Grip Salgını

Grip Salgını

Son dakika grip salgını haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan grip salgını gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan grip salgını haber sayfamızda...

Grip Salgını

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 505 grip salgini haberi bulunmuştur.
İskoçya'da ambülans direksiyonlarının başına askerler geçiyor
İskoçya'da ambülans direksiyonlarının başına askerler geçiyorCovid-19 pandemisi sebebiyle sağlık sisteminin baskı altında olduğu Birleşik Krallık'ta (BK) ordu devreye giriyor. Ambülans şoförü eksikliğinin yaşandığı İskoçya'da 114 asker, İskoç hükümetinin çağrısı üzerine pazar gününden itibaren iki ay boyunca direksiyon başına geçecek. 111 asker ise mobil Kovid-19 test kliniklerinde görev yapacak.
25.09.2021Dünya
Binlerce kuş esrarengiz biçimde öldü: Kuş gribi alarmı!
Binlerce kuş esrarengiz biçimde öldü: Kuş gribi alarmı!Çoğu Hint kazı olan yaklaşık bin 700 göçmen kuşun esrarengiz biçimlerde ölü bulunmasının ardından Hindistan'ın kuzeyindeki Himaçal Pradeş eyaletinin bazı kısımlarında turizm faaliyetleri durduruldu.
6.01.2021Dünya
Salgında ikinci perde: İKİZDEMİ
Salgında ikinci perde: İKİZDEMİTüm dünyada Kovid-19 salgınıyla mücadele sürerken pek çok ülkede grip sezonu da başlıyor. Bilim insanları, iki salgının aynı anda yaşanması anlamına gelen bu tehlikeye ‘ikizdemi’ (twindemic) adını verdi ve ülkeleri uyardı. Bilim insanları ‘En kötüsüne hazırlanmalıyız’ derken Profesör Yvonne Doyle, ‘Grip ve Kovid-19’un ikisine birden yakalanırsanız başınız çifte belada demektir. Lütfen bu kış kendinizi gribe karşı koruyun’ diyor
26.09.2020Dünya
İran'da vakalar eylülde en üst seviyeye çıktı
İran'da vakalar eylülde en üst seviyeye çıktıİran'da mart ayından bu yana inişli çıkışlı bir seyir izleyen Kovid-19 vakaları bu ay en yüksek rakamlara ulaştı.
24.09.2020Dünya
Son dakika... Kent alarm durumunda! Uzmanlar uyardı: Bir an önce durdurulmalı!
Son dakika... Kent alarm durumunda! Uzmanlar uyardı: Bir an önce durdurulmalı!Gelen son dakika haberine göre, başkent bir süredir alarm veriyor, vakalar artıyor, doktorlar evlerine gidemiyor. Ankara’da yaşananların sebebi ne, bu konuda neler yapılabilir? Salgının önümüzdeki dönem artmasını bekleyen doktorlar kamusal önlemler ve izolasyon için acilen ek tedbirler alınmasını tavsiye ediyor.
20.09.2020Gündem
İran'da koronavirüse yakalanan çocuk sayısı artıyor
İran'da koronavirüse yakalanan çocuk sayısı artıyorİran'ın yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesi günden güne ağırlaşırken salgına yakalanan çocuk sayısında da artış yaşanıyor.
16.09.2020Dünya
Nauru Hakkında Bilgiler; Nauru Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Nauru Hakkında Bilgiler; Nauru Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıNauru, diğer adıyla Nauru Cumhuriyeti Güney Pasifik’te yer alan Mikronezya adalar grubuna dahildir. Dünyanın en küçük cumhuriyeti olarak gösterilmektedir. En yakın komşusu Banaba Adası’dır. Birleşmiş Milletlere, İngiliz Milletler Birliğine ve Pasifik Adalar Forumu üyesidir.
7.09.2020Tatil
80 bin vakayı geçen ilk ülke oldu
80 bin vakayı geçen ilk ülke olduDünya genelinde salgından en fazla etkilenen 3’üncü ülke olan Hindistan, son 24 saatte 80 bin yeni vaka kaydetti.
1.09.2020Dünya
İngiliz ordusu, tankların modası geçmiş bir silah olduğuna inanıyor
İngiliz ordusu, tankların modası geçmiş bir silah olduğuna inanıyorSavunma alanında değişen koşullar ve teknolojinin gelişmesi, Birleşik Krallık ordusuna gelişmiş teknolojik silah kullanımına yönlendiriyor.
25.08.2020Dünya
Bilim Kurulu üyesi Turan konuştu! Koronavirüs genç, yaşlı dinlememekte
Bilim Kurulu üyesi Turan konuştu! Koronavirüs genç, yaşlı dinlememekteSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Sema Turan, ''Coronavirüs genç, yaşlı dinlememekte. Hastalar çok ciddi hava açlığı içindeler. Elimizden geldiğince onları tedavi etmeye çalışıyoruz; ama süreç hakikaten zahmetli ve uzun bir süreç" dedi.
9.08.2020Gündem
Salgında kritik iki ay
Salgında kritik iki aySalgında temmuz ayı için hedeflenen “100 vaka” sayısının çok uzağında kalındığını açıklayan uzmanlar: “Önümüzdeki iki ayı çok iyi değerlendirmemiz lazım”
12.07.2020Gündem
Corona virüs uyarısı: Aynı şeylerin yaşanacağından korkuyorum!
Corona virüs uyarısı: Aynı şeylerin yaşanacağından korkuyorum!1918’de ortaya çıkan ve 500 milyon kişiyi etkileyen grip salgınından kurtulan 105 yaşındaki Jose Ameal Pena, corona virüs (Covid-19) salgınına karşı tavsiyelerde bulundu. Pena, geçmişten ders çıkarılması gerektiğini ve tüm insanlığın bu salgına birlikte karşı koyması gerektiğini vurguladı.
26.03.2020Dünya
Vaka sayısı her geçen gün artıyor! Corona virüsü (Covid-19) nedir? Corona virüsü belirtileri nedir, nasıl bulaşır, korunma yolları nelerdir?
Vaka sayısı her geçen gün artıyor! Corona virüsü (Covid-19) nedir? Corona virüsü belirtileri nedir, nasıl bulaşır, korunma yolları nelerdir?Dünyayı esir alan corona virüsü salgınında tablo her geçen gün kötüleşirken virüsün ortaya çıktığı Çin'de vaka ortaya çıkmaması ve hayatın normale dönmesinin ardından Avrupa şimdilerde virüsün esiri oldu. İtalya, İran, İspanya, Fransa, İngiltere gibi birçok ülkede birçok ölüm ve vaka görülmesinin ardından vatandaşlar corona virüsü nedir, belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır sorularına yanıt aramaya başladı. Peki Corona virüsü belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır, korunma yolları nelerdir?
19.03.2020Gündem
Dünya üzerinde 218 bin vaka sayısı! Corona virüsü belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır? Corona virüsünden korunmanın yolları nelerdir?
Dünya üzerinde 218 bin vaka sayısı! Corona virüsü belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır? Corona virüsünden korunmanın yolları nelerdir?Corona virüsünden kötü haberler gelmeye devam ediyor. Dünya üzerinden 218 bin vaka sayısına ulaşan Covid-19 salgını Türkiye'de de artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından dün Twitter üzerinden yayımlanan mesajda Türkiye'de vaka sayısının 191'e yükseldiği ve bir kişinin daha hayatını kaybettiği duyuruldu. Hayatını kaybeden ikinci vatandaşımızın da 61 yaşında erkek bir birey olduğu duyuruldu. Peki Corona virüsünden nasıl korunulur, belirtileri nelerdir insanlara nasıl bulaşır? İşte merak edilen o soruların yanıtları...
19.03.2020Gündem
Dünya diken üstünde! Corona virüsü tespitinde üç semptoma dikkat! Corona virüsü belirtileri, bulaşıcı mı? Nasıl korunulur?
Dünya diken üstünde! Corona virüsü tespitinde üç semptoma dikkat! Corona virüsü belirtileri, bulaşıcı mı? Nasıl korunulur?Corona virüsü tehdidi sürüyor! Dünya üzerinden birçok bölgede birçok tedbir alınırken Türkiye'de de vaka sayısına ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada 29 yeni vakanın ortaya çıkmasının ardından vaka sayısının 47'ye yükseldiği açıklandı. Düzce'de iki kişinin corona virüsü şüphesi nedeniyle hastaneye kaldırılması nedeniyle vaka sayısında artış yaşandı. Türkiye'de vaka sayılarının artmasının ardından vatandaşlar corona virüsü belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır, korunma yolları nelerdir sorularına yanıt aramaya başladı. İşte merak edilen o soruların yanıtları...
17.03.2020Gündem
Bakan Koca'dan son dakika koronavirüs açıklaması
Bakan Koca'dan son dakika koronavirüs açıklamasıSon dakika gelen bilgilere göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Türkiye'de şu ana kadar tespit edilen bir koronavirüs vakası bulunmadığını açıkladı.
9.03.2020Gündem
Herkes maskeli geldi! Esnafı vurdu...
Herkes maskeli geldi! Esnafı vurdu...Bulgaristan'da yaşanan grip salgını nedeniyle Edirne'ye alışverişe gelen turist sayısında azalma oldu. Kentte cuma günleri kurulan ve turistlerin yoğun ilgi gösterdiği pazara gelen bazı Bulgarların yüzlerine maske taktıkları görüldü. Bulgar turistler, ülkelerinde grip salgını bulunduğunu belirterek, korunmak amacıyla maske taktıklarını söyledi.
31.01.2020Ekonomi
Bulgaristan'da grip alarmı, okullar tatil edildi!
Bulgaristan'da grip alarmı, okullar tatil edildi!Bulgaristan'da, grip salgını nedeniyle başkent Sofya başta olmak üzere birçok ilde ilk, orta ve lisede 100 bin öğrencinin eğitim gördüğü 500 okulda grip salgını nedeniyle 6 Şubat tarihine kadar eğitime ara verildi. Ülke genelinde etkili olan salgın nedeniyle hastanelerde planlı ameliyatlar iptal edilirken, hamile kadınlar ve çocukların rutin hasta kontrolleri salgın nedeniyle yapılamıyor.
27.01.2020Dünya
Gribe karşı nar kabuğu tüketin!
Gribe karşı nar kabuğu tüketin!Son günlerde giderek artan grip salgını vakaları hastanelerin acillerini doldururken geçen hafta iki çocuğun domuz gribi olarak bilinen H1N1 virüsünden öldüğü şüphesi, hastalığın ulaştığı ciddi boyutu da gözler önüne serdi. Gribe yakalanmadan önlem almak gerektiğini söyleyen Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Erdem Yeşilada, "Gripten korunmak için sentetik ilaçlardan önce standardize edilmiş bitkisel tıbbi ürünler ve pastiller kullanmalısınız" dedi.
23.01.2020Genel Sağlık
Son dakika... Sağlık Bakanı'ndan grip salgını iddialarıyla ilgili açıklama
Son dakika... Sağlık Bakanı'ndan grip salgını iddialarıyla ilgili açıklamaSon dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Koca, "Grip vakalarında bu yıl geçen yıla göre değişen bir oran söz konusu olmadı. Vatandaşlarımız bireysel olarak hijyene dikkat etmeli. İlaçlar mutlaka hekim kontrolünde kullanılmalı" dedi.
22.01.2020Gündem
Kaf Kaf revire döndü
Kaf Kaf revire döndüTFF 3. Lig 2. Grup’ta takımdaki grip salgını şokuyla gittiği Kozanspor deplasmanını 2-0 kaybeden Karşıyaka, son 5 maçta 3 mağlubiyetle Play Off hattından çıktı.
20.01.2020Ege
Grip aşısı ne zamana kadar yaptırılabilir?
Grip aşısı ne zamana kadar yaptırılabilir?Grip vakalarının büyük artış yaşadığı şu dönemde akla gelen sorulardan biri de "Grip aşısı ocak ayında yaptırılabilir mi?" sorusu oluyor. Peki, grip aşısı olmamış kişiler ne zamana kadar aşı yaptırabilir? İşte cevabı...
21.01.2020Genel Sağlık
Öldürücü grip geri mi döndü!
Öldürücü grip geri mi döndü!Çocuk ve yaşlılarda ağır seyreden H1N1 virüsünün, Beylikdüzü’nde iki çocuğun ölümüne yol açtığı iddia edilirken, uzmanlara göre mutasyon geçiren virüs tehlikeli sonuçlara neden olabilir. Prof. Dr. Kurugöl “2007’deki domuz gribi salgınından çok daha ağır seyreden bir tablo söz konusu. Son birkaç gündür, yoğun bakıma çok sayıda çocuk hasta yatırdık, ölümler görebiliriz” dedi.
15.01.2020Gündem
Gribe zemin hazırlayan 5 kritik yanlış
Gribe zemin hazırlayan 5 kritik yanlışBoğaz ağrısından ateşe, öksürükten kas ve eklem ağrılarına, bulantı ve ishalden kulak ağrısına dek bir çok şikayete yol açan grip kişide ne hal bırakıyor ne iştah... Hem üst hem de alt solunum yollarını etkileyen bir hastalık olan gribin tedavisinde ise geç kalındığı takdirde zatürre, beyin iltihabı ve kalp zarı gibi çok ciddi hastalıklara yol açabiliyor. Bazı yanlışlarımızın da gribe davetiye çıkardığını ve tedavisini geciktirdiğini belirten KBB Uzmanı Dr. Selami Uzun, bu yanlışları Milliyet Pembenar okurları için anlattı
Ayarımızı bozdu! 'Ben de hastayım, bütün personel hasta...'
Ayarımızı bozdu! 'Ben de hastayım, bütün personel hasta...'İstanbul'da mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklığı grip hastalığında artışa neden oldu, hastanelerin acil servislerinde hasta yoğunluğu oluştu. Şişli Hamidiye Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Dr. Özgür Çevim, "Ben de hastayım, bütün sağlık personelleri hasta" dedi.
24.12.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

coronakoronavirüsgripgrip salgınıiran

Grip Salgını ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.