İspanyol Gribi

İspanyol Gribi

Son dakika İspanyol gribi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İspanyol gribi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İspanyol gribi haber sayfamızda...

İspanyol Gribi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 118 ispanyol gribi haberi bulunmuştur.
Yaşadığı olay hayatını değiştirdi! 100 yaşındaki hemşireden büyük çılgınlık
Yaşadığı olay hayatını değiştirdi! 100 yaşındaki hemşireden büyük çılgınlıkSabah erkenden uyandı, aynaya baktı. "Başarabilirim" dedi. Daha önce hiç denemediği bir şeyi yapacaktı. Belki de tüm dünya onun adını bu şekilde öğrenecekti. İkinci Dünya Savaşı'nda hemşire olarak görev yapan 100 yaşındaki kadın arkadaşlarına verdiği sözü tuttu, yaptığı çılgınlıkla adını tüm dünyaya duyurdu.
7.05.2022Dünya
Bilim Kurulu Üyesi Turan: Yazın daha da refaha kavuşacağız
Bilim Kurulu Üyesi Turan: Yazın daha da refaha kavuşacağızSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sema Turan, yaz ile birlikte vaka sayılarının daha da düşeceğini söyleyerek, "Geçtiğimiz yıllarda da gördük ki yaz aylarında vaka sayıları bir miktar azaldı. Yaz aylarında çok daha refaha kavuşacağımızı düşünüyorum" dedi.
13.04.2022Gündem
Bayram veya sonrasında mümkün! Bilim Kurulu üyesi güzel haberi verdi
Bayram veya sonrasında mümkün! Bilim Kurulu üyesi güzel haberi verdiSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, “Şu an geldiğimiz noktada yaklaşık günlük 5 bin 600 vaka ve 30 kişinin vefat ettiği bir süreçle karşı karşıyayız. Bu bize şunu gösteriyor, evet salgın devam ediyor ama etkisi iyice azaldı. Bu etkinin azalmasının devamını sağlamak da bizlerin elinde” dedi.
12.04.2022Gündem
Köyde bir sabah aniden başladı! 'Lanetli Ekmek' delirtti
Köyde bir sabah aniden başladı! 'Lanetli Ekmek' delirttiKöyde bir sabah yataklarından kalkan köylüler, ilginç yaratıklar ve vahşi hayvanlar gördüklerini söyleyip saldırgan tutumlar sergilemeye başladı. Öyle ki gördükleri halüsinasyonlar sebebiyle 7 kişi hayatını kaybetti. Bütün bu olanlara, "Köyün fırıncısı sebep oldu" denilse de arkasında yatan gerçeğin çok başka olduğu iddia edildi. İşte gizemi bir türlü çözülemeyen 'Lanetli Ekmek' olayı.
10.03.2022Dünya
Covid-19 bizi yıllar boyunca nasıl etkileyebilir?
Covid-19 bizi yıllar boyunca nasıl etkileyebilir?Bir pandemiden sağ çıkmak her zaman sorunun sona erdiği anlamına gelmeyebilir; bazı virüsler sağlık üzerinde uzun vadeli etkide bulunabilir ve sonunda bir dizi yıkıcı hastalığa yol açabilir.
2.02.2022Dünya
Dünyanın en yaşlı insanı 119 yaşında!
Dünyanın en yaşlı insanı 119 yaşında!Guinness Rekorlar Kitabı tarafından 2019 yılında “dünyanın en yaşlı insan” unvanını alan Kane Tanaka, 119 yaşına girdi.
3.01.2022Dünya
Milyonlarca kişiyi kaskatı kesen gizemli uyku hastalığı!
Milyonlarca kişiyi kaskatı kesen gizemli uyku hastalığı!Milyonlarca insan dünyanın en ilginç salgınlarından birine yakalandı. İnsanlar hareket edemedikleri için heykele dönerek hayatlarını kaybettiler. Bu gizemli hastalığın sebebi neden bulunamadı? Hastalık ilk olarak nereden bulaştı? İşte, insanları heykele çeviren uyku hastalığı…
20.03.2022Gündem
Tarihin en büyük doğal felaketleri
Tarihin en büyük doğal felaketleriDoğal afetler tarihin her dönemi yaşanan olaylardır. İnsanlara ve etraflarına verdikleri zararla dikkat çeken doğal afetlere Molatik olduk. Bakalım tarihin en büyük felaketleri hangileriymiş.
18.10.2021Tarih
Tarihte en çok insanın öldüğü 5 savaş
Tarihte en çok insanın öldüğü 5 savaşTarih başlangıcından itibaren insanlar birbiriyle mücadele içinde. İşler önce kavga ile başlamışken olaylar savaşa kadar vardı. Savaş en kötü şeylere sebep olurken bunun en başında ölümler geliyor. Biz de en çok insan kaybına neden olan savaşlara Molatik olduk. Bakalım en çok can kaybına neden olan savaşlar hangileriymiş.
23.09.2021Tarih
Koronavirüs ne zaman bitecek? Uzman isim açıkladı: Bu 5. koronavirüs salgını!
Koronavirüs ne zaman bitecek? Uzman isim açıkladı: Bu 5. koronavirüs salgını!Hayatımızı tamamen değiştiren koronavirüse dair henüz cevaplanmamış birçok soru var. Bugüne kadar en az 5 koronavirüs pandemisi yaşandığını söyleyen Virolog Semih Tareen, "Varyantların çoğalması zamanla virüsün yok olacağına mı işaret ediyor yoksa daha da şiddetleneceğini mi gösteriyor" sorusuna çarpıcı bir yanıt verdi. Pandeminin seyrine ilişkin önemli ipuçları veren açıklamanın son dakika detayları haberimizde...
23.09.2021Gündem
12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali sona erdi
12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali sona erdiKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce 1-11 Temmuz 2021 tarihleri arasında düzenlenen 12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali sona erdi. Sanatseverlerin pandemi dönemi dolayısıyla özlemle beklediği festivalin biletleri, günler öncesinde tükenmişti. Gala Konserler ile başlayıp, Barok Konser ile devam eden festival programı, bir festival geleneği olarak düzenlendiği ilk günden beri sahnelenen Wolfgang Amadeus Mozart'ın “Saraydan Kız Kaçırma“ operasının son temsili ile sona erdi
13.07.2021Kültür Sanat
12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali Mozart'ın ünlü yapıtıyla devam ediyor
12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali Mozart'ın ünlü yapıtıyla devam ediyorKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce bu sene 12.’si düzenlenen Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nde “Saraydan Kız Kaçırma” Operası, İstanbul Arkeoloji Müzeleri Bahçesi’nde seyircilerle buluşmaya hazırlanıyor.
Kalp hastaları için 12 pandemi önerisi
Kalp hastaları için 12 pandemi önerisiKoronavirüs, geçmişte görülen tifüs, çiçek, veba ve İspanyol gribi gibi salgınlardan sonra tüm dünyayı etkisi altına alan ve henüz kesin tedavisi bulunamayan bir pandemi olarak tanımlanıyor. Hızla yayılan ve hastalığın şiddetini artıran mutasyonlu virüs kalp hastalarını da tehdit ediyor. Bu dönemde gerekli yaşam tarzı değişikliklerinin yapılması ve düzenli kontrollerin aksatılmaması kalp sağlığı açısından önem taşıyor. Prof. Dr. Harun Arbatlı, Covid-19 pandemi sürecinde kalp ve damar hastalarının sağlıklarını koruması için dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
22.04.2021Genel Sağlık
Yeniden Bir Avrupa Fikri: Bauhaus
Yeniden Bir Avrupa Fikri: BauhausBiz Türkiye’de günlük kaygılar, aşı, siyaset ve Gara’da kaybettiğimiz canlarımız için dertlenirken çok eleştirdiğimiz Avrupa salgın sonrasında yeniden tasarlanıyor...
28.02.2021Gündem
Bu salgınlarda milyonlarca insan hayatını kaybetti
Bu salgınlarda milyonlarca insan hayatını kaybettiTarih boyunca ortaya çıkan ve milyonlarca insanı etkileyip ölümlerle sonuçlanan salgınlar, ülkeleri ve medeniyetleri yıllarca etkisi altına aldı. Orta Çağ Avrupa'sında yaşanılan Kara Veba, Dünya savaşı sırasında ortaya çıkan İspanyol gribi ya da kolera, sars, ebola. Bunların hepsi, küresel çapta bir değişime ve etkiye sahip olan salgınlar olarak tarihe geçti. İşte insanlık tarihi boyunca yaşanılan salgınlar.
31.01.2021Tatil
120 yılın en düşüğü... ABD'de nüfus binde 3,5 arttı!
120 yılın en düşüğü... ABD'de nüfus binde 3,5 arttı!ABD Nüfus Sayım Bürosunun yayımladığı tahminlere göre, ülke nüfusu Temmuz 2019 ve Temmuz 2020 arasında yalnızca binde 3,5 artış gösterdi.
23.12.2020Dünya
İspanyol Gribi'nden sonra insanlar normal hayata nasıl döndü?
İspanyol Gribi'nden sonra insanlar normal hayata nasıl döndü?Tarihin en büyük salgınlarından birisi bundan yaklaşık 100 yıl önce yaşanmıştı. İspanyol Gribi denilen hastalık bütün dünyayı kısa sürede etkilemiş, kitleler halinde ölümlere neden olmuştu. Peki, İspanyol Gribi’nden sonra insanlar normal hayatlarına nasıl döndüler? Covid-19 sonrası bize yol gösterebileceğini düşünerek İspanyol Gribi sonrasına Molatik olduk.
8.12.2020Tarih
Krizden  ihtişam doğuyor
Krizden ihtişam doğuyorTarihteki her zorlu dönemin ardından gelen moda akımları gösteriyor ki, içe kapanılan günlerin acısı ilerleyen zamanlarda gösterişli kıyafetlerle çıkarılıyor
7.11.2020Cumartesi
Saraydan Kız Kaçırma 6 Kasım'da sahnede
Saraydan Kız Kaçırma 6 Kasım'da sahnede11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nde ve İDOB 2020-2021 sezon programında yeni yorumu ile sahnelenen ve büyük beğeni kazanan, Wolfgang Amadeus Mozart'ın “Saraydan Kız Kaçırma” operası tekrar sanatseverler ile buluşacak.
Koronavirüs hastalarında plazma tedavisinin etkisi 'sınırlı'
Koronavirüs hastalarında plazma tedavisinin etkisi 'sınırlı'İngiltere'de yayımlanan tıp dergisi British Medical Journal'da yer verilen bir araştırma, iyileşmiş Covid-19 hastalarının kanlarından alınan plazma ile yapılan tedavinin etkisinin sınırlı olduğunu, hastaların ölümünü azaltmadığını ve hastalığın ilerlemesini önlemediğini gösterdi. Ancak uzmanlar, plazmanın tedavi potansiyeli olabileceğine ve bu konuda daha fazla araştırma ihtiyacına vurgu yapıyor.
24.10.2020Dünya
Saraydan Kız Kaçırma Fişekhane'de
Saraydan Kız Kaçırma Fişekhane'deGeçtiğimiz günlerde, 11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nde, yeni yorumu ile ilk kez sahnelenen ve büyük beğeni kazanan, Wolfgang Amadeus Mozart'ın “Saraydan Kız Kaçırma” operası Büyükyalı Fişekhane'de sanatseverler ile buluşacak.
‘İlk testi gizledi iddiası’
‘İlk testi gizledi iddiası’Wall Street Journal gazetesi, ABD Başkanı Trump’ın pozitif çıkan ilk Kovid-19 testini gizleyip, ikincisinin sonucunu beklediği iddiasını ortaya attı. Taburcu olan Trump ise “Kovid-19’dan korkmayın. 20 yıl öncesinden daha iyiyim” dedi
6.10.2020Dünya
1 milyon eşiği aşıldı
1 milyon eşiği aşıldıÇin’den dünyaya yayılan ve 9 aydır devam eden yeni tip koronavirüs salgınında can kaybı 1 milyonu geçerek, 1 milyon 2978 kişi oldu. Vaka sayısının 33 milyon 300 bini aştığı dünyada Kovid-19’un bulaştığı 24 milyon 655 binden fazla kişi de iyileşti. Ölü sayısında 200 bini aşkın kayıpla ABD başı çekerken, bu ülkeyi Brezilya, Hindistan, Meksika ve İngiltere takip ediyor.
29.09.2020Dünya
11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali sona erdi
11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali sona erdiKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce 19-27 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, bir festival geleneği olarak düzenlendiği ilk günden beri sahnelenen Wolfgang Amadeus Mozart'ın “Saraydan Kız Kaçırma“ operasının son temsili ile kapanışını yaptı. Festivalin , Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen yeni seyirci oturma düzeni ve orkestra dizilimi ile güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi sağlandı.
28.09.2020Kültür Sanat
“Tünelin ucunda ışık var”
“Tünelin ucunda ışık var”2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonu için Birinci Dünya Savaşı’ndan ve İspanyol gribi salgınından ilham alan Bora Aksu, üç bölüme ayrılan koleksiyonuyla “tünelin ucunda ışık var” mesajı veriyor.
26.09.2020Cumartesi

Benzer Haber Etiketleri

İspanyol Gribi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.