İlaç Sektörü

İlaç Sektörü

Son dakika ilaç sektörü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ilaç sektörü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ilaç sektörü haber sayfamızda...

İlaç Sektörü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 776 ilaç sektörü haberi bulunmuştur.
Tokyo'da Nikkei 225 Endeksi rekor kırdı
Tokyo'da Nikkei 225 Endeksi rekor kırdı Tokyo Borsası'nda Nikkei 225 Endeksi geçen hafta tüm zamanların zirvesini geçmesinin ardından, ilaç sektöründeki iyimser performansların desteğiyle yeni haftaya da rekor seviyelere yükselerek başladı.
26.02.2024 Uzmanpara
Litvanya Hakkında Bilgiler; Litvanya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Litvanya Hakkında Bilgiler; Litvanya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Litvanya Cumhuriyeti Kuzey Avrupa'da yer alan bir Baltık Devletidir. Diğer Baltık ülkeleri Estonya ve Letonya ile birlikte 2004 yılında Avrupa Birliğine üye olmuştur. Köklü bir geçmişe sahip olan ülkenin tarihi 11. yüzyıla kadar uzanıyor. Litvanya hakkında en güncel bilgileri sizin için derledik.
2.01.2024 Tatil
2024’te hayatımıza yön verecek teknolojiler
2024’te hayatımıza yön verecek teknolojiler Bu yıla damgasını vuran yapay zeka iyice hayatımıza girerken, yaratıcılık süper hız kazanacak. Elektrikli ve otonom araçlarda büyük hamleler görülecek. Kişisel veriler ve güvenliği daha da değerli hale gelecek.
31.12.2023 Ekonomi
‘Karbon düzenlemesi, Türkiye’ye 60 milyar dolara mal olacak’
‘Karbon düzenlemesi, Türkiye’ye 60 milyar dolara mal olacak’ Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç, Avrupa Birliği’nin (AB) Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması’nın Türkiye’ye maliyetinin 60 milyar doları geçeceğini belirterek, “Yeşil dönüşümü ıskalama şansımız yok” dedi.
26.09.2023 Ekonomi
Bakan Koca: Ülkemizde henüz ‘Eris’ vakası görülmedi
Bakan Koca: Ülkemizde henüz ‘Eris’ vakası görülmedi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinde COVID vakalarının arttığı iddialarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
6.09.2023 Haberler
Son dakika... Bakan Koca: Ülkemizde henüz ‘Eris’ vakası görülmedi
Son dakika... Bakan Koca: Ülkemizde henüz ‘Eris’ vakası görülmedi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinde COVID vakalarının arttığı iddialarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
6.09.2023 Gündem
Kendi rahatsızlığı için üretti! Litresi 35 bin lira
Kendi rahatsızlığı için üretti! Litresi 35 bin lira Kabadüz ilçesindeki bin 500 rakımlı yaylada 3 dönüm arsa üzerinde tıbbi nane üreten Rıfat Akpınar ve kuzeni Zeliha Güzelordu, ilk olarak kendi rahatsızlıkları için lavanta üretimine karar verdi.
15.08.2023 Ekonomi
İlaçta kur sabiti yüzde 30.5 arttı
İlaçta kur sabiti yüzde 30.5 arttı Reel kur ile ilaç sektörünün euro cinsinden yapacağı harcamalarda esas alınan kur sabiti arasındaki uyumsuzluğun, ilaç yokluğuna sebep olacağı yönünde eleştiriler yükselirken, beklenen düzenleme gerçekleşti.
24.07.2023 Ekonomi
İlaç sektörünün yapısı
İlaç sektörünün yapısı 2010 yılı itibarıyla erteleme için ödeme anlaşmalarının tüketicilere olan yıllık maliyetinin 3,5 milyar dolar olduğu ifade edilmektedir.
4.07.2023 Milliyet Rekabet
‘Yetim ilaçlar’ın geri ödemesinde dokuz kriterli yol haritası
‘Yetim ilaçlar’ın geri ödemesinde dokuz kriterli yol haritası Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı raporda, Türkiye’de nadir hastaların kullanması gereken yetim ilaçlarda dışa bağımlılığa dikkat çekilerek, bu alanda hastalar, aileleri, sağlık ve ilaç sektörü profesyonelleri, politika yapıcılar, karar vericiler ve ödeyiciler gibi paydaşlar arasında ulusal ve uluslararası düzeyde işbirliğine ihtiyaç duyulduğu vurgulandı.
2.05.2023 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan bahsetmişti! 25 dekarlık alanda 'moringa' üretimi
Cumhurbaşkanı Erdoğan bahsetmişti! 25 dekarlık alanda 'moringa' üretimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep’teki kadınlarla buluşmasında bahsettiği 'moringa'nın üretim aşamaları kadınlar tarafından özenle topraktan pazara sistemiyle üretiliyor. Kadınlar ürettikleri moringa ürünlerini ise Cumhurbaşkanı'na hediye edecek.
13.11.2022 Ekonomi
Mikro Kadın Girişimci 3’üncüsü Hülya Dağöttüren / Umayana
Mikro Kadın Girişimci 3’üncüsü Hülya Dağöttüren / Umayana Girişiminizi kurma fikri nasıl oluştu? Firmanızı ne zaman ve nasıl kurdunuz? Bu alana neden yöneldiniz, bu konudaki motivasyonunuz neydi? Kısa bir şekilde kuruluş öykünüzü paylaşır mısınız?
27.06.2022 Advertorial
İlaç yoklarında yeni dalga
İlaç yoklarında yeni dalga İlaç yokluğu sorununda yeni bir dalga daha geldi. Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS), dövizdeki atakla birlikte, dbirçok ilaç grubunda tedarik sorunu yaşandığı konusunda uyardı.
6.06.2022 Gündem
Pandemide yeni milyarderler çıktı
Pandemide yeni milyarderler çıktı Oxfam Konfederasyonu’nun yayımladığı ‘Acıdan Kâr Etmek’ adlı rapora göre, pandemi sırasında 573 kişi daha milyarderler kulübüne katılırken, 30 saatte bir kişi milyarder oldu.
24.05.2022 Ekonomi
Temel gıda ve ilaç ‘gaz’ kesmiyor
Temel gıda ve ilaç ‘gaz’ kesmiyor Sanayiciye uygulanacak enerji kesintilerinden süt ve et ile ilaç sektörleri muaf oldu. Genel olarak çeşitli sektörlerde ise yapısal sorun oluşturmayacak düzenlemeler yapılıyor.
25.01.2022 Ekonomi
Sağlık çalışanlarına moral veren odalar
Sağlık çalışanlarına moral veren odalar Pharmactive İlaç’ın öncülüğünde hayata geçirilen ve çeşitli sektörlerden çok sayıda markanın destek verdiği Aktif Destek Hareketi ile kamu hastanelerinde beş “Aktif Oda” açıldı.
7.01.2022 Ege
Demirören’den Bakü’ye dev yatırım
Demirören’den Bakü’ye dev yatırım Demirören Holding tarafından Azerbaycan’a yapılan yatırım ile kardeş ülkeye ilaç fabrikası kurulacak. Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, yapılacak yatırımla 500 kişilik istihdam sağlanacağını söyledi.
17.12.2021 Ekonomi
Demirören Holding'den Bakü'ye dev yatırım! İlaç fabrikası 500 kişiye istihdam sağlayacak
Demirören Holding'den Bakü'ye dev yatırım! İlaç fabrikası 500 kişiye istihdam sağlayacak Demirören Holding Azerbaycan'daki yatırımlarına yenisini ekledi. Demirören Holding, Azerbaycan’da ilaç fabrikası kuracak. Yapılan stratejik yatırım yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlayacak.
16.12.2021 Ekonomi
Demirören'den Bakü'ye dev yatırım
Demirören'den Bakü'ye dev yatırım Demirören Holding Azerbaycan'da yatırımlarına devam ediyor. Bugün Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de imzalanan ön sözleşme ile Demirören Holding ilaç fabrikası kuracak. Stratejik yatırım yaklaşık beşyüz kişilik istihdam sağlayacak.
16.12.2021 Televizyon
İstanbul’un en eski eczanesi 119 yıldır şifa dağıtıyor
İstanbul’un en eski eczanesi 119 yıldır şifa dağıtıyor Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinden, Cumhuriyet'in kuruluşuna tanıklık eden 119 yıllık tarihi 'Yeni Moda Eczanesi' Kadıköy'de hastalarına şifa dağıtmaya devam ediyor. İstanbul'un en eski eczanelerinden olan 'Yeni Moda Eczanesi'ni diğer eczanelerden ayıran en önemli özellikse, ilaçların tamamını hazır alıp satmak yerine, hala reçeteye göre ilaç yapabiliyor olmaları.
10.12.2021 Haberler
Yarısı yatırımı, çoğu istihdamı artıracak
Yarısı yatırımı, çoğu istihdamı artıracak Alman - Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın anketine göre, Türkiye’deki Alman sermayesi yatırım ortamından umutlu; yatırım ve istihdam artıracaklar
18.11.2021 Ekonomi
GSÜ’den ilaç sektörüne eğitim
GSÜ’den ilaç sektörüne eğitim Galatasaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, ilaç ve sağlık sektörüne yönelik eğitim programı düzenliyor. İlaç ve sağlık hukuku düzenlemeleri, sektörün iktisadi özellikleri ve bu alandaki marka, patent ve kişisel veriler hukuku uygulamaları gibi konuların anlatılacağı program 11 Kasım’da başlayacak.
6.11.2021 Eğitim
Kimyasal Madde Nedir, Kaç Türü Vardır? Kimyasal Maddelerin Özellikleri Nelerdir?
Kimyasal Madde Nedir, Kaç Türü Vardır? Kimyasal Maddelerin Özellikleri Nelerdir? Birçok farklı ve tehlikeli noktada kimyasal madde uyarısı ile karşı karşıya kalınır. Günlük yaşamda da çok fazla öne çıkan bu kelime grubu, aynı zamanda kendi içerisinde farklı çeşitlere sahiptir. Peki kimyasal madde nedir, kaç türü vardır? Kimyasal maddelerin özellikleri nelerdir detayları ile derledik.
5.11.2021 Sözlük
Çip krizi tıp ve sağlık teknolojisini de tehdit ediyor
Çip krizi tıp ve sağlık teknolojisini de tehdit ediyor Küresel çip kıtlığının vurduğu sektörlerden biri de sağlık. Pandemi ve tedarik zincirindeki aksamalar nedeniyle yarı iletken temin edememe sorunu tıp teknolojisini de etkiliyor. Araştırmaya göre vantilatörler, defibrilatörler başta olmak üzere tüm görüntüleme cihazları, kalp pilleri, EKG ve EKG monitörlerinin üretiminde risk var.
4.11.2021 Teknoloji
İlaç firmasından Türkiye’ye yerelleştirme yatırımı
İlaç firmasından Türkiye’ye yerelleştirme yatırımı Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, Boehringer Ingelheim ile Abdi İbrahim iş birliğine ilişkin, “Ülkemizin ilaç tedarikindeki güvenliğine katkı sağlayan bir iş birliği ve yatırım olacağını görüyorum.” dedi.
6.10.2021 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İlaç Sektörü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.