Girişim

Girişim

Son dakika Girişim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Girişim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Girişim haber sayfamızda...

Girişim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.916 girisim haberi bulunmuştur.
Sümeyye Erdoğan Bayraktar: Milli teknolojinin güçlenmesi için kadınlar olarak biz de varız
Sümeyye Erdoğan Bayraktar: Milli teknolojinin güçlenmesi için kadınlar olarak biz de varızKocaeli'nin Gebze ilçesinde, KADEM'nin düzenlediği İnovasyonda Kadın 6. Girişimcilik Kampı'nda finale kalan 5 kadın girişimciye 50'şer bin TL ödül verildi. KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, "Fikrinden tasarımına, projesinden ticarileşmesine kadar her aşamada yerli ve milli teknolojinin güçlenmesi için kadınlar olarak biz de varız" dedi.
17.10.2021Gündem
2030 hedeflerine ulaşmada hızlandırıcı 'etki' tartışıldı
2030 hedeflerine ulaşmada hızlandırıcı 'etki' tartışıldıEtki yatırımcılığı ve etki ekosisteminden uzman isimler, ‘etki hızlandırıcı programı imece impact’in kapanış buluşmasında bir araya geldi.
17.10.2021Vitrin
Bakan Varank'tan 'uzaktan çalışma' açıklaması
Bakan Varank'tan 'uzaktan çalışma' açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ar-Ge tasarım merkezleri ile teknoparklarda çalışan personelin 2022 sonuna kadar yüzde 50 uzaktan çalışmaya devam edebileceğini açıkladı.
17.10.2021Ekonomi
Son dakika haberleri: Premier Lig'de büyük tartışma! Newcastle United'ın satışı sonrası...
Son dakika haberleri: Premier Lig'de büyük tartışma! Newcastle United'ın satışı sonrası...Newcastle United’ın Araplar tarafından 300 milyon sterline satın alınması, taraftarı ve tabii ki futbolcu menajerlerinin dışında kimsenin yüzünü güldürmüyor. İngiliz medyası ise Rus, Arap ve Amerikan sermayesinin kıymetlilerinin Premier Lig içinde cirit atmasından şikayetçi...
Fark yaratan dijital astronomi kütüphanesi
Fark yaratan dijital astronomi kütüphanesiSabancı Vakfı Fark Yaratanlar Programı’nın 12. sezonunda Fark Yaratan seçilen Stellar Lab, Halil Bağış tarafından “herkes için gökbilim” felsefesi ile kuruldu.
17.10.2021Pazar
Selçuk Bayraktar açıkladı! Türkiye'yi öne çıkaracak
Selçuk Bayraktar açıkladı! Türkiye'yi öne çıkaracakTürkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “Her teknolojiyi geliştiren olmamıza gerek yok… Bitmiş veya devam eden yarışları kazanmamız mümkün değil. Ancak yeni başlayan veya başlayacağı öngörülen alanlarda yapacağımız çalışmalar Türkiye’yi öne çıkaracaktır” diyor.
16.10.2021Ekonomi
İ ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: İ Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
İ ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: İ Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne baba olmaya hazırlanan çiftler bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra derin bir isim araştırmasına girer. Çiftler hayatları boyunca taşıyacakları ismi çocukları için seçerken oldukça seçici davranırlar. Anne ve baba adayları kız bebekleri için nadir bulunan, keşfedilmemiş ve duyulmamış, kulağa hoş gelen isimleri tercih etmek isterler. Bu konuda uzun soluklu bir araştırma içerisine giren çiftlerin kız bebek isimlerinin anlamlarına da dikkat ederler. İ harfi ile başlayan kız bebek isimleri ve anlamları nelerdir? “İ ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
Dört girişime yatırım yaptı
Dört girişime yatırım yaptıTürk Telekom, kurumsal girişim sermayesi şirketi TT Ventures ile yapay zekâ temelli çözümler üreten Syntonym, Optiyol, QuantWifi ve B2Metric şirketlerine yatırım yaptı. TT Ventures, yatırımlardan 3’ünü PİLOT hızlandırma programından mezun olan girişimlerden seçti. TT Ventures’ın yatırım yaptığı girişimlerin sayısı toplamda 8 olurken girişim portföyü ikiye katlandı.
16.10.2021Ekonomi
İneklerin rahatı için borsa yolunda
İneklerin rahatı için borsa yolundaSürdürülebilirlik ilkeleriyle çiğ süt üreten Efeler Çiftliği’ni halka açmayı planladıklarını belirten yönetici ortak Leyla Kayhan Elbirlik, “Bu gelirle hayvan konforuna yatırım yapacağız” dedi.
15.10.2021Ekonomi
Genç girişimcilere 200 bin liralık hibe desteği verilecek
Genç girişimcilere 200 bin liralık hibe desteği verilecekTürkiye ekonomisi ve sanayisinin yeşil dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla iklim değişikliğiyle mücadele çalışmaları kapsamında yeşil dönüşüm projesi geliştiren genç girişimcilere 200 bin liralık hibe desteği sağlanacak.
14.10.2021Ekonomi
Diyarbakır ilham oldu
Diyarbakır ilham olduTürkiye gıda israfının önlenmesi amacıyla “sosyal kooperatifçiliğin” yaygınlaştırılmasına yönelik ilk adımı atıyor.
14.10.2021Gündem
Türk startup’lara 9 ayda 1.4 milyar dolar
Türk startup’lara 9 ayda 1.4 milyar dolarTürkiye’de startup’lara yatırım rüzgarı sürüyor. Bu yıl yatırım rekoru kırılıyor. 2021 yılı 3. çeyrekte girişimlere 150 milyon dolarlık yatırım aktı. İlk dokuz aydaki yatırım tutarı ise 1.4 milyar dolar oldu. Startups.watch’un 2021 yılı üçüncü çeyrek rakamlarına göre, üçüncü çeyrekte 69 yatırım turu yapıldı. Rapordan çıkan diğer sonuçlar şöyle:
14.10.2021Ekonomi
Maaşı düşürülen işçi tazminat alabilir mi? Uzman isim yanıtladı
Maaşı düşürülen işçi tazminat alabilir mi? Uzman isim yanıtladıMaaşı düşürülen işçi istifa etmesi durumunda tazminat alabilir mi? Maaşın düşürülebilmesi için işçinin yazılı onayının şart olduğunu söyleyen Prof. Dr. Cem Kılıç, istifa durumunda tazminat hakkı doğduğunu kaydetti.
13.10.2021Ekonomi
Dört dev ülkeye ait donanmaların "Malabar 2021" tatbikatı başladı
Dört dev ülkeye ait donanmaların "Malabar 2021" tatbikatı başladıABD, Japonya, Avustralya ve Hindistan donanmalarının Bengal Körfezi'ndeki ortak tatbikatının başladığı bildirildi.
13.10.2021Dünya
G20 liderleri Afganistan gündemiyle olağanüstü toplandı
G20 liderleri Afganistan gündemiyle olağanüstü toplandıİtalya Başbakanı Mario Draghi, G20 liderlerinin Afganistan gündemiyle ilk kez bir araya gelmesiyle bu soruna "çok taraflılık" çerçevesinde bir yanıt verildiğini ve Birleşmiş Milletlerin (BM) insani krizi yönetmede ana aktör olacağını söyledi.
12.10.2021Dünya
Bakan Varank TOGG Gemlik Tesisleri inşaatında incelemede bulundu
Bakan Varank TOGG Gemlik Tesisleri inşaatında incelemede bulunduSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, inşaatı hızla devam eden Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) Gemlik'teki üretim tesisinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.
12.10.2021Ekonomi
Türkiye'nin aşı sertifikası Endonezya ile karşılıklı geçerli olacak
Türkiye'nin aşı sertifikası Endonezya ile karşılıklı geçerli olacakDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi ile yaptığı basın toplantısında, "Aşı sertifikalarının karşılıklı tanınmasını bugünkü bildirinin içine koyduk. Vatandaşlarımızın karşılıklı ziyareti daha da kolaylaşmış olacak. Aşı sertifikalarımız her iki ülkede geçerli olacak" dedi.
12.10.2021Dünya
Çin'den Tayvan'a 'bağımsızlık' tepkisi!
Çin'den Tayvan'a 'bağımsızlık' tepkisi!Çin, Tayvan lideri Tsai Ing-wen'in, fiili (de facto) bağımsızlığa sahip adadaki statükonun korunması gerektiğini savunan açıklamalarına tepki gösterdi.
11.10.2021Dünya
‘Bizimki Teknofest kuşağı’
‘Bizimki Teknofest kuşağı’Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hangi kuşaktan olursa olsun gençlerimizle aramıza kimseyi sokmayız. Yeni bir terim ortaya koydum. Bizimki Teknofest kuşağı” dedi.
11.10.2021Siyaset
Akıllı KOBİ ile dijital dönüşüm
Akıllı KOBİ ile dijital dönüşümAkıllı KOBİ Platformu, Türkiye’de dijital dönüşüm yolunda önemli bir adım attı.
11.10.2021Ege
335 ortaklı  dev şirket!
335 ortaklı dev şirket!335 iş insanının bir araya gelerek kurduğu İzmir Girişim Grubu Gayrimenkul ve Sportif Hizmetler A.Ş. ilk etapta gayrimenkul sektöründe hizmet verecek
11.10.2021Ege
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gençlerimizle aramıza kimseyi sokmayız
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gençlerimizle aramıza kimseyi sokmayızSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris İklim Anlaşması'na ilişkin, "Eğer bu adımı biz değil, bir başkası veya bir başka yönetim atmış olsaydı emin olun ülkemizde ve dünyada onu yere göğe sığdıramazlardı. Ama biz söz konusu olduğumuz için aynı kesimler adeta sağır ve kör kesildiler." dedi. Gençlerin enerjisi, hayat sevinci, umudu ve vizyonunun kendilerine daha çok çalışma, eser ve hizmet üretme aşkı, şevki verdiğine dikkati çeken Erdoğan, "Bunun için gençlerle aramıza girmeye kalkanlara diyoruz ki 'Siz kendi işinize bakın'. Hangi kuşaktan olursa olsun gençlerimizle aramıza kimseyi sokmayız. Yeni bir terim ortaya koydum. Bizimki hangi kuşaktan? Bizimki Teknofest kuşağı." ifadelerini kullandı.
10.10.2021Siyaset
Bakan Varank: Tüm yatırımcıları davet ediyorum
Bakan Varank: Tüm yatırımcıları davet ediyorumSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Tüm yatırımcıları, ülkemizin sunduğu muazzam imkanlardan faydalanmaya ve buraya yatırım yapmaya davet ediyorum. Ülkemizin jeopolitik konumu, üretim altyapısı hem en büyük pazarlara sizleri yakınlaştıracak hem de muazzam bir çalışma ortamını sizlere sunacak." dedi.
9.10.2021Ekonomi
SUV satışları ilk kez sedanı geçti
SUV satışları ilk kez sedanı geçtiTürkiye otomobil pazarında bu yılın eylül ayında SUV otomobil satışları ilk kez sedan otomobil satışlarını geçti.
8.10.2021Ekonomi
TOGG'dan heyecanlandıran paylaşım! İşte yerli otomobilde son değişim...
TOGG'dan heyecanlandıran paylaşım! İşte yerli otomobilde son değişim...Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda yerli otomobilin aerodinamik ve aeroakustik testlerinin yapıldığı açıklandı. TOGG'un sosyal medya hesabından paylaşılan görselde, beyaz renkle karşımıza çıkan yerli otomobilin prototipinde yanlardaki kameraların yerine geleneksel aynaların kullanıldığı, dikey sis farları yerine ise yuvarlak sis farlarının tercih edildiği göze çarpıyor.
7.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

GazetehaberiTOGGgazeteizmirege

Girişim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.