Hüseyin Aygün

Hüseyin Aygün

Alevi Zaza siyasetçi.Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. Biri Zazaca olmak üzere üç kitabı yayınlandı. XXIV. dönem TBMM Tunceli milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.12 Ağustos 2012 tarihinde iki PKK'lı militan tarafından Tunceli'de kaçırılmış, iki gün sonra serbest bırakılmıştır

Hüseyin Aygün

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.094 huseyin aygun haberi bulunmuştur.
Tarımsal ürün fabrikası yolda
Tarımsal ürün fabrikası yoldaEfeler Belediye Başkanı Atay, Baltaköy Mahallesi’nde yetiştirilen enginarların ilk hasadını yaptı, tarımsal ürün fabrikasının kaba inşaatının bittiğini söyledi
7.04.2021Ege
Sevgilisi tarafından öldürülen Arzu'ya hüzünlü uğurlama!
Sevgilisi tarafından öldürülen Arzu'ya hüzünlü uğurlama!Samsun’da 42 gün sonra sevgilisi Muharrem Coşkun (38) tarafından öldürüldüğü ortaya çıkan Arzu Aygün (36), gözyaşları içinde toprağa verildi. Arzu Aygün’ün babası Seyfullah Aygün, annesi Semine Aygün, çocukları ve ailesi güçlükle ayakta durabildi.
1.02.2021Gündem
Son dakika... ÖSYM Başkanı Hüseyin Aygün'den flaş 'KPSS' açıklaması
Son dakika... ÖSYM Başkanı Hüseyin Aygün'den flaş 'KPSS' açıklamasıSon dakika haberi... Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, başvuruları bugün başlayan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nin (ÖABT) bu yıl 81 ilde, alan bilgisi oturumlarının ise 30 ilde uygulanacağını belirtti.
30.06.2020Gündem
YKS ertelendi mi, ne zaman yapılacak? YKS sınav giriş belgesi çıkarma
YKS ertelendi mi, ne zaman yapılacak? YKS sınav giriş belgesi çıkarmaYükseköğretim Kurumu Sınavı (YKS) için geri sayım başladı. Haziran ayı ile birlikte kontrollü sosyal hayata geçilirken corona virüs vaka ve ölü sayıları da artmaya başladı. Bu nedenle de sınava çok az bir süre kala 'YKS ertelendi mi, ne zaman yapılacak?' soruları sıklaştı.
24.06.2020Gündem
2020 YKS sınav giriş belgesi nereden ve nasıl alınır? YKS sınavı saat kaçta başlayacak sona/erecek?
2020 YKS sınav giriş belgesi nereden ve nasıl alınır? YKS sınavı saat kaçta başlayacak sona/erecek?YKS sınavı için geri sayım sürüyor. Binlerce gencin hayalini kurdukları üniversitelerde eğitim alabilmek için çalıştıkları sürecin sonuna gelindi. Bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan YKS sınavında adaylar ter dökecek. Üç ayrı oturumda gerçekleştirilecek olan YKS sınavı öncesi ve sonrasında sınırlı süre ile sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Peki YKS sınavı saat kaçta başlayacak/sona erecek? İşte merak edilen soruların yanıtları...
24.06.2020Gündem
Son dakika... ÖSYM Başkanı Aygün'den YKS açıklaması
Son dakika... ÖSYM Başkanı Aygün'den YKS açıklamasıSon dakika haberi... ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 'Yükseköğretim Kurumları Sınavının sorunsuz şekilde uygulanması için ilgili kurumlarla gerekli tüm tedbirleri alıyoruz' dedi.
23.06.2020Gündem
YKS sınavı ne zaman, hangi saatlerde gerçekleştirilecek? TYT, AYT, YDT 2020 sınav tarihleri
YKS sınavı ne zaman, hangi saatlerde gerçekleştirilecek? TYT, AYT, YDT 2020 sınav tarihleriYKS sınavı ne zaman sorusu adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Hayalini kurdukları üniversitede eğitim almak isteyen binlerce aday YKS sınavı ne zaman sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Üç ayrı oturumda gerçekleştirilecek olan YKS sınavı öncesinde sınavın gerçekleştirileceği günler için sınırlı süre ile sokağa çıkma yasağı kararı alındı. Peki YKS 2020 sınavı ne zaman hangi tarihlerde gerçekleştirilecek? İşte TYT, AYT, YDT sınav tarihleri....
22.06.2020Gündem
Son dakika: Flaş YKS açıklaması! Yaklaşık 30 bin kişinin yeri değişti
Son dakika: Flaş YKS açıklaması! Yaklaşık 30 bin kişinin yeri değiştiSon dakika haberi... ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "YKS'ye başvuru yapan 2 milyon 437 bin 119 adayımızdan 29 bin 603'ünün sınav yerleri, talepleri üzerine değiştirildi." dedi.
16.06.2020Gündem
Babasına 'ihbar ederim' demişti meğer daha önce polis uyarmış!
Babasına 'ihbar ederim' demişti meğer daha önce polis uyarmış!Çorum’da, 65 yaş üzeri kişilere getirilen sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını zannederek sokağa çıkan babası Hüseyin Aygün’e (81) durumu anlatıp, 'seni polise ihbar ederim' diyen Baki Aygün, o anları anlattı. Baki Aygün’ün babasıyla diyaloğu, sosyal medyada da ilgi görürken, Hüseyin Aygün'ü daha önce de polisin uyardığı ortaya çıktı.
29.04.2020Gündem
Babasını sokakta görünce 'Seni ihbar ederim' diyerek eve gönderdi!
Babasını sokakta görünce 'Seni ihbar ederim' diyerek eve gönderdi!Çorum’da, 65 yaş üzeri kişilere getirilen sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını zanneden babası Hüseyin Aygün (81) ile sokakta karşılaşan Baki Aygün, durumu anlatıp, "Seni polise ihbar ederim" dedi. Babasını eve gönderen Aygün o anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Görüntüler, sosyal medyada ilgi gördü.
28.04.2020Gündem
Sokağa çıkan babasını 'Seni polise ihbar ederim' diye geri çevirdi
Sokağa çıkan babasını 'Seni polise ihbar ederim' diye geri çevirdiÇorum'da, 65 yaş üstü kişilerin sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını düşünerek evinden çıkan Hüseyin Aygün (81), sokakta oğlu Baki Aygün ile karşılaştı. Babasına, "Nereye gidiyorsun, seni polise ihbar ederim" diyen oğlunun kayda aldığı görüntüler, paylaşıldığı sosyal medyada ilgi gördü.
28.04.2020Yaşam
ÖSYM Başkanı Aygün'den 'Barış Pınarı' paylaşımı
ÖSYM Başkanı Aygün'den 'Barış Pınarı' paylaşımıÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yurt dışı kaynaklı kara propagandaya karşı sosyal medya hesabından İngilizce mesajla tepki gösterdi.
16.10.2019Gündem
Yenikapı'da sergilenen lüks aracı kullandığı belirtilen Hüseyin Aksu: Gündemimiz şu an farklı...
Yenikapı'da sergilenen lüks aracı kullandığı belirtilen Hüseyin Aksu: Gündemimiz şu an farklı...Yenikapı'da sergilenen lüks aracı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hüseyin Aksu'nun kullandığı belirtiliyor.
6.09.2019Gündem
Son dakika... ÖSYM Başkanı Aygün'den YKS açıklaması
Son dakika... ÖSYM Başkanı Aygün'den YKS açıklamasıÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)  Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, hafta sonu düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları  Sınavı'na (YKS) 2,5 milyondan fazla adayın katılacağını bildirdi.
13.06.2019Gündem
3 yıl önceki görüntüden yeri tespit edildi! Jetler yerle bir etti
3 yıl önceki görüntüden yeri tespit edildi! Jetler yerle bir ettiMağarada 'belgesel' adı altında 2015 yılında çekildiği belirtilen ve 2 teröristin, el fenerleriyle yürüdükleri görülen görüntülerden yola çıkan güvenlik güçleri, uzman ekiplerce yapılan teknik çalışma sonucu bu bölgenin konumunu belirledi, krokisini ve iç yerleşim yapısını ortaya çıkardı.Jetlerin 9 noktadan vurduğu mağaraya ulaşılması için iş makineleri yol açma çalışması yaparken, mağarada gizlenen 18- 20 kişilik terörist grubunun öldüğü tahmin ediliyor.
23.12.2018Gündem
3 yıl önceki görüntüden yeri tespit edildi! Jetler yerle bir etti
3 yıl önceki görüntüden yeri tespit edildi! Jetler yerle bir ettiMağarada 'belgesel' adı altında 2015 yılında çekildiği belirtilen ve 2 teröristin, el fenerleriyle yürüdükleri görülen görüntülerden yola çıkan güvenlik güçleri, uzman ekiplerce yapılan teknik çalışma sonucu bu bölgenin konumunu belirledi, krokisini ve iç yerleşim yapısını ortaya çıkardı.Jetlerin 9 noktadan vurduğu mağaraya ulaşılması için iş makineleri yol açma çalışması yaparken, mağarada gizlenen 18- 20 kişilik terörist grubunun öldüğü tahmin ediliyor.
23.12.2018Gündem
FETÖ'cü Danıştay üyeleri Gülen'in odasını müze gibi gezmiş
FETÖ'cü Danıştay üyeleri Gülen'in odasını müze gibi gezmişFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin  ardından meslekten ihraç edilen bazı eski hakimlerin, Danıştay'a üye seçildikten sonra, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in ABD'ye gitmeden önce kaldığı Altunizade'deki FEM Dershanesi'nin en üst katını müze gibi gezdikleri ortaya çıktı.
9.05.2018Gündem
33 yıl sonra şehit sayıldı!
33 yıl sonra şehit sayıldı!TSK 1984 yılında Kars'ta yapılan askeri tatbikatta astsubayın kurşunuyla ölen er Düzali Özel'i şehit saydı, 33 yıl aradan sonra maaş bağlandı.
9.04.2018Gündem
Başsavcı’nın katili  400 km takip edilmiş
Başsavcı’nın katili 400 km takip edilmişTunceli’de Başsavcı Murat Uzun’u şehit eden PKK’lı Gürbüz Topçu ve diğer teröristlerin, Afrin’e gitmek isterken 400 km takibe alındığı, araçtan inince de operasyon yapıldığı ortaya çıktı
31.08.2017Gündem
Savcı Uzun'u şehit eden teröristin suç dosyası kabarık
Savcı Uzun'u şehit eden teröristin suç dosyası kabarıkKahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde 5 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda yaralı yakalanan "Azat Çüngüş" kod adlı Gürbüz Topçu'nun, PKK'nın bazı sol örgütlerle kurduğu sözde çatı örgüt HBDH'nin Türkiye sorumlusu olduğu belirlendi.  Terörist Topçu'nun, Ovacık Cumhuriyet Savcısı Uzun'un yanı sıra 2 asker, biri komiser 3 polis ve 2 sivilin şehit edilmesi ile eski CHP Tunceli Milletvekili Aygün'ün kaçırılması olaylarının planlayıcısı olduğu tespit edildi.
31.08.2017Gündem
Komisyon emekli Orgeneral Özel'e davetini yineledi
Komisyon emekli Orgeneral Özel'e davetini yinelediTBMM FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Necdet Özel'in komisyona katılmayıp, bir gazeteye açıklamada bulunmasının komisyon tarafından uygun görülmediğini belirterek, "Kendisinin buraya gelmesini temenni ediyoruz." dedi.
2.11.2016 Siyaset
Muhalefete jest
Muhalefete jestCumhurbaşkanı, CHP ve MHP liderlerine açtığı davaları geri çekti, HDP’ye açılan davalar ise devam edecek. Kılıçdaroğlu da jeste jestle karşılık verip Erdoğan’a açtığı davalardan vazgeçti
1.08.2016Siyaset
Devrimci Demokratlar
Devrimci DemokratlarAralarında eski ve yeni vekiller ile PM üyelerinin bulunduğu 130 kişi Kumburgaz’da kamp yaptı. “Böyle Gitmez, Bu Düzen Değişmeli” başlıklı çağrı metninde “CHP, meydan okuyana meydan okuyan bir siyasal merkeze dönüşmeli” denildi
29.06.2016Siyaset
Yargıda büyük revizyon
Yargıda büyük revizyonHSYK 1. Dairesi, Cumhuriyet tarihinde örneğine az rastlanan büyüklükte bir kararnameye imza atarak adli ve idari yargıdaki toplam 3 bin 746 hâkim ve savcının görev yerini değiştirdi
6.06.2016Gündem
Gar mağduru aile harç ödemeyecek
Gar mağduru aile harç ödemeyecekAnkar Gar saldırısında hayatını kaybeden Tekin Arslan’ın eşi Nebahat Arslan ve çocukları Suna ve Berfin Arslan adına Hüseyin Aygün’ün de aralarında bulunduğu avukatlar tarafından idare mahkemesinde dava açıldı.
30.05.2016Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ösymhüseyin aygünykstytayt

Hüseyin Aygün ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.