Hüsamettin Koçan

Hüsamettin Koçan

Son dakika Hüsamettin Koçan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hüsamettin Koçan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hüsamettin Koçan haber sayfamızda...

Hüsamettin Koçan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 364 hüsamettin koçan haberi bulunmuştur.
Söyleşiler devam ediyor
Söyleşiler devam ediyorThe Stay, dijital sohbet buluşmalarının üçüncüsünü gerçekleştirdi.
17.11.2021Cadde
İGART'tan gençlere yönelik ödüllü yarışma
İGART'tan gençlere yönelik ödüllü yarışma1 milyon TL büyük ödüllü İGART çatısı altındaki yarışmanın başvuruları devam ediyor. 35 yaş altı Türk ve yabancı genç sanatçı ve gruplara yönelik yarışmanın kazanan eseri, İstanbul Havalimanı’nın en dikkat çekici alanlarından birinde yolcularla buluşuyor. Başvuruları 1 Kasım’da sona eren yarışma, mimari ve sanatın bütünleşmesinin önemli bir temsili olarak görülüyor.
18.10.2021Kültür Sanat
7. Güncel Sanat Yarışması sonuçlandı
7. Güncel Sanat Yarışması sonuçlandıTürkiye’de güncel sanatı ve sanatçıları desteklemek, genç sanatçıları keşfetmek, yenilikçi üretimleri arttırmak amacıyla düzenlenen Genç Sanat: 7. Güncel Sanat Proje Yarışması sonuçlandı.
27.09.2021Kültür Sanat
Havalimanı kültür sanat merkezi oluyor
Havalimanı kültür sanat merkezi oluyorİstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA, kültür ve sanat dalında yapacağı projeleri İGART çatısı altında topluyor.
16.09.2021Kültür Sanat
İstanbul Havalimanı, İGART ile sanatı dünyayla buluşturuyor
İstanbul Havalimanı, İGART ile sanatı dünyayla buluşturuyorİstanbul Havalimanı, kültür ve sanata verdiği değerle ön plana çıkan tüm çalışmaları İGART çatısı altında topluyor. İstanbul’un kültür ve sanatla harmanlanmış kimliğini ve Anadolu coğrafyasının kültürel hafızasını dünya ile buluşturacak olan İGART kapsamında sanatçılara, sergi, atölye çalışması, canlı müzik performansı olmak üzere yeteneklerini İstanbul Havalimanı’nda sergileme imkânı sunuluyor. İGART çatısı altındaki ilk çalışmada havalimanının metro çıkış alanındaki “Viyadük altı” yarışmaya açılıyor. Büyük ödül, bugüne kadar bir sanat projesinde verilen en büyük ödüllerden biri olacak.
15.09.2021Kültür Sanat
Baksı kendi hikâyesini yazdı
Baksı kendi hikâyesini yazdıBayburt’un bir dağ köyünde köklere saygı duruşu için yola çıkan Baksı Müzesi 20 yaşında… Müzenin Kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, “Baksı bir sanatçının kendi hikâyesine, kendi bağlılıklarına geri dönmesi meselesidir” diyor.
22.08.2021Kültür Sanat
Baksı Müzesi’nde iki yeni sergi
Baksı Müzesi’nde iki yeni sergiTohumları 20 yıl önce atılan ve 2010’da kapılarını ziyarete açan Baksı Müzesi, iki yeni sergiyi sanatseverlerle buluşturuyor. “Kıraçta Heykel” sergisi Baksı tepesini heykellerle kuşatıyor. Farklı kuşaklardan dokuz sanatçının açık havaya yerleşen yapıtları bundan böyle tepeden Çoruh nehrini seyredecekler, Baksı’nın doğası ve öyküsüyle bütünleşecekler. İkinci sergi ise geçtiğimiz yıl ilk kez verilen “Anadolu Ödülleri”ne değer bulunan projeleri bir araya getirmeyi ve tanıtmayı amaçlıyor. Bu sergi, Anadolu’dan ilham alan ve ona değer katan çalışmalara topluca bir bakış olanağı sağlıyor, sivil topluma ve yerel yönetimlere yeni öneriler sunuyor.
10.08.2021Kültür Sanat
Anadolu müzeleri yükselişte
Anadolu müzeleri yükselişteGözümüzü İstanbul’dan biraz ayırıp Anadolu’ya çevirince kültürümüzü anlatan ve her yıl pek çok sanatseveri ağırlayan müzeleri görüyoruz. Aralarında Avrupa Müze Forumu’ndan ödüllü olanlar da var...
20.06.2021Kültür Sanat
Çağdaş sanatın merkezi İstanbul
Çağdaş sanatın merkezi İstanbulİstanbul’da son 20 yılda açılan müzeler, galeriler, sanat fuarları ve İstanbul Bienali, şehirde ‘kuvvetli’ bir sanat rüzgârının esmesine sebebiyet verdi. Bu süreçle birlikte İstanbul dünyanın çağdaş sanat merkezlerinden biri olmaya aday...
13.06.2021Kültür Sanat
Dijital müzecilik gençleri kazandı
Dijital müzecilik gençleri kazandıUluslararası Müzeler Günü’nü kutladığımız bugün, Türkiye ve dünyadaki birçok müze ziyarete açıldı. Müze yöneticileri, pandemide yaşanan dijital dönüşümün “yeni normalde” de devam edeceği görüşünde. Sürecin en önemli katkısı ise dijital projelerle buluşan genç sanat izleyicisi oldu
18.05.2021Kültür Sanat
‘Yenilik’ rüzgârı bu sefer  Anadolu’dan geliyor
‘Yenilik’ rüzgârı bu sefer Anadolu’dan geliyorContemporary İstanbul Vakfı’nın bir markası olan ve geçen yılın temmuz ayında Zeytinburnu’ndaki Büyükyalı Fişekhane binası içinde sanatseverlerle buluşan Cocoon, bu kez Baksı Müzesi’nin “Maskeler/Çağrışımlar” isimli sergisiyle ziyaretçilerini bekliyor.
13.02.2021Kültür Sanat
Maskenin ardındaki Çağrışımlar Fişekhane'de
Maskenin ardındaki Çağrışımlar Fişekhane'deContemporary Istanbul Vakfı’nın ilk üretim ve sergi mekanı Cocoon, Baksı Müzesi’nin “Maske/Çağrışımlar” sergisine ev sahipliği yapıyor. 20 sanatçı ve tasarımcının maskenin geçmişten bugüne hayatımızdaki rolünü ve pandeminin etkisiyle toplumları nasıl kontrolü altına aldığını anlatan Maske/Çağrışımlar sergisi, 11 Şubat itibari ile Fişekhane’de sanatseverler ile buluşuyor.
12.02.2021Kültür Sanat
Baksı’dan Bayburt müziği arkeolojisi
Baksı’dan Bayburt müziği arkeolojisiBaksı Kültür Sanat Vakfı bir ‘müzik arkeolojisi’ fikrinin peşine düştü ve ‘Bayburt Halk Müziği’ projesini hayata geçirdi. Müzenin Bayburt şehrinin kaybolmakta olan müzik kültürünü bütüncül bir yaklaşımla ele almayı ve gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlayan projesinin ilk iki ürünü, birbirini tamamlayan bir kitap ve bir CD
24.01.2021Kültür Sanat
Baksı Kültür Sanat Vakfı'ndan iki önemli eser
Baksı Kültür Sanat Vakfı'ndan iki önemli eserBaksı Kültür Sanat Vakfı bu kez “müzik arkeolojisi”ne girişiyor ve “Bayburt Halk Müziği” projesini hayata geçiriyor. Bayburt şehrinin kaybolmakta olan müzik kültürünü bütüncül bir yaklaşımla ele almayı ve gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlayan projenin ilk iki ürünü, birbirini tamamlayan bir kitap ve bir CD...
22.01.2021Kültür Sanat
'Sağlam tohumlar atmaya çalışıyoruz'
'Sağlam tohumlar atmaya çalışıyoruz' Afyonkarahisar Caz Müzik Festivali ve Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali bu ay içinde sanatseverlerle buluşuyor. Festivallerin genel sanat yönetmeni Hüseyin Başkadem’le bu köklü iki festivali konuştuk.
13.11.2020Kültür Sanat
Anadolu Ödülleri Sahiplerini Buldu
Anadolu Ödülleri Sahiplerini BulduBaksı Kültür Sanat Vakfı tarafından, Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Anadolu Ödülleri’nin kazananları açıklandı. Doğan Holding ana sponsorluğunda gerçekleşen ödül programına, Müzecilik, Süreli Etkinlikler, Gösteri Sanatları, Arkeoloji ve Restorasyon kategorilerinde toplam 133 proje başvurdu. Türkiye’nin 35 ilinden adayların başvurduğu yarışmada, finale kalan 25 projeden altısı “Anadolu Ödülü”ne değer bulundu. Seçici Kurul, iki projeye de“Alana Katkı Ödülü” verilmesini kararlaştırdı.
12.11.2020Kültür Sanat
Baksı Müzesi’nde Yorumlar ve Çağrışımlarla "Maskeler" sergisi
Baksı Müzesi’nde Yorumlar ve Çağrışımlarla "Maskeler" sergisiBaksı Müzesi’nin yeni sergisi “Maske/Çağrışımlar”, 20 sanatçı ve tasarımcının “maske” yorumlarını bir araya getiriyor. Sergi, açık kaldığı süre boyunca eşzamanlı olarak müzenin web sitesinde çevrimiçi izlenebilecek.
Baksı’da maske sergisi
Baksı’da maske sergisiGünlük yaşantının merkezine taşınan maskeler, bu kez sanatçı ve tasarımcıların yorumlarına konu ediliyor, yarattığı farklı çağrışımlarla ele alınıyor. “Maske/Çağrışımlar”  sergisi, 25 Eylül 2020 - 15 Mayıs 2021 tarihleri arasında hem Baksı Müzesi ’nin çatısı altında hem de baksi.org web sitesinde görülebilecek.
23.09.2020Kültür Sanat
Baksı Müzesi'nde Yorumlar ve Çağrışımlarla Maskeler
Baksı Müzesi'nde Yorumlar ve Çağrışımlarla MaskelerBaksı Müzesi, 25 Eylül’den itibaren “Maske/Çağrışımlar” sergisine yer veriyor. 20 sanatçı ve tasarımcının “maske” yorumlarını bir araya getiren sergi, açık kaldığı süre boyunca eşzamanlı olarak müzenin web sitesinde çevrimiçi izlenebilecek.
21.09.2020Kültür Sanat
Sanatın 40 yıllık travması
Sanatın 40 yıllık travması12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden tam 40 yıl geçti. Darbenin mimarı Kenan Evren’in dahi hayal edemeyeceği karanlık tabloyu sanatçılarla konuştuk
13.09.2020Pazar
Ödün vermeyen bir sanatçı
Ödün vermeyen bir sanatçıTürkiye’nin köklü kültür sanat dergisi Milliyet Sanat, eylül sayısının kapağına İspanya’da Valencia Modern Sanatlar Enstitüsü’nde kapsamlı bir sergisi açılan sanatçı Gülsün Karamustafa’yı taşıyor.
31.08.2020Kültür Sanat
Anadolu Ödülleri kasımda
Anadolu Ödülleri kasımdaBaksı Kültür Sanat Vakfı’nın hayata geçirdiği Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çeken Anadolu Ödülleri’nin ilki kasım ayında sahiplerini bulacak.
7.08.2020 Kültür Sanat
Baksı Kültür Sanat Vakfı’ndan “Anadolu Ödülleri”
Baksı Kültür Sanat Vakfı’ndan “Anadolu Ödülleri”Baksı Kültür Sanat Vakfı, Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla Anadolu Ödülleri’ni hayata geçiriyor. Her yıl Müzecilik, Süreli Etkinlikler, Gösteri Sanatları, Arkeoloji ve Restorasyon olmak üzere toplam 5 ayrı dalda verilecek ödüllerin ana sponsorluğunu Doğan Holding üstleniyor. Anadolu Ödülleri’nin ilki Kasım 2020’de sahiplerini bulacak.
Baksı 20. yılını kutluyor
Baksı 20. yılını kutluyorBaksı yolculuğu 20. yılını tamamlıyor. Çağdaş müzeciliği yepyeni bir anlayışla Anadolu’nun kültür varlıkları haritasına katan, geleneği gelecekle buluşturan Baksı projesi, 20. yılını sürprizlerle dolu zengin bir programla kutlamaya hazırlanıyor. Temmuz ayında başlayacak ve 2021 Temmuz’una dek devam edecek kutlama programı çerçevesinde, yeni sergiler, atölyeler, burslar, film gösterimleri ve konser etkinliğinin yanı sıra, kültür-sanat alanında proje üreten bireylere ve kurumlara açık bir ödüllendirme programı da hayata geçirilecek.
29.06.2020Kültür Sanat
Türkiye bu kapağı konuştu
Türkiye bu kapağı konuştuMilliyet’in 23 Nisan’ın 100’üncü yılına özel Bedri Baykam tarafından hazırlanan kapağı iş, sanat ve magazin dünyasında büyük ilgi gördü
24.04.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hüsamettin Koçan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.