Hastalığı

Hastalığı

Son dakika hastalığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hastalığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hastalığı haber sayfamızda...

Hastalığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24.778 hastaligi haberi bulunmuştur.
D Vitamini Nelerde Var, Hangi Besinlerde Bulunur? D Vitamini İçeren Besinler...
D Vitamini Nelerde Var, Hangi Besinlerde Bulunur? D Vitamini İçeren Besinler... D vitamini sağlığın önemli bir bileşenidir. Bu selamlanan vitamin en çok kemik sağlığından sorumludur. D vitamini eksikliği pek çok soruna neden olabilir. Diğer yandan aşırı D vitamini, vücudun çok fazla kalsiyum emmesine neden olarak kalp hastalığı ve böbrek taşı riskinin artmasına neden olabilir. Bu yüzden D vitamini değerlerine çok dikkat etmek gerekmektedir. İşte, D vitamini hakkında merak edilen tüm detayları derledik.
27.10.2021Püf Noktası
Greçka Nedir, Faydaları Nelerdir? Greçka Besin Değerleri...
Greçka Nedir, Faydaları Nelerdir? Greçka Besin Değerleri...Greçka, halk dilindeki adı ile kara buğday, diyabet, kolesterol, yüksek tansiyon, obezite ve çölyak gibi çeşitli sağlık sorunlarına karşı kullanması önerilen çok sağlıklı besinler arasında yer alır. Adından dolayı genellikle tahıl olduğu düşünülse de karabuğday tahıl değil, kuzukulağıgiller (Polygonaceae) ailesine ait olan tahıl benzeri (pseudo-cereal ) bir bitkidir. Greçka nedir, faydaları nelerdir sizler için derledik.
27.10.2021Püf Noktası
Glossit Nedir, Neden Olur? Glossit Tedavisi Nasıl Yapılır?
Glossit Nedir, Neden Olur? Glossit Tedavisi Nasıl Yapılır?Ağız ve diş sağlığı birçok kişinin önem verdiği konulardan biri olmaktadır. Sağlıklı bir ağza ve dişlere sahip olmak insanların yaşam standartlarını arttırdığı gibi çeşitli hastalıklara yakalanmalarını da önlemektedir. Glossit olarak adlandırılan dil hastalığı da bu bağlamda ele alınması gereken bir durum olmaktadır. Peki, glossit nedir, neden olur? Glossit tedavisi nasıl yapılır? İşte, glossit hastalığı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için gerekli olan hususlar.
27.10.2021Eğitim
Belçika'da karantina önlemleri geri döndü
Belçika'da karantina önlemleri geri döndüBelçika'da günlük ortalama vaka sayısı artınca hükümet maske takma ve evden çalışmayı teşvik gibi bazı önlemleri yeniden getirdi.
27.10.2021Dünya
İnme hakkında doğru sanılan 5 yanlış
İnme hakkında doğru sanılan 5 yanlışToplumda ‘felç’ olarak bilinen ‘inme’ dünyada olduğu gibi ülkemizde de ölüm nedeni olarak 3. sırada yer alırken, sakatlık oluşturan hastalıklar arasında ise ilk sıraya yükseliyor. İnme geçiren hastalarda ölüm ve sakatlığın sık görülmesinde ise hastalık hakkında toplumda doğru sanılan yanlış bilgiler önemli rol oynuyor. Toplumda inme ile ilgili yeterli farkındalık oluşmadığı için koruyucu önlem alınmadığı gibi, uyarıcı işaretleri de fark edilmiyor veya ‘nasıl olsa geçti’ düşüncesiyle sağlık kuruluşuna başvurmakta gecikiliyor. Nöroloji Uzmanı Dr. Nebahat Bilici, inme hakkında bilgi verdi.
27.10.2021Genel Sağlık
Çin 3-11 yaş aralığındaki çocukları Kovid-19’a karşı aşılamaya başlıyor
Çin 3-11 yaş aralığındaki çocukları Kovid-19’a karşı aşılamaya başlıyorÇin’de 3-11 yaş aralığındaki çocukların yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılanmasına başlanacağı bildirildi.
27.10.2021Dünya
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.10.2021Eğitim
Bradikinezi Nedir, Neden Olur? Bradikinezi Tedavisi Nasıl Yapılır?
Bradikinezi Nedir, Neden Olur? Bradikinezi Tedavisi Nasıl Yapılır?Bradikinezi ilk olarak James Parkinson tarafından Parkinson hastalığının bir belirtisi olarak tanımlanmıştır. Ancak bu belirti yalnızca Parkinson hastalığında meydana gelen bir durum değildir. Bradikinezi nedir, neden olur? Bradikinezi tedavisi nasıl yapılır tüm detayları ile derledik.
26.10.2021Eğitim
Bakan Bilgin: 11 ilacı daha geri ödeme listesine aldık
Bakan Bilgin: 11 ilacı daha geri ödeme listesine aldıkÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 11 ilacı daha geri ödeme listesine aldıklarını açıkladı.
26.10.2021Ekonomi
Salçalı Makarna Kaç Kalori? Salçalı Makarnanın Protein, Vitamin Ve Besin Değerleri
Salçalı Makarna Kaç Kalori? Salçalı Makarnanın Protein, Vitamin Ve Besin DeğerleriMakarna günlük hayatta sıklıkla tüketin yiyeceklerden biridir. Özellikle hızlı ve pratik hazırlanışı ile gün içerisinde pek çok kişi tarafından sevilerek yenen bir besindir. Bunun yanı sıra makarnanın birçok çeşidi yapılır. Ayrıca salçalı makarnanın kaç kalori içerdiği ve besin değerlerinin ne olduğu da merak edilir. Salçalı makarna kaç kalori? Salçalı makarnanın protein, vitamin ve besin değerleri nelerdir sizler için tüm detayları ile derledik.
26.10.2021Püf Noktası
Şarkıcı Linet koronavirüse yakalandı
Şarkıcı Linet koronavirüse yakalandıGeçtiğimiz günlerde cemiyet hayatının tanınmış ismi Aslı Şen ile yaşadığı polemikle magazin gündemine gelen Linet'in koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.
26.10.2021Cadde
Doktorun boynunu jiletle kesti! Sanığın cezai ehliyeti tam çıktı
Doktorun boynunu jiletle kesti! Sanığın cezai ehliyeti tam çıktıİzmir’de hastanede asistan Dr. Kadir Songür’ün boynunu jiletle kesen Bayram Kaynak’ın, cezai ehliyetinin tam olduğunu belirlendiği rapor mahkemeye ulaştı. Kaynak, 28 Ekim tarihinde bir kez daha hakim karşısına çıkacak.
26.10.2021Gündem
Avusturya’da iş yerlerinde aşı ve test şartı aranacak
Avusturya’da iş yerlerinde aşı ve test şartı aranacakAvusturya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarındaki artış nedeniyle tüm çalışanlardan aşı, PCR testi ya da hastalığı geçirmişse bunu ibrazı istenecek.
26.10.2021Dünya
Öğrenme kaybı tespit edilecek
Öğrenme kaybı tespit edilecekMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye’de ilk defa, 26 ve 27 Ekim’de, 7, 8, 11 ve 12. sınıfların Türkçe, matematik ve fen  bilimlerinde öğrenme kayıplarını tespit etmeye yönelik kazanım değerlendirme uygulaması başlatacaklarını, uygulamaya yaklaşık 4.5 milyon öğrencinin katılacağını bildirdi.
26.10.2021 Eğitim
‘Okullarımızda bir sıkıntı yok’
‘Okullarımızda bir sıkıntı yok’İzmir Valisi Köşger, virüs tablosunu açıkladı, “Vefat sayısı günlük 15-20. Maalesef bu vatandaşlarımızın çoğu ya aşısız ya da aşı sürecini tamamlamayanlar” dedi
25.10.2021Ege
Çarpıcı sonuç! Koronavirüs geçirenlerin dörtte birinde görülüyor
Çarpıcı sonuç! Koronavirüs geçirenlerin dörtte birinde görülüyorABD'de yapılan bir araştırma, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) geçiren birçok kişinin, teşhisin ardından bir süre zihinsel problemler yaşamaya devam ettiğini ortaya koydu.
25.10.2021Dünya
MEB personel alımı başvuruları başladı! Başvurular nasıl ve nereden yapılır? Şartlar neler?
MEB personel alımı başvuruları başladı! Başvurular nasıl ve nereden yapılır? Şartlar neler?Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 260 sözleşmeli fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personel alımı yapacak. Başvurular bugün başlarken "MEB personel başvuruları nasıl ve nereden yapılır? Şartlar neler?" soruları hızla artıyor.
25.10.2021Gündem
Bakan Yanık: 90 milyon lira sosyal yardım ödemesi yapılacak
Bakan Yanık: 90 milyon lira sosyal yardım ödemesi yapılacakAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşlara, 5 başlıkta yaklaşık 90 milyon lira sosyal yardım ödemesi yapacaklarını bildirdi.
25.10.2021Ekonomi
Sosyal medyada salgın korkusu! 'Orta Çağ'dan beri bilinen hastalığın yeni şekli'
Sosyal medyada salgın korkusu! 'Orta Çağ'dan beri bilinen hastalığın yeni şekli'Sosyal medya bağımlılığı, gençlerin fiziksel sağlığını olumsuz etkiliyor. Uzmanlar sosyal medyada sıklıkla video izleyen gençlerde, Tourette Sendromu'na benzer etkiler tespit edildiğini açıkladı. Peki, "tüm dünyada yayılma ihtimali yüksek" denilen bu hastalık nedir? İşte gençleri bekleyen gizli tehlike...
25.10.2021Gündem
Son dakika! Bakan Özer duyurdu: Türkiye'de ilk defa uygulanacak
Son dakika! Bakan Özer duyurdu: Türkiye'de ilk defa uygulanacakMilli Eğitim Bakanı Özer, "Yarın ve 27 Ekim'de ilk defa Türkiye'de 7, 8, 11 ve 12'nci sınıflarda, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimlerinde öğrenme kayıtlarını tespit etmeye yönelik bir kazanım değerlendirme uygulaması başlatıyoruz. Bu uygulamaya yaklaşık 4 buçuk milyon öğrencimiz katılacak." dedi.
25.10.2021Gündem
Şahika Ercümen'in hedefi yine rekor
Şahika Ercümen'in hedefi yine rekorMilli dalışçı Şahika Ercümen, 100 metre ile kadın ve erkeklerde dünya rekoru kırmayı deneyecek.
25.10.2021Diğer
Karaciğerin sinsi hastalığına dikkat! Hiçbir yakınmanız olmasa bile…
Karaciğerin sinsi hastalığına dikkat! Hiçbir yakınmanız olmasa bile…Karaciğer hücrelerinde yaklaşık yüzde 5 oranında yağ bulunması olağan bir durum ve sağlığımızı olumsuz etkilemiyor. Karaciğer yağlanması; karaciğer hücrelerinde normalden fazla yağ depolanması durumu olarak tanımlanıyor. Günümüzde tüm dünyada görülme sıklığı her geçen gün artan obeziteye paralel olarak karaciğer yağlanması da giderek yaygınlaşıyor. Öyle ki ülkemizde her 4 kişiden biri, karaciğer yağlanması problemiyle mücadele ediyor. Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Oya Yönal, karaciğer yağlanması hakkında bilgi verdi.
25.10.2021Genel Sağlık
Kışın koronavirüs vaka sayıları artacak mı?
Kışın koronavirüs vaka sayıları artacak mı?2019 Aralık ayında Çin’in Wuhan eyaletinde başlayıp tüm dünyayı etkileyen Covid-19 hastalığı dünyada şimdiye kadar yaklaşık 242 milyon kişiyi hasta etmiş, dünyada 4,9 milyon kişinin ölümüne neden olmuştur. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Servet Öztürk, kışın görülebilecek vaka artışları hakkında bilgi verdi.
25.10.2021Genel Sağlık
1 hafta içinde geçmeyen ağız yaralarına dikkat
1 hafta içinde geçmeyen ağız yaralarına dikkatMevsim değişikliklerinde ortaya çıkan ve konuşma, yutkunma, çiğneme gibi hareketler esnasında zorluğa neden olan ağız yaralarının sebepleri farklılık gösterebilir. Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Rukiye Parlak, 1 hafta geçmeyen, uzun süre kendini tekrarlayan ağız yaralarının farklı hastalıkların habercisi olabileceğini söyleyerek konu hakkında bilgi verdi.
25.10.2021Genel Sağlık
Tarih kokan İzmir’i adım adım gezin
Tarih kokan İzmir’i adım adım gezinKonak Belediyesi’nin düzenlediği Basmane’den Kadifekale’ye “Konak Tarih Gezileri” İzmirlileri bekliyor. Koronavirüs salgın hastalığı nedeniyle bir süre ara verilen ücretsiz geziler salı ve perşembe günleri düzenleniyor.
25.10.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsçinizmiraşıege

Hastalığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.