Gözlük

Gözlük

Son dakika gözlük haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gözlük gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gözlük haber sayfamızda...

Gözlük

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.401 gözlük haberi bulunmuştur.
Emojilerin Anlamı 2021: WhatsApp Yüz ve Kalp Emojilerinin Anlamları Nedir?
Emojilerin Anlamı 2021: WhatsApp Yüz ve Kalp Emojilerinin Anlamları Nedir?Emojiler WhatsApp, Twitter, Facebook, Snapchat, İnstagram gibi sosyal ağ platformlarında mesaj içeren ifadelerdir. Karşı tarafa yazılan mesajın anlamını desteklemek veya yüz ifadeleri anlatılmak isteneni ifade etmek için kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte kullanılmaya başlanmıştır. El, hayvan, insan, yüz ifadeleri, kalp ve çiçek gibi onlarca emoji bulunmaktadır. Emojilerin anlamı da kullanılan ifadeye göre değişiklik göstermektedir. WhatsApp yüz, kalp, çiçek emojilerinin anlamları hakkında daha fazla bilgi almak için Emojilerin Anlamı 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.12.2021Teknoloji
Son dakika! Ceza infaz kurumlarında 1 Aralık itibarıyla açık görüş başlıyor
Son dakika! Ceza infaz kurumlarında 1 Aralık itibarıyla açık görüş başlıyorAdalet Bakanlığı, ceza infaz kurumlarında alınan Covid-19 tedbirlerinin Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda güncellendiğini ve yeni düzenlemeyle açık görüşün 1 Aralık'ta başlayacağını duyurdu.
29.11.2021Gündem
Kullanıcı Adları – Instagram, Twitter, TikTok için En Güzel, Komik, İngilizce ve Türkçe Kullanıcı Adları
Kullanıcı Adları – Instagram, Twitter, TikTok için En Güzel, Komik, İngilizce ve Türkçe Kullanıcı AdlarıKullanıcı adları özellikle Instagram, Facebook, Instagram, Twitter, TikTok gibi sosyal medya platformları, oyun ve forumlarda sıklıkla kullanılır. Kişinin profilini yansıtan bu kullanıcı adları bir bakıma internet kimlidir. Bu yüzden kullanıcı adı belirlerken bazı unsurlara dikkat edilmelidir. İşletmeler için açılan hesaplarda ise kitlenizi belirlemede yardımcı bir unsurdur. En güzel, cool, komik, İngilizce ve Türkçe kullanıcı adı önerileri için “Kullanıcı Adları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Teknoloji
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Atatürk'ün vefat haberi sonrası hazırlandı! Yıllardır bu kutuda saklanıyor
Atatürk'ün vefat haberi sonrası hazırlandı! Yıllardır bu kutuda saklanıyorKocaeli'de yaşayan illüzyonist Sermet Erkin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının ardından İstanbul Şehir Tiyatroları sanatçıları tarafından pirinç levhalardan hazırlanan ve cenaze kortejinde taşınan çelengin parçalarını evinde özenle saklıyor.
9.11.2021Gündem
Atatürk'ün vefat haberi sonrası hazırlandı! Yıllardır bu kutuda saklanıyor
Atatürk'ün vefat haberi sonrası hazırlandı! Yıllardır bu kutuda saklanıyorKocaeli'de yaşayan illüzyonist Sermet Erkin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının ardından İstanbul Şehir Tiyatroları sanatçıları tarafından pirinç levhalardan hazırlanan ve cenaze kortejinde taşınan çelengin parçalarını evinde özenle saklıyor.
9.11.2021Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihleri ne zaman? 2021 Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi belli oldu
Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihleri ne zaman? 2021 Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi belli olduMilli Eğitim Bakanlığı tarafından 15 bin sözleşmeli öğretmen atama süreci devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sınav yerleri açıklanan sözleşmeli öğretmenlerin sınavları ne zaman merak konusu oldu. Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihleri ve atama takvimi belli oldu. Peki sözleşmeli öğretmenlik sınavları ne zaman? İşte atama sürecinde takip edilmesi gereken tarihler...
3.11.2021Gündem
Sanayi ve teknolojide hem bütçeler hem hedefler büyüyor
Sanayi ve teknolojide hem bütçeler hem hedefler büyüyorTürkiye'de bilim, sanayi ve teknolojiye son yıllarda ayrılan bütçe ve ortaya konulan hedefler kapsamlı bir dönüşümü beraberinde getirdi. Bu alanlara ayrılan bütçede sağlanan artışlarla aralarında Türkiye'nin Otomobili Projesi'nin de bulunduğu vizyon projeler hayata geçirildi, yapay zekadan uzaya kadar pek çok alanda ülkenin yol haritası çizildi.
2.11.2021Teknoloji
Gizli tehlike! Facebook, Metaverse oldu ama...
Gizli tehlike! Facebook, Metaverse oldu ama...Facebook adını değiştirdi! Şirketin CEO'su Mark Zuckerberg geleceğin sosyal medyası olarak adlandırılan Metaverse'ü tüm dünyaya duyurdu. Akıllı gözlük, lens ya da farklı araçlarla sanal dünyaya bağlanabileceğimiz Metaverse nedir? Hayatımızda neler değişecek? Akademisyen Seçkin Canan, bütün bu sorulara çok farklı bir yönden bakılması gerektiği kanaatinde. "İşin meta kısmına çok fazla yatırım yapan şirket var" diyen Canan, Facebook'un sadece adını koyduğu için öne çıktığını söylüyor ve gizli tehlikeye dikkat çekiyor.
1.11.2021Gündem
Sanal aleme taşınıyoruz!
Sanal aleme taşınıyoruz!Metaverse, geleceğin interneti ve sosyal medyası olarak tanımlanıyor. İnsanlar artık akıllı gözlük, lens ya da kulaklıkla sanal dünyaya bağlanıp farklı farklı dijital ortamlara girebilecek. İşte her yönüyle metaverse...
30.10.2021Ekonomi
Axis Nedir, Türkçesi Ne Demek? Gözde Axis Nedir?
Axis Nedir, Türkçesi Ne Demek? Gözde Axis Nedir?Axis tıp dlinde çok fazla kullanılan Latince kelimelerden biridir. Eksen kemik, aks kemiği ve ikinci boyun fıkrası anlamına gelmektedir. Sizler için axis nedir, Türkçe'si ne demek? Gözde axis nedir detayları ile derledik.
25.10.2021Eğitim
Sosyal medyada salgın korkusu! 'Orta Çağ'dan beri bilinen hastalığın yeni şekli'
Sosyal medyada salgın korkusu! 'Orta Çağ'dan beri bilinen hastalığın yeni şekli'Sosyal medya bağımlılığı, gençlerin fiziksel sağlığını olumsuz etkiliyor. Uzmanlar sosyal medyada sıklıkla video izleyen gençlerde, Tourette Sendromu'na benzer etkiler tespit edildiğini açıkladı. Peki, "tüm dünyada yayılma ihtimali yüksek" denilen bu hastalık nedir? İşte gençleri bekleyen gizli tehlike...
25.10.2021Gündem
Türk Telekom 5G ile çevrim içi ameliyat
Türk Telekom 5G ile çevrim içi ameliyatTürk Telekom, 5G altyapısına entegre ettiği yeni nesil yerli ve milli interaktif platformu sayesinde, farklı illerde bulunan Türk cerrahlarını gerçek bir ameliyat ortamında buluşturdu. Prof. Dr. Lütfi Tunç ve ekibi tarafından 5G bağlantılı akıllı gözlük kullanılarak Ankara Acıbadem Hastanesi’nde gerçekleştirilen çevrim içi ameliyat ile Türkiye’de bir ilke imza atıldı.
23.10.2021Ekonomi
Türk eserleri açık artırmayla satışa çıkarılıyor
Türk eserleri açık artırmayla satışa çıkarılıyorİngiliz müzayede evi Sotheby's, aralarında Hürrem Sultan'ın portresi ile zümrüt ve elmastan yapılmış Babür gözlüklerini açık artırmayla satışa sunacak.
22.10.2021Ekonomi
Türk Telekom'dan bir ilk! 5G ile çevrim içi ameliyat
Türk Telekom'dan bir ilk! 5G ile çevrim içi ameliyatTürk Telekom, 5G altyapısına entegre ettiği yeni nesil yerli ve milli interaktif platformu sayesinde, farklı illerde bulunan Türk cerrahlarını gerçek bir ameliyat ortamında buluşturdu. Prof. Dr. Lütfi Tunç ve ekibi tarafından 5G bağlantılı akıllı gözlük kullanılarak Ankara Acıbadem Hastanesi’nde gerçekleştirilen çevrim içi ameliyat ile Türkiye’de bir ilke imza atıldı.
22.10.2021Vitrin
Çalınan dizel aracını benzinli olarak buldu! Yiyeceğimiz börekleri bile çaldılar
Çalınan dizel aracını benzinli olarak buldu! Yiyeceğimiz börekleri bile çaldılarİstanbul’dan çaldıkları otomobilleri sahte plakalarla götürdükleri Adana'da sattıkları iddia edilen 3 şüpheli polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin İstanbul-Adana arasında adeta mekik dokudukları ortaya çıktı. Haftada birkaç kez uçakla gelip çaldıkları otomobillerle geri dönen şüphelilerin kendi aralarında şifreli konuştukları tespit edildi. Şüphelilerle birlikte 29 çalıntı araç bulunarak sahiplerine teslim edildi. Bir yıl önce çalınan otomobilini teslim alan öğretmen Bayram Tuncer şok yaşadığını söyleyerek "Arabam dizeldi, ancak motoru değiştirip benzinli yapmışlar. Başka motor ve şasi numaraları takmışlar" dedi.
21.10.2021Gündem
Yerli ve milli artırılmış gerçeklik başlığı geliştirilecek!
Yerli ve milli artırılmış gerçeklik başlığı geliştirilecek!ASELSAN şirketleri BİTES ve ASELSAN SİVAS, güvenlik güçlerinin muharebe sahasındaki ihtiyaçlarına yönelik artırılmış gerçeklik gözlüğü geliştirmek için protokol imzaladı. Güvenlik güçlerinin kullanacağı akıllı gözlüklerle muharebe sahasının haritası, diğer birliklerin konumu ve sağlık verileri, komuta merkezinden iletilen bilgiler, bakılan yöndeki tehdit unsurları gibi bilgilere ulaşılabiliyor.
20.10.2021Haberler
Yerli ve milli artırılmış gerçeklik başlığı geliştirilecek!
Yerli ve milli artırılmış gerçeklik başlığı geliştirilecek!ASELSAN  şirketleri BİTES ve ASELSAN SİVAS, güvenlik güçlerinin muharebe sahasındaki  ihtiyaçlarına yönelik artırılmış gerçeklik gözlüğü geliştirmek için protokol  imzaladı. Güvenlik güçlerinin kullanacağı akıllı gözlüklerle muharebe sahasının  haritası, diğer birliklerin konumu ve sağlık verileri, komuta merkezinden  iletilen bilgiler, bakılan yöndeki tehdit unsurları gibi bilgilere ulaşılabiliyor.
20.10.2021Teknoloji
Metrobüste kör eden uyarıya 4 yıl 6 aya kadar hapis istemi
Metrobüste kör eden uyarıya 4 yıl 6 aya kadar hapis istemi Avcılar'da metrobüste maske takması için kendisini uyaran güvenlik görevlisi Şükrü Turan'ı darbederek, tek gözünü kaybetmesine neden olan Ömer Senem hakkında 'Kemik kırılmasına neden olacak şekilde kasten yaralama' suçundan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla istemiyle dava açıldı. Turan'ın avukatı Mustafa Alpağut ise müvekkilinin maske konusunda tüm toplum sağlığı için şüpheliyi uyardığını, şüphelinin darbetmesi sonucu müvekkilinin kör kaldığını belirterek "Umut ederiz ki şüpheliye hakkaniyetli olarak verilecek ceza caydırıcı olur ve bu şekildeki vahim olaylar bir daha yaşanmaz" dedi.
15.10.2021Gündem
Türk Telekom’dan 5G ve AR teknolojisi ile uzaktan teknik destek
Türk Telekom’dan 5G ve AR teknolojisi ile uzaktan teknik destekTürk Telekom, Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirerek Nokia iş birliği ile 5G üzerinden uzaktan bakım ve teknik destek hizmetlerini, AR (Artırılmış Gerçeklik) teknolojisini kullanarak test etti. Bu kapsamda sahadaki teknisyene, merkezdeki uzman tarafından VSight Remote uzaktan bakım ve teknik destek platformu üzerinden AR destekli, gerçek zamanlı, yüksek çözünürlüklü, çok düşük gecikmeli destek sağlandı.
2.10.2021Vitrin
Şarkıcı Bergen'i öldüren kocası Halis Serbest kimdir? Halis Serbest ne iş yapıyor hala cezaevinde mi?
Şarkıcı Bergen'i öldüren kocası Halis Serbest kimdir? Halis Serbest ne iş yapıyor hala cezaevinde mi?Halis Serbest kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Şarkıcı Bergen'i öldüren Halis Serbest yaptığı açıklamalar ile gündeme gelirken önce yüzüne kezzap attıran Halis Serbest sonrasında 6 kurşunla 1989 yılında Bergen'i öldürmüştü. Peki Şarkıcı Bergen'in ölümüne neden olan Halis Serbest kimdir?
30.09.2021Cadde
“6G teknolojisi, yapay zeka ve robotik alanlara büyük ilerleme kazandıracak”
“6G teknolojisi, yapay zeka ve robotik alanlara büyük ilerleme kazandıracak”Günümüzde 5G teknolojilerinin gelişimi ve sağlayacağı avantajlar teknoloji dünyasının gündeminde yer alan konuların başında geliyor.
28.09.2021Teknoloji
Ünlü aktör yeni filminde yaşlandı!
Ünlü aktör yeni filminde yaşlandı!Ödüllü İngiliz oyuncu Benedict Cumberbatch, yeni filmi “Louis Wain’in Elektriksel Yaşamına İlk Bakış”ta yaşlı bir adama dönüşerek tanınmaz hale geldi.
26.09.2021Kültür Sanat
‘Her eczanede artık veresiye defteri var’
‘Her eczanede artık veresiye defteri var’İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Genel Başkan Meral Akşener’in 20 Ocak 2020’den bu yana 58 ili ziyaret ettiğini söyledi.
25.09.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Gözlük ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.