Hocalı Katliamı

Hocalı Katliamı

Son dakika Hocalı katliamı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hocalı katliamı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hocalı katliamı haber sayfamızda...

Hocalı Katliamı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 131 hocali katliami haberi bulunmuştur.
Hocalı katliamı lanetlendi
Hocalı katliamı lanetlendi Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı’da Ermenistan tarafından 26 Şubat 1992 tarihinde katledilenler, Karabağlar ve Bornova belediyelerinin düzenlediği törenlerle anıldı.
28.02.2021Ege
Hikmet Hacıyev CNN TÜRK’e konuştu: Azerbaycan'ın demir yumruğu gücünü koruyor
Hikmet Hacıyev CNN TÜRK’e konuştu: Azerbaycan'ın demir yumruğu gücünü koruyorAzerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Ermenistan'daki darbe girişimi ve Azerbaycan'ın 30 yıl sonra elde ettiği Karabağ zaferine ilişkin, CNN TÜRK’ten Fulya öztürk ve Sercan sever'e konuştu, önemli değerlendirmede bulundu. Ermenistan’daki son gelişmelerin Karadağ anlaşmasına olası etkilerine ilişkinse net mesaj verdi: Topraklarımızı kurtardık, sorun bitmiştir.
28.02.2021Dünya
Demirören Holding, Azerlotereya yönetimini devraldı
Demirören Holding, Azerlotereya yönetimini devraldıBugün Azerbaycan'da önemli bir imza töreni gerçekleşti. Demirören Holding, Azerlotereya yönetimini devraldı. İmzalar Azerbaycan ekonomi Bakanlığı ile Demirören Grubu arasında atıldı.
27.02.2021Haberler
Hocalı katliamı unutulmadı
Hocalı katliamı unutulmadıTürkiye, Ermenistan güçlerinin 29 yıl önce Hocalı’da gerçekleştirdiği katliamın yıldönümünde Azerbaycan’ın acısına ortak oldu.
27.02.2021Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan "Hocalı Katliamı" için anma mesajı
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan "Hocalı Katliamı" için anma mesajıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Hocalı Katliamı'nı lanetleyerek, şahsı ve Kıbrıs Türk halkı adına kardeş Azerbaycan halkına başsağlığı diledi.
26.02.2021Dünya
'Bu katliamın hesabını hukuk önünde soracağız'
'Bu katliamın hesabını hukuk önünde soracağız'Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hocalı katliamının hesabını hukuk önünde soracaklarını belirterek, "Hocalı katliamını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum." ifadesini kullandı.
26.02.2021Haberler
'Bu katliamın hesabını hukuk önünde soracağız'
'Bu katliamın hesabını hukuk önünde soracağız'Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hocalı katliamının hesabını hukuk önünde soracaklarını belirterek, "Hocalı katliamını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum." ifadesini kullandı.
26.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika normalleşme açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika normalleşme açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Normalleşme nasıl olacak? sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Sağlık Bakanımız bize sunum yapacak. Ne tedbirler alabiliriz? Lokantalar ile ilgili neler yapmamız gerekir, otellere varıncaya kadar bunların kararlarını Pazartesi günü Kabine'de alacağız' dedi.
26.02.2021Haberler
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: Uluslararası bir operasyondu!
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: Uluslararası bir operasyondu!AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Rahmetli Abdülhamid Han'ı darbeyle devletin başından uzaklaştıran odaklar, hangi uluslararası odaklarsa ve onların yerli aparatları kimlerse, 28 Şubat sürecinde de rahmetli Erbakan'ı aynı odaklar ve işbirlikçiler devletin başından uzaklaştırmışlardır." dedi.
26.02.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'a komşularından 67. yaş sürprizi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'a komşularından 67. yaş sürpriziCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 67. yaş günü dolayısıyla vatandaşlar evinin önünde doğum günü sürprizi yaptı. Bugün 67 yaşında giren Erdoğan için pasta kesildi.
26.02.2021Siyaset
AK Parti'li Çelik'ten 'Hocalı' paylaşımı
AK Parti'li Çelik'ten 'Hocalı' paylaşımıAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Hocalı katliamı nedeniyle yayımladığı mesajda, "Bu mazlumları asla unutmayacağız" dedi.
26.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hocalı Katliamı mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hocalı Katliamı mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karabağ'ın Hocalı kasabasında Ermeniler tarafından şehit edilenleri rahmetle andı.
26.02.2021Siyaset
Son dakika... Aliyev'den Ermenistan'a açık mesaj
Son dakika... Aliyev'den Ermenistan'a açık mesajAzerbaycan lideri, "Ermenistan'ın 10 Kasım bildirisini uygulayacağını umuyorum. Aksi halde Ermenistan daha da ağır duruma düşecektir" dedi.
26.02.2021Dünya
29 yıldır dinmeyen acı: Hocalı katliamı
29 yıldır dinmeyen acı: Hocalı katliamıTürk dünyasının iyileşmeyecek yarası olan Hocalı katliamında Ermeni güçleri bebek, kadın, yaşlı demeden 613 Azerbaycanlı sivili katletti. Ermeni katillerin öldü sanıp çöplüğe attığı Dürdane Agayeva, ‘Bizi uykuda yakaladılar’ derken, vahşeti yeniden yaşıyordu.
26.02.2021Gündem
Şentop katliam sergisini gezdi
Şentop katliam sergisini gezdiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Hocalı Katliamı’nın 29. Yıl Dönümü Fotoğraf ve Resim Sergisi” açılış törenine katıldı.
26.02.2021Gündem
Katar'daki Azerbaycan Büyükelçiliğinde "Hocalı Katliamı" anma etkinliği
Katar'daki Azerbaycan Büyükelçiliğinde "Hocalı Katliamı" anma etkinliğiAzerbaycan'ın Doha Büyükelçiliğinde Hocalı Katliamı'nın 29'uncu yılı dolayısıyla anma etkinliği gerçekleştirildi.
25.02.2021Dünya
Son dakika... Karabağ’ın en stratejik noktası! Giderken ağaçları bile kesmişler!
Son dakika... Karabağ’ın en stratejik noktası! Giderken ağaçları bile kesmişler!Azerbaycan, 10 kasım gecesi Karabağ zaferini ilan etmiş, Ermeni askerleri bölgeden çekilmişti. Gelen son dakika haberine göre; Dağlık Karabağ’ın en stratejik noktası olan Laçin koridorunu CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk ve Sercan Sever görüntüledi. Ermeni güçleri şehri terk ederken ağaçları bile kesmişler.
25.02.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop, 'Hocalı Katliamı'nın 29. Yıl Dönümü Fotoğraf ve Resim Sergisi' açılışında konuştu
TBMM Başkanı Şentop, 'Hocalı Katliamı'nın 29. Yıl Dönümü Fotoğraf ve Resim Sergisi' açılışında konuştuTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Hocalı Katliamı'na ilişkin, "Bu vahşeti meşrulaştırmaya çalışan eli kanlı katiller, hukuk ve tarih önünde hesap verene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz." dedi.
25.02.2021Siyaset
Son dakika! Mustafa Şentop'tan HDP'li vekillerin Meclis'e gelen fezlekeleriyle ilgili açıklama
Son dakika! Mustafa Şentop'tan HDP'li vekillerin Meclis'e gelen fezlekeleriyle ilgili açıklamaTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis'e gelen HDP'li vekillerin fezlekeleri hakkında, "Dosyaların içeriğine göre değerlendirme yapılır. Değerlendirmeyi karma komisyon yapacak" ifadelerini kullandı.
25.02.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Başbakanı Esedov'u Meclis'te ağırladı
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Başbakanı Esedov'u Meclis'te ağırladıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Yukarı Karabağ'ın geleceği için Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in teklifi olan "çok taraflı bölgesel iş birliği platformu kurulması" önerisini desteklediklerini belirterek, "Bugüne kadar saldırganlığı ve hukuksuzluğu tercih ederek onca tarifsiz acıya sebep olan Ermenistan'ın, bu defa doğruyu yaparak barışın ortağı olmasını bekliyoruz." dedi.
18.02.2021Siyaset
Son dakika...Aliyev CNN Türk'te duyurdu: Türk SİHA'ları olmasa çok can kaybı olurdu
Son dakika...Aliyev CNN Türk'te duyurdu: Türk SİHA'ları olmasa çok can kaybı olurduAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, CNN Türk canlı yayınında konuştu: "Ermenistan muhtelif ülkelerden Dağlık Karabağ'a terörist getirdi. Uluslararası medya büyük oranda Ermenistan tarafını tutuyor ancak Ermenistan savaşı kaybediyor. SİHA'lar olmasa çok fazla can kaybı olurdu."
7.10.2020Dünya
Mustafa Destici, il başkanları toplantısında konuştu
Mustafa Destici, il başkanları toplantısında konuştuBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına ilişkin, "Özellikle sivillere yönelik saldırıların artırıldığını görüyoruz. Başından beri Ermenistan, kahraman Azerbaycan ordusuna saldıramıyor, tamamen sivillere saldırıyor. 1900'lü yılların başında da Karabağ'ı işgal ederken de Hocalı Katliamı'nda da bugün de aynısını yapıyor." dedi.
4.10.2020Siyaset
‘Ateşkes çağrısı samimi değil’
‘Ateşkes çağrısı samimi değil’Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Kayseri’de ASPİLSAN Enerji AŞ Pil Üretim Tesisi’nin temel atma törenine katıldı.
3.10.2020Siyaset
Son dakika! Bakan Akar'dan Karabağ'daki ateşkes çağrıları için flaş açıklama
Son dakika! Bakan Akar'dan Karabağ'daki ateşkes çağrıları için flaş açıklamaMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yıllardır Azerbaycan’ın Karabağ konusundaki haklı davasına bir çözüm sunmayanların, Azerbaycan’ın hakkını savunmaya başlamasıyla birlikte ateşkes çağrıları yapmaları samimi olmadığı gibi inandırıcı da değildir." dedi.
2.10.2020Siyaset
Son dakika! Terör örgütüne büyük darbe! 171 terörist...
Son dakika! Terör örgütüne büyük darbe! 171 terörist...İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, bakanlık faaliyetlerini içeren "Aylık Basın Bilgilendirme Toplantısı" düzenledi.
2.10.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

azerbaycanhocalıhocalı katliamıermenistanson dakika haberler

Hocalı Katliamı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.