Baksı Kültür Sanat Vakfı

Baksı Kültür Sanat Vakfı

Son dakika Baksı Kültür Sanat Vakfı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Baksı Kültür Sanat Vakfı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Baksı Kültür Sanat Vakfı haber sayfamızda...

Baksı Kültür Sanat Vakfı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 41 baksı kültür sanat vakfı haberi bulunmuştur.
Baksı’da devir teslim
Baksı’da devir teslim Baksı Kültür Sanat Vakfı’nda yönetim değişti.
1.03.2024 Kültür Sanat
Anadolu Ödülleri’nde söz kadınların
Anadolu Ödülleri’nde söz kadınların Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından ilki 2020’de verilen Anadolu Ödülleri sahiplerini buldu.
12.10.2023 Kültür Sanat
Türkiye’nin kadın girişimcileri bu yarışmada yarışıyor
Türkiye’nin kadın girişimcileri bu yarışmada yarışıyor Garanti BBVA’nın, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Ekonomist dergisi iş birliğiyle 17’ncisini düzenlediği “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması” için başvurular başladı.
28.08.2023 Ekonomi
Kültür sanata katkı iki ödül daha aldı
Kültür sanata katkı iki ödül daha aldı Arkas Holding tarafından İzmir’in tanıtımı, kültürel ve sanatsal hayatına yönelik gerçekleştirilen faaliyetler, iki ödülle daha taçlandırıldı. Ege Üniversitesi tarafından bu yıl 9. kez düzenlenen Uluslararası EgeArt Sanat Günleri’nde Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas Onur Ödülü’ne layık görüldü. Arkas adına ödülü Arkas Holding Kurumsal İletişim Direktörü Berna Kumaş Sipahi aldı.
18.12.2022 Ege
Anadolu Ödülleri sahiplerini buldu
Anadolu Ödülleri sahiplerini buldu Baksı Kültür Sanat Vakfı’nın üçüncü kez düzenlediği Anadolu Ödülleri sahiplerini buldu. “Geleceğe Öneriler” başlığı altında verilen Anadolu Ödülleri’nin bu yılki kazananları edebiyat kategorisinde Yapı Kredi Yayınları, görsel sanatlar kategorisinde Arkas Sanat Merkezi, müzik kategorisinde Hisarlı Ahmet Sempozyumu, sinema kategorisinde ise İzmir Sinema Kültür ve Eğitim Derneği oldu.
16.12.2022 Kültür Sanat
Baksı’da Nehri Sanatla Yıkamak
Baksı’da Nehri Sanatla Yıkamak Baksı Kültür Sanat Vakfı ile Bocchi’nin işbirliğinde hayata geçirilen “Nehri Sanatla Yıkamak” projesi kapsamında, çocukların Çoruh Nehri’nden topladıkları atıklarla gerçekleştirdikleri birbirinden renkli ve eğlenceli sanat ürünleri Baksı Müzesi’nde sergilenmeye başladı...
25.09.2022 Mimarlık
Baksı Kültür Sanat Vakfı’nın Anadolu Ödülleri sahiplerini buldu
Baksı Kültür Sanat Vakfı’nın Anadolu Ödülleri sahiplerini buldu Baksı Kültür Sanat Vakfı, bu yıl ikinci kez düzenlediği Anadolu Ödülleri’nin kazananlarını açıkladı. “Geçmişi Selamlamak” başlığıyla düzenlenen 2021 ödül programında Refik Halit Karay “Edebiyat”, Bedri Rahmi Eyüboğlu “Görsel Sanatlar”, Emre Arolat “Mimarlık”, Muzaffer Sarısözen “Müzik” ve Lütfi Akad “Sinema” alanında Anadolu Ödülü’nün sahibi oldu. Mimarlık jürisinin verdiği Destek Ödülleri’ne de Melike Altınışık ve Ömer Selçuk Baz değer bulundu.
31.01.2022 Vitrin
Anadolu Ödülleri ustalara gitti
Anadolu Ödülleri ustalara gitti Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla hayata geçirilen Anadolu Ödülleri’nin ikincisi sahiplerini buldu. 
21.01.2022 Kültür Sanat
Anadolu Ödülleri geçmişi selamlıyor
Anadolu Ödülleri geçmişi selamlıyor Baksı Kültür Sanat Vakfı’nın bu yıl ikinci kez dağıtacağı “Anadolu Ödülleri”nin içeriği belli oldu.
1.11.2021 Kültür Sanat
Baksı Müzesi’nde iki yeni sergi
Baksı Müzesi’nde iki yeni sergi Tohumları 20 yıl önce atılan ve 2010’da kapılarını ziyarete açan Baksı Müzesi, iki yeni sergiyi sanatseverlerle buluşturuyor. “Kıraçta Heykel” sergisi Baksı tepesini heykellerle kuşatıyor. Farklı kuşaklardan dokuz sanatçının açık havaya yerleşen yapıtları bundan böyle tepeden Çoruh nehrini seyredecekler, Baksı’nın doğası ve öyküsüyle bütünleşecekler. İkinci sergi ise geçtiğimiz yıl ilk kez verilen “Anadolu Ödülleri”ne değer bulunan projeleri bir araya getirmeyi ve tanıtmayı amaçlıyor. Bu sergi, Anadolu’dan ilham alan ve ona değer katan çalışmalara topluca bir bakış olanağı sağlıyor, sivil topluma ve yerel yönetimlere yeni öneriler sunuyor.
10.08.2021 Kültür Sanat
Baksı’dan Bayburt müziği arkeolojisi
Baksı’dan Bayburt müziği arkeolojisi Baksı Kültür Sanat Vakfı bir ‘müzik arkeolojisi’ fikrinin peşine düştü ve ‘Bayburt Halk Müziği’ projesini hayata geçirdi. Müzenin Bayburt şehrinin kaybolmakta olan müzik kültürünü bütüncül bir yaklaşımla ele almayı ve gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlayan projesinin ilk iki ürünü, birbirini tamamlayan bir kitap ve bir CD
24.01.2021 Kültür Sanat
Baksı Kültür Sanat Vakfı'ndan iki önemli eser
Baksı Kültür Sanat Vakfı'ndan iki önemli eser Baksı Kültür Sanat Vakfı bu kez “müzik arkeolojisi”ne girişiyor ve “Bayburt Halk Müziği” projesini hayata geçiriyor. Bayburt şehrinin kaybolmakta olan müzik kültürünü bütüncül bir yaklaşımla ele almayı ve gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlayan projenin ilk iki ürünü, birbirini tamamlayan bir kitap ve bir CD...
22.01.2021 Kültür Sanat
Borusan Contemporary'da Acı Reçete #02 konuşma serisi
Borusan Contemporary'da Acı Reçete #02 konuşma serisi Borusan Contemporary, ACI REÇETE #02 sergisi üzerine dijital bir konuşma serisine başlatıyor. Serinin 27 Kasım 2020 tarihinde saat 18:00’de Borusan Contemporary’nin YouTube kanalından yayınlanacak “ACI REÇETE #02’ye Farklı Bakışlar” başlıklı ilk konuşmasına Borusan Contemporary Müdürü Dr. Kumru Eren, sergi küratörü Dr. Necmi Sönmez ve sanat yazarı/küratör Osman Can Yerebakan katılacak.
23.11.2020 Kültür Sanat
Anadolu Ödülleri sahiplerini buldu
Anadolu Ödülleri sahiplerini buldu Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Anadolu Ödülleri’nin kazananları, önceki gün vakfın Youtube hesabı aracılığıyla düzenlenen online törenle açıklandı.
13.11.2020 Kültür Sanat
Anadolu Ödülleri Sahiplerini Buldu
Anadolu Ödülleri Sahiplerini Buldu Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından, Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Anadolu Ödülleri’nin kazananları açıklandı. Doğan Holding ana sponsorluğunda gerçekleşen ödül programına, Müzecilik, Süreli Etkinlikler, Gösteri Sanatları, Arkeoloji ve Restorasyon kategorilerinde toplam 133 proje başvurdu. Türkiye’nin 35 ilinden adayların başvurduğu yarışmada, finale kalan 25 projeden altısı “Anadolu Ödülü”ne değer bulundu. Seçici Kurul, iki projeye de“Alana Katkı Ödülü” verilmesini kararlaştırdı.
12.11.2020 Kültür Sanat
Anadolu Ödülleri kasımda
Anadolu Ödülleri kasımda Baksı Kültür Sanat Vakfı’nın hayata geçirdiği Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çeken Anadolu Ödülleri’nin ilki kasım ayında sahiplerini bulacak.
7.08.2020 Kültür Sanat
Baksı Kültür Sanat Vakfı’ndan “Anadolu Ödülleri”
Baksı Kültür Sanat Vakfı’ndan “Anadolu Ödülleri” Baksı Kültür Sanat Vakfı, Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla Anadolu Ödülleri’ni hayata geçiriyor. Her yıl Müzecilik, Süreli Etkinlikler, Gösteri Sanatları, Arkeoloji ve Restorasyon olmak üzere toplam 5 ayrı dalda verilecek ödüllerin ana sponsorluğunu Doğan Holding üstleniyor. Anadolu Ödülleri’nin ilki Kasım 2020’de sahiplerini bulacak.
9.07.2020 Kültür Sanat
Baksı 20. yılını kutluyor
Baksı 20. yılını kutluyor Baksı yolculuğu 20. yılını tamamlıyor. Çağdaş müzeciliği yepyeni bir anlayışla Anadolu’nun kültür varlıkları haritasına katan, geleneği gelecekle buluşturan Baksı projesi, 20. yılını sürprizlerle dolu zengin bir programla kutlamaya hazırlanıyor. Temmuz ayında başlayacak ve 2021 Temmuz’una dek devam edecek kutlama programı çerçevesinde, yeni sergiler, atölyeler, burslar, film gösterimleri ve konser etkinliğinin yanı sıra, kültür-sanat alanında proje üreten bireylere ve kurumlara açık bir ödüllendirme programı da hayata geçirilecek.
29.06.2020 Kültür Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Baksı Müzesi'ne ziyaret!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Baksı Müzesi'ne ziyaret! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geceyi geçirdiği memleketi Rize'nin Güneysu ilçesinden ayrılarak Bayburt'a geçti. Erdoğan burada, çağdaş sanatla geleneksel el sanatlarını aynı çatı altında buluşturmak amacıyla Bayraktar köyünde açılan ve 2014 Avrupa Konseyi Müze Ödülü’ne layık görülen Baksı Müzesi'ni gezdi. Erdoğan, buraya gelişinde bir çocukla yakından ilgilendi.
10.08.2018 Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Baksı Müzesi'ne ziyaret!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Baksı Müzesi'ne ziyaret! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geceyi geçirdiği memleketi Rize'nin Güneysu ilçesinden ayrılarak Bayburt'a geçti. Erdoğan burada, çağdaş sanatla geleneksel el sanatlarını aynı çatı altında buluşturmak amacıyla Bayraktar köyünde açılan ve 2014 Avrupa Konseyi Müze Ödülü’ne layık görülen Baksı Müzesi'ni gezdi. Erdoğan, buraya gelişinde bir çocukla yakından ilgilendi.
10.08.2018 Siyaset
Toprağın getirdikleri
Toprağın getirdikleri Sanatçı Alev Ebüzziya’nın seramikleri ve Ali Kazma’nın bir video eseri, Baksı Müzesi’nde ‘Toprak’ adlı sergide buluşuyor. Sergi hakkındaki yazının tamamı Milliyet Sanat’ın temmuz sayısında.
10.07.2018 Gündem
‘Çoruh hayatımızın  içinden akıyor’
‘Çoruh hayatımızın içinden akıyor’ Baksı Müzesi tarafından düzenlenen Öğrenci Sanat Şenliği’nin bu yılki teması ‘Nehir ve Çocuk’. Hüsamettin Koçan, “Bu temanın nedeni Çoruh Nehri’nin hayatımızın içinden akıyor olması” diyor
13.05.2017 Gündem
Geleceğin sanatçıları  Baksı’da buluştu
Geleceğin sanatçıları Baksı’da buluştu Baksı Müzesi’ndeki sanat şenliği kapsamında 21 yeni öğrenci burs almaya hak kazandı... Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, ‘Önümüzdeki yıl coğrafyamızı daha da genişleteceğiz’ dedi
17.06.2016 Gündem
Baksı’nın  ‘ON’uncu  onur yılı!
Baksı’nın ‘ON’uncu onur yılı! Baksı Kültür Sanat Vakfı 10. yılını; Baksı Müzesi’nde açılan ‘ON’ başlıklı sergiyle kutluyor. Serginin açılışı şerefine de müzenin bahçesinde Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu konseri gerçekleştirildi
14.08.2015 Cadde
Baksı’da kültür turizmi tartışıldı
Baksı’da kültür turizmi tartışıldı Baksı Müzesi’nde, ‘Baksı örneği’ üzerinden kültür turizminin bölgesel kalkınmadaki rolü üzerine bir sempozyum gerçekleştirildi
22.09.2014 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Baksı Kültür Sanat Vakfı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.