Hedge

Hedge

Son dakika hedge haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hedge gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hedge haber sayfamızda...

Hedge

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 512 hedge haberi bulunmuştur.
Fed yetkilisinden 50 baz puan faiz artışı mesajı
Fed yetkilisinden 50 baz puan faiz artışı mesajıKüresel piyasalarda risk iştahı kalıcı toparlanma gösteremezken, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin 50 baz puanlık faiz artışı yönlendirmesi devam ediyor. Son olarak Kansas City Fed Başkanı Esther George, 50 baz puanlık faiz artışlarını desteklemekten vazgeçmeyeceklerini bildirdi.
20.05.2022Uzmanpara
'Yatırımcılar kısa pozisyonlarını sürdürüyor'
'Yatırımcılar kısa pozisyonlarını sürdürüyor'Citi stratejistlerine göre ABD endekslerinde yatırımcıların aldıkları vadeli kısa pozisyonlar sürüyor. Bankanın analizine göre son iki haftadaki göstergeler net bir yön değişikliğine işaret etmiyor.
5.04.2022Uzmanpara
Goldman Sachs'tan kripto para adımı
Goldman Sachs'tan kripto para adımıGoldman Sachs dijital para türevlerinde alım-satım yapan kuruluşlara yardıma katkısını derinleştirmeye hazırlanıyor.
10.03.2022Uzmanpara
ABD bankaları Rus şirket tahvillerine göz dikti
ABD bankaları Rus şirket tahvillerine göz diktiABD bankaları yaptırımlar sonrası ciddi düşüş yaşayan Rus şirket tahvillerini satın almaya çalışıyor. Bu işlemler için net bir yaptırım yasağı olmadığını söyleyen uzmanlar yine de durumun benzersizliği nedeniyle yatırımın riskli olabileceğini belirtiyor.
4.03.2022Uzmanpara
Emtia hedge fonları güçlü performans sergiledi
Emtia hedge fonları güçlü performans sergilediEmtia hedge fonları 2020 yılının ardından 2021 yılında da güçlü performans gösterdi.
19.01.2022Uzmanpara
'Altın Fed'e karşı hedge aracı olabilir'
'Altın Fed'e karşı hedge aracı olabilir'Goldman Sachs'tan Jeffrey Currie, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) şahin tondaki söylemine rağmen altının ‘politika hatalarına karşı’ iyi bir hedge aracı olabileceğini belirtti.
6.01.2022Uzmanpara
Sabancı Holding, Philip Morris Türkiye'deki hisselerini sattı
Sabancı Holding, Philip Morris Türkiye'deki hisselerini sattıSabancı Holding, Philsa Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük Sanayi ve Ticaret AŞ (PHILSA) ve Philip Morris SA, Philip Morris Sabancı Pazarlama ve Satış AŞ'de (PMSA) sahip olduğu hisselerin tamamını, şirketlerin çoğunluk hissedarı Philip Morris International (PMI) ve/veya iştiraklerine devretmeyi planlıyordu. Philip Morris International, Türkiye’deki bağlı ortaklıklarının kalan %25'lik hissesini Sabancı Holding'den satın aldı.
6.01.2022Ekonomi
Altının kaderi 2022'de değişebilir
Altının kaderi 2022'de değişebilir BlackRock Inc altının durgun geçen bir yılın ardından 2022 yılında reel faizlerin bir kombinasyonu, ABD dolarının performansı ve güvenli limanlara yönelik talep ile birlikte yükselebileceğini kaydetti.
16.12.2021Uzmanpara
Kripto para temalı hedge fonlar Bitcoin'i geçti
Kripto para temalı hedge fonlar Bitcoin'i geçtiKripto para temalı hedge fonlar Bitcoin'den daha iyi performans gösterdi.
16.12.2021Uzmanpara
Bitcoin rekora doymuyor
Bitcoin rekora doymuyorDünyanın en yaygın kripto parası Bitcoin 68 bin doları aşarak yeni bir rekora imza attı. Dün 68.521 dolara kadar yükselen Bitcoin daha sonra 67.935 dolar civarına çekildi. Yüzde 3 civarı yükseliş kaydeden Bitcoin’le birlikte Ethereum da 4840 dolara kadar tırmanarak ilk kez 4800 dolar sınırını geçti.
10.11.2021Ekonomi
Bitcoin’de yeni hedef 90 bin dolar mı?
Bitcoin’de yeni hedef 90 bin dolar mı?Dünyanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin, 66 bin doların üzerine çıktıktan sonra bir miktar geri çekilse de bazı analistler yükselişin sürebileceğini düşünüyor.
23.10.2021Uzmanpara
Bitcoin’de yeni hedef 90 bin dolar olur mu?
Bitcoin’de yeni hedef 90 bin dolar olur mu?Dünyanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin, 66 bin doların üzerine çıktıktan sonra bir miktar geri çekilse de bazı analistler yükselişin sürebileceğini düşünüyor.
23.10.2021Ekonomi
JP Morgan'dan Bitcoin değerlendirmesi
JP Morgan'dan Bitcoin değerlendirmesiJP Morgan tarafından yapılan değerlendirmede, "Bitcoin'de yükselişi enflasyon destekliyor." ifadeleri kullanıldı.
21.10.2021Uzmanpara
SEC, 'GameStop' raporunu yayımladı
SEC, 'GameStop' raporunu yayımladıABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), video oyun satıcısı GameStop hisselerinde ocak ayında yaşanan oynaklık sırasında piyasaların iyi işlediğini belirterek, açığa satışın şirketin hissesindeki benzeri görülmemiş artışın ana nedeni olmadığını bildirdi.
19.10.2021Uzmanpara
İşte Bitcoin'deki yükselişin sebebi
İşte Bitcoin'deki yükselişin sebebiUluslararası yatırım kuruluşu JP Morgan tarafından hazırlanan raporda, Bitcoin'de bu hafta yaşanan artışın enflasyonda yükselişe karşı hedge arayışında olan kurumların alımlarından kaynaklandığı yorumu yapıldı.
8.10.2021Uzmanpara
Küresel doğal gaz piyasalarında 'panik havası'
Küresel doğal gaz piyasalarında 'panik havası'Deriva Danışmanlık Kurucu Ortağı ve Enerji Piyasaları Uzmanı Tolga Uysal, son günlerde küresel enerji piyasalarında bir kriz yaşandığını belirterek, "Doğal gaz piyasasında özellikle son 1-2 gündür gördüğümüz fiyat artışları tamamen bir panik havasının yansıması." dedi.
6.10.2021Uzmanpara
Milyarder yatırımcı Dalio'dan Bitcoin açıklaması
Milyarder yatırımcı Dalio'dan Bitcoin açıklamasıMilyarder yatırımcı Ray Dalio, Bitcoin’in genel kullanımda başarılı olması halinde regülatör kuruluşların kripto parada kontrolü ele geçireceklerini iddia etti.
16.09.2021Uzmanpara
UBS'ten 'altın pozisyonlarınızı kapatın' uyarısı
UBS'ten 'altın pozisyonlarınızı kapatın' uyarısıUBS'in iyileşen ekonomik görünümle birlikte altın pozisyonlarından çıkılmasını ya da pozisyonların hedge edilmesini tavsiye ettiği müşteri notundan sonra altın fiyatları yeni haftaya düşüşle başladı.
16.08.2021Uzmanpara
'Enflasyonda yükselişin nedeni devalüasyonlar'
'Enflasyonda yükselişin nedeni devalüasyonlar'Piyasaların yakından takip ettiği hedge fon yöneticisi Mark Mobius, enflasyonda son dönemde yaşanan artışın kur devalüasyonlarından kaynaklandığını söyledi.
16.07.2021Uzmanpara
Türk Eximbank'ın hesapları görüşüldü
Türk Eximbank'ın hesapları görüşüldüTürk İhracat Kredi Bankası (Türk Eximbank) Genel Müdürü Ali Güney, Kredi Garanti Fonu desteğiyle sadece ihracatçı KOBİ'lere yönelik bir kredi programını hayata geçirmek için çalıştıklarını belirtti.
16.06.2021Uzmanpara
Ergun'dan gençlere piyasa tavsiyesi
Ergun'dan gençlere piyasa tavsiyesiBorsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, "Son zamanlarda gençlerin piyasalara olan ilgisinden memnunuz ama gençlere tavsiyem, acele etmeyin, doğru bilgileri doğru kaynaklardan öğrenin, daha sağlıklı yatırımlar yapın. Bugün 3 koydum yarın 5 kazandım heveslerine, sosyal medyada yayımlanan fotoğraflara, oradaki gel-gel'lere düşmeyin." dedi.
4.06.2021Uzmanpara
Borsa İstanbul Genel Müdürü'nden önemli tavsiye: Acele etmeyin!
Borsa İstanbul Genel Müdürü'nden önemli tavsiye: Acele etmeyin!Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, "Son zamanlarda gençlerin piyasalara olan ilgisinden memnunuz ama gençlere tavsiyem, acele etmeyin, doğru bilgileri doğru kaynaklardan öğrenin, daha sağlıklı yatırımlar yapın. Bugün 3 koydum yarın 5 kazandım heveslerine, sosyal medyada yayımlanan fotoğraflara, oradaki gel-gel'lere düşmeyin." dedi.
4.06.2021Ekonomi
'Bitcoin altına değil bakıra alternatif olabilir'
'Bitcoin altına değil bakıra alternatif olabilir'Goldman Sachs'a göre Bitcoin altına değil bakıra alternatif olabilir.
3.06.2021Uzmanpara
Hindistan'dan kripto para hamlesi
Hindistan'dan kripto para hamlesiHindistan'ın en büyük bankalarından biri konumunda bulunan HDFC tarafından hazırlanan raporda, ülkede kripto paraların yakın zaman içinde yasal statü kazanmasının beklendiği belirtildi.
28.05.2021Uzmanpara
Altında bir sonraki hedef 1850 dolar
Altında bir sonraki hedef 1850 dolarOCBC Bank analistleri tarafından hazırlanan raporda, ABD'de beklentinin çok altında açıklanan tarım dışı istihdam verisi sonrasında 1800 dolar üzerine yükselen altın fiyatı için bir sonraki hedefin 1850 dolar olacağı ifade edildi.
10.05.2021Altın

Benzer Haber Etiketleri

Hedge ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.