İsmet Yılmaz

İsmet Yılmaz

Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas 1 .sıra Adayı.İsmet Yılmaz, Yılmaz, 1961'de Sivas’ın Gu¨ru¨n ilc¸esinde dünyaya geldi. İlk ve orta okulu Gürün'de tamamlayan Yılmaz, I·stanbul Haydarpas¸a Lisesi'ni bitirdi. I·stanbul Teknik U¨niversitesi Denizcilik Faku¨ltesi (Denizcilik Yu¨ksek Okulu) Makine Bo¨lu¨mu¨'nden 1982 yılında, I·stanbul U¨niversitesi Hukuk Faku¨ltesi’nden de 1987 yılında mezun olan Yılmaz, 2002'de Denizcilik, 2007 yılında da Ku¨ltu¨r ve Turizm Bakanlıgˆı Mu¨stes¸arlıgˆına atandı.Yılmaz, 12 Haziran 2011 genel sec¸imlerinde Sivas’tan, AK Parti Milletvekili sec¸ildi ve 61. ve 62. hükumetlerde Milli Savunma Bakanı olarak go¨rev yaptı.Yılmaz, evli ve u¨c¸ c¸ocuk babası.

İsmet Yılmaz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.136 ismet yılmaz haberi bulunmuştur.
Ödev öğrenmede başarıyı artırıyor
Ödev öğrenmede başarıyı artırıyorÖdev verilmeli mi, verilmemeli mi sorusu çok tartışılan konulardan biri. Ancak tüm dünyada da öğrencilerin yarısı günde en az 2 saatini ödev yaparak geçiriyor. Çünkü öğrenmenin önemli bir parçası olan ödev, başarıyı olumlu etkilediği gibi öğrencilerde sorumluluğu da geliştiriyor.
1.12.2021Eğitim
Kadın vekillerden ‘eşit temsiliyet’ çağrısı
Kadın vekillerden ‘eşit temsiliyet’ çağrısıCHP’nin kadın milletvekilleri, hazırladıkları bir çağrı mektubu ile kadınların “siyasette eşit temsiliyeti” için hazırladıkları yasa teklifine tüm partilerden destek istedi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk imzacısı olduğu yasa teklifi, CHP’li tüm milletvekillerinin imzasıyla 8 Mart 2021 tarihinde TBMM Başkanlığı’na sunulmuştu.
30.11.2021Siyaset
Eski Milletvekili Nehrozoğlu için TBMM'de tören
Eski Milletvekili Nehrozoğlu için TBMM'de törenAnkara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Mardin Milletvekili Kenan Nuri Nehrozoğlu (87) için Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) tören düzenlendi.
29.11.2021Gündem
Güneş için TBMM’de cenaze töreni
Güneş için TBMM’de cenaze töreniAnkara’da tedavi gördüğü hastanede önceki gün yaşamını yitiren CHP’nin 18 ve 22. dönem İstanbul Milletvekili, 42’nci hükümetin İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş (87), dün TBMM’de düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
25.11.2021Siyaset
İmran Kılıç toprağa verildi
İmran Kılıç toprağa verildiAK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, TBMM’de düzenlenen cenaze törenin ardından Kahramanmaraş’ta toprağa verildi.
20.11.2021Siyaset
Vefat eden AK Parti'li İmran Kılıç'ın ailesine taziye ziyareti
Vefat eden AK Parti'li İmran Kılıç'ın ailesine taziye ziyaretiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindekiler, vefat eden AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
19.11.2021Gündem
AK Partili vekil İmran Kılıç son yolculuğuna uğurlandı
AK Partili vekil İmran Kılıç son yolculuğuna uğurlandıTedavi gördüğü hastanede 64 yaşında vefat eden AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç'ın cenazesi, memleketi Kahramanmaraş'ta düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.
19.11.2021Gündem
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Kılıç için TBMM'de cenaze töreni
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Kılıç için TBMM'de cenaze töreniTedavi gördüğü hastanede 64 yaşında vefat eden AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.
19.11.2021Gündem
Yılmaz, AK Parti Grup Başkanı oldu
Yılmaz, AK Parti Grup Başkanı olduAK Parti Sivas Milletvekili, eski TBMM Başkanı ve eski Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti TBMM Grup Başkanı seçildi.
18.11.2021Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve faiz açıklaması
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve faiz açıklamasıPartisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Asgari ücrette dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğiz. Biz faiz belasını milletimizin sırtından kaldıracağız. Faize milletimize ezdirmeyeceğiz. Ben görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sürdüreceğim. Faizi savunanlarla beraber olmam." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısının çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yüzde 50+1 tartışmalarına değinen Erdoğan, "Parlamento o konuda da bir değişikliğe giderse parlamento değişikliğe gider." şeklinde konuştu. Merkez Bankası'nın yarın açıklayacağı faiz kararıyla ilgili yöneltilen soruyu yanıtlayan Erdoğan, "Merkez Bankası bağımsız değil mi? Bağımsızlığını konuşuyorsunuz, bırakın da bağımsız olarak kararını versin" ifadelerini kullandı.
17.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve faiz açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve faiz açıklamasıPartisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Asgari ücrette dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğiz. Biz faiz belasını milletimizin sırtından kaldıracağız. Faize milletimize ezdirmeyeceğiz. Ben görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sürdüreceğim. Faizi savunanlarla beraber olmam." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısının çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yüzde 50+1 tartışmalarına değinen Erdoğan, "Parlamento o konuda da bir değişikliğe giderse parlamento değişikliğe gider." şeklinde konuştu. Merkez Bankası'nın yarın açıklayacağı faiz kararıyla ilgili yöneltilen soruyu yanıtlayan Erdoğan, "Merkez Bankası bağımsız değil mi? Bağımsızlığını konuşuyorsunuz, bırakın da bağımsız olarak kararını versin" ifadelerini kullandı.
17.11.2021Haberler
İsmet Yılmaz kimdir, kaç yaşında? AK Parti TBMM Grup Başkanı seçilen İsmet Yılmaz nereli?
İsmet Yılmaz kimdir, kaç yaşında? AK Parti TBMM Grup Başkanı seçilen İsmet Yılmaz nereli?İsmet Yılmaz, AK Parti TBMM Grup Başkanı seçildi. AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz'ın yaşamı gündemde araştırılmaya başlandı. Peki AK Parti TBMM Grup Başkanı İsmet Yılmaz kimdir, kaç yaşında?
17.11.2021Gündem
Son dakika! AK Parti'de görev değişimi: Naci Bostancı'nın yerine İsmet Yılmaz seçildi
Son dakika! AK Parti'de görev değişimi: Naci Bostancı'nın yerine İsmet Yılmaz seçildiAK Parti Grup Başkanlığı görevinden Naci Bostancı'nın ayrılmasının ardından yapılan kapalı grup toplantısında, bu göreve eski TBMM Başkanı İsmet Yılmaz seçildi.
17.11.2021Siyaset
AK Parti’de Bostancı yerine Yılmaz dönemi
AK Parti’de Bostancı yerine Yılmaz dönemiAK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, talebi doğrultusunda görevi bırakıyor. Bostancı’nın 2023 seçimlerinin koordinasyonunda görev alacağı ifade edilirken, AK Parti grubunda çarşamba günü yapılacak seçimle Bostancı’dan boşalan Grup Başkanlığı koltuğuna eski TBMM Başkanı ve Milli Savunma Bakanı, halen Meclis Savunma Komisyonu Başkanlığı’nı yürüten İsmet Yılmaz’ın oturması bekleniyor.
16.11.2021Siyaset
Son dakika! Ömer Çelik'ten AK Parti'deki görev değişimiyle ilgili açıklama
Son dakika! Ömer Çelik'ten AK Parti'deki görev değişimiyle ilgili açıklamaPartisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı’nın Genel Merkez'de başka bir göreve geçmesiyle ilgili "Kendi iradesiyle gerçekleşmiştir. Değerlendirmelerimizde, İsmet Yılmaz Bey’in ismi öne çıktı. Asıl takdir makamı gruptur. Kararı milletvekillerimiz verecektir." dedi. Kılıçdaroğlu'nun helalleşme çağrısıyla ilgili de konuşan Çelik, "Darbelere destek vererek ülkeye yaşatılan acılarla nasıl helalleşecekler" ifadelerini kullandı.
15.11.2021Siyaset
Oylamada dikkat çeken an! HDP'li Buldan tezkereye yanlışlıkla "evet" dedi
Oylamada dikkat çeken an! HDP'li Buldan tezkereye yanlışlıkla "evet" dediIrak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon ile asker gönderme konusunda hükümete yetki veren tezkerinin süresi iki yıl daha uzatıldı. AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin oylarıyla Meclis’te kabul edilen tezkere için CHP ve HDP ‘hayır’ oyu kullandı. Günlerdir "hayır" oyu için çağrı yapan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, oylamada yanlışlıkla "Evet" oyu için elini kaldırması ise dikkatlerden kaçmadı.
27.10.2021Haberler
Oylamada dikkat çeken an! HDP'li Buldan tezkereye yanlışlıkla "evet" dedi
Oylamada dikkat çeken an! HDP'li Buldan tezkereye yanlışlıkla "evet" dediIrak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon ile asker gönderme konusunda hükümete yetki veren tezkerinin süresi iki yıl daha uzatıldı. AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin oylarıyla Meclis’te kabul edilen tezkere için CHP ve HDP ‘hayır’ oyu kullandı. Günlerdir "hayır" oyu için çağrı yapan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, oylamada yanlışlıkla "Evet" oyu için elini kaldırması ise dikkatlerden kaçmadı.
27.10.2021Siyaset
Son dakika: Irak-Suriye tezkeresi Meclis'ten geçti
Son dakika: Irak-Suriye tezkeresi Meclis'ten geçtiGelen son dakika haberine göre; Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerektiği takdirde sınır ötesi harekat ve müdahalede bulunmak üzere Irak ve Suriye'ye gönderilmesi konusunda Cumhurbaşkanına verilen yetkinin 2 yıl uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda CHP ve HDP'nin "hayır" oylarına karşı AK Parti, MHP ve İYİ Partinin "evet" oylarıyla kabul edildi.
26.10.2021Siyaset
AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz'dan 'tezkere' değerlendirmesi
AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz'dan 'tezkere' değerlendirmesiAK Parti Sivas Milletvekili, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, "Türkiye’nin terörle mücadelesi devam ettiği sürece, terörle mücadele eden hükümetimiz; büyük bir inançla, cesaretle, fedakarlıkla görevlerini yapan asker, polis, jandarma ve güvenlik korucularımızın yanında olmayı sürdürecek." dedi.
26.10.2021Siyaset
Bayraktar için son görev
Bayraktar için son görevMilli SİHA’ların öncü ismi, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar, dün düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.
20.10.2021Ekonomi
Son dakika! Milli SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar'a veda
Son dakika! Milli SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar'a vedaTedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Milli Teknoloji Hamlesi idealinin ve milli SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törende konuşan Selçuk Bayraktar, "En yakın dava ve yol arkadaşımızdı. Dosdoğru yaşadı, bildiği yoldan asla şaşmadı. Son nefesine kadar iş yerinde kaldı. O asla sancağı bırakmadı. Bizler bu yolda aynı şekilde aynı değerlerle devam edeceğiz." dedi.
19.10.2021Gündem
AK Partili Uçma uğurlandı
AK Partili Uçma uğurlandıİstanbul’da bir süredir tedavi gördüğü hastanede 66 yaşında vefat eden AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törenin ardından Karacaahmet  Mezarlığı’nda toprağa verildi
13.10.2021Siyaset
Eski eşini vahşice öldürmüştü! Dehşete düşüren Google aramaları
Eski eşini vahşice öldürmüştü! Dehşete düşüren Google aramalarıAntalya'da boşandığı Neslihan Yılmaz'ı (36), boğazını keserek öldüren Anıl Karaman (39), ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. İndirim uygulanmayan Karaman’ın cinayet öncesi arama motoru Google'da, 'Öldürmek hakkında ayet' ve ‘Demi mesfuh: dökülmüş kan' şeklinde aramalar yaptığı ortaya çıktı.
7.09.2021Gündem
Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ın oğlu Abdullah Enes dünya evine girdi
Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ın oğlu Abdullah Enes dünya evine girdiAnayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ın oğlu Abdullah Enes, çok sayıda davetlinin katıldığı düğün töreniyle Elif Burcu Kaya ile evlendi.
4.09.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Milletimizin dünyaya ve insanlığa söyleyeceği söz bitmedi
TBMM Başkanı Şentop: Milletimizin dünyaya ve insanlığa söyleyeceği söz bitmediTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, 4 Eylül 1919'da yapılan Sivas Kongresi'nin özellikle mandacılığa geçit vermeyen kararları ile öne çıktığını belirterek "Kazanan, tam bağımsızlığı tercih edenler olmuştur. Sivas Kongresi'nden çıkan en büyük ve ilelebet unutulmaması gereken derslerden birisi budur" dedi. Şentop, Türk milletinin mücadelesinin bugün de sürdüğünü ifade ederek "Coğrafyaları şekillendiren, tarihe düzen veren milletimizin dünyaya ve insanlığa söyleyeceği söz bitmemiştir. Bilakis milletimizin, kargaşayla malul yeni dünyada sözünün tesiri gittikçe artacak ve daha da güçlenecektir" dedi.
4.09.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

İsmet Yılmaz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.