İrini

İrini

Son dakika irini haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan irini gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan irini haber sayfamızda...

İrini

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 910 irini haberi bulunmuştur.
İtalya ve Fransa dışişleri bakanları Roma'da görüştü
İtalya ve Fransa dışişleri bakanları Roma'da görüştüİtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı üreten firmaların, Avrupa Birliği (AB) ülkelerine tedariklerinde gecikmelerinin sürmesi halinde, aşı ihracatını durdurmaya devam edeceklerini söyledi.
5.03.2021Dünya
Yeni bir gemi krizinden dönülmüş
Yeni bir gemi krizinden dönülmüşDoğu Akdeniz’de Almanya ile yaşanılan gemi baskını krizinin ardından, bu kez Şubat ayında Libya’ya giden iki Türk ticaret gemisinde arama yapılmak istendiği, ancak Ankara’nın buna izin vermediği bildirildi.
5.03.2021Dünya
Son dakika! Bakan Akar'dan Yunanistan açıklaması
Son dakika! Bakan Akar'dan Yunanistan açıklamasıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan ile güven artırıcı önlemler toplantısı hakkında, "Devamı için Yunan komşularımızın Ankara'ya gelmelerini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.
3.02.2021Siyaset
AB İrini Operasyonu ile Frontex iş birliklerini genişletecek
AB İrini Operasyonu ile Frontex iş birliklerini genişletecekAvrupa Birliği'nin (AB) Libya'ya yönelik silah ambargosunu denetlemek için hayata geçirdiği İrini Operasyonu ile birliğin Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansı (Frontex) arasında iş birliğini genişletmeye yönelik mutabakat imzalandı.
18.01.2021Dünya
Rusya'dan İrini Operasyonu kapsamında durdurulan gemiye ilişkin AB'ye tepki
Rusya'dan İrini Operasyonu kapsamında durdurulan gemiye ilişkin AB'ye tepkiRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, "Adler" isimli Rus kargo gemisinin Akdeniz'de AB'nin İrini Operasyonu kapsamında Yunan donanmasınca aranmasına tepki gösterdi.
15.01.2021Dünya
Son dakika... 'Türk kuvvetleriyle savaşa hazır olun' diyen Hafter'e Türkiye'den net cevap!
Son dakika... 'Türk kuvvetleriyle savaşa hazır olun' diyen Hafter'e Türkiye'den net cevap!Libya'da gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'in "Tüm kuvvetlerimizi Libya'daki Türk kuvvetlerine karşı savaşa hazır olmaya çağırıyorum." sözlerine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan cevap gecikmedi. Akar, 'Katil Hafter ve destekçileri bilmelidirler ki, Türk unsurlarına herhangi bir saldırı girişiminde her yerde meşru hedef olarak görüleceklerdir' dedi.
27.12.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Doğu Akdeniz açıklaması: Kurulan oyunları birer birer bozarız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Doğu Akdeniz açıklaması: Kurulan oyunları birer birer bozarızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay,  "Akdeniz’de korsanlık yapan, er veya geç bizden cevabını alır. Türlü salvolarla ülkemizi Akdeniz'de köşeye sıkıştırmaya çalışanlar, tuzak kuranlar kazdıkları çukura kendileri düşecektir. Türkiye'ye karşı kurulan oyunları birer birer bozarız." ifadelerini kullandı.
18.12.2020Siyaset
Roseline-A gemisi artık Türkiye'de! Şirketten ilk açıklama geldi
Roseline-A gemisi artık Türkiye'de! Şirketten ilk açıklama geldiDoğu Akdeniz'de, geçen 22 Kasım'da Yunan komutanın sevk ve idaresinde yürütülen İrini Harekatı'nda hukuksuz şekilde aranan Türk bayraklı Roseline-A gemisi, bugün gerekli prosedürlerin tamamlanması ve yükünün boşaltılması için Alsancak Limanı'na yanaştı. Şirketten ilk açıklama yapıldı...
10.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Akar'dan Doğu Akdeniz mesajı: Gerilimi tırmandırmak isteyen Yunanistan'dır
Son dakika... Bakan Akar'dan Doğu Akdeniz mesajı: Gerilimi tırmandırmak isteyen Yunanistan'dırGelen son dakika haberine göre; Akar: "Akdeniz’de gerilimi tırmandırmak isteyen Yunanistan’dır. Maalesef iyi komşuluk çerçevesinde çözüme, barışa uzanan elimiz hep havada bırakıldı." açıklamasında bulundu.
9.12.2020Siyaset
Çavuşoğlu’ndan İrini Operasyonu açıklaması: Yanıt hakkımızı saklı tutuyoruz
Çavuşoğlu’ndan İrini Operasyonu açıklaması: Yanıt hakkımızı saklı tutuyoruzDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ‘TRT World Forum 2020’de, “Kovid-19 Sonrası Dış İlişkiler ve Devletlerarası İlişkilerde Yeni Gerçekler” başlıklı oturumda yaptığı konuşmada Türkiye’nin bölgesinde kilit rol oynadığına dikkat çekti.
3.12.2020Siyaset
İstanbul'un tarihindeki kara yıllar 4. Haçlı Seferi
İstanbul'un tarihindeki kara yıllar 4. Haçlı Seferiİstanbul’un kısa, önemli fakat ihmal edilmiş dönemi olan Latin Krallığı’na ait bilgiler araştırmacı yazar Erhan Altunay ve rehber Selçuk Eracun’un kaleminden okuyucuyla buluştu. İstanbul’un Latin Çağı adı ve Destek Yayınları etiketiyle yayımlanan kitap, döneme ait yalnızca tercüme kitapların bulunduğu ülkemizde bir eksikliği tamamlar nitelikte. Kitap okuyucuya, günümüze ulaşan Latin izlerini takip ederek yeni keşifler yapmayı vaat ederken; efsaneler ve gerçekler üzerinden doğru kabul edilen yanlışları da düzeltme imkânı tanıyor.
‘CHP bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür’
‘CHP bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sözleri üzerinden CHP’ye yüklenirken,  “Bunlar yerli milli olamazlar. Bu milletin evladı asla olamazlar... Askere düşmanlık, düşmana askerliktir..  Artık öyle bir noktaya gelinmiştir ki CHP bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür” dedi.
2.12.2020Siyaset
Son dakika... Bahçeli'den CHP'li Başarır'a sert tepki: 'Kepazelik''
Son dakika... Bahçeli'den CHP'li Başarır'a sert tepki: 'Kepazelik''Gelen son dakika haberine göre; Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. CHP'li vekil Ali Mahir Başarır'ın tepki çeken 'Ordu Katar'a satıldı' sözlerine ilişkin Bahçeli, 'Bunlar yerli milli olamazlar. Bu milletin evladı asla olamazlar. CHP, Türkiye’ye cephe almış bir siyaset tablosudur. CHP milletvekilinin Türk ordusuna ‘satılmış’ demesi şerefsizliktir, kepazeliktir. Askere düşmanlık, düşmana askerliktir' dedi.
1.12.2020Siyaset
Son dakika... MSB duyurdu! 80 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 80 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 'Terörle mücadele kapsamında son bir ayda 8'i büyük, 26'sı orta çaplı 34 operasyonda 80 terörist etkisiz hale getirildi' dedi.
29.11.2020Gündem
AB zirvesine kadar provokasyona dikkat
AB zirvesine kadar provokasyona dikkat10 Aralık tarihinde Avrupa Birliği’ne (AB) üye ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarını biraraya getirecek olan liderler zirvesi AB-Türkiye ilişkileri açısından son derece önemli olacak...
29.11.2020Dünya
Son Dakika... Akdeniz'de skandal! Sinsi operasyon...
Son Dakika... Akdeniz'de skandal! Sinsi operasyon...Libya Bingazi'nin 200 kilometre kuzeyinde kargo gemisini durdurup hukuk dışı arama yapmak isteyen Alman donanma askerleri, Ankara'nın anında devreye girmesiyle gemiyi terk etti. IRINI operasyonu, Avrupa Birliği şemsiyesi altında, BM’nin Libya'ya silah kısıtlamasını denetlemek için başlatılmıştı. Ancak amacı kağıt üzerinde kaldı. Harekat merkezi Roma'da olan operasyonun komutanı İtalyan, yardımcısı ise Fransız. Denizdeki unsurlarının komutanı ise Yunan. O üç isim deşifre oldu. İşte son dakika haberinin detayları..
28.11.2020Dünya
Son dakika... Akdeniz'deki korsan aramayla ilgili soruşturma başlatıldı!
Son dakika... Akdeniz'deki korsan aramayla ilgili soruşturma başlatıldı!Gelen bir son dakika haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk bayraklı "ROSELİNE-A" isimli ticari geminin açık denizde uluslararası hukuka aykırı şekilde durdurularak aranmasına ilişkin resen soruşturma başlattı.
27.11.2020Gündem
Son dakika... Fransız senatosunun kararı! Bakan Akar'dan sert tepki
Son dakika... Fransız senatosunun kararı! Bakan Akar'dan sert tepkiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fransız Senatosu'nun kararına ilişkin, 'Fransa'nın, Karabağ konusunda çözümün değil sorunun parçası olduğunu bir kez daha göstermiştir' dedi.
26.11.2020Siyaset
İşte skandal emri veren Yunan amiral!
İşte skandal emri veren Yunan amiral!AB’nin, Libya’ya silah ambargosunun denetlenmesi için yürüttüğü İrini operasyonu kapsamında insani yardım malzemesi taşıyan Türk gemisinin aranması emrini veren komutanın kimliği belli oldu.
26.11.2020Dünya
Özdemir’den İrini tepkisi: AB, korsanca davrandı
Özdemir’den İrini tepkisi: AB, korsanca davrandıMHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Avrupa Birliği (AB) tarafından sürdürülen İrini Harekatı kapsamında Libya’ya insani yardım taşıyan Türk bayraklı gemiye yönelik müdahalenin asla kabul edilemeyeceğini belirterek, “AB, korsanca davranmıştır” dedi.
26.11.2020Siyaset
MGK’dan ‘İrini Operasyonu’na kınama: Gerekli adımlar atılacak
MGK’dan ‘İrini Operasyonu’na kınama: Gerekli adımlar atılacakMilli Güvenlik Kurulu (MGK), kasım ayı olağan toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde dün yapıldı.
26.11.2020Siyaset
Son dakika... MGK toplantısı sonrası açıklama geldi
Son dakika... MGK toplantısı sonrası açıklama geldiGelen bir son dakika haberine göre; Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Kritik toplantı sonrası açıklama geldi. Açıklamada, "İrini Harekatı kapsamında yapılan tek taraflı, uluslararası hukuka ve müttefiklik ilişkilerine tamamen aykırı son müdahale şiddetle kınanmıştır, mezkur uygulamaya karşı her alanda gerekli adımlar atılacaktır" ifadeleri yer aldı.
25.11.2020Siyaset
Son Dakika... AB'den ikiyüzlü operasyon: Göz yumuyor!
Son Dakika... AB'den ikiyüzlü operasyon: Göz yumuyor!Avrupa Birliği (AB), hedefini Libya'da silah ambargosunun uygulanmasını sağlamak olarak belirlediği İrini Operasyonu ile Akdeniz’i kontrol altında tutarken Mısır ile kara sınırı ve hava yolundan yapılan sevkiyatlara göz yumuyor.
25.11.2020Dünya
İrini Operasyonu çelişkisi... Taraflı AB göz yumuyor!
İrini Operasyonu çelişkisi... Taraflı AB göz yumuyor!Avrupa Birliği (AB), hedefini Libya'da silah ambargosunun uygulanmasını sağlamak olarak belirlediği İrini Operasyonu ile Akdeniz’i kontrol altında tutarken Mısır ile kara sınırı ve hava yolundan yapılan sevkiyatlara göz yumuyor.
25.11.2020Dünya
Son dakika... Akdeniz'de skandal! Bunun bir üstü savaş ilanı
Son dakika... Akdeniz'de skandal! Bunun bir üstü savaş ilanıGelen son dakika haberine göre; Mora Yarımadası’nın güney batısında Türk bayraklı M/V Roselina A kargo gemisinin Alman fırkateyni tarafından durdurularak operasyon timinin helikopterle gemiye çıkmasının uluslararası hukuka aykırı olduğunu söyleyen uzmanlar, sert tepki gösterilmesi gerektiği görüşünde birleşti.
25.11.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

libyayunanistanIrini Operasyonuabirini

İrini ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.