Hüsamettin Koçan

Hüsamettin Koçan

Son dakika Hüsamettin Koçan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hüsamettin Koçan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hüsamettin Koçan haber sayfamızda...

Hüsamettin Koçan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 392 hüsamettin koçan haberi bulunmuştur.
Baksı’da devir teslim
Baksı’da devir teslim Baksı Kültür Sanat Vakfı’nda yönetim değişti.
1.03.2024 Kültür Sanat
Anadolu Ödülleri’nde söz kadınların
Anadolu Ödülleri’nde söz kadınların Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından ilki 2020’de verilen Anadolu Ödülleri sahiplerini buldu.
12.10.2023 Kültür Sanat
Baksı’daki ‘Ütopya Atölyeleri’
Baksı’daki ‘Ütopya Atölyeleri’  Bayburt’taki Avrupa Konseyi Müze Ödülü sahibi Baksı Müzesi, kurucusu Prof. Hüsamettin Koçan öncülüğü ile iki aylık “Ütopya Atölyeleri”ne başlıyor. Atölyelere Osman Dinç, Çağrı Saray, Gülçin Aksoy ve Nancy Atakan ile Horasan gibi farklı kuşaklardan sanatçılar katılacak.
28.06.2023 Kültür Sanat
AKM’yi yorumlayan heykel
AKM’yi yorumlayan heykel Genç tasarımcı, mimar Semih Eskicioğlu’nun jüri kararıyla 80 aday arasından birinci seçilerek Taksim AKM’ye komşu alana yerleştirdiği soyut heykeli gece ve gündüz kimliği ile kamuoyuna sunuldu. Heykelin biçimi ile içeriği AKM’nin işlevi ve mekânın karakterine atıfta bulunuyor.
17.05.2023 Kültür Sanat
Hayatın en güzel renkleri
Hayatın en güzel renkleri Türk resminin sevilen ressamları minik yetenekler için resimle ilk tanışıklıklarını anlattı ve geleceğin ressamlarına tavsiyelerde bulundu: “Çizmekten vazgeçmeyin!”
23.04.2023 Kültür Sanat
Müzede sohbet
Müzede sohbet Raffi Portakal’ın ‘Koleksiyonerlerle Buluşmalar’ sohbeti, pek çok seçkin ismi bir araya getirdi.
25.11.2022 Cadde
Diyarbakır Sur Kültür Yolu Festivali başladı
Diyarbakır Sur Kültür Yolu Festivali başladı Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, Türkiye’nin uluslararası marka değerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivalleri kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Sur Kültür Yolu Festivali bugün Diyarbakır’da başladı. 16 Ekim’e kadar devam edecek olan ve 2000’den fazla sanatçının katılımıyla 600'ün üzerinde etkinliğe ev sahipliği yapacak Sur Kültür Yolu Festivali, 7’den 70’e herkese hitap eden zengin içeriğiyle kültür sanat severlere dopdolu bir 9 gün yaşatacak.
8.10.2022 Kültür Sanat
Resimleri ve şiirleriyle yıldızlarda yaşayacak
Resimleri ve şiirleriyle yıldızlarda yaşayacak İsmini “Kuyruklu yıldız”dan alan, Türk resminin efsane ismi Komet hayatını kaybetti. Komet, resmiyle, şiiriyle ve yüreğiyle sanat tarihinde yeri doldurulamayacak coşkun bir iz bıraktı.
26.09.2022 Kültür Sanat
Baksı’da Nehri Sanatla Yıkamak
Baksı’da Nehri Sanatla Yıkamak Baksı Kültür Sanat Vakfı ile Bocchi’nin işbirliğinde hayata geçirilen “Nehri Sanatla Yıkamak” projesi kapsamında, çocukların Çoruh Nehri’nden topladıkları atıklarla gerçekleştirdikleri birbirinden renkli ve eğlenceli sanat ürünleri Baksı Müzesi’nde sergilenmeye başladı...
25.09.2022 Mimarlık
Buram buram kitap kokusu
Buram buram kitap kokusu Şehrin dört bir yanında açılan yeni nesil kütüphaneler İstanbul’un bir edebiyat kenti olduğunu hatırlatır nitelikte. Bu kütüphanelerin yerel yönetimler tarafından kamuya sunulması ise kültür sanat politikaları adına önemli bir gösterge …
28.08.2022 Kültür Sanat
Sanatından hiç ödün vermedi
Sanatından hiç ödün vermedi Çağdaş Türk resminin büyük ustası Adnan Çoker dün sonsuzluğa uğurlandı. Ardında Türk resim tarihine atılmış büyük bir imza bırakan Çoker eşsiz bir hoca ve sanatçıydı.
25.08.2022 Kültür Sanat
Bilge kütleye mânâlı dokunuş
Bilge kütleye mânâlı dokunuş Atatürk Kültür Merkezi için düzenlenen Heykel Yarışması’nda birinciliğe layık görülen Semih Eskicioğlu, “AKM gibi köklü ve ruh kazanmış bir kütleye tasarım yapmak hazlar, mânâlar ve gurur içeriyor” diyor.
23.08.2022 Kültür Sanat
AKM’nin heykeli seçildi
AKM’nin heykeli seçildi Atatürk Kültür Merkezi’nin ikonik silüetini tamamlayacak heykeli seçmek üzere düzenlenen yarışmada kazanan belli oldu...
15.08.2022 Kültür Sanat
AKM'nin heykel yarışması için başvurular devam ediyor
AKM'nin heykel yarışması için başvurular devam ediyor Atatürk Kültür Merkezi'nin, eşsiz mimarisini kalıcı sanat eserleri ile zenginleştirerek yarınlara taşımak amacıyla düzenlediği ulusal heykel yarışması için heyecanlı bekleyiş sürerken eserler teslim edilmeye devam ediyor.
19.07.2022 Kültür Sanat
Yıldızlar altında bir ‘Gözlemevi’
Yıldızlar altında bir ‘Gözlemevi’ Baksı Müzesi’nin yeni sergisi “Gözlemevi” Osman Dinç’in demir, pirinç, bronz ve camdan ürettiği heykelleri izleyiciyle buluşturuyor. Dinç, “Bütün evren insanın devamı şeklindedir. ‘Gözlemevi’nde olmak benim için çok önemli” diyor
22.06.2022 Kültür Sanat
Karikatürist Latif Demirci son yolculuğuna uğurlandı
Karikatürist Latif Demirci son yolculuğuna uğurlandı Karikatürist Latif Demirci İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı. Demirci, Teşvikiye Camii'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi. Törene medya ve sanat dünyasından çok sayıda isim katıldı.
7.06.2022 Gündem
Koçan’dan otobiyografik sergi
Koçan’dan otobiyografik sergi Hüsamettin Koçan’ın otobiyografik sergisi ‘Ayağımdaki Diken’, AKM Galeri’de düzenlenen özel bir davetle açıldı.
6.06.2022 Cadde
Bakan Ersoy Ayağımdaki Diken sergisine katıldı
Bakan Ersoy Ayağımdaki Diken sergisine katıldı Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında Hüsamettin Koçan'ın otobiyografik sergisi Ayağımdaki Diken AKM Galeri'de düzenlenen davetle açıldı.
2.06.2022 Siyaset
Beyoğlu’nda adım başı sanat
Beyoğlu’nda adım başı sanat AKM’den Tophane’ye uzanan Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nin haritasını çıkardık. Dijital sanat projeleri de var, ustaların başyapıtlarını buluşturan sergiler de…
29.05.2022 Kültür Sanat
Brieflyart’ta ilk sergi
Brieflyart’ta ilk sergi ‘Sanatçıdan Koleksiyonere’ mottosuyla online müzayede platformu olarak yolculuğuna başlayan Brieflyart, önceki akşam Gümüşsuyu’nda şehre yeni bir sanat alanı sunmak üzere kapılarını açtı.
14.05.2022 Cadde
‘Kültürel Aktarımlar’
‘Kültürel Aktarımlar’ Ali Atmaca, Bubi, Horasan, Hüsamettin Koçan, Meriç Hızal, Onay Akbaş, Şenol Yorozlu, eserleriyle 12 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında Brieflyart’ta sanatseverlerle buluşacak.
6.05.2022 Cadde
AKM heykelini arıyor
AKM heykelini arıyor Atatürk Kültür Merkezi, mimarisini kalıcı sanat eserleri ile zenginleştirerek yarınlara taşımak amacıyla yeni bir heykel yarışması düzenliyor.
27.04.2022 Kültür Sanat
Şifreler çözülüyor
Şifreler çözülüyor  Hüsamettin Koçan’ın “Geleneğin Şifreleri-Geleceğin Şifreleri” sergisi Kazlıçeşme Sanat’ta açıldı...
27.03.2022 Kültür Sanat
Sanatseverler buluştu
Sanatseverler buluştu Hüsamettin Koçan’ın ‘Geleneğin Şifreleri-Geleceğin Şifreleri’ başlıklı sergisi, İstanbul’un yeni sanat alanı Kazlıçeşme Sanat’ta açıldı.
24.03.2022 Cadde
Yarın açılacak
Yarın açılacak Hüsamettin Koçan’ın ‘Geleneğin Şifreleri-Geleceğin Şifreleri’ resim sergisi, Kazlıçeşme Sanat’ta yarın sanatseverlerle buluşacak.
21.03.2022 Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Hüsamettin Koçan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.