda bulundu
22.08.2020Dünya
Libya'da Hafter yanlısı protestocular Türk bayrağı yaktı!
Libya'da Hafter yanlısı protestocular Türk bayrağı yaktı!Skandal görüntüler Libya'nın Bingazi kentinden geldi. Bir grup Hafter yanlısı Libyalı, Türk bayrağını yaktılar.
21.08.2020Haberler
Skandal görüntüler! Hafter yanlıları Türk bayrağını ateşe verdi
Skandal görüntüler! Hafter yanlıları Türk bayrağını ateşe verdiSkandal görüntüler Libya'nın Bingazi kentinden geldi. Bir grup Hafter yanlısı Libyalı, Türk bayrağını yaktılar.
21.08.2020Dünya
Son dakika... Görüntüler ortaya çıktı! Paralı katiller...
Son dakika... Görüntüler ortaya çıktı! Paralı katiller...Türkiye'nin karşısında yer alan ittifakın Afrika'dan getirdiği paralı askerlerin görüntüleri, sekiz ay sonra yayınlandı.
9.08.2020Dünya
Libya Ordusu'nden 'Wagner' açıklaması! Harekete geçtiler...
Libya Ordusu'nden 'Wagner' açıklaması! Harekete geçtiler...Libya Ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter saflarında savaşan Rus güvenlik şirketi Wagner'e bağlı paralı askerlerin Cufra'dan Sirte'ye doğru hareketini gözlemlediğini açıkladı.
5.08.2020Dünya
Son dakika... Almanya savaş gemisi ve asker gönderiyor! Türkiye düşmanları...
Son dakika... Almanya savaş gemisi ve asker gönderiyor! Türkiye düşmanları...Libya'daki Hafter destekçileri Kahire'de sürpriz bir şekilde bir araya geldi, öte yandan Almanya Türkiye'nin tek yanlı bulduğu operasyon için Akdeniz'e savaş gemisi ve asker yolluyor.
28.07.2020Dünya
Son dakika... Mısır ve Sisi haddini aştı! Artık an meselesi...
Son dakika... Mısır ve Sisi haddini aştı! Artık an meselesi...Devlet kontrolündeki Mısır medyasında, ordunun Türkiye'nin Sirte'deki hazırlıklarına karşılık Libyalı aşiretleri silahlandırdığı yazıldı. Ancak asıl şoke edici ifadelerin adresi ise, doğrudan Türkiye.
26.07.2020Dünya
Son dakika haberi: Yunanistan korkudan titredi! Türkiye'ye inanılmaz tehdit...
Son dakika haberi: Yunanistan korkudan titredi! Türkiye'ye inanılmaz tehdit...Meis ve Rodos arasında sular ısınırken, bugün peş peşe 'son dakika' gelişmeleri yaşanıyor. Yunan hükümet sözcüsü Türkiye'yi hedef aldı, Atina'nın müttefiki Fransa lideri Macron ise küstah çıkışlarına bir yenisini ekledi.
23.07.2020Dünya
Son dakika... Yunanistan tırmandırıyor! Türkiye'ye karşı resmen ilan ettiler
Son dakika... Yunanistan tırmandırıyor! Türkiye'ye karşı resmen ilan ettilerMeis ve Rodos açıklarında yaşanan gerilim bugün zirveye çıktı, Yunan donanması Türkiye'nin bölgedeki hareketlerine karşı hazırlığını bir üst seviyeye yükseltti. Uluslararası medya, Yunan ordusunun bölgeye savaş gemilerini gönderdiğini bildiriyor.
22.07.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

LibyaGeneral Halife HafterMısırbirleşik arap emirlikleriTrablus

General Halife Hafter ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.